244
Keress pénzt tudásoddal!
  • cenobite
    #184
    Ja, és természetesen sok sikert, sok pénzt! :)
  • 89
    #185
    köszi...mér van az, hogy amiket elfogadtak képeket, azokat nem találom a képkeresőben, pedig úgy állítom be, hogy "newest first" ???
  • cenobite
    #186
    Óránként többszáz képet töltenek fel, szóval hamar arréb sodródik az ember. :)
    Fontos, hogy jó kulcsszavakat használj - és ha lehet minél többet -, és akkor ráakadnak a képeidre.
  • 89
    #187
    nem lehet, hogy csak később töltik fel őket??? mert akárhogy keresem, nem találom őket :D például stockxpert-nél is van egy kis várakozási idő miután elfogadták őket
  • cenobite
    #188
    Ja, persze, az is igaz, hogy el kell telni egy kis időnek míg bekerülnek a rendszerbe.
  • 89
    #189
    na igen...felrakták őket egy nap alatt két letöltés :)
    kicsit forgalmasabb mint a stockxpert, bár ott vannak többet érő letöltések, nem csak 25 centeket adnak...
    a képek nézettségét meg lehet valahogy nézni, hogy hányan nézték eddig meg?
  • stain
    #190
    Én egy hete regisztráltam a shutterstock-ra, de elég nyögvenyelősen indul. Picit több, mint 40 képen van fent, talán 5-6-ra mondanám, hogy átlagosnál jobb picivel, de még csak 20-25 letöltésem van egy hét után. Neked milyen gyorsan indult be? Általában konstans az érdeklődés, vagy fluktuál?
  • Taylorka
    #191
    Én másfél éve vagyok fent, és most érem el a 10.000 letöltést...
    Nekem elég hamar beindult, kezdetben 10-20 képpel is volt napi 20-30 letöltés nátlagba...
    Mondjuk grafikákra jobban buknak...
  • 89
    #192
    azigeeen...grat hozzá...nekem is lassú egy kicsit stain...2 nap alatt össz 4 letöltés, bár ezt inkább a tudáshiányomnak tudom be xD
    itt vannak az eddigi képeim, szívesen várok bármiféle tanácsot, segítséget: ezittenni
  • Taylorka
    #193
    Fotókba annyi segítséget/ötletet tudok adni, hogy szerintem érdemes minél többet feltölteni, ha ilyen jellegű képekkel képzeled el. De tényleg, ami van...
    Szvsz pedig a fotókból akkor vesznek sokat, ha különleges, nem mindennapi... ez most ellentmond annak a fogalomnak h stock, mert ugye az az, hogy tömegesen mindenből..., pl beírod hogy eper a keresőbe, tuti hogy kidob több 1000 ugyan olyan képet.
    Én ha fotókkal próbálkoznék, biztos h keresnék vmi egyedi dolgot, pl stockoldalakon nem sok HDR-képet láttam még, pedig sztem lenne rájuk kereslet.
  • Monoton
    #194
    Üdv!

    Shutterstock-ra és Stockxpert-re szeretnék bejutni, vektoros képeket készítenék.

    A kérdés, hogy azokat a képeket amiket az elbírálásra küldenék be, azokat mindjárt EPS formátumban kell beküldeni vagy elég a Jpg?
  • ZilogR
    #195
    engem pedig az érdekel, h hol lehet vektoros grafikusként regelni a ShutterStock-on - ugyanis én nem találtam meg 5 perc után, amiből arra következtetek, h biztos azonnal látható helyen volt, csak nem láttam...
    (csak a fotóst találtam, de azt négyszer is...)
  • cenobite
    #196
    .eps is kell, és .jpg is. A file-ok neve azonos legyen! Együtt töltsd fel őket! Ez a shutter-re vonatkozik. Expert-en nem vagyok fent.
  • cenobite
    #197
    http://submit.shutterstock.com/

    Keresd a "Sign Up to make $$$ now!" feliratot. Nem tudom, szerintem nincs külön vektoros és fotós acc. Tehát simán tölthetsz fel vektort is és fotót is.

    Sok sikert mindenkinek!
  • Taylorka
    #198
    xperten képeim>feltöltés>grafika> eps egy külön zip mappába kell tömöríteni, és külön kell a jpg-t is feltölteni.
  • Monoton
    #199
    Igazából az első jelentkezésre gondoltam, ott azt írják hogy JPEG formátumot kell küldeni. (tehát akk. csak egy export JPEG kell a vektoros képről)
  • cenobite
    #200
    Xpert-en milyen a forgalom? Van sok letöltésed?
  • Taylorka
    #201
    stockxpertről annyit, h a jutalékrendszere nagyon jó... egy vectoros eladásért így 5$-t kap az ember... ami nagyon jo!
    csak hát a forgalma elenyésző az SS-hez képest... de azért ott is akad napi 1-2 letöltés, eddig 460 letöltésem van SX-en, SS-en meg 10000 felett, és a keresett pénz csak a 6oda sx-nél ss-hez képest, letöltés száma pedig 22-ed része... szóval azért van külömbség... ha jól csinálja sx-et az ember, sokkal többet tud keresni, mint SS-en, de ezt csak minőségi képekkel!
  • ZilogR
    #202
    Köszönöm - az infot is, no meg a jókívánságot is!
  • cenobite
    #203
    Én most ide kezdtem el töltögetni az SS-en kívül:

