16
Az idő urai 25 éves jubileumi kiadás - magyar DVD
  • jamamura
    #16
    az odeon-lloyd mozi boltjába (III. ker. hollán ernő u. 7.) a héten érkezik a film, ezen kívül korlátozott ideig rendelhető az xpress.hu-ról, illetve megvásárolható a media markt üzleteiben. jelenleg még van készleten, de rohamosan fogy a termék és a kétlemezes, díszdobozos változatból nem lesz utánpótlás.

    ezt követően már csak a műanyagtokos, egylemezes változat lesz kapható, igaz, jóval olcsóbban.
  • jamamura
    #15
    szóval óva intek mindenkit, hogy egy ilyen kritikát komolyan vegyen. olvassátok el inkább, mit írt róla a többi vásárló az xpress.hu-n.
  • jamamura
    #14
    runner78 hozzászólására reagálnék:

    "A film természetesen szuper. Alapmű!
    Ám már elöző év végén elérhető volt neten, miután a francia kiadásra tett szinkront "róka"."

    ezt a helyedben nem reklámoznám. ugyan mindenki tudja, hogy létezik ilyen verzió, de ez nem törvényes változat, a most megjelent dvd teljesen legális munka.

    "Nagyon vártam már.
    1. A lemezeken megfolyás látható...még nem néztem végig, egyenlőre mennek."

    mármint a szitázással van baj vagy a másik oldallal? mert ha az utóbbi, akkor az nem megfolyás, csupán elszíneződés, elég gyakori jelenség, a lejátszást tudtommal egyáltalán nem befolyásolja.

    "2. a "nagy" ajándék egy sima A4-es méretü fekete-fehér vázlat rajz...gondolom ez csak beharangozás volt, és több év mulva is benne lesz."

    ebben sincs semmi meglepetés: miliméterre pontosan meg lett adva, hogy mekkora lesz a kép, s az sem lett eltitkolva, hogy ez egy kézi vázlat (ami az esetek túlnyomó részében fekete-fehér), amit viszont hernádi úr pár hete készített kifejezetten ehhez a kiadáshoz, azaz sehol máshol nem fellelhető. és csak és kizárólag EBBEN a változatban lesz benne.

    "3. oké, a doboz jól néz ki, bár érdekes volt, hogy a "hátsó boritó" rész egy papir csak, azt hittem a dobozon van, ár igy is dizájn-os, a kis képekkel."

    az nem a borító része, hanem egy booklet: a borítón adatok helyett egy újabb grafika szerepel.

    "4. Hát a képért nem a Corner filmet kell dicsérni, mert az a sima francia (ami persze tökéletes)"

    akkor viszont nem értem, miért adtál rá két csillagot. illetve a problémádat sem értem: talán újra össze kellett volna vágni a filmet? a létező legjobb minőségű transzfer lett megszerezve, ami radásul szélesvásznú tévékre van optimalizálva adatvesztés nélkül. de hát írtad: tökéletes.

    "5. menü valóban magyar animált, de hogy a film elején lévő szövegek, meg se a feliratok a végén nem magyar az GYALÁZAT! Ezt nem gondoltam volna!"

    ez a probléma is megmosolyogtató. ez egy francia film, ami magyar kooprodukcióval készült. nem igazán tudok olyan filmet mondani (néhány rajzfilmet leszámítva), ahol lefordították volna a title és end creditset magyarra. nem várhatod el a kiadótól, hogy sufni tuning módjára belenyúljon egy filmbe, s átirogasson dolgokat, ami ez által veszít az értékéből.

    "Simán a francia kiadás, rádobva a magyar hanggal...ez már fél éve a polcomon figyel, általam készitett boritóval."

    simán a francia kiadás? lássuk csak: magyar borító, magyar szinkron, egy órás magyar nyelvű dokumentumfilm exkluzíve ehhez a kiadáshoz, magyar nyelvű trivia track a film teljes játékideje, magyar felirat az összes extrán, ajándék vázlat, s mindez legalálisan. gondolkodjunk már el...

    "oké van extra lemez, de azon se sok a képek, meg ilyesmi...doku. filmet még nem néztem.

