47
  • Metamorfo16
    #47
    Milyen sok az ellenvélemény, de senki sem tudja megjósolni mire lehet jó egy ilyen találmány.... Irónia képpen mikor a Tuberkulózis egyik vélt gyógyszere nem vált be, kicsit változtattak rajta, és így lett a Coca Cola, szóval...
    Amúgy mondom, ha összekombinálják egy addigra fejlett exo-skeletonnal, akkor az izomerő kérdése is megoldva...
    Az csak a mi szűklátókörűségünket példázza, hogy nem vagyunk képesek felfogni, ami Ma még hasztalannak tűnik, hasznos lehet Holnap!!!!! Ezt tartsátok szemelőtt :) :) :)
  • MerlinW
    #46
    És a pókösztönnel mi lesz?:)
  • M0rph3u5
    #45
    kitaláltam, kinek lehet jó egy ilyen ruha:P a betörőknek:D
  • spydee
    #44
    mire ezt kifejlesztik úgy hogy az egyszeri melós NE csússzon ki a saját kesztyűjéből(mert a cipőjének csak a talp elülsőrésze tapad, mert ha az egész akkor a segge lóg ki)addigra feltalálják a lebegő járművet, és egyszerűen odalebeg a kis foteljével/repülőszönyegével azt' lemossa azzablakot. ekkora ökörséget rég olvastam!!(Pók barátunknak mint ahogy lentebb írták is, nem a ruhája tapad, ha nem a végtagjai, bőre...ráadásul az izomzata és csontozata mutálódott kissé a plussz erő és rugalmasság irányába!)
  • hiftu
    #43
    Ő sem az ablakon tapad, hanem az illesztésekben kapaszkodik/fesziti be a kezét/lábát.
  • M0rph3u5
    #42
    aki meg tudja csinálni, annak nem kell ilyen ruha, de azért ez nem egy olyan egyszerű, h leugrok a sarki boltba...
  • M0rph3u5
    #41
    hát finoman szólva, a kibaszott spammelős anyádat azt!!!! amúgy poén ez a ruha, de komoly dolgokra biztos nem tudnám használni...
  • Epikurosz
    #40
    A rádióban hallottam a hírt, hogy Moszkovában nem engedték felmászni a felhőkarcolóra azt a pasast, aki egy teniszcipőben szokott ilyeneket csinálni.
    Most akkor hogy is van ez?
    Nem is kell ilyen öltözék?
  • xizor
    #39
    És valszeg hozzánkbasznák ezt a ruhát és nem kiképzett emberek viselnék nem?:)
  • Adenoma
    #38
    nem kötekedni akarok, de ezt már jópár hónappal ezelőtt olvastam
  • nobses
    #37
    hát ha lesz ilyen és elterjedne, annyi biztos hogy nem árt a tizedik emeleten lakóknak is berácsozni az erkélyt meg az ablakokat bár ha csigával is szedik le a betörők a cuccokat ellesznek egy idejig:D vagy kiszedik egy gyerek csúcskonfigját aztán elszállnak egy összehajtható sárkányrepülővel amíg a kissrác kimegy wc-re 10 percre xD.
    Nah bocs a hülyeségért, de én túl sok értelmét nem látom:). Esetleg elefántokra könnyebb lesz vele felmászni, vagy egy hasonló méretű nőreXD.
    "Egy hasonló tapadással bíró öltözéknek számos érdekes alkalmazása lenne, az űrkutatástól a hadászaton át, egészen a felhőkarcolók ablakainak tisztításáig."
    már bocs, de ki az a marha aki egy ilyennel csak úgy felmerne egy felhőkarcolóra mászni ablakot pucolni?a másik meg hogy na nem erég "fitt" hozzá az első pár méternél lezsibbad úgy hogy nem bír mozdulni se:). Ha meg a felhőkarcoló közepén megakad az Isten létrája sem lesz elég hogy leszedjék, majd belülről az üvegen át beveszik vhogy XD ... mondjuk érdekes látvány lenne egy rakás elvetemült ember a felhőkarcolókon mászna egyre fentebb és takarítaná az ablakokat. De ha a két kezével meg a lábaival kapaszkodik meg az ember, mit gondolt a cikkíró hogyan takarítja az üveget?a nyelvével? XD kicsit úgy lassan halad a dolog.
  • Epikurosz
    #36
    Tévedés ne essék, én hiszek a nanókban, mint Mancika a manókban, vagy Zorán a kvadrofóniában, de még nem láttam egyet sem saját szememmel.
  • Kornan
    #35
    Hát mondjuk lehet belőle csinálni nyakláncot,vagy karkötőt.

    Természetesen csak ipari felhasználásra szoktak rendelni általában,én meg csak érdekesség képpen írtam le ,hogy lehet venni.
  • szivar
    #34
    Ojan embereknek jójez, akik aszonggyák hogy ijjen nincs, maj ha a bótba vehetnek belüle, akkó ehiszik hogy van, de addig nincs.

