323
Gyufakocka
  • samsung123
    #323
    Ez elég jól néznek ki! Sok sikert a további építéshez mindenkinek.
  • QpHsG2
    #322


    Egy év után Londoni utazásom során visszatértem, és most új képekkel és hamarosabb még újabb és újabb művekkel jelentkezek.

    További képek és munkáim itt ;)
    Utoljára szerkesztette: QpHsG2, 2015.04.16. 14:24:19
  • QpHsG2
    #321
    https://www.facebook.com/GyufakockaEsMakett

    itt tudjátok figyelemmel követni a munkáimat és likeoljátok az oldalamat , hogy minél több emberhez eljussonak ezek a gyöngyszemek :)
  • Looooser
    #320
    csak sejtés fekete tempera és hiba javító kombó
  • vegicsek
    #319
    a fejük nagyon szép fehér, azt hogyan csináltad? :)
  • QpHsG2
    #318
    ilyen szálat sehol sem lehet kapni boltban. Ezeket otthon házilag csináltam :)
  • 66zio
    #317
    Ma megpróbálkoztam életem első gyufakockájával, hát az elején voltak problémák, de megoldottam, De amikor a végén levágtam róla az ucsó gumit elkezdett szétesni :( Mondjuk az a baj, hogy csak egy slide showt láttam azt összerakásról annak is csak a váz részéről a többit "tippeltem".
    Nem tudtok egy oldalt ahol le van írva normálisan a készítése lépésről lépésre?
  • ppk
    #316
    ien szálat hol kapni?
  • QpHsG2
    #315
    Hát eltelt egy év. És én is fejlődtem azért. :P


  • laliking
    #314
    Így van, pont ezt akartam írni a szorulással kapcsolatban, de látom valaki már pár hónappal megelőzött :) Nekem egy egyszerű papírzsebkendő is megtette erre a célra. Bár való igaz, hogy pár tíz darab gyufaszál betömködése után már elszakad, viszont 2-3 darab elég egy normál méretű kocka elkészítésénél és tényleg hihetetlenül megkíméli a kezet.

    Ezen kívül amit még én csináltam, az az volt, hogy mikor már az utolsó 2-3 darab szálat kellett beleerőltetni és baromira szorult, akkor rácsavartam a zsepit a gyufaszál végére, az egész kockát megfordítottam, majd az asztalon tökéletesen függőleges mozdulattal beletoltam. Ezzel a módszerrel is bizony törik néha a gyufa, viszont van, hogy máshogy már nem sikerül. :)
  • ppk
    #313
    jol toljátok, en már nem gyártok, annyit csinaltam életemben :-) talán egyszer valami extra nagyot rönkfából :-D

    amugy a szorulás az a dolog velejárója, attol lesz stabil a kocka, rongyot szoktam az ujjam, es a gyufafej kozé tenni, így senki nem sérül nyomáskor :-) bár van, hogy igy is lejon a fej. Nagy aruhazakba az a gond, csak tizessevel lehet gyufat venni, lopva szoktam megbontani mien a színe ;-)

    coopba vettem anno asszem kéket, az olyan, hogy 50Ft egy doboz, mert ilyen mindenen gyulladó.

    amugy hosszu evek alatt fakulni fognak a gyufafejek színei, ezzel számoljatok, a lakk nem véd, csak a sötét szekrény, de akkor meg nincs díszítő értéke ugyeb'ár :-D
  • ruffirant
    #312
    ma láttam a kandalló gyufát.50 db 500 ft és ez az olcsóbb. muszáj lesz csinálnom egy olyat is
  • QpHsG
    #311
    Persze, az nem nehéz.. :D :P csak annyi hogy nem tűzdelem bele a szálakat.. :D
  • ruffirant
    #310
    aham
  • QpHsG
    #309
    Lyukas kocka? hogy csak a keret van meg?
  • ruffirant
    #308
    lyukas kockával már próbálkoztál?
  • ruffirant
    #307
    a piros meg patrik gyufa. azt hiszem az Auchanba vettem még régen. nagy gyufából én eddig csak barnát láttam.
  • QpHsG
    #306
    Európa gyufa.. LIDL-ben lehet kapni.
  • ruffirant
    #305
    vagyis hogy pontosan milyen gyártmány
  • ruffirant
    #304
    jó ez a kék. ilyet beszerzek én is.pontosan hol vetted? Nem találtam most otthon piros gyufát de ha bemész kisboltokba ott lehet érdekeseket kapni
  • QpHsG
    #303
  • QpHsG
    #302
    Elkészült egy másik kék is. Megy már a beletömködés is, csak rá kell jönni ott is a technikára.... : )


    Am zöld színű gyufát, meg pirosat hol lehet venni? Tesco-ba csak korona van, LIDL-be meg csak kék -_-

    Nagy gyufába is létezik több színű? (10 cm-es )
  • QpHsG
    #301
    Sikerült egy kéket is összehoznom :)

  • QpHsG
    #300
    nekem mindig beletörik :(
  • ruffirant
    #299
    bele erőltetem.az adja meg az egész tartását.ha lazább akkor a kocka is könnyebben szétesik.
  • ruffirant
    #298
    nekem ami most van az kék,zöld, piros, világosbarna szerű piros, sima barna és az amerikai fehér piros. volt sárga is csak abból nem tudtam beszerezni egy kockára valót
  • QpHsG
    #297
    Egyébként a szorulást te hogy oldod meg?

