102
XBOX360 Red Ring Of Death
  • ThugEdge
    #1
    hali
    na azé nyitottam,hogy írja be ide az a gépét,akinek még nem lett piros ledes a gépe,de azok lehetőleg akiknek mondjuk 1 éve megvan minimum
    az én storym:
    2006 dec elején vásárolt,most már a 3. red ringnél tartok
    nem kell sokáig menjen a topik,csak kíváncsi vagyok,egy kis statisztika:)
    és nem kell mingyá anyázni
  • bertino
    #2
    tudom, hogy előre nem tudhattad, de én a helyedben biztos megszabadulnék a X360 utolso alkatrészeitől is :D
  • Istencsászár
    #3
    Akárhonnan is nézem ez nem kör ( ring ) még mindig:))
  • gyuri12
    #4
    egy olyan emberre,aki nem szereti a boxot, nem nagyon hallgatnék ThugEdge helyében.
  • narumon
    #5
    Szia. Én gépem kb 2006 Februári, még semmi gond nem volt vele (kopp kopp) és ha már statisztika; Ezen felbuzdulva ferkó haveromé 2006. Május körüli, Kareszé 2006. Május, és 2006. Márciusi. Ezek mind tökéletesen mennek. Ami roppant érdekes, hogy az általuk kifújt levegő is langyos.
  • bertino
    #6
    és... ?
  • testerlnx
    #7
    Nekem 2006 áprilisban vásárolt gép, és 3 hete kezdte megadni magát, kb 200 óra játékidő után... Amúgy elég rég karcolgatja a lemezeket is.
  • gyuri12
    #8
    és gondoltam leírom,hogy Thug nehogy kidobja azt a jó kis masinériát(vagy ha mégis lenne olyan hülye,hogy a rivális konzolok fanboyára hallgatna,akkor már adja nekem a boxot,úgy is kéne)
  • bertino
    #9
    hátha nálad is vörös ledes lesz... ?
  • bertino
    #10
    hogy érted, hogy karcolgatja... ?
    beolvassa még őket egyáltalán ? :D
  • gyuri12
    #11
    akkor megjavíttatom
  • Istencsászár
    #12
    Akkor csak érvényesíteném a garanciát...
  • partizan182
    #13
    2006 augusztus, semmi baja eddig
  • Ewergo
    #14
    Akkor ezennel be is lehet zárni a topit veled együtt Baszkikám!
    Ha szar a géped, VEGYÉL PS-t. Ha jo, akkor meg ne izmozzá itt a piros leddel Ülj a seggeden oszt jáccá!

  • PeeTeR
    #15
    egy gyors ajandek a bannerba:


  • Istencsászár
    #16
    hibás
  • bertino
    #17
  • Drephis
    #18
  • Gabe18
    #19
    Na akkor leirom én is.
    2006 októberben vett gép.2006 februári gyártás a burkolaton lévő adatok szerint.
    Első hirek után vettem rá egy nagyszerü külső hűtöt,asszem Nykoo vagy mi volt a neve.Ez kb 4 hónapig lehetett rajta,aztán egyszer csak megált és nem hütött tovább...Onnantól alap megoldással ment,egészen másfél hónapal ezelttig,mikoris először pár kifagyást produkált.Azán ezek egyre sűrűbek lettek,végül jött a 3 led.Wadarr féle javitás eszközölődött rajta,most egy jó hónapja működik,felhúzott ventillátorokal,isten tudja meddig...

    Véleményem szerint a 360 egy nagyon jó,nagyon erős,nagyszerű játékokal megáldott gép,de ebből a szempontból egy alapvetően elhibázott konstrukcio.A MS 3 éves garanciája már csak eső után köpönyeg,még azoknak is akik eredeti játék használat melett igénybe tudják venni.

    A topic meg szerintem nyugodtan maradhat,mindenki okulhat belőle és eldöntheti kell-e neki az aránylag olcsó gép (a tudásához képest),ezek mellett a veszélyek mellett.Nem az a megoldás hogy nem beszélünk róla...
    A Ps3-asok esetleges beszólogatását meg szerintem mindenki tudja kezelni.
