22
Autó...
  • Mark1989
    #22
    Sziasztok!
    Egy kínai 468 A géphez szeretnék marótárcsát amin egy 90 fogas kopott tárcsa van, több órás keresgélés után ezeket szűrtem ki. Melyikkel járnék jobban?



    1.) 36 fogas: https://www.aliexpress.com/item/4000469234028.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2b1a38daDnwkOU&mp=1



    2.) 60 fogas: https://www.aliexpress.com/item/4000505337659.html?spm=a2g0o.cart.0.0.11e938datS3tBu&mp=1 (free shippinget választva)


    3.) 90 fogas: https://www.aliexpress.com/item/4000469416670.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.6eca18020CDI7n



    KB. egy árban vannak és teljesen különbözőek, és nem szeretném csak azért megrendelni mindet hogy megtudjam melyik a jobb.

    Ha valaki próbált már hasonlót adjon tanácsot legyen szíves.




    Utoljára szerkesztette: Mark1989, 2023.05.06. 14:56:47
  • Magnumrolcsi
    #21
    Pár hónapja pénzszálító autóba(ebbe) tőrtem bele a kulcsot. Földön térdeplve nyitottam ki az oldalsó tolóajtót és nem figyeltem, hogy benne van a kulcs és "lekaszálta" az oldalfal a kulcs végét. Kasztnis szerencsére ki tudta piszkálni a beletőrt részt így nem kellett kihívni a lakatost(ráadásúl páncélozott ajtó). Főnök 5000Ft-ra becsülte a másolást, de csak 2000Ft-be került. Másnap másik fényező srác is beletőrte ugyan úgy a kulcsot.

    Reggel pont azon nevettünk milenne ha valaki beletőrné a kulcsot.. bár csak így jönne be az ötös lottó is :))
  • bigapó
    #20
    nem baj, hogy nem érted, egyszerűen nem lehet sima kulcsmásolónál másoltatni ilyet, erről volt szó!

    Alapból kettő darabot adnak az autóhoz, tehát van tartalék és lehet másoltatni is, ha ugye elveszne az egyik, de nem bárkinél, hanem az erre kijelölt helyeken (márkaszervíz, de ők is tovább adják szóval mindegy...)

    a példám meg arról szólt, hogy amint tudjátok van olyan, hogy mesterkulcs (főkulcs másnéven), amit általában irodákban használnak és minden zárat lehet nyitni vele. Az ilyet sem lehet másoltatni (hivatalosan legalábbis nem lehetne), de mégis előfordul, hogy arról kell másolni és akkor már nem biztos, hogy csak egyet másolnak...

