6
  • toto66
    #6
    Az e-betegkártya arra lenne jó, hogy a beteg bárhol tartózkodik orvosi segítséget kaphasson a kórelőzmények ismeretében. Tehát számítógépes hálózaton hozzáférhessenek az orvosok a beteg ilyen adataihoz, ehhez kell az Internet.
    De a betegbiztosítóknál nem a legjobb helyen van az adatbázis, egyébként pedig maga a kártya a bankkártyához hasonlóan működhetne.
    Nem a technikával van a probléma, hanem annak az alkalmazásával, mármint ha rossz indulatú!
  • Darth Sith
    #5
    ""Ez technikailag nem lehetséges és nem is tervezték. Minden adat a betegbiztosítók központi szervereiben van és csak az interneten lehet hozzájuk férni"
    sosem értem egyszerüen, miért kell olyan adatszervereket netre kötni, amelyeken titkos dokumentumok, személyi adatokat tárolnak.
  • AranyKéz
    #4
    << már rég nem arra megyünk, sokkal inkább Huxley. >>

    Nem tudom ki hogy van vele, de a Brave New World világát nem tekintem túl borzasztónak.

    Ami zavart benne, de állatira, az a kasztrendszer, a rezervátumok (amiből rögtön 2 fajta is van), meg az agymosás.
  • cadeyrn
    #3
    orwelli jövő...
    már rég nem arra megyünk, sokkal inkább Huxley.

    egyébként szerintem nem rossz ötlet. Persze, hogy évekig nem a megfelelő célokra lesz használva, de előbb-utóbb jó lesz.
  • AranyKéz
    #2
    Azért jó hogy nem egy kutatást mindenféle Gattaca okokra hivatkozva betiltanak, aztán a betegbiztosítók már most kényük-kedvük szerint válogathatnak.
  • Ronny
    #1
    egyetértek. Ez csak egy újabb lépés az orwelli jövő felé.