  • ThugEdge
    #20
    most meg mi a fasz bajod van?
    mert rossz reklám?vagy mi?mondom már 3x piros ledes,tehát nem jó!!!
    nehogy már én kérjek elnézést mert egy kibaszott pénzsóvár cég lehúzza az emberek többségét
    ha neked meg jó a géped akkor én mondom neked,hogy űlj a kibaszott valagadon azt játszál
    érdekes volt aki tudott normálisan válaszolni
    a ps fanokat meg leszarom:
    ps2-től hányok,ps3 egy kula,nincs is rá semmi értékelhető játék
    egyetlen normális gépe a psp,ami van is nekem
    tehát akkor bezárhatjuk a topikot csak gondoltam tartunk egy kis felmérést,de örülök,hogy neked eddig jó a géped...aztán majd csak figyelj hülyegyerek
  • ThugEdge
    #21
    köszönöm,ennyi
    nem értem,hogy miért nem változik már meg soha az emberek hozzállása a dolgokhoz,miért van egyből fikázás
    és a legszomorúbb,hogy a mai nemzedékek nagy része is akkora sötét gyökér,hogy fáj
    tisztelet a kiv-nek
  • Ma2ska
    #22
    Télen vett premium, Hitachi meghajtós nálam is fagyás juliusban, majd 3 piros led. Go prágai MS szerviz garra, 3-4 hét jav idő, most jó, remélem sokáig.
  • trogerzsiger
    #23
    én tervezem, hogy vezsek majd egyett, de kezd el menni a kedvem tőle, az itteni xboxos faqból azt szűrtem le hogy a gép túlmelegszik egy idő utám, és ebből a topikból, pedig, hogy nem valami időtálló:/ de most lesz valami új xboksz nem?
  • sztomy69
    #24
    Az én gépemet 2006.03.18-án gyártották, de decemberben vettem, eddig 1x fagyott le, az is Dirt közben, mikor töltött be egy pályát.
  • Ewergo
    #25
    Nem elég (divat) fikázás van a XBOX360 topikban?!
    Igazábol nem értelek....most vagy Xboxot veszel a maga "veszélyeivel", amit már mindenki tud hisz tele van a net, a Youtube meg a forumok piros ledes nyavajgással, Vagy nem vállalod fel a bizonytalan gépet nem veszel, vagy szétnézel a többi megbizhatobb konzol közt.! De biztos vagyok benne hogy te is tudtad vétel elött hogy zsákbakutya az X360!
    Ha meg marad a téma, akkor meg az XBOX360 topikban kéne befejezni vagy egyböl törölni a ledes, melegedös, "szar ez a box" dumákat.
    PL.: (Egy ember aki szereti a baraclekvárt, állandóan azt eszik. Viszont azt is tudja hogy hasmenése lesz töle. Ezért a lekvár mellé, mindig vesz egy csomag wc papirt.)
    Na hát ugyan ilyen "értelmes" dolog ez a ledes panaszkodás.
  • Ewergo
    #26
    Tapasztalat alapján ez a topik nem fog tanulságul szolgálni. Ugyanis aki venne Boxot, egyböl az "Xbox360" toplikba megy, és elöadja hogy:
    - "Tervezek egy konzol vételét de nem tudom eldönteni hogy Ps3-at vagy Xbox-ot vegyek. Sokat hallani eröl a piros ledes meghibásodásrol. Ti mit tudtok róla? Valoban olyan megbizhatatlan a gép? Melyiket érdemes megvenni?"
    Kérdezi ezt az Xbox topikban vazzz! A viz kiver föleg ilyen dög melegben!
  • ThugEdge
    #27
    á,leesett
    ne haragudj én voltam a segg
    hát te az m$-nél dolgozol vagy bérelnek téged az ilyen szaros ellemkampányolókkal szemben mint én is vok
    na de mind1 is, azt azért nem gondolod, hogy akinek van doboza az nem szereti,sőt, de hát azért már elnézést, hogy léteznek még olyan emberek, akik nem feltétlen ülnek kusban és pillognak mikor így rántják ki a lóvét a zsebükből
    és ismétlem, újfent megcsináltatom a mesterrel és most sem mint eddig sem fogom rá sajnálni a lét
    úgyhogy te itt ne akard megmondani, hogy csak annak jár a játék élménye aki olyan mint te
    ha még nem volt red ringed az csodálatos,szerencsés vagy, de ha lesz akkor még eszedbe se jusson, hogy szidd a csoda céget
  • Tinman #28
    I fell in to a burning ring of fire
    I went down,down,down
    and the flames went higher.
