35
Melyik a jobb?
  • akosmakos
    #35
    Üdv!
    Van egy Samsung UE32ES6100 TV-m, jó 10 éve kb. Az a gondom vele, hogy most már hiába próbálom, nem találja sem a Wi-fi-t, sem a hálózati kábelt, ha rádugom. Rátöltöttem USB-n egy firmware firssítést, de így sem megy. HBO, Netflix, ilyeneket próbálnék rajta közvetlenül. Van valami módja, hogy megtalálja a netet?
  • Krisztian2021
    #34
    Üdv.
    Van olyan monitor aminek a színeit és a kontrasztot olyanra vagy (majdnem) olyanra lehet állítani mint az IPS panelnél, de a fekete alapból olyan mint a VA panelnél tehát valóban fekete és nem sötét szürke.
    Van ilyen?
    Válaszokat köszönöm.
  • steweee
    #33
    most szeretnék venni, tanácsok kérek

    nekem játékra kellene, nem nagyon tévézek, de ha mégis akkor se vagyok vájtszemű pixelbuzi, a handicames mozit is megnézem ha jó a hang hozzá. szóval csak azért kell mert egy igazán nagy monitoron szeretném élvezni a lövöldözősöket és az obliviont...

    nem tudom eldönteni, hogy inkább egy kisebb felbontású hd ready-t vegyek, hogy natív felbontáson full grafikával tudjon futni a játék, vagy vegyek inkább egy full hd-t, ahol vagy a felbontását veszem vissza kisebb szintre, vagy a játék egyéb grafikai beállításait csökkentem... nagy dilemma

    amiket kinéztem :

    http://electrostore.hu/open_product-198ab214345d4db89cc747c44f3881c1.htm

    http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/tevek/lg_42ld420/

    http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/tevek/panasonic_tx_p42c2/

    http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/tevek/samsung_le_40b530/

    http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/tevek/lg_42pj550/

    http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/tevek/samsung_ps_50b430/

    http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/tevek/samsung_ps_42b430p2/

    http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/tevek/lg_42ld450/

    kb ennyi. úgy válogattam össze a listát, hogy lehetőleg minden kérdéses műszaki paraméter és ár/érték arány benne legyen, legalábbis felületes ismereteim alapján.

    Ha valaki lenne szives egy rövid ismertetőt mondani hgoy játék céljára milyen monitort érdemes venni milyen paraméterek alapján, sztem sok embernek segítséget nyújtana. előre is köszönöm

    tehát az univerzális kérdés az hogy

    lcd vagy plazma, hd ready vagy full hd... - játékra
  • FlyHigh
    #32
    Sokat rádob tényleg a játékélményre egy fullhd tv, nekem 37"-es van és egy méterről nézem kb, beszarás így játszani fullhdben. Egyik legjobb döntésem volt, hogy lecseréltem a monitoromat tv-re.
  • Suffering
    #31
    Találtam egy LCD monitort. 60 centis 40 000 ft-ért. és rá van irva hogy full hd 1080p-s tv-ként is használhato. Szerintetek megéri ez minthogy több mint 100 000-ért full hd-s tv-t venni?
  • Regiee
    #30
    Sziasztok!
    Ahogy nézegettem problémámra ez a legjobb topic, igaz régen írtak utoljára! Probléma a következő: Nvidia Geeforce 9400Gt videokari a gépbe és egy Philips Hd readi tv! HDMI kábellel rádugom a tvre a gépet, és amikor átváltom HDMI bemenetre akkor jön egy kék képernyő majd bejön a monitor kép. És kb 5-10 percenként villan a kép egy két másodpercre és a kék kép jön be majd visszaugrik a monitor kép egy PC felirattal. A régi gépnél nem volt ilyen gondom! Remélem valaki tud segíteni, köszönöm!
    Üdv, Attila
  • Akos 001
    #29
    segitség kéne...szerintetek a Samsung LE-32R84BX tv jó választás tv nézéshez,számitógépezéshez,játékhoz?
  • antalkrisz
    #28
    Samsung új (16:9es 19 colos 8000:1 kontrasztarány) sok 40kért?
  • zsglava
    #27
    Köszi. Ha 178 fokot írnak, kamuznak, vagy nem TN paneles a dolog? pl. az LG L245WP-BN? legalább 24 "-ost szeretnék.
  • Inquisitor
    #26
    A TN panel sokkal kisebb láthatósági szöget jelent, de mivel azoknál kamuznak, jellemzően ilyen 170/170 vagy 170/160 fokot adnak meg rájuk, igaziból meg olyan 110-135 fok a láthatósági szögük. A másik fájdalmas momentum pedig az, hogy 6 bites a szinvisszaadásuk így igazából csak olyan 262K szint tudnak megjeleníteni. Viszont cserébe olcsóbbak.
    Na most LCD tévénél bonyolultabb mert ott az árából se látszik! Ha nem 178 fokos láthatósági szög van írva, akor tuti TN paneles csak a készülék. Némelyik gyártó apróbetüs részében oda van írva ha tud 8 bites (24bit) szinmélységet, de nem jellemző.
    A többi panelféle a S-IPS, S-PVA, stb.

