16
  • dez
    #16
    Ja, SRAM a rendszerben csak mint cache, ill. a kis akku által táplált, konfigurációs és dátum adatokat tároló memóriaként van jelen. ;) A main memória egyébként DRAM (dinamikus ram).
  • dez
    #15
    "3. példa,hogy az xbox360 is igy kezeli a ramot..."
    Hogy is? Mire vonatkozik az "így"? Nem volt másról szó, csak egy periféria-illesztő buszon csücsülő valamilyen kártyán lévő ram használatáról, így az "így" erre kell, hogy vonatkozzon. Különben hogy jönne ide az Xbox360, ha nem erre felhozni akart pédaként? Csakhogy abban nem ilyen buszon történik a hozzáférés, hanem normál FSB-n. Tehát semmi helye ebben a szövegkörnyezetben az Xbox360-nak.
  • cateran
    #14
    "A pci-os kartyak ram-jat lehet hasznalni rendszer ram-kent is" -ez egy példa, hogy mire lehet használni a pci-os kártyákat.
    "...bar erre a pci-express jobb." - ez is példa,hogy erre a dologra van jobb is.
    "Igy mukodik az xbox360 is, ahol nincs is mas ram." 3. példa,hogy az xbox360 is igy kezeli a ramot...szó nincs itt pci-ról az xbox360-ban.
  • dez
    #13
    Emeld ki te azt a részt, ami egyértelművé teszi, hogy a unified ramkezelés volt a lényeg, nem pedig egy PCI v. PCI-E buszon ülő cucc ramjának elérése. Figyu, még csak nem is konkrétan videokártyákról, és így vramról volt szó...
  • Csaba42
    #12
    "A pci-os kartyak ram-jat lehet hasznalni rendszer ram-kent is, bar erre a pci-express jobb. Igy mukodik az xbox360 is, ahol nincs is mas ram."
    De nem is a PCIE a lényeg itt, csak gondoltam, kiemelem. A lényeg a SRAM és VRAM egyesítettsége!!! De persze, Te is pont ezt mondtad el. :) Ha nem hiszel nekem, akkor másold be azt a mondatrészt, amiben konkrétan arra utal, hogy az XBox360-ban is PCI van!
  • dez
    #11
    Szerintem meg azt mondta. Leírta konkrétan a PCI-s dolgot, majd úgy folytatta, így működik az Xbox360 is.
  • Csaba42
    #10
    Félreértetted: ő nem azt mondta, hogy az XBox360-ban is PCI van, hanem azt, hogy ott is a "GPU-RAM->System RAM" elvet használják, vagyis az XBox "System RAM"-ja a grafikus vezérlő RAM-ja is egyben.
  • dez
    #9
    Szerinted az Xbox360-ban egy PCI buszon ül a grafikus alrendszer, és azon keresztül éri el a proci is a vramot? Szép is lenne, ha a proci a PCI busz 133 MB/s-os sávszélességével érné el a memóriát. NEM így működik. Hanem így: a GPU egyben a north bridge is, és nem PCI buszon kapcsolódik a procihoz, hanem egy 2x10.8 GB/s-es közvetlen buszon.

  • szombi
    #8
    Egy haverom 775-ös lapját nemrég kellett lecserélni, mert NEM VOLT RAJT AGP ÉS PCI-E!!!!!

    Nos, egy ilyen kari jól jött volna ide...
  • Csaba42
    #7
    Arról nem beszélve, hogy egy régi, csak PCI-os gépet könnyebb lehalkítani, nem fogyaszt olyan sokat, és nem termel annyi hőt. Persze csak annak, aki ésszel állította össze azt a konfigot, és persze azóta kicserélte a karrogó merevlemezt is. :)
  • grebber
    #6
    Kiváncsi lennék tesztekre mennyivel mennek szarabbul mint pci expresszben!
  • kvp
    #5
    A pci-os kartyak ram-jat lehet hasznalni rendszer ram-kent is, bar erre a pci-express jobb. Igy mukodik az xbox360 is, ahol nincs is mas ram. Az ilyen kartyak inkabb masodik es harmadik kartyanak jok agp-s rendszereken. Ezen kivul ha az alaplapi vezerlo elfoglalja az agp buszt, de valaki vistat akar futtatni akkor jol jon egy ilyen megoldas.
  • dez
    #4
    Ekkora? A 7300GT és a 8500GT a 7-es és 8-as család belépőszintje. A kedvükért nem fognak korábbi chipeket gyártani újra.
  • mousee
    #3
    hehe...nekem is ilyen passzív hűtéses 8500GT-m van :D
  • Caro
    #2
    Hát nem tudom :)
    Ezekben annyi ram van, hogy egy még csak PCI csatlakozóval rendelkező gépnek jó lenne, ha a videókártya memóriáját vissza lehetne osztani rendszermemóriának :D
    Persze ez több szempontból is nehézkes lenne.
    Mondjuk a cikk is írja, hogy pl. ipari PC-khez lehet jó, azokban nem hinném, hogy mindenhol van AGP vagy PCIe.
    Bár hogy oda minek egy ekkora 3D teljesítmény? Azt nem hinném, hogy ezeknek a kártyáknak valami speciális gyorsító szerepet szánnának, bár lehet.
  • turul16
    #1
    "hagyományos PCI" Ki tesz ilyen relative erős kártyát hagyományos PCI foglalatba ?