226
Sci-Fi / Cyber Punk MMORPG
  • Doma #1
    Új MMORPG stílus a láthatáron.

    A Fallen Earth egy 22-ik századi posztapokaliptikus világban fog játszódni.

    Háttértörténet:

    Egy mikroszkópikus vírus tűnt fel Ázsiában, India és Pakisztán környékén. Senki sem tudta biztosra, hogy honnan ered. Egyesek kutatási hibának, mások katonai fegyvernek tartották. Pakisztáni radikálisok indiai támadásnak címerezték a Shiva névre keresztelt alattomos gyilkost és nukleáris támadásokat intéztek szomszédjuk ellen. Azonban ezen támadások nem voltak végzetes kimenetelűek az emberiségre.

    Shiva a nukleáris szennyeződéssel bekerült az atmoszférába és mutáción ment keresztül. Ennek következtében tovább szedte áldozatait. Káosz és rettegés lett úrrá a Földön. A vírus terjedése és az ősi ellenségek atom háborúi egymás ellen (Pakisztán és India hibájából nem tanulva), megbélyegezték az emberiség sorsát.

    Ezen szörnyú pusztításokat az emberiség töredéke mégis túlélte, bár többségüket Shiva megfertőzte. Hosszas lappangás és számos változás után a vírus elérte végső formáját. Shiva7 önmagában nem volt halálos, bár a gazdaszervezetekbem mutációkat okozott, melyek lehettek jó- illetve rosszindulatúak, néhány esetben rendkívűl furcsák...


    A játék 2154-ben játszódik a Grand Canyon - az egyik utolsó élhető terület - környékén.
    5 frakció próbálja a kilátástalan helyzetet saját belátása szerint kontrollálni.

    További info a játék hivatalos oldalán: Fallen Earth

    Beszélgetés az egyik vezető fejlesztővel: Interjú

    Jelenleg nincs konkrét megjelenési időpont, sem kiadó megnevezve. Így gondtalanul fejleszthetik a játékot mindaddíg amíg el nem érik azt a pontot amikor "hibátlanul" kiadható lesz.
    Év végére ígérnek egy zárt béta tesztet.

    Az interjúban említést tesznek az Icarus RAD Tool Suite-ról amit a fejlesztéshez használnak.
  • Doma #2






  • Cat 02 #3
    ez olyan Warrock v GunZ filinges lesz?
  • Frosty01
    #4
    hát érdekes. bár nem tünik valami túl jónak, semmit nem írnak pl a játékmenetről. olyan lesz mint a gunz? vagy mint az anarchy online? :\
  • Doma #5
    Nem kimondottan...
  • Cat 02 #6
    fps gép moncik ellen ?
  • Cat 02 #7
    erre fele lesz xD
  • Doma #8
    5 frakció lesz a játékban, mindnek más más elképzelése a megoldhatatlan helyzet megoldásáról.
    A frakciók/kasztok körbe verik egymást azaz mindnek lesz szimpatizánsa illetve ellensége.
    Például az Enforcer és a Tech szoros kapcsolatban állnak, nézeteik egyeznek. Ugyanakkor a Tech másik hasznos szövetségese a Travellers akik viszont szoros kapcsolatban állnak a Children Of The Anarchy-val akik az Enforcer első számú ellenségei.
  • Cat 02 #9
    aha :O
    tehát WASD al mek és egérrel célzom a szörnyeket amikért expet kapok ? de ha egérrel tolom akkor h lesznek skillek ?
  • Doma #10
    6 frakció... ezt elírtam sry
  • Doma #11
    Funkcióbillentyűk?
    Bár erről semmi biztos nincs egyenlőre, de majd idővel kiderül!
  • Cat 02 #12
    azt értem, de ha egérrel lövök milyen skill lesz? super lövés ? 20 manaért superújratöltés ?
  • Chrystopher
    #13
    Majd kitalálnak valamit, de a fotók nem túl szépek. Lehet jobb egérrel mész előre.. Kettőt egyszerre lenyomod hátra. és akkor a másik kezed szabad. Persze ez nemtudom mennyire megvalósítható és lehet fa**ság is :D
  • Facek
    #14
    Persze még nincs kész de amiket néztem videókat vmi eszméletlen gagyinak tűnik :D
  • herczeg
    #15
    új mikroszkópikus vírus? melyik vírus nem mikroszkópikus?
  • ColdFire
    #16
    Kiszel Tünde
  • Doma #17
    Két újabb videointerjú:
    Lee Hammock - Lead Game Designer

