102
XBOX360 Red Ring Of Death
  • Microcosmos
    #41
    Érdekes. Nekem több gépem van ,és ha beszarik nem valami zug szervízbe viszem kóányolni, hanem szépen visszaküldöm ,és kicserélik a főalkatrészt. Aki meg ezeknek a zugszervízeknek bedölnek ,hogy hütésmód stb . Annak pont annyi esze van ,hogy ezeket megeszi.
  • KILLER2
    #42
    Hogy is mondjam. Flashelt gép, szervízbe nem javítják. Nekem viszont sajnos csak 1 gépre telt és azzal is megszoptam. De szierntem hagyjuk is. 2 vélemény. Te a szebbik utat járod. Eredeti játékok, emhet a szervízbe. Kb ugyanott vagyunk, mert ami pénzt te játékra költesz, én szervízre. Nekem eddig és még sokan másoknak angyon beváltt Wadarr a javításaival és még senkinek nem volt vele gondja. Szóval ezt most kérlek hagyjuk is, mert 2 külön vélemény és 1 évig is vitatkozhatnánk erről. esetleg annyi, hogy ha ezt elviszom oda, ahol vettem, onnan mondjuk beküldik az MSnek. Azok flashelhetetlenné teszik, emgjavítják és 1 hónap múlva újra nálam és még lehet, hogy fizethetek is érte. Itt 4e Ftból megvan 20 perc alatt. Na midnegy, modnom, 2 vélemény, máshogy gondoljuk. Ez okés, csak arra kérlek, hogy kicsit kevésbé legyél lenéző.
  • ThugEdge
    #43
    testvérem én most ugyanabban a gatyában vagyok mint te,ahogy a topik nyitóban írtam is:
    1 red ring-waddar-2 red ring-waddar+víz-3 red ring-várom waddart
    de most már erősen gondolkozom az alaplap cserén, mert ahogy te is írtad ami szar az szar,hátha kap egy jó új lapot és akkor már a víz a kezdeteknél jelen van...hátha
  • KILLER2
    #44
    Ja, csak fogy a pénzem.
  • KILLER2
    #45
    Nehogymá. Neked is lett vízzel 3 leded? Hogy történet? Végre nem vagyok egyedül.
  • ThugEdge
    #46
    hát valszeg úgy mint nálad
    én erre gondolok illetve szeretném ezt hinni:
    2 db red ring után már annyira vetemedik vagy mi szar,hogy annak már egy mélyhűtő kéne,hogy ne legyen semmi baja
    ezért mondom az alaplap cseréjét,hátha már az elején meg lehet fogni azt a tetves melegedést
    de én is csak egy nyomorult tulaj vagyok,annyira nem értek hozzá,csak némi műszaki gondolkodással bírok:)
  • KILLER2
    #47
    Hát én még várok az alaplappal, sok pénz az. Haszn álom ezt, amíg megy. Wadarr azt mondja, hogy ha egy hitachi driveot tenne bele, attól olvasná a lemzeket. Majd meglátjuk mi lesz. ha olvassal a lemzeket, akkor okés. Ha meg megint 3 ledes lesz, akkor meg lehet, hogy tényleg alaplapcsere.
    Amúgy miért is szeretik jobban a samsung driveot, mint a hitachit?
  • Microcosmos
    #48
    Én a flesselt gépet is elküldtem szarvízbe és szó nélkül javitották. Persze a vizhütővel már gázos lenne :-)
  • Microcosmos
    #49
    Jobban jártok ,ha vesztek egy core gépet ,mint ,hogy rátoksóznak valami agyontákolt újnakmondott szart.
  • KILLER2
    #50
    Alaplapcsere olcsóbb, mivel a többi része tökéletes a gépnek.
  • KILLER2
    #51
    Amúgy szervízre visszatérve. Wadarr az überkonzolban szervízes, csak otthon is javít.
  • Olcsi2
    #52
    mennyit koltottel eddig javitasra? Csak kivancsisagbol kerdezem...

