47
67.5 vagy 90 és meddig?
  • Csillagkuty
    #47
    Nekem is csak az a szerencsém, h kevés órám van már, az is több napos szünettel egymástól, úgyhogy heti 2x megyek oda-vissza.
  • BaliBoy
    #46
    El van ez egyébként qrva. (má megszokhattuk:)) Mert nem túl igazságosan van megalkotva. Figyelembe kellene venni a távolságot is. Debrecenben lakom, de pesten tanulok. Nekem a bérlet 13000 ft lenne. Ha egy hónapban 8 jegyet veszek akkor ott vagyok, hogy 12800 ft. :S És ennél többször nem is tudom igénybe venni, hiszen ez azt jelenti, hogy minden hétvégére haza megyek (na meg ugyebár a visszaút). Szóval jó lenne ha a távolságot is figyelembe vennék mert, evidens, hogy egy 25 km-es bérletet akár naponta igénybe vesznek, míg egy 240-est csak esetleg hetente.
  • Csillagkuty
    #45
    Nekem is két hét alatt visszajön az ára :)))
  • akyyy
    #44
    nekem 1500 ft 90%-os, 25 km-es :PPPP
  • BaliBoy
    #43
    Jó neked. Nekem semmivel sem éri meg jobban. :S
  • Bandi 18
    #42
    Én telejsen meg vagyok elégedve a bérletárakkal, szinte 2 hét alatt behozza az árát arról nem is beszélve hogy nincs sorbanállás a jegyért és vagyok olyan pofátlan hogy sok vonalon használom :)
  • Csillagkuty
    #41
    240 :))
  • Little Angel
    #40
    Tényleg! Lehet benne valmai. Nem szoktam figyelni a % dolgot. Elég messze utazgatsz 200-al!
  • Csillagkuty
    #39
    Hát, ez azért gondolom, mert a távolságin 90% van, a helyin meg 50% :))
    Én ma vettem távolságit, 13500 volt Adtak egy 200as és egy 40es bérletet
  • Little Angel
    #38
    Nekem szerencsém van a bérletekkel,csak 30km-est kell vennem és 1700-ért hozzá jutok,de viszont egy helyijáratos meg 2000ft Most akkor ez,hogy van,kevesebbe kerül egy 30kilós buszbérlet,mint egy helyijáratos
  • Csillagkuty
    #37
    Nekem buszbérlet kell, az 11000 körül van, de olyan az órarendem, h heti 2x megyek fel (H és P, vagy H és SZe)főleg, h most kolit sem igényeltem már. Úgyhogy másfél hét alatt behozná az árát :o
  • BaliBoy
    #36
    Jah ez vonatra.
  • BaliBoy
    #35
    Tegnap megkérdeztem az állomáson. Nekem is 200km-es (Deb.-Bp.) kell és az 13000ft. Szóval nesze semmi fogd meg jól.
  • Csillagkuty
    #34
    Az biztos. Ha felmegyek pestre két napra, egy 10es gyűjtőt minimum veszek, és van, h nem elég, úgy, h néha kénytelen vagyok bliccelni. Amit nagyon nem szeretek, fene a becsületes formámat
  • brian2
    #33
    Szerintem nagyon drága a közlekedés, mert pl. Párizsban 10 Euroért kapsz 10 metrojegyet (kb. 250 Ft). Csak az a különbség a BKV jegyhez képest, hogy bármennyiszer átszállhatsz vele!!!!
    Ha Bp-en el akarsz jutni valahova, akár 3 jegyet is kell lyukasztanod, 1 nap alatt 6 jegy.
    Párizsban kb. 6szor annyi metrovonal van (19), a hév is bemegy a belvárosba, egy jeggyel bárhova eljuthatsz (szinte csak a metrot kell használni). Metroval és gyalog bárhova eljuthatsz a városban.
  • Csillagkuty
    #32
    Hát én is :))
  • Bandi 18
    #31
    Na hétfőn én is kíváncsi leszek mennyiért fogják osztani a felsőoktatásban tanulóknak a bérletket :)
  • Csillagkuty
    #30
    Köszi, jó lenne ha így lenne :)) Hétfőn megkérdezem, de már nagyon érdekel :) Van buszvezető ismerősöm, de nem nagyon volt tisztában, h mi van 200 km felett
  • Bandi 18
    #29
    Hát elvileg 200 fölött elég a 200-as de meg kell kérdezni :)
  • Csillagkuty
    #28
    Sziasztok!

