98
Fejegység gyártók
  • xfactor
    #98
    Sziasztok, 15 ezer forint körül néznék fejegységet.

    Egyelőre egy pio deh-1300mp-vel szimpatizálok

    Vélemény, tapasztalat, esetleg vki vmi mást ajánlana ebben az ár szegmensben,

    Egy kis régi swift-ben hajtana hátul 2 ovál pio hangszorót, meg elöl van 2db 10 centis, de azok a gyáriak, és eddig ugy volt beállítva, h. hátul szóljon csak.
  • banplz
    #97
    hát jah mindenképp
  • Pipör
    #96
    Pioneer
  • icebooooy
    #95
    Hi.Fejegység vásárlás előtt állok de nem tok dönteni:S kit mit gondol:) e kettő közül kéne választani:) ha valakinek van jobb ötlete írja :)

    Pioneer deh-7200sd

    Jvc kd-r811

    Köszi előre is
  • zuzmoo
    #94
  • sew810i
    #93
    Majd ha komolyabb ilyen csere lesz a kocsibak akkor majd Úgy lesz megoldva most ez így megfelel:P
    Köszi az ilyen információkat szívesen veszem:)
  • ajem kisa
    #92
    Hátsó hangszóróból kap jelet?:s
    Figyuzz a jelekre mert a Hz-ek nemtesznek jót (magas a mélynek, mély a magasnak)!
    Ha beleakarsz jobban mélyülni akkor ha cserélsz fejegységet akkor hátul legyen legalább 2 pár RCA és az egyik legalább a sub jelet adja (SW)!!!
    Ezek a jelek mennek az erölködőbe!
    De örülök, hogy örülsz, a rendszámtartó/kasztni közé rakj 2 oldalú ragasztót, vagy olcsóbb a rágó!:)
    Aztán ha komolyabban érdekel, akkor béleld ki a kasztnit rezgéselleni "szurokpapírral" Dynamat extreme pl.!:D
    Namajd ha érdekel mesélek (talán!)!:)
  • sew810i
    #91
    Nah ma be lett szerelve.
    a Swiftembe valami nagyon szépen szól és méretéhez képest nagyon erős.
    Egy akkora kocsiba mint a Swift bőven elég. Beremeg töle a hátsó rendszám tartóm is xD
    én 10ezerért vettem havertól. Neten láttam 13-14ért.
    Akinek első mélyládája lesz a kocsijában annak csak ajánlani tudom.
    Gyorsan be lehet kötni. aksitól hátrahúzni a 12V-ot.
    hátsó hangszórótól jelet venni és kész is:D
    Itt a kicsike adatai.:
    http://www.mnc.hu/index.php?tld=hu&page=product_table&category=car&product=04_03_Bit-Box
    Kérdésed van írj:)
  • sew810i
    #90
    nah majd akkor szerda után jelentkezek milyen lett a bitBOX:)
  • ajem kisa
    #89
    Nm!:)
    Az is csak 1 adat, de a tényleges teljesítmény kevesebb a felétől!:L
    Legalábbis ezt olvastam valamikor egy "pro"-k írta oldalon (nememléxem, hogy hol volt már!)!
  • sew810i
    #88
    köszi a helpet:)
    jaah elég mert a lejátszóm ugyis csak 4x40w-ot tud:)
  • ajem kisa
    #87
    Vegyél nagyobb teljesítményűt, de az "RMS" adatait nézd meg, nevegyél 100000W-os hangszórót, hanem valami 100W rms is megteszi, mert az a tényleges adat, és ha nincs a hangszóróknak erősítő, akkor ezis bőven megteszi! Sőt!:)
  • sew810i
    #86
    recseg az mindenhol:SS
    meglehet csináltatni vagy új kell?
  • ajem kisa
    #85
    Tekerd oda a fader-t és ha recseg, max leteszteled úgy, hogy rákötöd kis időre az elsők helyére, és ha ott is recseg akkor a hangszóró a gázos, ha ott épp nemrecseg, akkor...passz!:)
  • sew810i
    #84
    oké meglesz, már várom hogy benne legyen:)
    am egy kérdés..szerintetek meghalt a hátsó hangszóróm ha ma elkezdett elég hangosan recsegni? 2utas 180w-os LG.
    vagy mit lehetne vele csinálni hogy elmúljon a betegsége?
  • ajem kisa
    #83
    A mélynyomók majdnem minden autóban máskén szólnak!
    Függ a fejtől, az akusztikától, a szigeteléstől...kábelektől...meg kitudja még mitől!?:)
    Mélyládát próba után kellene választani, hogy miként párosítható, és hogy, hogy szól a cucc együtt!?
    De majd legközelebb tudni fogod!:)
    Mindenesetre ha meglesz, akkor írj róla pár szót pliz!
  • sew810i
    #82
    Üdv.
    Szerdán szerelnek be nekem egy MNC bitBOX mélynyomót beépített aktív erősítővel stbstb.
    Akinek van róla tapasztalata leírhatná milyen a cucc:)
    Előre is köszi.
  • karikusz
    #81
    Sziasztok,

