13
A bios indítási képnek a megváltoztatása
  • Trucker01
    #13
    Sziasztok!

    Van egy mai/korszerű laptopom, de az egyik BIOS-ban állítható védelmi jelszavát elfelejtettem... Mit lehetne tenni ilyenkor??
  • viktorke
    #12
    Igen, de ott nem találtam semmiféle screen logót...

    A phoenix oldalán is néztem, de ott se találtam róla hasonlót
  • PíszLávJuniti
    #11
    A bios beállításait nézted már?!
  • viktorke
    #10
    Compal HEL81-ről van szó, nem pedig CompaQ-ról!

    Elvileg a logo 1200*800-as, mert nagyon tiszták a képen az élek...

    Úgy hallottam h. bios hozzányúlása nélkül is lehet, csak nem tudom h. hogyan...
  • MaSzKa
    #9
    én 1x geforce 2 mx400 -biosát modoltam meg

    nbitor-ral nem volt nezéz
  • MaSzKa
    #8
    miért ne lenne compaq
    csak a HP felvásárolta a vetélytársát

    lehet még kapni Compaq névvel új számítógépeket
  • Slig
    #7
    Az Asusnak alapból van ilyen progija, és 640x480-as a full screen logo. Ha a gépedhez nem adtak, vagy nem lehet letölteni olyan progit ami lecseréli, akkor inkább hagyd.
  • Inquisitor
    #6
    Ha jól tévedek egy 320x240-es BMP-ben van a full screen logo, tehát kicserélheted sajátra, de soha nem lesz 1200x800-as, meg azt hiszem max. 16 szinű lehet. Amúgy Bios frissítő progival (némelyikkel) simán be lehet csak a logót frissíteni. A témában meg többszáz oldal készült még régebben ...
  • Tinman #5
    Dehogy bonyolult... az is csak egy kép, persze a méretre figyelni kell.
    Asusnak van/volt egy progija, amivel akármilyen képet betehetsz a saját BIOS fájlodba. Könnyen elképzelhető, hogy menne a te BIOS-oddal is, de ezzel azért óvatosan.
  • bon
    #4
    Compaq már nagyon régóta nincs, viszont www.compal.hu-t találtam a neten.
  • MaSzKa
    #3
    volt olyan ahol lehet tett modifikálni régebben de az bonyolult

    amugy nem Compaq inkább?
  • PíszLávJuniti
    #2
    Legtöbb biosban ki lehet kapcsolni a full screen logo-t.
    Nem érdemes szétbarmolni a biosát, mert ha sikerül elrontanod nagyon nagy bajban leszel.
  • viktorke
    #1
    Üdv mindenkinek!

    Nem régen vettem egy Compal nevezetű "csúcskategóriás" notebookot. Teljesen meg vagyok elégedve vele, de egy dolog még is bántja a szemem.
    Az indításnál a Phoenix bios nagy logója jelenik meg ott, ahol a hasonló laptopoknak a márkája (ezzel a biossal: Acer, Fuji-Siemens stb.)

    Az lenne a kérdésem, hogy tudnék-e oda tenni egy egyéni logót, teljes felbontásban (1200*800), vagy ezt a jelet kell néznem még le nem cserélem a gépet?!

    Aki tud ebben segíteni, az írja le ide, vagy lépjen velem kapcsolatban, msn vagy emailben: [email protected]

    Köszönöm szépen