340
ingyenes, jogtiszta operációs rendszerek a Windowson és a Linuxon kívül
  • Vardar
    #20
    Olyan Windows szerű. Na ilyenekre gondoltam. Én majd a FreeDOS-t próbálom feltenni virtuális gépre.
  • homeless
    #19
    Solaris: Elsősorban szervereken hatékony, de van neki szép grafikus felülete is.(jds meg van egy másik csúnyább is, de gnome-ot, vagy kde-t is fel lehet húzni rá). A fontosabb linuxos programoknak solarisra is vannak csomagjai. Ingyenes, csak a supportért kell fizetni, meg aki fizet azok kapnak extra update-eket is. Aki nem fizet az "csak" a biztonsági frissítéseket kapja meg. De fél évente mindig kijön egy új relase, amibe már benne vannak ezek az extra update-ek.

    Kép:
  • Vardar
    #18
    Az ingyenes? Az csak Apple gépeken megy nem?
  • vegicsek
    #17
    Mac?
  • Vardar
    #16
    Bocs ha félreérthető voltam. Azt akartam kifejezni, hogy a 2 legelterjedtebb operációs rendszer vannak más ingyenes, jogtiszta alternatívák hobbi winchesterre, rendes "fő" operációs rendszernek(nem virtuális gépre)
  • scorpeeon
    #15
    Ezt a mondat kicsit félreérthető, úgy is lehet értelmezni, mintha a Linux nem ingyenes jogtiszta rendszer lenne, hanem ugyanolyan fizetős sz@r lenne, mint a windows. Szóval a Linux-ot ne említsük egy kalap alatt a windowssal...
  • passatgt
    #14
    qnx tudtommal nem mezei usereknek való és a nasa is ezt használja:)
  • joebacsi
    #13
    hát azt tudtam, hogy a 21dik században a hetero már nem trendi, node ez már túlzás :D
  • Vardar
    #12
    És meglehetősen modern.
  • Vardar
    #11
    Az OS/2 támogatása már megszűnt vagy nem? Windows 1-et meg honnan szedsz le?
  • Vardar
    #10
    Én mondjuk azért is csináltam ezt, hogy a más operációs rendszert használók elmondják tapasztalataikat.
  • MM2
    #9
    Windows 1.0 nem jó? az keveset emészt XD
  • kollektor
    #8

    Microsoft Windows
    Minix
    MVS
    NetWare
    OS/2
    BeOS
    BSD
    CP/M
    DOS
    GEM
    MVS
    OS/360
    OpenVMS
    QNX
    TOS
    TRIPOS
    UNIX
    Xenix
  • soma22
    #7
    ubuntu jó, most xp mellett suse van fenn, az is tetszik.(de mindkettő linux)

  • MM2
    #6
    Ubuntu : Ingyenes, jogtiszta, magyarított: http://ubuntu.hu/
  • Vardar
    #5
    FreeDOS
    link
  • soma22
    #4
    képek leírások stb?
  • homeless
    #3
    Solaris, bsd-k
  • soma22
    #2
    akkor pl sorolhatnál ilyeneket
  • Vardar
    #1
    Azért hoztam létre ezt a fórumot, hogy ingyenes jogtiszta operációs rendszerekről legyen szó azoknak akik a Windows és a Linux után más felé tekintenek.