    Tudom nem legfrissebb darab, de valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?

    Audiovox VME 8013

    Esetleg mint Audiovox márka? Mennyire jó a hang minősége?
  • ajem kisa
    #80
  • Zsolti9014
    #79
    köszönöm megint :D
  • ajem kisa
    #78
    Igazából minden komoly helyen aztmondják, hogy ami rávan írva a rádióra, hogy az annak abban a formájában nemigaz! Mondjuk olyan névlegese az kb ~7Watt...
    Én nemtudom, de az tény, hogy 4x50w az nemolyan, mint az alap autókban van, szoval van benne valami!
    Ugyanez jellemző a hangszórókra is, ami rávan írva, hogy 2x300w...meg izé...azt én inkább nemfolytatom, de fasság!:)
    És a válasz a kérdésedre: ha 4x50 van ráirva akkor ha ezt el is hisszük akkor mindenképp erősebb hangszórók kellenek hozzá, mondjuk inkább, hogy a duplája az ideális hozzá azaz 4x100W!:D
    (példának csak annyit mondok, hogy a verdámban van egy alpine ida x-305 és egy boston g25 erősítő (2x175W rms) egy focal 165 k3-as szettel + focal bus25, és az erősítő az 1/4-éra van állitva, mert a 150W-os hangsszóróim nembírják, de a fülem azért majd beszakad a 3/4 hangerőn!:D
  • Zsolti9014
    #77
    köszi szépen!

    Még annyi lenne, hogy a teljesítmény, tehát hogy hány wattosat érdemes ráaggatni egy 4x50-es fejegységre? max. 4 db 50 w-ost (ez lehet baromság volt, bocs), vagy hogy? :D
  • ajem kisa
    #76
    Akkor legyen alapból 13cm-es hangszóró mind2 esetben általában ezek mennek (ha nincs szerencséd akkor 10cm), lényegében annyi az egész, hogy a méret kell, és a mélység!
    A mélység azért fontos, hogy akkor nagyobb mágnes fér el, és (általában) nagyobbat szólnak azonos méretű hangszórók nagyobb mágnessel (ezt csak általánosságban írom hangsúlyozom!:D)!
    Ha sikerül eljutni árban egy JBL szettig, és persze ha a mélység is stimmel, akkor az elég basszust nyom, nekem volt sokáig amíg nemvolt erősítőm, és megvoltam elégedve vele ( és addig amíg nemhallottam egy komoly szettet élőben)!:D
    Amire figyelni kell, hogy a mélység elég legyen, és a méret!
    Aztán csak a pénztárca állítja meg a végét, mert 13-as szett sokféle van (de még 10-es is)!
    Szintén csak ismétlem magamat, hogyha van arra mód, akkor a füled után vásárolj!
    Amit sajnos a boltban a falon hallgatva nemfox tudni 100%-ra megitélni, mert az autóban más az akusztika, de a magasat és a mélyet felismered azért!:)
    A márkákra hagyatkozhatsz ebben az esetben, de vannak kivételek is!
    De sajnos 5-10k Ft körüli árfekvésben nemsok különbség lesz!
    JBL, pioneer, alpine...előnyben!
  • Zsolti9014
    #75
    pl. akkor nézzük meg kétféle autóba: Fiat Uno, ill. régi Swift.