    Colin Dawn - Lead Game Engineer
  • Hunnenkoenig
    #18
    Kaptam beta meghivot. Betarol lehet beszelni az mmogames.hu-n

    Ha valaki meg bent van, szoljon, hatha lehet kicsit közösen nyomni.
  • Hunnenkoenig
    #19
    Az mmogames.hu-n kisorsolunk egy alpha accountot a Fallen Earth Family and Friends tesztverziojahoz a regisztralt tagok közt!
  • L2Goku
    #20
    [IMG][/IMG]
  • Hunnenkoenig
    #21
    ezt szerintem felrenyomtad... semmi köze a Fallen Earth-hez
  • Burca
    #22
    Jar errefele olyan aki betazik ?:)
  • Hunnenkoenig
    #23
    mmogames.hu-n vannak egy paran. Csak regelve latod a beta forumot.
  • Vagrant
    #24
    Sziasztok énis bekerültem a bétába. Ha valaki szeretne 1 üt játszani tesztelni akkor a karim neve Raksi.
  • Lonni
    #25
    Annyira nem kötötte le senkit a beta?
  • Burca
    #26
    Én játszogattam vele de akkor még nagyon akadt és csomó bug volt benne de gondolom ezek javultak azóta. Viszont annyira nem hatott meg. Lehet open betat be kéne próbálni bár jobban érdekelne Earthrise :P
  • vear
    #27
    Most újrakezdtem, a pár hónappal ezelőtti állapot túl bugos volt, nem bírtam már cérnával. A tutorial nagyon jó, egymagában olyan HL-os story feelinges. Nagyon sokat dob azon hogy beleéld magad a világba, és később az hajtson, hogy fel akard fedezni. Mondhatni a story a catch-factor, legalábbis nálam. Van pár nagyon idegesítő bug. Például ugrásnál "befagy" a karakter, és nem lehet vele semmit kezdeni, míg nem landol. A játék maradt a régi, TPS/FPS shooter MMO. Szerintem még lehet belőle valami, csak meg kellene érteniük, hogy nem szabad feltalálniuk a saját újfajta karakter-irányításukat (meg hasonlókat), mert attól mindenkinek undora lesz. Egy MMO legyen MMO ne pedig 'realisztikus' ugrálás legyen benne. Ezt kb így meg is írtam nekik. Nálam a játék grafikája maxra van állítva, nekem megfelel. Az árnyékokkal van egy kis gáz. Viszont azt mondják, hogy nincs optimalizálva, és jóval nagyobb a gépigénye mint ami indokolt.
  • Lonni
    #28
    Kicsit akadozik nekem, ez főleg a hangnál esik le. Ezellen van valami javaslat?
  • vear
    #29
    Van a beta fórumban egy "technical support", ott esetleg rálelsz a pontos szimptómára és megoldásra. Nekem nem akadozik, viszont ha egyirányba futok a karakterrel, akkor időnként ugrik egyet az animáció, egy nagyon kicsit, épp annyit hogy észrevehető. Különben azt írják, hogy az árnyékok viszik el a performancia 75%-át, szóval ha döcögős, akkor annak kikapcsolásával érdemes kezdeni.
  • Smitiz
    #30
    Sziasztok

    Fúúú nagyon üres ez a fórum, lehet hogy egyedül leszek magyar bent ha elindul? :)
    STEAM-en pre-purchaseeltem, remélem nem kidobott pénz volt és tényleg jó lesz :D
    Egyenlőre megtalálható leszek itt, játékbeli nevem valszeg Smitiz vagy Smitiz[HUN] lesz, majd kiderül...
  • Burca
    #31
    Majd mesélj róla milyen lett ha már van tapasztalat meg pár kép is jöhet ;-)
  • Smitiz
    #32
    Szerencsére tapasztalat már van, mivel voltak olyan jófejek a készítők, hogy aki pre-orderban megvette, az már szept 9től játszhatott vele, pedig a hivatalos megnyitó 22-én van, illetve 23.-án 00:01kor, persze 23.án törölve lesz minden karakter úgyhogy nem lesz előnye senkinek, csak a tapasztalat. Én igazából tegnap késő délután kezdtem el vele játszani, úgyhogy csak 1-2 óra játékélmény alapján tudok nyilatkozni.

