29
125 Sportmotor
  • csoola
    #29
    én annyit semilyen meloval nemtok összehozni, jelnleg a harmada sincs meg:D csak majnem, de nem is adok többet egy 125-ösért 300-350k-nál, egy pár év és ugyis nagyobb kell majd... (mondjuk te igy szivod mert ebböl ugye nincs régebbi:P, én egy RS-t vagy futurát vennék:P)
  • ColdFire
    #28
    dehogynem sok, de azért majd megvizsgálom, és ha nagyon megtetszik, keresek vmi melót, hogy legyen rá léj :D
  • csoola
    #27
    álláspontomon változtattam már, ez tetszik a legjobban a kis 1/8-ad literes 4T masinák közül, iszonyat szép :D
    de nekem ha meglesz az A1 akkor is RX-et szeretnék venni 11kW-os forgalmival...:P
    950 rongy nem sok kicsit?
  • ColdFire
    #26
    nah, vmi hír? ^^
    elvileg 950.000Ft lesz, de biztos nem fog 1milla fölé menni
  • csoola
    #25
    értem
  • pszihopata
    #24
    Ez nagyon tipusfüggő.A yamahákon /azt ismerem a legjobban/ egy villanymotor működteti fokozatmentesen,ha gyújtásra teszi az ember,akkor hallani kell ahogy belövi magát.
    Gilerán láttam teljesen mechanikusat is.

    A tíz év körüli 2 üteműek legalább felén nem működik,ilyenkor jobb ha kiveszi az ember,így legalább kipörög rendesen.

    Ha hirtelen indul meg 5-7 ezer körül,akkor valszeg nem működik,vagy már kivették.Persze azért az elég szubjektív,mi hogy indul meg,a 2-ütemű még jó powerrel is fent erős igazán.Ha megindulás előtt dödörög,akkor biztos rossz a szelep.
    Állítani kevés típust lehet,a yamaháét is csak a bowdenfeszeséggel.

    /22/-es rajzon jól látni,hogy a lap simán becsúszhat a hengerbe,ha eltörik a tolórúdja.
  • csoola
    #23
    kinyomtatom:D nagyjábol vágtam h mi az hol van és mit csinál, de igy kerek:)
  • ColdFire
    #22
    Power szelöp:)
  • csoola
    #21
    akkor elvileg akkor van szarul beállitva a power ha ugy nyit h megérezni?
    én mentem poweres motorral (Tuareg Rally 125) de nem éreztem, huzott, egy kis bika:D a DT-men viszont jobban elhet érezni h 5000 fölé megyek...
    nah ez már OFF, hiszen nincs is power ebben az R125-ben:D
  • pszihopata
    #20
    Javítottam egyet!45 fokban csúszkál egy fémlap a kipufogónyílásnál,ha eltörik nyakban a rúd ami tartja,a fémlap becsúszik a hengerbe.
    Tehettek volna rá egy ütközőt!Más tipusoknál másképp van megoldva.

    /de akkor kevesebb dugattyú,meg gyűrű fogyna/

    Ahogy nő a fordulat,folyamatosan nyit nem egyszerre!Pont a power szelep nélküli kétüteműek rántanak inkább nagyot,a power inkább kisimítja a nyomatékgörbét,mert alul növeli a nyomatékot a nagyobb fojtással.

