119
  • matt taylor
    #1
    HajrÁ Blu-Ray!
  • Inquisitor
    #2
    50K körül van egy olvasó PC-be, karira leesik 25K-ra, akkor már jó.
    Már csak az írónak kéne 50K alá esnie ;)
  • selyem
    #3
    fuss el a boltab vegyél mindjárt kettőt belőle. Inkább a netről rendelt meg.

    Majd ha amit az ember ráirt rajta is marad 100 évig legalább akkor majd lehet beszélni a x GB okról. Legalábbis így lenne logikus....
    Mind a kettő szar. Egyiket se fogok venne mostanábban. az tuti. De az is biztos hogy előbb utobb rámeröltetik az egyiket..
  • quentit
    #4
    Átérzem miről beszélsz, ne is folytasd... Vissza a fára! Mindek ide Blu-ray, DVD, CD, Floopy, Autó, Ház....

    Doboz, vagy inkább fa. Azon kéne lakni, mi a francnak civilizáció, több ezer vagy még több állat elvan nélküle is
  • adam first
    #5
    Akkor a Sony azon elve megbukott, hogy a Ps3 a legolcsóbb BLU-RAY olvasóval felszerelt lejátszó, amit a piacon lehet kapni.+ Az NPD Group felmérései alapján tudatlanok a PlayStation 3 vásárlók, ugyanis hiába ordít a gép dobozán nagybetűkel hogy Blú-réj, hiába kevés a játékkínálat (mondhatni 0), a vásárlók nagy része csak a név miatt veszi a konzolt. Pedig elvileg a Ps3 marketing fontos része a blú-réj lett volna, na mindegy. Ezt leszarom, azt hiszem nem az én problémám. Egyébként filmeknél felesleges erőltetni ezt a nagy váltást komolyan mondom szívesebben, nézek VHS kazettákat, mint DVD-t, hiába a minőség, VHS meddig volt jó 20-25évig? DVD pedig 10 évig, ha bírta a piacon, ezek a gennyes cégek kényszerítik rá az embert az állandó váltásokra, most már nem a filmek minőségén kéne javítani (felesleges), hanem azon hogy még strapabíróbbak legyenek a lemezek. Pl. DVD hopp egy kis karc, pont olyan helyen és már dobhatom is ki a picsába, az adathordozók élethosszán kéne javítani nem a minőségen. Szánalmas, amit ezek a cégek művelnek, egyetlen területen támogatom ezt a drasztikus adathordozó növekvést. Játékoknál ott elengedhetetlen az adathordozó mérete, ilyen téren viszont a Sony volt a legokosabb, csillagos ötös nekik.
  • quentit
    #6
    ...vagy neked annyira tetszett a 300, hogy 100 év múlva is azt szeretnéd nézni?
  • NEXUS6
    #7
    Hát azért szerintem jelentős különbség van a hagyományos, pláne VHS minőségű videó és egy 1080p felbontású anyag képminősége között!!!

    Most még elég drága, jövőre középkategóriás árszinten megkapod. Utána meg utánad dobják a kínaipiacon. Ez így volt a VHS kazi, a DVD esetén is és így lesz most is. Nemtom miért kell lázongani.

    Nem kötelező megvenni és a DVD még minimum 3-4 évig biztos lesz, ha nem tovább!!!
  • selyem
    #8
    az nem, de pl a zenenéimet igen is. És azt szeretném hogy még unokáim is meg tudják hallgatni!!
    bazhatod ha van 25 gb lemezed azt pár év múlva dohatod ki.....
  • NEXUS6
    #9
    Hát ez jó érv!;)))