    Jelenleg kapható legolcsóbb wide NEM TN paneles monitor a Sungoo "márkanevű" 20"-os monitor, van rajta DVI/HDCP is. Utána jön árban hasonló 20"-os Belinea. Na most a nem Wide verziók amit itthon kapni, azok drágábbak még 19" körül is! 22"-os nincs, a 23-24"-os verziók meg elég drágák. Illetve kapni 80K körül 23"-os verziót amiben TV tuner is van (de minek, mert csak analóg), viszont "csak" 1366x768 a felbontása, ami méretében már kicsi.
  • zsglava
    #25
    sziasztok. monitort szeretnék venni csakis tv-zésre. mi az a TN panel, és mi az alternatívája ? meg szokták adni az adatlapon, ha TN paneles?
  • Sir Quno Jedi
    #24
    PC, PS2. Nincs is x-em. Majd lehet veszek, ha lesz kint Mass Effect, meg persze PS3-mat is, ha a kedvenc gammáim végre kijönnek rá.
  • bigapó
    #23
    egy ekkora "tv-n" játszol? Xbox360-al vagy pc?
  • Sir Quno Jedi
    #22
    Jaja. Most az 50" a következő lépcsőfok, mer a projektorokat hangosnak találom, hiába feszít 3m széles spéci mozivászon a szobámban, maradok játék ügyben a LCD-knél. Filmre jobb a proji, de amúgy még nem, mert hangos...
  • BaliBoy
    #21
    OMG.
  • Inquisitor
    #20
    ACER AL2416WAS -1920x1200 WUXGA,1000:1, 6ms 98 175 Ft 3 év
    ACER AL2416WB -1920x1200 WUXGA,1000:1, 5ms 99 554 Ft 3 év


    Gondoltam a témához adaléknak. Azt írtam 140K alatt kapni full HD-s TN paneles monitort. Tévedtem. De ez akkor is TN panel, nem véletlenül NEM olyat használnak a tévékben ...
  • Sir Quno Jedi
    #19
    Én most 37"-en tolom, előtte 32"-en, azelőtt 26"-en és így tovább. ÉS azt kell mondjam, hogy a méret a lényeg... :D Így Bioshock-ozol egy méterről, bexarsz éjszaka! :D
  • MerlinW
    #18
    Egyébként a topik kérdés is butaság. TV vagy monitor? Két különböző céleszköz. Ha egyedül él valaki, és méteres TV-n akar komúterezni, akkor vegyen TV-t. Aki meg nem TV-zik annyit, vegyen TFT-t 22" HDMI-vel. Az is 55 centi.