    Amúgy meg egypár dologra jó lehet, de ez a nanocső dolog olyan, mint a kvantumfizika. Van aki elfogadja annak ami. Van aki meg kikiáltja a szent grálnak, és mindenfélke fasszságot belemagyaráz, mert hogy így meg úgy.
  • Epikurosz
    #33
    ésmire jó egy ilyen? Az iPod mellé villogni, vagy nászajándéknak?
  • Kornan
    #32
    Lehet venni is ha akarsz,itt ezen az oldalon 375$-tól egészen 2000$-ig lehet rendelni grammját külömböző minőségben.
    http://www.cnanotech.com/pages/store/6-0_online_store.html
  • Metamorfo16
    #31
    Hát ez azért elég érdekes... Gyakorlatilag én a ruha idegrendszerrel való összekombinálását látnám a legjobb megoldásnak az irányításhoz, de az még necces..
    Amúgy meg az emberi erőn nem kell fennakadni, ma már léteznek exo-skeletonok izomerőnövelés céljából ugye, és azért tudjuk milyen gyorsan fejlődik a tudomány............ ;)
  • oneman
    #30
    szerintem keressétek meg a faluját, és nyírjátok le :)
  • RAZOR27
    #29
    Nem unod még ,hogy minden topicba beíírod ezt? Meny a pi.á-ba!Na a pókember ruhához hozzátenném hogy lehet hogy tudna az ember vele mászni ,de nem valami gyorsan ,úgyhogy pókccsiga lenne belőle
  • axaard
    #28
    Muszály teleoffolni??? Imerem, és regelve vagyok. Jó? SŐt, ha nem lennék regelve, biztos, hogy a linkből reg elött kiszedném az id-d, mert ez k* nagy pofátlanság

    ON: Nemsemmi lenne. Pl. Meglenne a legújjabb módja, hogyan blicceljek egy repülőgépen :-D
  • STurmGewehr
    #27
    írják má le hogyan lehet neoncsőből lézerkardot csinálni
  • RealPhoenixx
    #26
    "Magára a Casimir-erőre - amit 1948-ban fedeztek fel és elsőként 1997-ben mértek - jó példa a sima függőleges felülethez mindössze egyetlen ujjával hozzátapadó gekkó.
    " -mekkora baromsag

    Nah igen, mindenki hogy ra volt izgulva az egyik cikkre, amely a levitaciorol szolt, mintha valami tudomanyos dolog lenne.
    A sok lukepek meg elbol bedolt neki, annak a dolognak, amely tele volt suletlensegekkel, az idezetet meg csak azert vagtam be, mert ott is a gekkokat hoztak fel egyik peldakent, etc.

    Amugy pedig ez a nanocsoves tema ilyen jellegu felhasznalasanak potencialja mar joideje volt.
    *lehet hogy nem itt, hanem valami tudomanyos musorban* /kb 1,5 eve/
  • KERI 15
    #25
    Sziasztok!
    Ha valaki szeretit az online stratégiai játékokat aminek még grafikus felülete is van akkor reggeljen itt: http://www.travian.hu/?uc=hu1_16506
    Nekem tetszik! Sztem megéri
  • STurmGewehr
    #24
    jah és ne felejtsünk el gyártani octopus karokat
  • Dexxter
    #23
    Azt igazán leírhatták volna, hogy a gekkó hogy "vállik el a felülettől". Engem érdekelne. Én nem tom' elképzelni, hogy ezt, hogy lehet.
  • Broafka
    #22
    nem tom, egyébként az ötlet nekem tetszik! :)
    poén lenne, legalább az alap ötletett

    hozzá szólva pedig, mi a fenének kell pókhálót kilőni, majd kidobsz ilyen kampós kötelet azt szevasz... vagy egy ostort...
  • Sepu
    #21
    és pókhálót hogyan fognak tudni kilőni az emberek? ha már pókemberezünk, mert ha lemosta az összes ablakot a felhokarcolóról, akkor elég átlóni a másik felhokarcolora a hálot, áthintázik, és folytathassa a pucolást, nem kell liftezni
  • neoG
    #20
    ááá.énis ezt akartam írni
    Aki korán kel azé a cipő
  • mikloss
    #19
    Akkor ez jobb mint az a tépőzáras ruha amivel a tépőzáras falra lehet rámászni és nem esel le
  • STurmGewehr
    #18
    akkor nemsokára zöldmanókat homokembereket meg venomokat fognak gyártani
  • Balumann
    #17
    Sztem jobb, hogy ruhára próbálják rátenni ezeket a szőröket, mint hogy az emberek kezeire
    Jobb ha elkezdek gyúrni az ujjamra asszem. :-)
  • orkaman
    #16
    azért néha nem árt egy kis olajjal lekenni az ablakot, sose tudni ki mászkál(t)....
  • M0RN1NGST4R
    #15
    Ez szén nanocsöves dolog olyan jó, hogy ezzel akár teflon boritásra is lehet majd mászni?
  • Remetix
    #14
    Igen.
  • qwas
    #13
    Ha mindezt az agyrémet meg is sikerül csinálni egy átlag ember kb 2-3 percig lenne képes magát megtartani a falon. Ennyit bír az átlag emberi izomzat. Most nem a falmászókról beszélek akik képesek órákat függeszkedni egy ujjbegynyi helyen.
  • Radi
    #12
    Yamakasi
  • Ajnasz
    #11
    És akkor az én ujjaim olyan erősek is lesznek, amivel meg tudom majd magam tartani a falon?
  • bvalek2
    #10
    Állítottak már elő VALAHA nanocsövet?
  • UnnameD
    #9
    Hehe, nemsokára jön a hír, hogy x-meneket sikerült előállítani, mindössze csak 1000 röntgennel kell besugározni az embert, de csak az esetek 1%-ban jár sikerrel a dolog.
  • jeti00
    #8
    ha nem a képregényhősöket nézegetnék napi 24 órában talán vlmi értelmesebbet is kitalálhatnának! (most nem a hegymászóknak akarok rosszat :) )