    Képeket külön nem csináltam, de amik itt vannak Screenshots azok fedik a valóságot...
    Mint láthatod, grafikailag nem szabad Fallout 3at várni, nekem van egy olyan érzésem hogy ezzel főleg a 20+os korosztály fog főleg játszani, mert minket nem zavar annyira a gyengébb grafika. Persze teljesen más egy MMO motorja meg egy SP játéké, azért egy MMOnál ha túl csiricsáré, az az összteljesítmény rovására megy...

    A játék FPSként és TPSként is játszható, én inkább az FPS-t favorizálom. Ügyesen lett megoldva, hogy TAB-al lehet váltani az irányítások közt, vagyis lehet úgy hogy nincs kurzor, csak célkereszt, mint egy FPSben, a másikban pedig van kurzor és a jobb klikket nyomva tartva tudsz fordulni, de pl lootolni így kényelmeseb. Szóval az irányítást szokni kell, de így 1-2 óra játék után egész megszoktam.

    A játék egyik hátránya, hogy nincs még EU szerver, szóval azért kicsit laggolok így hogy USA szerveren játszom, de még nem vészes, lévén hogy még igazából nincs is megnyitva a játék :) Személy szerint abban bízom, hogy a hivatalos nyitásnál megerősítik a szerverparkot. Viszont előny hogy az időeltolódás miatt van olyan időszak ami nekünk pont jó, ott meg még pont suli/alvás van, szóval kisebb a leterheltség.

    A játékban amúgy nincs kasztrendszer, kapsz egy alap balance embert az elején és olyanra fejleszted, amilyenre akarod. Elég sok skillje van, szóval elég változatos embereket lehet csinálni.

    Nagy hangsúlyt fektetnek abba, hogy a játékbeli cuccok 95%a legyártható, még a motorok/quadok is. Ja igen, van benne ló és jármű is, hogy ne kelljen anniyt kutyagolni, de állítólag sokáig max lovon fogsz látni embereket, mert a benzin nem olcsó, ellentétben a zabbal vagy mittoménmivel, még nem volt lovam se :D

    Hát egyenlőre ennyi, majd a hivatalos megnyitó után nyilatkozom a lagghelyzetről még :)
  • DonnieBrasco
    #33
    Adjisten. Én nyomom vagy 3 hete, és iszonyú király. Néha még vasárnaponként nem bírja el a tömeget a szerver (sokkal többen vették meg, mint amire a fejlesztők számítottak), de ettől eltekintve borzasztó erős függőséget kialakítani tudó játék ez!
    Csak ajánlani tudom, bár veszélyes, pont előbbi miatt.

    DB
  • s0n1c
    #34
    Pár képet betolhatnál ide :) Esetleg egy videot is valami komolyabb harcról.
  • Marcus_
    #35
    Szia!

    Van hir rola mikor lesz europa szero,mert arra en is befizetnek.
    Epp tegnap nezegettem az oldalukat,allitolag 25K embert bir a szero.
    Milyen pinged van,mennyire stabil a jatek lag,fps?
  • DonnieBrasco
    #36
    Tele van velük a youtube :)

    Marcus, nincs róla hír, de nem is kell, teljesen jó a pingem. Mondjuk én Írországban élek jelenleg.
    A 25k-n csodálkozom, szerintem már most is többen vannak annál (bár talán nincs fent mindenki egyszerre). Hétközben bírják a szerverek, hétvégén néha bedől rövid időkre :)

    DB
  • Since
    #37
    Sziasztok! Ha jól tudom csak egy server van. Van magyar guild a játékban? Ha igen írjatok valami elérhetőséget szeretnék hozzátok csatlakozni.
  • Csatti
    #38
    Egy guild engem is érdekelne.
  • Gyongyhalasz
    #39
    Sziasztok!

    Metrion néven én is csatlakoztam a játékhoz.



    Jó játékot!
  • vear
    #40
    "10 nap ingyen" akció van a játékban. Játszik ezzel most valaki?