    And it burns,burns,burns
    the ring of fire
    the ring of fire.
  • testerlnx
    #29
    Tudja olvasni, de sajnos apró karcok jelennek meg a lemezeimen :( Ezt semelyik másik konzolom se csinálja (minden más lemezem karcmenetes amit fóliásan vettem: PS2, GC, PS3, Wii), csak a 360-ashoz nincs hibátlan lemezem...
  • testerlnx
    #30
    Azért ne általánosíts, egy beszólást kaptál csak, a többiek mind építően reagáltak. Szerintem ennyit egy topic gazdának ki lehet bírnia. Különben meg a topic teljesen helyén való, fölleg amíg nem lesz egy megbízható "Falcon"?!-os cucc...
  • Ewergo
    #31
    Nyugi én is tudom hogy rossz az xbox konstrukcio! Több féle minöségü perifériákat használtak fel hozzá.
    Én meg pár ismerösöm meg még kitugya hányan, olyan helyröl vettük ahol a tuti megbizhato gépekböl hozattak be.
    Ennyi a "titok"
    Majd a tökéletes "Xbox360" gépet onnan lehet megismerni, ha más lesz eleve a külalakja. Ugyanis ezzel a szerencsétlen elrendezéssel soha nem lesz hüvösebb a gép belseje.
    De tényleg csak arrol lehet hallani olvasni, hogy szar az xbox. Akkor mos mért huzzuk le mi is.
    Na bevettem a nyugtatóimat. Leszedtem a Bioshockot. Mosmá elleszek egy darabig. :)
  • KILLER2
    #32
    Na ha már van ennek topic, beírom én hogy jártam.
    Valamikor 2006. október körül vettem. Rakattam bele hűtésmodot (ventik felhőzása). Utána az AV kábel kihúzásától lett 3 ledes. Wadarr mejavította. Utána haverral 3-4 óra Dead Risinggel kinyírtuk. Utána Wadarr ismét megjavította és hamarosan került bele vízhűtés. Azt hittem többé nem találkozom ezzel a jelenséggel, de tévedtem. Előre kihangsúlyozom, hogy a vízhűtés nem hibás, mert tényleg nagyon hatékony és aki sokat játszik és nyáron is be akarja kapcsolni a gépét, annak nagyon ajánlott, mert megéri. Nekem a vízhűtés ellenére is é ledes lett. Szierntem azért következett be, mert erősen lett kihúzba a táp. Sajnos miközben kiszedtem a gépet, megcsúszott a kezem és bizony durvára sikerült a manőver. Másnap vettem észre, hogy bizony vollog a gép, mégpedig 3 piros leddel. Wadarr megintcsak megjavította, de a tesztelése alatt ismét tönkrement. Újrahólyagozta a GPUt, de semmi. Kideült, hogy RAM hibás. A gép most került vissza hzzám kb 5 hét után, mert nem volt megfelelő alkatrész. A gépnek volt egy hibája, méghozzá az, hogy nem nagyon olvasta a lemezeket. Belekerült egy új olvasófej. Néhány lemezt nem olvasott, de gondoltuk, mert kinyírta az előző fej. Sajnos tévedtünk. Úgy volt, hogy drive alaplapcsere, de Wadarr kicserélte a teljes driveot. Nála jól teljesített. Most hogy végre nálam a gép, reménykedve, hogy még jó ideig élvezhetem Forza 2ztem egy kicsit. Utána akarom betenni a Darknesst. 1 lemez kivételével nem olvas semmit. Ime egy 100%-ban selejt gép. Na így lehet megszívni.
  • Microcosmos
    #33
    Hát meg kell hagyni ,jó nagy madár vagy! Csöppet lehuzós szaga van ennek a mesének. Ha rossz a drive alaplap akkor mehanikát is kicseréli? Miért? Gondolom a te maradék alkatrészeidet építette be másnak. 3x kell ujragolyózni, hogy jó legyen? Ez meg gondolom csak úgy történik ,hogy ujragolyózás helyett ,csak egyszerüen hőlégfuvóval rámelegített. Sajnálom ,hogy ennyien bedölnek, ezeknek a "kiváló mestereknek" Ahogy olvasgatom ,a vízhütés pont annyit ér mint a hütésmód. Egy kalap szart. Viszont dagad a zsebe aki ezért pénzt kér.
