20
  • angol
    #20
    miii vaaan ? feltaláltak valamit ami űbergigakirály csak nem lehet használni ??
    most akkor vagy keveset ittam ma még vagy már túl sokat ...
  • dez
    #19
    Itt vannak a variációk és verziók: http://www.blu-raydisc.info/spec_info/index.shtml
  • duke
    #18
    Ugyan ma mit szamit a minoseg.A megirt lemezek 99.999 %-ra ertektelen warez anyagot irnak,annak meg pont eleg ha 1-2 evig olvashato.Azert erdekes hogy egyik oldalrol mindenaron probaljak megakadalyozni a masolast,ugyanakor pedig a lemez gyartok ebbol elnek.Mert egyebbkent mi a fenere hasznalnanak az emberek milliardnyi cd dvd lemezt.
  • arty
    #17
    a blu-ray első változata, ami megjelent 0.1 ... ilyen szintü formátumot nem szoktak árusitani :(

    pár év és meglesz az igazi 1.0, hajrá sonji!
  • 3P
    #16
    Ha ennek az az azára, hogy épp olyan pocsék lesz, mint a az írható DVD lemezek adatbizonsága az idő függvényében, akkor ez is egy...
    Szinte siralmas, hogy a DVD-k néhány év után szép lassan "elfelejtik" a tartalmukat (én nem gagyi Princo és társaira célzok, hanem a "márkásabbakra" Verbatim, TDK, stb...).
    Nekm már a DVD kapacitása is bőven elég lenne, ha úgy 20-30 évig bízhatnék abban, hogy meg is lesz rajta azaz az adat amit ráírtam (A jó öreg 25 VHS szalalgok a mai napig jó minőségűek, vagy épp a hangkazetták is, nem beszélve a szalagos magnóhoz való anyagokról).
    Anno a BR megjelenésekor 50 évet emlegettek. Örültem is ennek nagyon. mosdt meg jön a Te**o Gazdaságos változat, szupi :(. Gondolom ez már nem 50 év, hanem jó ha 5 év adatgaranciával érkezik (persze ezt nem is szempont csak a Ft/GB). Persze a tömeg örül, hogy 100 Ft-ért írhat rá, aztán pár év után meg sóhajtozik, hogy hová tünt a családi vidó a korongról... :(
    Remélem azért lehet majd kapni a drágább változatot is, de erre kevés az esély, hiszen a piacot mennyiség és nem a minőség érdekli (itt sem).
  • dez
    #15
    Ez itt inkább az írható lemezekre vonatkozik (a gyári mozis/game lemezekre nem lézerrel írják rá a tartalmat, az kicsit időigényes lenne, hanem valamifajta préseléssel). Tehát max. csökkentenék a warezt rajta... :P
  • Zro
    #14
    Ha a régi lejátszók és a ps3 lejátszója nem eszi meg, akkor ez tulajdonképpen egy új formátum. A Sony akkor beakasztott magának, mert vagy kicseréli az összes ps3 br lejátszót vagy no movie on PS3.
    Azt hiszem én is, hogy még pár évet várni kell, mire meg szabad venni az új kütyüket :)
  • kadar1
    #13
    Eddig se vettem,ezután se fogok.Nem látok benne fantáziát...
  • floatr
    #12
    muhahaha... kb 10 áv múlva lecsengenek a tranziensek, és lesz egy stabil, de legalább idejétmúlt technológia :)
  • virs lee
    #11
    Ez nem kérdés hiszen a konzolosok nem warezolnak, megvesznek mindent eredetiben, különben ez is leáldozna mint a pc-s játékok, ugye?
  • virs lee
    #10
    És még csodálkoznak hogy nem terjed 1000-rel a hd / bluray... Nyilván senki nem akar befektetni olyan béta állapotú szarokba, amiből holnap már veheti is az új verziót.
  • item
    #9
    Én is erre tippelek, hogy az asztali lejátszók nem lesznek ezáltal veszélyeztetve.
  • item
    #8
    Majd kipróbálom
  • L3zl13
    #7
    A nagy kérdés, hogy vajon a PS3 beépített meghajtója támogatja-e...
  • L3zl13
    #6
    Nem mindent lehet megoldani firmware frissítéssel. Ki tudja, hogy ez melyik kategóriába tartozik.
  • Inquisitor
    #5
    Az első DVD lejátszók semmilyen írt lemezt, a késöbbiek meg csak bizonyos fajtákat támogattak. Az olocsó gagyik meg már mindent. Itt is ez lesz.
    Adattárolásra meg tökéletes lesz ez az olcsóbb lemez, asztali olvasókat ezek szerint nem érinti ...
  • item
    #4
    "napjainkban kapható asztali és PC-s lejátszók nagy többsége még nem ismeri." Még de ugye ez sztem az általam írt firm frissítéssel kiküszöbölhető.
  • item
    #3
    "Blu-ray Disc Recordable formátum 1.2-es verziója támogatja" nemhinném hogy olyan nagy gond lenne ez, valószínüleg egy firmware frissitéssel megoldható lesz a probléma. Ha ez igy lenne az azt jelenti hogy drasztikusan csökkene a jelenlegi lejátszók eladása, ami nem igaz. Ezzel halálra ítélné magát az össszes BR gyártó!
  • kisgabo
    #2
    még nem vettem, szal nekem oké.
  • BCS pixel
    #1
    szóval mindenki megszívta aki már vett Blu-rey lejátszót? :D