9
  • Jeges10
    #9
    Hello!

    VHS kazettáról szeretnék digitalizálni. Összekötöttem a videot a gépemmel egy rca s-video kábellel. Innentől lenne szükségem instrukcióra, mit hogyan csináljak. Sejtem, hogy kell hozzá valami codec. Magához a "capture"-hoz virtual dub-ot használok. Előre is köszi a segítséget!
  • KO
    #8
    Canopus ADVC-55 az ideális megoldás.
    Ha meg van a kártya jöhetnek a szoftverek. :)
  • lpmaskmancick
    #7
    de lebírja szedni ha a videomagnó rca audio kimenetét egy rca-jack átalakítóval ráköti a gépre és a vhs lejátszón elindítja a lejátszásta gépena felvételt vmilyen hangszereksztő progival meg a felvételt(pl. goldwave,audacity)
  • Bullinfo
    #6
    Ja.. a hangot sem tudod leszedni mert ahhoz is gépre kell tenni a filmet.
    Hát ha kölcsönadod a kazit vagy átmásolod, akkor meg tudjuk oldani.
  • Bullinfo
    #5
    Szia! Én is föl akartam venni a tv-ből de lemaradtam róla. Nekem van a gépbe kártya amivel megoldható. Viszont ha leszednéd a hangot én
    beraknám dvd rip alá és így szinte dvd minőségre hozható.
  • PrisonMan
    #4
    Csak TV kártyával/tunerrel lehet bevinni a VHS-adatot a gépre?

    És ha valahogy sikerülne bevinni, a reklámokat/TV2 logót és 16-os karikát valamilyen progival ki lehet vágni?
  • Tothenkopf
    #3
    Nekem van egy ilyen tv kártyám,ehhez mellékelnek egy rakat programot és kábelt,amivel simán meg tudtam oldani az átjászást.Vehetsz vele közvetlenül a gépről is dvd-re és adnak egy rakat segédprogramot hozzá.A minősége szerintem jó.
  • cenobite
    #2
    Tetszik az alcím!
  • PrisonMan
    #1
    Hello! Tegnap felevettem egy filmet VHS-re, A félelem országútján-t (Breakdown) és ezt szeretném DVD-re kiírni. Ha lehet minőségromlás (már amennyire VHS-nél lehet ilyenről beszélni..) nélkül. Hogyan lehetséges ez? Milyen kábel kell hozzá? Az is jó lenne, ha gépre átenném, ott valahogy képminőséget javítanám, és kivágnám a reklámokat. Valaki ezekhez tud programot, vagy leírást? Köszi