    Teljesen igény kérdése.
  • MerlinW
    #17
    Én Belinea 22W vettem áprilisban, az is klassz anyag (80pénz):)
  • zoolee
    #16
    SRY, nem toom miért i -t írtam.:S
  • scorpeeon
    #15
    1080p megjobban néz ki :)
  • Alexease
    #14
    Ha szinte csak jatszani kell, akkor a felbontas nemigazan szamit, legyen jo nagy, vagyis HD(-Ready) TV:)
    Ha elsosorban a szamitogepet akarod hasznalni (irodai, programozas, munka, grafika, tordeles, 3D, stb.) akkor eleg a 22-es LCD, jo a felbontasa, es hozza az elvarhato dpi-s minoseget.

  • Taranov
    #13
    Akkor válaszold is meg, Francesco :)
  • BaliBoy
    #12
    Én egy Samsung 226BW-t vettem nyár elején. Nem volt olcsó, de hihetetlen jó. Ennél nagyobb moncsi, tv, akármi nem is kell a szobámba. Nagyon örülök, hogy beruháztam rá.
  • Istencsászár
    #11
    A kérdésed igy hangzik

    LCD monitor vagy LCD ( HD ) TV

    szerintem vicces, maga a kérdés is:)

  • Onishi
    #10
    Oké ez mind szép és jó de én főleg játékra használnám de ha egy játék nem tud 1366-os felbontást akkor bizonyára pixeles lesz a kép mondjuk egy 70cm-es tv-n. Vagy rosszul gondolom? Vagy a mai játékok tudnak annyit?
  • UnknownAsshole
    #9
    béreljetek mozitermet baszki
  • zoolee
    #8
    Akkora felbontást nem is tud kifosni magából még 1 8800 as sem.
  • Inquisitor
    #7
    Egy TN panelest utánad dobnak 54-65K között is, persze márkásból HDMI-vel meg már 90K, sőt van 140K körül alatt 24"-os "full HD" monitor is, persze szintén TN paneles. Csak hát normális panellel ... vagyon.
  • zoolee
    #6
    Hát, azért a 720i s hd redy tv k már egész jó képet adnak, de azért jobban néz kis az 1080i felirat a saroban..XD
  • Inquisitor
    #5
    Nem a fél millás készülékekről írtam :D
    Azt írtam, hogy amit kapna egy NEM TN paneles 22"-os monitor árában.
    Amúgy meg van 4096x2560-as monitor/TV/vetítő is, de ki tudná megfizetni?
  • zoolee
    #4
    160 ért lehet már 60-70 centis hd tv t kapni, 300 ért meg már 106 cm est lehet kapni, a 22 colos moncsik meg még mindíg a 150 es határt súrolják jóval felülről.:)
  • scorpeeon
    #3
    Nemtom hallottál-e a "Full HD" TV-kről. Ezeknek a felbontása 1920x1080 és ez a rendes HD szabvány. Az összes ennél kisebb butított változat, nem teljes HD, ráírják, hogy HD ready, ezzel megtévesztve a vásárlók 99%-át. Az más kérdés, hogy ilywen TV-t 400ezer alat nem kapsz.
  • Inquisitor
    #2
    Nem TN paneles 22"-os monitor árából simán kapsz egy HD TV-t. Egy TN paneles akármekkora monitor meg életben nem hozza egy mostani TV képminőségét. Természetesen egy monitor felbontása sokkal nagyobb mint a TV felbontása (1650x1080 vs 1366x768), ami PC-s felhasználásoknál a monitor felé billentheti a mérleget. Szerintem a témában nézd meg az itteni LCD monitor topikot, és a mozi részlegben lévő LCD TV vs Plazma témát. És ott kérdezz, mert oda járnak hozzáértők is :)
  • Onishi
    #1
    Szevasztok!

    Szeretném tanácsotokat kérni azzal kapcsolatban, hogy én nemsokára össze szeretnék állítani egy PC-t. Csak nem tudom hogy a játékokhoz egy 22"-os(vagy nagyobb)monitort vegyek, vagy esetleg HD-TV-t? Ti melyiket ajánljátok, szerintetek melyiken lenne szebb a kép, vagy élvezhetőbbek a játékok?