    Mert nekem az utolsó pár sor , van hogy bele se megy, mert vagy beletörik, vagy nem megy bele..
  • QpHsG
    #296
    Hát, az kemény, de elég nagy figyelemfelkeltő cucc, az emberek csak úgy nézik, hogy mi ez, stb.

    Én most a nagy-ból akarok sokat csinálni majd, minden féle színben, meg egy óriásit, kandallógyufából.

    : )


    Majd a nagyokat felteszem a polc legtetejére, és ha valaki bejön, egyből rá fog látni : )


    Most vettem kék Európa gyufát, kiderül mi lesz belőle. : )
  • ruffirant
    #295
    én is így kezdtem annak idején :D most itt van velem szemben 100 db kocka :D könnyen túlzásba viheti az ember :P
  • QpHsG
    #294
    A nagy az 10 cm hosszú, 10 cm széles, 10 cm magas ( ki gondolná, elvégre kockáról van szó )


    a többi méretét nem tudom...

    De létezik kandalló gyufa is, az kicsit drága mulatság, de 28 centiméteres azaz 280 mm-es hosszúságú, az a képen látható gyufának majdnem a 3szorosa..


    abból akarok majd legközelebb csinálni egy kockát.

    Egyébként láttam már Eiffel tornyot is gyufákból készülni, bár az ragasztással van, de nagyon szép tud lenni.Azt is megcsinálom egyszer.


    és itt a nagy (10x10)





    Gyufaházat is megakarom majd tanulni hogy kell, meg a több gyufa összeépítését, bár arra még nem tudtam leírást találni, mondjuk annyira nem is keresetem.


  • QpHsG
    #293
  • QpHsG
    #292
    itt van egy kép :

    http://kep.psharing.com/656288.jpg

    Van egy Extra nagy gyufából, egy nagy gyufából, és egy normál méretűből. :)


    Egyébként láttam már olyat is, hogy mind a 6 oldalában csak a gyufafejek láhatóak és a végük nem. Azt is könnyű megcsinálni, és szép is. csak ugye a gyufákat tördelni kell, a felére, de úgy is nagyon masszív dolgokat kapunk. :)
  • QpHsG
    #291
    Na azt hiszem, itt az ideje, hogy én is hozzászóljak. :D

    Már majdnem egy éve, Tavaly ilyenkor még nem érdekelt a gyufakocka, de nyáron elszántam magam, hogy megtanulom.

    Láttam a sima módszert, a gumisat, meg még megannyi módszert , már nem is tudom.

    Igazából sikerült megtanulnom, a sima módszerrel, de nagyon keservesen.

    Azóta már megtanítottam jó pár embert hogy kell, és rájöttem, hogy nem is olyan nehéz, mint amilyennek hiszi az ember, csak a neten nagyon bonyolult, nehezen látható videók vannak..legalábbis a kezdőknek ..


    A szorulással én is sokat bajlódtam, főleg az elején. Egyszerűen volt, hogy az utolsó oldalba nem mentek már bele a gyufák, vagy az utolsó pár sorba, annyira szorult, hogy az nem igaz, beletörtek, stb.. nagyon csúnyácska lett néhány kockám, de azok szépen meggyújtásra kerülnek/kerültek.


    A szorulásra azt a módszert alkalmaztam, hogy amikor megfordítja a sima módszerrel az ember a kockát, akkor egyből beleszúrva a 3 oldalba a gyufákat, hogy minden sorban egy irányba nézzenek a fejek, és a másik 3 odlalban meg csak a gyufák végei vannak, amik nem gyulladnak.Aztán szépen lassan elkezdem rá pakolgatni a sorokat, szintén betartom, hogy egy irányba a fejek.. aztán mikor a tetejére érek, és lesz egy kész kockám, akkor minden második sort megfordítok, és akkor egy sor fejes lesz, egy sor nem fejes, mivel azt a másik oldalára tettem. majd csinálok róla videót is.

    Van, amelyik így is feszes lesz, de van amelyik még nagyon laza, szóval még kísérleteznem kell..

    de most azzal kísérletezek, hogy majdnem megépítem a keretet , és bedugdosom a gyufákat, így még tud tágulni egy kicsit a fa, és utána azt a pár sort a tetejére teszem. Persze itt nem egy irányba teszem majd a fejeket, hanem egy sor így, egy sor úgy, de majd csinálok videót, az érthetőség kedvéért, és a kezdőknek is csinálok egy videót, hogy átlátható legyen minden.


  • ppk
    #290
    az ujjam nekem is szet szokott menni, van, hogy ruhadarabot teszek a gyufafej elé, ugy tolom be :-)
  • laliking
    #289
    ma csináltam egyet barátnőmnek és pont a változó szálvastagság miatt, mire az utolsó szálakat begyömöszöltem, hólyagos lett a kezem. dehát ilyen ez a popszakma :)
  • ppk
    #288
    változo, nekem jo mindegyik :-) bar volt hogy a szálvastagsag miatt szorult benyomaskor az utso oldal, és lement a gyufa feje. jobbak a vekonyabb szalu gyufak.
  • acm689
    #287
    sziasztok! nekem is sikerült kirakni egy kockát végre, kék színű lett. nem tudjátok véletlen, melyik színes végű gyufa jó minőség?
  • ppk
    #286
    a színösszeállítás elég fura, de tetszik, faja ;-)
  • blueboy
    #285
    Ez is nemrég készült:
  • ruffirant
    #284
    nekem most 60 kockám van(+-1):P és igen sztem is örült vagyok