  • KILLER2
    #34
    Hát szegény, el vagy tévedve. Mivel a drive csere ingyen volt, emrt volt egy tartalék driveja és az került bele.Vízhűtéssel ssoha senkinek nem volt gond, ez egy trágya gép, mert nyáron 40 fokba nem sokan tudnak játszani rajta 3 led nékül, én megtettem. Az újrahúyagozás 2x volt, mert csak elsőre lett és amikor 4edszerre is tönkrement, a többi hőlégfúvás volt. Azt már meg sem említem, hogy a mostani javítás (drive csere, újrahólyagozás, RAM csere) ingyen volt.
    Ne szólj be úgy, hogy nem tudod, mi van.
  • KILLER2
    #35
    És látom, hiba volt a vízhűtést szidni, mert hiába írom, hogy nem annak a hibája, észre sem veszed. Kár, hogy mikor 3 ledes lett, előtte nem is volt használva, hanem durván ki lett húzva a táp és közvetlenül utána produkálta ezt. De azért kis logika is van benne, hogy jó a vízhűtés. Mivel PCre van kitalálva és azon jó, ezezen is ugyanígy működik és itt is a GPUt hűti, amitől a 3 led van. Meg logikusan már csak annyival is jobb, mint a hűtésmod, hogy itt a vízzel hűti, a hűtésmod meg csak erősebben fújja azt a kis szar hűtőbordát, ami a GPUn van.
  • narumon
    #36
    Nem tudom ki az a Wadarr de ötödjére biztosan nem vinném hozzá. Azt azért tudja, hogy a munkájára minimum 6 hónap garanciát kell vállalnia?
  • narumon
    #37
    Ha ingyen csinálta a többit akkor elnézést, ezt az előző hozzászólásodban nem irtad.
  • Istencsászár
    #38
    Milyen lemezeket pakolsz bele? erdeti vagy írott, ha írott akkor nem dumálnék ilyenről hogy nem olvassa be könnyes szemekkel:)))
  • KILLER2
    #39
    Wadarr elég jó szervízes. Eddig semmi gond nem volt. Pláne, hogy nem hivatalosan javít, hanem házilag. Nem csak én járok hozzá és eddig tényleg semmi gond nem volt vele, szóval félreértés ne esség, ez mind biztos nem az ő hibája, mert nem először csinált ilyet és akkor más is így járna, mint én. Nem akarom őt védeni, de nem szeretnlm, ha miattam rossz híre lenne akárhol is. Nagyon korrekt ember és jó áron minőségien javít mindent. Ez a gép egyszerűen szar. Mert akárhogy is van megcsinálva, ennél jobban kéne működnie. Új drivr van benne s nem olvassa a lemezeket, a régi drivom most másik gépbe van és tökéletes. Egyedül azzal verhetett volna itt is át, hogy nem őj olvasófejete rakott a driveomba, de kétlem, hogy így tett volna. Szerintem a gépemnek szimplán egy rakás szar az alaplapja és több benne a hiba, mint a windowsban, csak az a baj, hogy most nem angoyn van pénzem egy alaplapcserére is. Meg azért a vízhűtésnél is vegyük figyelembe, hogy ez már egy eléggé meggyötört gép és 2 3 led utána (1 újrahólyagozás, 1 átmelegítés) már nem teljesen garantált a vízhűtés hatékonysága. Viszont eddig ez a második gép, ami már volt 3 ledes és került rá vízhűtés és a másikkal midnen rendben. Valamint volt még régen egy harmadik, de arra javasolta is, hogy ne tegyenek vízhűtést, mert olyan állapotban volt. Tettek, de még az is 1 hónapig húzta. Az enyém 1 hetet nem bírt ki és még csak nem si volt sokat használva. Ez egy fos úgy, ahogy van.
  • KILLER2
    #40
    Öööö. Biztonsági másolatok többnyire :D De akkor is érdekes, hogy egyszer baolvassa, egyszer nem. 5 perc Forza 2, utána darknesst nem olvassa, és utána meg Forzát se, amint 5 perce játszottam. Szóval ez azért érdekes.