    És mi akadályoz meg abban hogy időről időre átrakd a gyűjteményedet, egy nagyobb adathordozóra? A digitális formátumoknál ez ugye nem jár minőség romlással;)
  • adam first
    #10
    Látom nem érted a lényeget, mi a faxnak dobjak ki lovét ezekre a lejátszókra, amikor ugyan azt a hangulatot, élményt úgy is csak egy moziban fogom megkapni. Igen én is fejlődni szeretnék, de ahhoz kellene egy HD-TV is, és az megint csak lehúzás mert hogy a nagyfelbontású filmeket élvezni tudjam ahhoz már nem árt egy jó minőségű HD-TV és az se mindegy hogy LCD vagy Plazma…. Miért nem jó a DVD 20 évig, mint ahogy anno a VHS is jó volt? Én nem azt hangoztatom, hogy ne legyen fejlődés (igen is legyen csak ne ilyen mértékben, mert ez LEHÚZÁS). Úgy is azt fogjuk venni, amikre ezek a cégek rákényszerítenek és mint már mondtam nem a kép minőségére, hanem az adathordozók strapabíróságára kéne ráfeküdni. És igen azt valóban elismerem, hogy tényleg van különbség egy 1080p vs. DVD között, a VHS-ből pedig nem kell kiindulni, az csak egy személyes megjegyzés volt. A DVD képminőségéről még annyit hogy én maximálisan meg vagyok vele elégedve, és különben is ez a váltás már nem akkora jelentőséggel bír, mint anno VHS-ből DVD-re, ezt mindenki elismerheti, itt sokkal inkább lehúzásról van szó, mint sem hatalmas technikai fejlődésről.
  • NEXUS6
    #11
    Jelenleg tényleg viszonylag drágák még a nagyméretű HDTV-k, de azért szépen csökken az áruk.
    Egy VHS film még egy 51 cm-es Tv-n elviselhető volt, de egy 70 cm-esen közelről már nagyon gáz. A DVD már egy katágóriával feljebb csúszott. A HDTV felbontás meg akár egy több méteres megjelenítőn is nagyon szép képet ad. Gyak mozi minőséget, mozi fílinget.

    Ma még elég drágák az ilyen megjelenítők, 2-3 év múlva már ezt veszi a család karácsonyra!
  • Dzson
    #12
    Szerintem egyszerűen csak igénytelen vagy.
  • selyem
    #13
    az hogy nincs időm rá!!! De a valóban nagyon fontos adataimat időről időre újra irhatom ki nehogy elveszen.
    Miért te minden adatodat ami korábban CD volt kiirtad dvd-re? Hát én nem. De lehet hogy ha a fele cd már tönkre is mennt....
    Egyébként meg ki beszélt minőség romlásról? Én azt mondtam hogy jó volna már valami olyat kitalálni amin (viszolag olcson) tudom az adataimat biztonságban tudni..
  • Sanyix
    #14
    Az hogy jóval a következő adathordozó érkezése előtt elrohad a lemez...
  • Yfel
    #15
    Soha nem gontoltam volna, hogy valamiben egyet fogunk érteni...

    Y
  • NEXUS6
    #16
    Jó de akkor menjünk bele filózófiai mélységekbe is, hogy a kérdéssel jobban tisztába jöjjünk.

    Ahogy az egyik ismerősöm szokta mondani: rengeteg jó minőségű képet tudok készíteni utazásról, szülinapról, feleségről, gyerekről, nagybácsiról, kutyusról, és cicusról. Egy kérdésem van, hol vannak ezek a képek? Pontosabban hol van egy bizonyos kép??!!!

    Általánosságban megfogalmazva, az információ korszakában rengeteg információt termelünk, és a régebbi korokhoz képest sokkal nagyobb arányban meg is őrizzük ezeket. Ha dúrván akarnám megfogalmazni: rengeteg információs szemetet gyűjtünk magunk köré.