    Aki 200 km felett utazik annak hogy lesz a kedvezmény? Nekem 230 km-re van a sulim. Kell venni egy 200as és egy 30as bérletet? Vagy csak 200ig van kedvezmény?
  • BaliBoy
    #27
    Magyarországon?
    Évek óta járok vonattal és mindíg 67,5%-os jegyet kaptam. Ezt idén 50%-ra csökkentették, ami így is marad mert a 90% CSAK a lakóhely és az iskola közötti távra érvényes.
  • Cat #26
    Nem érted a szitut, a helyzet rosszabb, mint gondolod.

    Évekig 90% volt a kedvezmény, ezt idén év elején 67,5-re mérsékelték. Ez ellen hatalmas tiltakozás bontakozott ki a második félévben, hallgatói önkormányzatok tüntettek stb. Ezért most visszaemelik 90%-ra.
  • Bucser
    #25
    németországban drága az utazás és max 25 %-os utazási kedvezményt kapsz a helyi közlekedésen.
  • Lacee
    #24
    na igen :)
  • Bandi 18
    #23
    Igen csak ez a 67.5%-os bérlet kb 2x-ese a 90-os bérletnek :D
  • Lacee
    #22
    bérletre (iskola és lakóhely között) létezik még a 67,5 kedvezmény, csak jegyre nem
  • BaliBoy
    #21
    67,5%-os kedvezmény már sehol sincs sztem. A 67,5%-ból lett az 50%-os.
  • 89
    #20
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy akkor most a környéki bérlet (Bp vonzáskörzetében) megszűnt??? valami 700 Ft volt. Mert hogyha HÉV-vel akarok menni mondjuk Szentendrére minden nap, akkor arra is ez a 67,5%-os kedvezmény számít?

    Ja és egy kis érdekesség: nézegetem itt a régi bérleteimet (BKV) 2003-ban a 30 napos diák volt 1515 Ft...most meg egy ugyanilyen 2950 Ft...hmmm
  • Bandi 18
    #19
    Hát igen az lenne ha jó ha visszaadnák a menetjegyre a régit, mert azért a menetjegyre a 90% dúrva lenne :D:P
  • Bandi 18
    #18
    Igen egészen szept 1-ig mert onnan visszajön a 90% kedvezmény a felsőoktatásba is.
  • zoolee
    #17
    Pff...
    Én már nem is veszek jegyet, se bérletet, ez már lopás..
    Utazok napi 10 percet (4 km) és akkor fizessek 4800 at??!!!
    Fenét, franc vesz jegyet-bérletet.
  • akyyy
    #16
    mijért?
  • Count Adyn
    #15
    Öhm, ez a gáz:
    nappali és esti tagozatos tanuló középiskola végéig iskola-lakhely közötti utazásra: Bérlet: 90% kedvezmény

    nappali és esti tagozatos felsőoktatásban tanuló iskola-lakhely közötti utazásra: Bérlet: 67.5% kedvezmény
  • Garfield
    #14
    A Gugli csodákra képes.

    Ez bármikor megváltoztatható akár egy kormányrendelettel is, szóval ha módosítják, meglátod.
  • BaliBoy
    #13
    Hát nem tudom. Akkor ez nesze semmi fogd meg jól. Nekem 200+km-esre van szükségem. Namármost egy út 1610 ft. Ha mondjuk minden 7végén hazjárok +vissza akkor 8*1610=12.880. A táblázat szerint a bérlet amire nekem lenne szükségem 11.100 ft. Több a semminél de azért mégsem vmi sok. Jobb lenne ha a sima menetjegyre adnának 90%-os kedvezményt!
  • sapkafej
    #12
    dehát eddig is ez vót
  • Bandi 18
    #11
    Hát, elvileg május 1-től változott olyan k**va drágára az egész cucc. Szóval kicsit átgondolva ha visszaesünk a 90%-ba akkor annyit fizetünk ami a táblázatban van... Az én logikám szerint :D
  • BaliBoy
    #10
    Hmmm.. és ez tényleg jó? csak mert a táblázat felé ez van írva: "A VOLÁN HELYKÖZI MENETREND SZERINTI SZEMÉLYSZÁLLÍTÁS 2007. MÁJUS 1-JÉTŐL ÉRVÉNYES ÚJ ÁRAI"
    Nem olyat kellen keresni ami szept. 1-től érvényes?
  • Bandi 18
    #9
    Hát szerintem vonatra sem különbözik sokkal az árlista. (Nem tudtam jobban megfogalmazni :D )

    Elvileg ezek lesznek (reméljük) :D
  • BaliBoy
    #8
    Áhhh, de nekem vonyatra kell :D.