    Nekem is egyebkent volt a 2006-os elso szerias gepemnek cseh turneja (3 honap utan), de miota visszajott, remekul teljesit, pedig hajtom rendesen (valszinu tobbet, mint barki mas). A japo masinam - szinten elso szerias - gond nelkul muxik (ami engem is mindig meglep, igaz joval hangosabb, mint a PALos)

    Microcosmos, bator cselekedet a flesselt masinat bekuldeni. Tudom, hogy sokaknak sikerult, de nem lepodnek meg, ha egyszer ugy jonne vissza, hogy lenne melle egy 20ezres FedEx plusz javitasi dij szamla, heh. Az egyetlen mazlid, hogy most valszinu ugy el vannak havazva, hogy nem tudnak meg erre is figyelni. Remelem, nem lesz ez mindig igy.
  • Gabe18
    #53
    "Remelem, nem lesz ez mindig igy. "

    Mármint mi?Hogy a flashelt gépet is ingyen megcsinálták? Mert ha igen,akkor nem tudom mit fáj neked. Flashtől függetlenül az a szerencsétlen valaki kifizte a gépért a sok tizezer forintot,és nem azért hogy fél évente szervizbe küldja huszonezres javitásokra,azt aminek ELVILEG évekig kéne menni gond nélkül.
  • KILLER2
    #54
    Hááát. Na lássuk. Volt 1x gbu raballing, akkor az 6e, egy hűtésmod, az 3e, átmelegítés talán 4e, vízhűtés 30e, PCs olvasófej 15e. Az úgy összesen kb 58e Ft. Elég húzós. A mostani RAM és meghajtó csere ingyen volt.
  • KILLER2
    #55
    Nos igen, van egy 1 éves, de már akkor is használtan vett XBOXom és most volt először szervízbe. Elkopott a lemezt forgató motor gumija vagy mi, meg koszos volt. Azért van egy kis különbség. És amiben igaza van Gabe-nek, hogy azt a gépet vlaaki sok pénzért megvette és flash ide vagy oda, jogában áll használni. Mert az egy, hogy a flash nem legális, de a gépnek ehez semmi köze és működnie kellene évekig.
  • Olcsi2
    #56
    Azt nem veszed eszre ugye, hogy azert az mar egy olyan fajta iszonyat pofatlansag, amihez mar majdnem magyarnak kell lenni... Nemtom, te hol huzod meg a csalas, lopas, hazugsag satobbi moralis hatarait, de nalam az ilyen azert mar veri a lecet. Remelem, az elet mas teruleten azert mashogy allsz a dolgokhoz. Tul azon, hogy igen, az MS szar hardvere is szegyenletes... Ne haragudj, de az ertekrended szerintem bazira el van torzulva, ha nem latod, mi a rossz ebben. Pont.
  • Olcsi2
    #57
    "jogában áll használni", teljesen igaz. Ezt asszem nem is vontam ketsegbe. Itt arrol volt szo, hogy eloszor seggbe***od a MSt a flessel (szived joga), aztan meg feltosz nekik egy jo adagot azzal, hogy kifizetteted veluk azt, amire abszolut nem vagy mar jogosult. Ne mondja nekem senki, hogy ez igy rendben volna. Mindezt ugy, hogy egy ures fityinget sem jarulsz hozza azokhoz a bevetelekhez, amikbol a javitasodat finanszirozzak. Na, ne, ha ez valakinek tiszta, annal nincs minden rendben.
  • KILLER2
    #58
    Meg ez is igaz. 360nál érdekes a helyzet. De végülis mindegy, mert nem angy a különbség. Mindenképpen ugyanannyi lesz, csak az egyik esetben a játékokra költesz sokat, a másikban meg a javításra xD
  • Olcsi2
    #59