    És akkor felteszem azt a kérdést, hogy mekkora nagy veszteség ha ennek egy részét nem tudjuk visszanyerni, hiszen a többségét meg igen? Ráadásul évről évre növekszik az elraktározandó infók mennyisége. És ki az isten aki ezeket visszanézi egyáltalán?
  • adam first
    #17
    Értem? Azért vagyok igénytelen, mert nem bólogatok a nagy multik faxságaira. Immúnis vagyok már az emberi hülyeségre. Dzson Tahóméter v1.0 köszöntem megnyilvánulásodat. :-)
  • Inquisitor
    #18
    Nem feltétlen, de ordas nagy marhaságot írtál a VHS-ről. Egy szarrá rágott hullámosodott VHS szallag mennyire volt időtálló? Meg mi az, hogy 20 év VHS vs DVD? Honnan tudod, hogy DVD meddig lesz? Lehet 25 évig fog menni vagy több, már 11 éve (vagy több) kint van, Miért nem lehet bevallani, hogy nem tehetjük meg azt, hogy átállunk BD-re, mert csórók vagyunk? Ennyi erővel parasztvakítás a színes TV vs feketefehér is?
  • echo
    #19
    szeritem a ps3-mal elég nehéz versenyezni. ha kicsit olcsóbbak lesznek a filmek a sony-nak elég nagy vásárló rétege lesz emiatt. de egyenlőre szerintem a jelen azt mutatja, hogy egyik formátum sem érdekli a kutyát sem (egy egy alfajt kivéve).
  • NEXUS6
    #20
    A multi az egy cég, egy elvont dolog, mondhatni egy folyamat, egy eseménysor, aminek a végén valahol, valamilyen számítógépen, ahol a virtuális pénzt tárolják az egyes után eggyre több nulla keletkezik.
    Az, vagy azok meg aki(k) kitalálja(k) ezeket a készüléket az meg egy vagy több ember és emberek igénye szerint alkotja(k) meg a cuccosokat is. Senki nem kényszerít hogy használd, de te úgy látszik szeretsz az alacsony felbontású videótol és a katodsugárcső vibrálásától megvakulni és a kibocsájtott röntgen sugárzástól meg rákot kapni.

    Igazad van, veszélyesen kell élni!;)))
  • avman
    #21
    "rengeteg információs szemetet gyűjtünk magunk köré." na ezt eltettem az agyba, mert ül, nagyon. saját?
  • cloud.strife
    #22
    A probléma inkább az, hogy minden technikai újdonságot és extra dolgot az emberek fillérekért akarják megvenni. Vazze a csúcs merciket is félévente frissítik különleges technológiákkal mégse sír a szám, hogy jajj milyen drága. A HD világ nem a Józsibácsinak készült, akinek 60e a nyugdíja.
    szvsz ettől a falnak tudok menni..... vazz mi drága?????????? 4 évvel ezelőtt, a csúcs 16:9-es DRC-s fullextrás Trinitronomat vettem 450ezerér, ennyiért most az Eisa-s Bravia van itthon. Persze drága, de mihez képest?

    Ne legyen már minnyárt 6 ezer egy blu-ray jáccó????? :)

    Emléxem én még amikor az első Panasonic DVD lejátszó 220e volt... :)

    u.i.: hamarosan a Sony Centrum-okban fel fog tűnni egy új BD játszó 130e körüli áron..... :)
  • cloud.strife
    #23
    Pontosan....
  • savior
    #24
    mert a szorakoztato termekeket tomegtermeknek szanjak. mennyi lehet az eloallitasi koltsege egy br lejatszonak, par szaz vagy par ezer ft? es mennyiert kezdtek el arulni: 200-250k. szoval eloszor jo magas aron kiadjak, mert vannak akiknek meg ennyiert is kell, aztan szep lassan lecsokkentik 10k koruli arra.
    a br kapacitasa meg aszem max 50gb lehet, amikor a vincsik mar 500gb korul jarnak. amikor pl a az elso szamitogepemet vettem akkor 1,7gb-s vincsi volt benne es 650mb-s cd, szoval 2-3 cd-re rafert egy vincseszternyi adat, most ugyanehhez kell majd 10 br lemez.
    szerintem ezt a hd es br disc dolgot kihagyhattak volna es par ev mulva valtott volna mindenki holografikus tarolora...
  • cloud.strife
    #25
    Basszus, az autókat is tömegtermékeknek gyárcsák, mégsem sír mindenki, hogy nem tud megvenni egy A8-as Audi-t, nehogymár a postás harapdálja a kutyát... :)
  • dez
    #26
    A kifejlesztési költségeket is vissza kell hozni... (Az IT-ben legalább csökkennek az árak. Lásd gyógyszeripar, ott bezzeg tartják az árat, mert aki rá van szorulva, fizet - vagy helyette az "állam" [azaz mindenki].)
  • dez
    #27
    200 GB-os is lehet a BD.