    de itt nem egyszerű kulcsról van szó, tehát minden további okfejtés felesleges...
  • plas
    #19
    2éve csináltam, akkor még így volt a VW konszernnél. Magyarán kulcs kódot kellett az autóhoz lekérni, ahhoz igazították a megvett kulcsot.
    Ja és azt elfelejtettem: hogy magát a perforált tollat is alvázszámhoz adják ill. rendelheted meg -ha elveszett- (az alább említett dokumentumok igazolásával), egy márkaszervízben. Ha megjött, akkor értesítenek, majd a lekért kóddal tanítják fel az autódra... Távirányítótól függően, munkadíjjal olyan 15-20E Ft. pénz lesz. Az autóhoz rendelt perforált toll olyan 2-3 hét alatt jön meg, távirányítót a tollba vehetsz.
    Olyan nincs, hogy bemegyek egy márkaszervízbe, és a polcról levesznek neked egy kulcsot, hogy menj marasd bele a tied profilját oszt' jó lesz...
  • Balyy
    #18
    Nem értem mért ne lehetne! Akkor mi értelme van ilyet venni? meg mért nyitogatnák mások autóit ha az eredeti kulcs nálad van és az alapján van másoltatva? egyébként én úgy tudom h az új kulcsra maga az autó teszi fel az adatokat na persze külső számítógépes segítséggel! bár ez lehet márka/tipus függő!
  • bigapó
    #17
    így van, az ilyen kulcsokat nem lehet másoltatni csak úgy. szépen is nézne ki a világ, mindenki ilyen "bicskával" nyitogatná mások autóit...
  • plas
    #16
    Nem fogod tudni másolni...
    Az autóhoz kell lekérni -egy márkaszervízben- a kulcs kódot (amihez kérik az alvázszámot, motorszámot, személyi fénymásoltatot stb...) Ha megjön a kód (néhány estben 2-3h is), akkor tudják a számítógéppel "rátanítani" a kocsidra az új kulcsot.
    Szetben is lehet venni, de ha jól tudom, csak távirányítót (az is 2 fajta lehet más-más Mhz-en működik)De az biztos, hogy azt a perforációt a tollba senki nem fogja tudni neked belemarni...
  • Balyy
    #15
    Jóvanna ez jutott csak eszembe!
    Csak egy példa volt szemléltetésnek!
  • takysoft
    #14
    Mister Minit:D az nagyon gáz... múltkor akartam másolni kulcsot, aszonták 550-től db-ja(550 vagy fölötte.) 6 másolás lett volna.... hát ba***ák meg:D már elnézést:F (sima lakáskulcs)

    Kerestem vmi eldugotamm másolóhelyet, 200ft/db áron megvolt, és kaptam ajándék kulcstartót:D
  • BIZ0906
    #13
    Vagy menj Tescoba ott is van kulcsmásoló. :D
  • Met
    #12
    bemész egy kulcsmásolóba és kész, lehetőleg ne Mister Minitbe
    Ha pesti vagy ajánlom az aranykulcs-ot, google a haverod
  • Balyy
    #11
    Engem is ez zavart meg! Mondjuk másképp se hallottam még! Mindíg csak kulcsként emlegetik és kész!
  • ruffirant
    #10
    érdeke.a bicskakulcs kifejezést még nem hallotam...
  • Balyy
    #9
    Huh de hülye vagyok!
    Nekünk is az astra-hoz ilyesmi a kulcs!
    Én teljesen más dologra gondoltam de eztinkább nem írom le! :)
    Ha jól értem a problémát akkor sztem viszont teljesen mindegy hol másoltatod! Mister minit jutott így kapásból eszembe!
  • Pheaper
    #8
    univerzális bicskakulcs vagy más néven behajtható kulcs. Audi , VW Új dizájn.
    A szett tartalmaz 2db távvezérlővel ellátott nyers behajthatós kulcsot ( többféle kulcsszárral majdnem minden márkához ) egy vevő készüléket , kábeleket és természetesen leírást és bekötési útmutatót.
  • Pheaper
    #7

    2 gombos bicskakulcs eredeti VW 433MHz-es
    A kulcs tartalmazza a vágatlan betétet, elemet, immochipet, VW jelet !
  • Balyy
    #6
    mi az a bicskakulcs?
    egyébként ha immobiliser-es az autó akkor esélytelen bármilyen másolás!
  • ruffirant
    #5
    az eleje kicsit fura..
  • Asguzai
    #4
    magyar e vagy?! tanulni e te magyar nyelvtan?! en olvasni 3x el mi a fraszt akarsz mire megerteni en....

    [ciki]
  • Pheaper
    #3
    ez engem is érdekelne..
  • banplz
    #2
    és volkswagen kulcsról van szó:)
  • banplz
    #1
    Sziasztok
    vettem egy Bicskakulcs készletett ami tartalmazz 2 bicska kulcsot és egy vevőt

    de anem tudom hol másolnak kulcsokat autóskulcsokról van szó
    ha vki tud ez általá vmi segitséget adni nekem hogy hol másolnak ilyet azt megköszönném

    tehát sima kocsikulcsomat rá másolni a bicska kulcsra