    Kivancsi lennek, hany jatekot toltal masfel oranal tobbet es hogy jottel volna ki ha eredetivel es csak ezekkel jatszol. Szerintem 60 rugobol siman el lehet lavirozni evekig eredetivel is (persze, nem megjelenes napjan vette jatekokkal). Rossz esetben ehhez meg hozzajott gondolom egy majus 22-i ban es az azzal elbukott live elofizetes is. Persze, gondolom most mar megragadsz ennel a gepnel, de nem lennek meglepve, ha ugy igazabol max 10 jatekkal jatszottal volna igazan, frankon meglettel volna a kiirt X-men-ek es tarsai nelkul is es osszessegeben jobban jartal volna, ha tiszta maradsz. Persze, extrem eset vagy, az teny, mert a sztori azert nem mindennapos, ez teny.
  • Gabe18
    #60
    Azt mindenesetre látom hogy a MS annyi rossz gépet csinált hogy ezek szerint nem győzi kiválogatni a garanciálisat a nem garanciális közül,hanem mint a gép pörgetik a behozza-javitom-elviszik-behozza-javitom-elviszik metódust.
    Én egy szóval nem mondtam hogy ELVÁROM hogy a flashelt gépemet garanciában megcsinálja a MS,csak azt nem értem neked pl nem mindegy hogy a "Kis Jóskának" a flashelt gépét a MS szerviz pénzért vagy nem pénzért javitja?
    Az a gép tönkrement volna flashel meg flash nélkül is,tehát neked ha a tiéd tönkremegy,nem azért kell 1 hónapot várni a javitásra mert a "sok warezos köcsög" warez miatt tönkrement gépét előbb csinálják meg.
  • Ma2ska
    #61
    Nem tudom a flashelést miért kellett belekeverni. Adott egy bizonyos pontján hibásan tervezett hardwer, ennek következtében a normálisnál vagy egy új terméknél elvárhatónál gyakoribb hiba, ebben az esetben még az ún. " nem rendeltetésszerü használat" esete sem áll fenn. Miért kellene diszkriminálni, a terméket ugyanannyiért megvevő emberek között ? Olcsi feltalálta a bosszú-garanciaszolgáltatás elvét, és sikeresen tematizálta a fórumot a jól megszokott warez-nem warez, lopás-szerzői jogsértés mezsgyére.
  • Torry
    #62
    "Miért kellene diszkriminálni, a terméket ugyanannyiért megvevő emberek között ?"
    Nah igen, csak azt elfelejted, hogy MS a játékokból profitál a legtöbbet, nem pedig magából a gépből. Szóval míg Te x hasznot hozol az MS-nek, addig az eredetivel játszók jóval többet szóval nyugodtan mehetne a diszkrimináció.
  • Gabe18
    #63
    Akkor versenyt kéne kiírni az eredeti vevők között is,aki 100 eredeti játékot vesz annak javitjuk először,aki csak 10-et az megy a sor végére.
  • Torry
    #64
    Akár.
    De az előző hozzászólásomban sem írtam, hogy működőképes dologról van szó.
  • Olcsi2
    #65
    Nemtom, milyen feltalalt bosszu-garanciaszolgaltatasrol beszelsz. Inkabb kotozodesnek erzem a kommentedet. Es mielott elhinned, hogy a flesseles meg beleesik a rendeltetesszeru hasznalatba, elmondom, hogy nem. Sot, igy: NEM. A hsz-dban egyetlen igaz megallapitas szerepel, hogy a hardver dizajn sz@r. A tobbi sima bullshit. A flesselest pedig azert kell bekeverni, mert ha nincs fless, akkor a RROD nem lenne ilyen forro tema, mert max arrol lehetne anyazni, hogy valakinek egy het, valakinek pedig harom a pragai tura. Vedd mar eszre, hogy pont a FLESSELES miatt folyamatos tema az RROD!!!