    Pl:rd 350 lc vs. 350 ypvs
  • csoola
    #19
    amugy ilyen lehet vagy szivatásbol irtad?:D
    élmény mikor kinyit, föleg kanyarban, meg egykerék közben:D egy barátom RM-jével esett hátra keréknél pont igy, akkor meguszta zuzodásokkal meg egy sárvédö javitással, és egy uj kormánnyal
    másik srác meg karcolásokkal mind a motoron mind a testén, ö Honda CRM-el tolta, csak kanyarodásbol tul nagy gázzal jött ki:)
  • ColdFire
    #18
    akkor is egy élmény hogyha kinyit az a szelöp :)))
  • csoola
    #17
    ö kb 5x javittatta meg, nem tudom mi votl a hibája, nem mondta
  • pszihopata
    #16
    Ja eltörik becsuszik a hengerbe,és összetör mindent!
  • csoola
    #15
    ismerösnek W8-a van, annak sztem hasonlo a blokkja, azt mondta, a cagiváknak a legnagyobb hibája a power, az eléggé tud szarakodni, amugy ö nagyon szereti és nem bánta meg h megvette
  • ColdFire
    #14
    ma láttam tesztet Autómániába, Cagiva Mito 25ről :o
    Régebben is tetszett, meg most is, de most mégjobban:)
  • csoola
    #13
    bocsi csak megdermedtek az ujjaim mert hidegem van, és össze-vissza ütök minden bill.t:D
  • csoola
    #12
    jah értem:P nekem kivülröl tetszenek a sportmotorok, de nem kelelne nekem:D (még, majd ha szétmegy a térdem az endurotol:D) ismerös is arra állt át, csak épp totálkárosra törte a CBR XX-et, ugyhogy most nem kell motorozni neki... (azt mondta h nincs most 3 millája egy uj motorra:D)
    persze, gondolom te ezt szeretted meg, bár ha én lenné ka helyedben, akkor inkább egy 2T:) hidd el, egy futurka is nagyon állat ám:D 170-et ment két személy alatt haveré... brutális volt:D de te tudod, csak sztem ne a külsö legyen az elsö szempont (az a 2.:D), meg vedd hozzá h lehet ám sokat csinositani egy gépen, én a DT-met hót rondának tartottam, de egy kézvédö rá, uj kormény, ha so ka pénz akkor fejidom meg sárvédö és hopsz, már jobban néz ki mint egy RX:D
  • ColdFire
    #11
    azt tudom h van belőle 125, csak az nem tetszik:)
  • csoola
    #10
    a1-es jogsival sztem tudod te is h vagy ez, vagy az MZ, mert egy 125 RS az 30 lo:D én tuareg rally-t vagy RX-et szeretnék, de sztem megvárom korlátozottat... amugy a TZR-böl van 125, ami köztudott:) csak azok nem ujak
  • ColdFire
    #9
    nekem most TZRem van, ami köztudott, hogy 50es:)
    A CBR egy rakás (az). Hogy néz már ki?
    virsli kerék, 2 centi vékony, wááá :c

    ez szép is, bár 4 ütem, majd meglátjuk ha megjelenik
  • csoola
    #8
    jah, és ha mindenképp 4T kicsiben, akkor CBR ami tetszik-csak nem tudom h mennyire sportos az eröforrása, mert egy ilyen blokk még az XR turaendurot elviszi vhogy, meg el lehet vele szaladgálni ide-oda, de nem hinném h azal mennék sarat dagasztani, vagy egy CBR 125-el versenypályára... vagy egy ilyennel is akár... ezek számomra annyit jelentenek, hogyha nekem lenen vagy beraknám a nappali közepére mert szép, vagy eladnám...
  • csoola
    #7
    hát nekem nem jön be nagyon, ha sport és kicsi, akkor TZR ;) de jok az RS-ek is... de persze inkább enduro, és inkább HUSABERG FE 501-az 4T:P
  • ColdFire
    #6
    Túrázni csak jó lesz, nah és a hang is kárpótol:)
  • Miguel125
    #5
    Ehhh szép szép, de a 4ütem az csak 4ütem... kis ccm-ben semmit nem ér.
    Nagyban meg még annyit sem!!!!

    Two strokes forever!!!
  • ColdFire
    #4
    hasonló az új R6hoz

  • allock #3
    jól néz ki
  • ColdFire
    #2



  • ColdFire
    #1
    Tyű, megvan az új szerelmem, bár sajnos 4 ütem :\
    2008ban jelenik meg, azt hiszem meg is várom:)



    Engine -

    Engine type Liquid-cooled, 4-stroke, 4-valve, single cylinder, SOHC
    Displacement 124.66 cc
    Bore x stroke 52.0 x 58.6 mm
    Compression ratio 11.2:1
    Maximum power 11.0 kW (15 PS) @ 9,000 rpm
    Maximum torque 12.24 Nm (1,25 kg-m) @ 8,000 rpm
    Lubrication system Wet sump
    Fuel System Fuel injection
    Clutch type Wet, multiple-disc coil spring
    Ignition system TCI
    Starter system Electric
    Transmission system Constant mesh, 6-speed
    Final transmission Chain
    Fuel tank capacity 13.8 L
    Oil tank capacity 1.15 L

    Chassis -

    Chassis: Steel Deltabox
    Front suspension system Telescopic forks
    Front travel 130 mm
    Rear suspension system Swingarm (monocross)
    Rear travel 125 mm
    Front brake Single disc, Ø 292 mm
    Rear brake Single disc, Ø 230 mm
    Front tyre 100/80-17 M/C
    Rear tyre 130/70-17 M/C

    Dimensions -

    Length 2,015 mm
    Width 660 mm
    Height 970 mm
    Seat height 818 mm
    Wheel base 1,355 mm
    Minimum ground clearance 155 mm
    Dry weight 126.5 kg