    www.crestock.com

    Kicsit sok idő míg elbírálják a képeket - legalábbis nekem az első kupacot vagy 2 hétig "nézegették" -, de egy próbát megér. Ha vektort töltesz, akkor a mellé töltött jpg-t jó nagyra (3000 px körüli) méretezd és akkor automatikusan elérhetővé válik bitmap-képként való letöltésre is.
  • cenobite
    #204
    Ja, és természetesen köszi az info-t! :)
  • Monoton
    #205
    Olyan oldalt ismertek ahová .PSD fájlokat is lehet feltenni?
  • cenobite
    #206
    Nem nagyon. Stock oldalakon általában fotókat (.jpg, .tif), vagy vektoros file-okat (.ai, .eps) lehet tölteni.
  • ktomi22
    #207
    valaki nem tud hasonló honlapot, ahol ceruzarajzokat lehet közzétenni???
  • 89
    #208
    ti hogy tanultatok meg vektorozni? Tanfolyam v autodidaktaként?
    Én próbáltam corel-ben de nem igazán ment xD
  • ktomi22
    #209
    szerijtem tutorial.... bár én grafittal tudok razolni papírra..így photoshopban is megy, mert van egy wacom a4es bamboom :)... de vectorosan rajzoláshoz el kéne sajátítanom ezt az uj stilust.. illustrációrajzolást... számomra nagyon nehéz.. mert pl photoshopban realisztikus rajzokat szoktam rajzolni, ami pl adobe illustratorban teljesen más műfajt jelent.. szal bele kéne jönnöm..probalgatom..de nem talalom magamban ezt az illusztrációs stílust :(

    ezért is kérdeztem hogy nem e tudtok valami olyanm oldalt ahol rajzokat tesznek így közzé, ahogy itt illustrációkat...?!
  • cenobite
    #210
    Magamtól tanultam meg a vektoros ábrák készítését. Kb. 9 éve használom napi szinten a Corel-t és társait, úgyhogy volt időm belejönni. :)
    Tény, hogy más mint a PS. Próbálgatni kell, először csak egyszerűbb dolgokat rajzolgatni, aztán jöhetnek a komolyabbak is.
  • ktomi22
    #211
    hy..
    nem tudtok olyan weboldalt ahol vector grafikák meg fotókon kívül más formátumot is el lehet így adni? pl .psd fájl vagy kézrajz, vagy bármi más? szal ne fotó meg vector ..pont ahhoz nemértek :(...
  • oneal1
    #212
    hali!

    Nem tanultam angolt de picit értem. Néztem az oldalt, tulajdonképp ha feltöltöma képeimet és elfogadják, majd letölti valaki akkor minden letöltés után 25 centet írnak jóvá?
  • ktomi22
    #213
    na? valaki?

    Oneal1: amugy igen.. ugy tudom így van.
  • Japep
    #214

    Hello!
    Én elég sok képet eladtam a múlt nyáron (Shutterstock). Aztán sajnos jött egy év szünet (azaz nem töltöttem fel képet), de most visszatértem.
    Lehet, hogy csak szarok a képek, amiket most töltöttem fel (most 6-8 képe eddig), de az lehetséges lenne, hogy ők valamilyen inaktív státuszt adtak nekem?
    Mert feltölteni tudok, de venni nem akarják.... :)

    Remélem, hogy csak a képek szarok. :D

    A múltkor volt valami kiírva (valami 7A, 7F ... stb) és én véletlenül rákattintottam valamire (nem angolos vagyok), attól félek, hogy rosszra... jó értelmesen leírtam... :D

    Köszi előre is!
  • Japep
    #215

    Ha pl a főoldalon rákeresnék a képemre (pl beírom a címét) nem adja ki ... csak ha a "Photographer Name:" opcióval keresek rá (itt viszont benne vagyok, mikor írom be a nevem, kiadja magától)... :S
  • ktomi22
    #216
    szuper.. mikor bele akartam kezdeni.... a shotterstockon.. (máson nem is akarok..csak ezen).. addigra itt kell már adózni :S
  • Japep
    #217

    Ez mit jelent pontosan? Mi után kell adózni? :S
  • 89
    #218
    kell egy kis idő, mire az elfogadott képek bekerülnek a rendszerbe...

    megkérdezhetem, hogy nektek hány letöltésetek van hány hónap alatt?
    mert nekem 6 hónap alatt 143 letöltés 103 fotóval...és hát nemtudom, ez kb milyen :D
  • Japep
    #219

    Hát nekem 21 képem van, hozzá 140 letöltés ... ez kb tavaly nyár termése, onnantól képet sem csináltam és nem is töltöttek nagyon le ... most indítom újra - már csináltam is egy hét alatt 10 képet (azaz összesen már 31 van) de még egyetlen letöltés sincs azóta...

    Akkor még nem került be a rendszerbe?
  • ktomi22
    #220
    állítólag a bevételből
  • 89
    #221
    vektorozol?
    sztem még nem került be (általában 1-2 nap alatt kerülnek be)
  • Japep
    #222

    Hát PS-sel csinálok nagy képeket és azokat teszem fel.

    Remélem, hogy csak ez a gond, és majd viszik idővel a képeimet... :D
  • 89
    #223
    szal nem fotózol :D
    hát jah...a grafikák kelendőbbek