    Valamint nem latok semmi problemat abban, hogy egy RROD problemat taglalo forumban valaki felhivja a tobbiek figyelmet, hogy, ha a gepet rendeltetesszeruen hasznalod es megprobalsz legit maradni, azzal egesz jol ki tudod kezelni a siralmas hardver gondot. Tobbre ertekelem, mint amikor ilyen-olyan hutesekrol megy a vita. Igenis kivancsi lennek pl KILLER jateszasi szokasaira es a velemenyere, hogy vajh, hogyan jart volna, ha nem flessel egyaltalan. Nem ertem, neked miert gond az, ha esetleg elfiloznank egy ilyen lehetsoegrol...
  • Gabe18
    #66
    Hát maximum nálad van összefüggés a flash meg a 3 led között.Ahogy én fórumokat olvasgattam a gépnek tök mindegy volt hogy flash vagy nem flash igy is ugyis megdöglött ha akart.
    Amikor az enyém tönkrement akkor az itteni boltosal is beszéltem,az is jopár esetet sorolt origi,meg flashes gépről is.
    Nem értem "Killer játszási szokásai" is hogy jönnek ide.Flashelt meg nem flashelt gépet is lehet 24 órát egyhuzamban járatni,ami mondjuk már tényleg nem rendeltetésszerü használat,de egyforma esélyel fog belepusztulni mindkettő.
  • Lizardman
    #67
    teljesen egyetértek, nem értem hogy jön össze a flash meg a 3 led...
  • Torry
    #68
    Félreértitek.
    Olcsi2 nem úgy hozta kapcsolatba, hogy flash=3led, hanem, hogy ha legit maradsz, akkor nem lenne ekkora téma a RROD.Olvasd el mégegyszer a kommentjét. Senki nem mondta, hogy csak a flash-elt gépek mennek tönkre. Semmi összefüggés nincs a kettő között.
  • Ma2ska
    #69
    Miután a hardwer módositás önmagában nem is minden államban számit törvénybe ütközőnek, és a MS részéről is feltételezi, de nem bizonyitja annak jogsértő alkalmazását, ezért végképp nem látom be, hogy mezei fogyasztóvédelmi, vagy akár jogi szempontból miért kellene retorziókat alkalmazni, a módositott hardwerrel garanciára jelentkezőknél. A dolog morális oldalát válasszuk le erről. Illetve abszolut nem ide tartozik.
  • Ma2ska
    #70
    Kivéve persze ha a meghibásodás oka ez a módositás, de ugye ebben az esetben nem erről van szó.
  • Torry
    #71
    Ok.
    Akkor nézzük onnan, hogy garanciavesztéssel jár, a ház felnyitása(garmatrica szakadása). Ház nyitás nélkül, pedig nehezen cserélsz firm-t. És hagyjuk ki a hajszárítózást.
    Már meg is van kerülve a kérdésed.
  • Olcsi2
    #72
    mert az MS akkor vallal a termekere garanciat, ha a termeknek sertetlen a garancia matricaja, azaz nem nyultal bele. Mutass nekem akarmilyen ceget, aki garanciat vallal egy elektronikai temekre, amit otthon felnyitottal es megbutykoltel. Ezt te sem gondolod komolyan, ugye?? Meg akkor sem, ha nem a modositas miatt romlik el a termek.

    A hardver modositas jogserto mivoltarol en sehol sem beszeltem, SOT... azt modtam, szived joga. En arrol beszeltem, hogy ha mar modositas, azzal elveszted (es itt nincs semmi felreertelmezheto!!) a garanciadat! Azert kell retorziot alkalmazni, mert a modositott hardver alapbol NEM jogosult garanciara!
  • Ma2ska
    #73
    Ez egy üzletpolitikai döntés, és normál esetben természetesen igazad van. Ne felejtsük el, hogy ez egy rendhagyó eset, hogy ilyen arányú meghibásodás történik, ma már bizonyitottan tervezési hiányosságból, ezt korrigálandó a MS nak fel kellett vállalni a garancia kiterjesztését, tűzoltó jelleggel. Tehát nem egy amúgy korrekt meghibásodási arányt mutató termékről van szó. És talán ezért, talán a nagyszámú javitandó gép miatt ezzel a kérdéssel nem foglalkoznak, egyelőre. Ill. a meghajtó cserékkel bizonyos esetekben némi warez ellenes intézkedés szerüség is történik.
  • Olcsi2
    #74
    egyebkent hogy ertsd, mire gondolok, amikor irtam az eredeti hsz-om.. es tovabbra is maradok az RROD temanal, csak mas szemszogbol. Random gamertag a baratlistamrol, elsoosztalyu warez profil, 68 jatekkal jatszott mar, ebbol