    Az Uno esetében elöl 2, meg hátul két oldalt van hangszóróm, azokat kéne cserélni, a Swiftet nem tudom visszaidézni, hogy hol van előkészítve de ez az előre 2 - hátra 2 nem lenne rossz, bár nem értek hozzá. Keret az igazából nincs így bekalibrálva, de ahogy írtam is a lehető legolcsóbb, de még megfelelő minőségű. :)
  • ajem kisa
    #74
    Milyen autóba ( a hangszórók mérete miatt), hova akarod rakni (előre/hátra), és mennyi a keret?
  • Zsolti9014
    #73
    Pioneer DEH-2020MP-ből kiindulva szeretnék egy megbízható, jó kis konfigurációt összeállítani. Nem akarok nagyon döngetni, csak annyi hogy szépen szóljon, és azért ha felhangosítom, se legyen probléma. Milyen hangszórókat érdemes hozzá venni, miből mennyit, hogy?

    Ilyen téren elég kezdő vagyok, de érdekelne. Lényeg, hogy ne legyen drága, de azért jó minőségű legyen a cucc.

    Előre is köszi
  • Pipör
    #72
  • Csabesz6
    #71
    Na megvan a kiválasztott, egy Sony CDX-GT20, ha jól emlékszem( CDX-GT 222 rémlik, de ilyet nem találtam).
  • Pipör
    #70
    Nekem is az van mármint Fabia.

    Sztem olcsóbb márka az a Sony Skoda márkaszervizekben is ezt adják vagyis lehet venni
    de van olcsóért Pioneer is vagy Alpine is.
  • Csabesz6
    #69
    20 ezer forintig milyen márkák jöhetnek szóba, amelyek azért jó minőségűek?
    Egy Fabiába lenne, 2 gyari hangszoroval.Ezeknek hátul a csatlakozásuk egyforma ugye?
  • Pipör
    #68
    Nem, nincs rossz tapasztalatom ( csak a sonyval kapcsolatban... :)) )
    de sztem ezeket is nézd meg :
    Pioneer DEH-4000UB
    Pioneer DEH-3000MP
  • Varenga
    #67
    Az a baj, hogy nem vagyok nagyon otthon ebben a témában. :) Mi a baj a Clarion-al? Esetleg rossz tapasztalat? :)
  • Pipör
    #66
    így első látásra a Clarion többet tud, de én a Pio.-ban bízok
  • Varenga
    #65
    ez a kettő játszik jelenleg: Pioneer

    Clarion
  • Varenga
    #64
    Huhh, nagyon köszi! :) Bár mindenképp elovastam volna, hogy mit tud de mostmár okosabb lettem. :)

    Köszi mégegyszer!
  • Vlala #63
    Várj, Mp3 nem mindegyikben van, mint ahogy erősítőkimenet (jelszintű RCA) sem. Ezt vásárlás előtt mindenképp kérdezd meg!
  • Varenga
    #62
    Az elsődleges szempont, hogy szépen és tisztán szóljon, persze lesz mellé erősítő. Gondolom az mp3 már mindegyiknél alap.

    Köszönöm a sagítséged!
  • Vlala #61
    Sonyból, Pioneerből, Alpine-ből a belépő szintű fejegységek kb. 20-25 ezer Ft körüli árban mozognak. ű
    Nem kell megijedni a "belépő szint" kifejezéstől, ezek nem béna cuccok, általában elég szép és nagy hangjuk van.
  • Varenga
    #60
    Sziasztok!

    Kisebb segítséget kérnék, hogy olyan 20-40ezer Ft-os árkategóriában milyen fejegységet tudtok ajánlani? Mindenképpen "márkás" cuccra gondolok, tehát ilyen roadstar féléket kihagynám.

    Előre is köszönöm!

    Üdv.: Varee
  • ajem kisa
    #59
    Zsir nagyon, egyszer löttem be ugy, ahogy nekem tetszik, azóta nemnyultam az eq-hoz, csak ahhoz (nemtom mi a pontos neve), amivel feljavitja az mp3 akat, vagy 0, 1, 2-es szint, naggggyyyyyon duuurva! ;)
    Én nagyon szeretem, van benne erö, dinamika...minden!
    Nekem ez simán elég, van 2db 4gb-os pendrive-om, az elég is a kocsiba, cd-t nemislátott csak 1x, hogy kiprobáljam! ;)
    Multkor rákötöttünk egy ipod-ot, full vezérelhető a cuccomrol, egy használt 40-80gb-os ipodot is szeretnék (majd), arra azért már fér mp3...:D
    Meg egy mélyládát..;)