    Szóval, simán kiadva a francia filmet...hát ez SZÉGYEN!
    Nesze a népnek MAGYAR 25 éves jubileumi kiadás!

    "azért ezek után kíváncsi lennék, te hogy képzelsz el egy MAGYAR 25 éves jubileumi kiadást."
  • 12346
    #13
    csodás.. mint a legyetek jók, ha tudtok. annak is igencsak megörültem, hogy lehet kapni dvd-n, aztán a kommenteket olvasva ennyi is volt:/ így sztem jó lesz ingyé is htxvm x)
  • _Atti_
    #12
    azthittem a kriminalbeats időurairól van szó:)
  • xido
    #11
    990 még azért egyhamar nem lesz..szerintem olyan 1990es reális árral barátkozzatok meg egyelőre...
  • DoctorJohnson
    #10
    Nekem csak a divx-es TV rip van meg, de már énis vártam ezt a DVD-t.
    Mondjuk a TV-ripnél meg mégiscsak jobb lesz a DVD, de majd csak ha 990 lesz :D
  • DanielT
    #9
    A képregény minden kékockája beégett az agyamba, mondjuk nem is csoda, mert annak idején nem volt olyan rohadt nagy bőség, egy egy kiadványt is hónapokig nézegettem. Másik ilyen volt mellette a Conan a barbár :D Imádtam, bár volt egy pár jelenet amire féltem ránézni :DD

    990-es verzió jön ide is majd.
  • rotator
    #8
    Hát ez bizony szomorú! Nekem is marad a 990-es kiadás - a képregény mellé. :P
  • kzmano
    #7
    Nekem meg van képregénybe! Az is elég!
  • Jano
    #6
    Nagyon köszi a tapasztalatokat, gondolkoztam én is ezen a verzión, de akkor marad a 990-es. Sajnálom, mert 1-1 igényes kiadásra rá szoktam szánni a nemkevés pénzt, ezt meg különösképp megvettem volna. FÁK. :-|
  • Inquisitor
    #5
    Hát a VHS-hezképest csak nem ... ;)
    Azért ez picit lehangolt. Majd megveszzük az egylemezest inkább. Gyermekkorom nagy kedvece volt.
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Elég az belőle. Nem hiszek ezekben a felújítósdikban, néha(szinte mindig) atompocsék a kép.
  • runner78
    #3
    4700 ft amugy, de lesz lesz 1 lemezes verzió valamikor, az 990 lesz.
  • Sir Quno Jedi
    #2
    mibe fájt az ára?!
  • runner78
    #1
    Na. Én ma megvettem a jubileumi kiadást.

    A film természetesen szuper. ALAPMŰ!

    Ám már elöző év végén elérhető volt neten, miután a francia kiadásra rátette a klasszikus szinkront FOX.
    Franciák győnyörűen felujitották a képet, meg ők 5.1 hangot tettek rá.
    Szégyen - gondoltam, hogy nálunk nem adják ki. Nagyon vártam már.

    Megvettem:
    1. A lemezeken megfolyás látható...még nem néztem végig, egyenlőre mennek a korongok.
    2. A "nagy" ajándék egy sima A4-es méretü fekete-fehér vázlat rajz...gondolom ez csak beharangozás volt, és több év mulva is benne lesz.
    3. Oké, a doboz jól néz ki, bár érdekes volt, hogy a "hátsó boritó" rész egy papir csak, azt hittem a dobozon van, bár igy is dizájn-os, a kis képekkel.
    4. Hát a képért ugye nem a Corner filmet kell dicsérni, mert az a sima francia (ami persze tökéletes).
    5. Menü valóban magyar animált, de hogy a film elején lévő szövegek, meg se a feliratok a végén nem magyar, az GYALÁZAT! Ezt nem gondoltam volna!!!!!
    Simán a francia kiadás, rádobva a magyar hanggal...ez már fél éve a polcomon figyel ugye, ráadásul az általam készitett boritóval.(borítóm)
    Oké van még extra lemez, de azon se sok a képek, meg ilyesmi...dokumentum filmet még nem néztem...

    Szóval, simán kiadták a francia filmet (magyar menűvel, meg digipak tokkal)...hát ez SZÉGYEN!

    Nesze a népnek MAGYAR 25 éves jubileumi kiadás!!!