    Az persze lehet, hogy pár év múlva holodiscre írunk otthon, de filmkiadásra nem jó (nincs egyszerűen gyártható ROM változat). Esetleg valamilyen elektronikus ROM, de nem biztos, hogy mondjuk 50 GB-ot olcsóbban tudnak azon kihozni, mint egy filléres lemezen.
  • cloud.strife
    #28
    Szigorúan SZVSZ, de ide abökőt, hogy nem fognak váltani és marad a BD, HD-DVD jópárévig.
  • dez
    #29
    Hát ja, a túl gyakori váltás nekik sem jó, mert nem hozza vissza a cucc a befektetéseket. Viszont így tizenegynéhány év után nem olyan váratlan a váltás. Erőltetésről meg nem lehet beszélni, mert nem szüntetik be máról holnapra a DVD lemez és lejátszó gyártást, sőt az újak is viszik.
  • dez
    #30
    (Nem is jó szó a "váltás", hanem a DVD mellé jön be az új, és csak fokozatosan áll át a piac.)

    Aki meg azért kapálózik, mert a megjelenítőknél 80cm fölött már nem hoznak ki SD felbontású cuccokat, centis pixelekkel...
  • narumon
    #31
    "ha kicsit olcsóbbak lesznek a filmek a sony-nak elég nagy vásárló rétege lesz"

    Ha kicsit olcsóbbak lesznek a BR filmek akkor veszek a Ps3 árának töredékéért egy BR lejátszót.
  • cloud.strife
    #32
    Stimt...
  • cloud.strife
    #33
    Ésakkorugye mennyi lesz egy PS3???? :)))
  • Mardel
    #34
    Én nem azt hangoztatom, hogy ne legyen fejlődés (igen is legyen csak ne ilyen mértékben, mert ez LEHÚZÁS).

    Én úgyvagyok vele, hogy aki vett HD képes TVt attól húzzanak is le pénzt, de én köszönöm szépen elvagyok a DVDvel.
  • Mardel
    #35
    Egy VHS film még egy 51 cm-es Tv-n elviselhető volt, de egy 70 cm-esen közelről már nagyon gáz.

    TV-t közelről szoktad nézni?
  • Balumann
    #36
    Én attól tartok, hogy egyik cégnek sem érdeke, hogy olyan tárolót csináljon, ami strapabíróbb. Nem veszitek észre, ahogy fejlődünk, mindennek csökken az élettartalma? ^^ Az a lényeg, hogy gyorsan, olcsón előtudják állítani, és eladni, és vegyék meg. Az már kinek az érdeke, hogy 4-5 év után is letudják majd játszani?...

    Egyébként én HDTV lejátszót tuti nem fogok venni, majd a gépbe veszek blueray meg hddvd romot (ha olcsóbb lesz), aztán a gépet kötöm majd hdtv-re meg hangfalra, stb...
  • dez
    #37
    Te hány méterről nézed a tévét? A nagyszoba másik végéből, mint falun szokás? ;) Bélyeg feeling.

    2-3m-ről már egy ~80cm-es, 720p-s tévén (amiből már egész jót lehet kapni 200k-ért) is ég és föld a kettő. És akkor képzelj el egy másfél méreres 1080p-s cuccot.
  • dez
    #38
    A gyári filmes lemezek sokáig bírják, az írható médiával van baj.
    ---
    Aztán majd nagy valószínűséggel nézheted a 24->30fps konverzió bukdácsolását. ;)
  • virs lee
    #39
    most már nem a filmek minőségén kéne javítani (felesleges)

    LOÁL! Te se láttál még HD minőségű filmet...
  • virs lee
    #40
    Miért nem jó a DVD 20 évig, mint ahogy anno a VHS is jó volt?

    Használhatod 20 év múlva is, senki nem akadályoz meg benne. Ahogy a lyukkártyás masinák használatában se. ^^