    24 Live arcade (nem szamit)
    36 jatek (!!!) fel-masfel orat toltott a gepben
    A kovetkezo jatekokat pedig vegig vagy tobb mint masfel orat jatszotta: Condemned, Splinter, Bionicle, CoD2, MUA, Dirt, DOA4, CoD3

    Anyagilag, ha ezeket eredetiben jatsza, az elso 5-t hasznaltan megvasarolva, olyan 10-12bol kijon, ha mondjuk extrem esetben 2 honapig megtartja oket (egyik sem gyujtemenybe valo, ennyit veszit rajtuk eladas utan), az online is elvezheto jatekokat DOA4, Dirt, CoD3 25-30 bol megveheti, majd ha megunja tovabbi 20ert jo esetben eladhatja. Lathatolag 2006 oktobereben vette a gepet. Ennyi ido alatt durvan 18 ezer pluszba kerult volna a szorakozasa. Nem tudom, mennyi egy fless es mennyit koltott irhato DVD-re, de...

    Havi alig 1600 ftert megkimelte volna magat peldaul a Pimp My Ride nyujtotta (lehuzas, kiiras, stb..) tagadhatatlanul maradando elmenyektol es a TMNT-be fektetett masfel orajat tolthette volna olvasassal, angol tanulassal, a nojevel, a haverjaival, etc...Valamint nem kellene sirnia, Wadarrhoz jarnia a topikban szereplo RROD miatt. Ha pedig megis annyira kellene neki a TMNT es tarsai, az ervenyes silver accountjaval siman letolthetne a marketplace-rol.

    Mielott rohannek a friss masinamat kiflesselni, amig ilyen sz@r a konstrukcio, bizony eloszor elgondolkodnek, milyenek a jatszasi szokasaim. Sot, eloszor ezen gondolkodnek el, aztan ha tovabbra is kell az a warez, akkor mehet a filozofalas, hogy hol es milyen hutest tetetek bele!
  • ThugEdge
    #75
    amúgy waddaron kívűl tud még vki normális szervízt?korrekt és nem átbaszós?
  • Olcsi2
    #76
    meg ezzel is vitatkoznek egyebkent... Tegyuk fel fehuzod a ventit, ezzel megbontod azt a tesztelt (tudom, es igazad van, hottsz@r) hardver setup-ot es esetleg kozvetve okozhatsz hardverhibat a gepben. Megvaltoztatod a termek egy alkotoreszenek tesztelt specifikaciojat. Nincs az a gyarto, aki ilyen esetben elektronikai termekre garanciat vallalna, legyen barmilyen kicsi is a valoszinusege, hogy ez hibat okozhat. A RROD szegyenletes dolog, de nincs az az isten, hogy elhitesd velem, hogy az MSnek garanciat kellene vallania felnyitott vagy fw modositott termekekre. Sztem, ha jobban belegondolsz, magad is egyetertesz velem.
  • Gabe18
    #77
    Szerintem itt senki se mondta hogy a MS-nak garnaciát kellene vállalni a flashelt,felnyitott gépre.Még én se ha jobban megnézed. (én csak annyit vetettem fel hogy mért nem tök mindegy neked mint kivülállónak hogy kifizettetik-e valakivel vagy sem)

    Az már egy más kérdés hogy az MS esetleg ugy áll hozzá hogy a nagy számú hiba miatt 3 led esetén nem foglalkozik,vagy nem minden esetben foglalkozik az érvényes garanciával.De nem,ezt nem lehet elvárni,ebben teljessen igazad van.
  • Olcsi2
    #78
    akkor olvasd el a 69-et, legy szives.
  • Gabe18
    #79
    Szerintem mint lehetőség,nem pedig elvárt szolgáltatásként beszél a dologról.
  • Tinman #80
    XBox ára+amit ráköltöttél elég korrekt géped lehetne már mindenre 3 év garival... ramokra meg már 99 hónapot adnak.
    Igaz Dead Rising nincs, de talán kibírnád.