140
  • Dany007
    #1
    Előbb vagy utóbb úgyis kitalálnak valamit erre is hogy blockolni lehessen :) Eddig is így volt...
  • syn7h37ic
    #2
    Fúúúúúj !!!!!!
    Eddig is elég sok szar reklám van, ráadásul már blokkolhatatlan is... Remélem hamar lesz hozzá blocker mert akkor eljön a káosz.
    A halálom úgy is az, mikor belevágják a képembeaz oldal fölé a szaros reklámaikat (lásd itt is van ilyen)
  • Skynet
    #3
    Egy tankokkal telepakolt fél kilóméter hosszú tehervonat az a blokkolhatatlan...:)
  • haxy27
    #4
    szerintem meg lehet blokolni mindent. ha meg mégsem legfeljebb nem megyek arra az oldalra. aztán nesze neked reklám. Ha meg ezután mailben kapik egy ijet akkor meg be perlem a reklámban szereplő cégeket.
  • horvathkri
    #5
    Blokkónád?
  • Rage47
    #6
    én nem látok semmilyen reklámot itt :) firefox+adblock^^
  • Magnetic
    #7
    Nálam eddig se voltak reklámok, most se lesznek :-)
    Az adverticum.net és az összes reklámszerver pl. gugli tiltva.
    A felugró ablakok meg alapból tiltva minden méretben.
    Ha ezt ki tudják játszani akkor emelem kalapom, de addig nem foglalkozom vele.

    Skynet: azért azt is meg lehet állitani. Elég egy darabot kivágni a sinből és már meg is állt
  • Penge4
    #8
    Ha már a net is tele lesz blokkolhatatlan reklámokkal, akkor tényleg elköltözök valami lakatlan szigetre és saját törzset alapítok.

    Ennyire köcsögök már nem lehetnek. TV-t is már a kibaszott reklámok miatt nem nézek. Az ilyen geciknek levágnám mindkét szemhéjját és odaültetném egy kereskedelmi csatorna elé. Annyira azért nem lennék kegyetlen, éjszakára letakarnám a fejét, csak napi 16 órában kéne néznie, amíg életben marad, mert enni/inni azért kapna, nehogy olyan könnyű halála legyen...
  • Penge4
    #9
    Igen olvasd el az utolsó két bekezdést. Ha mondjuk ezentúl nem adverticum.net/ads/banner.swf lesz ami estén szűrtél az *adverticum* szóra, most meg sg.hu/kep234.jpg lesz, majd ha F5-öt nyomsz, akkor sg.hu/image453.gif és hasonlók. Szóval vagy letiltod az összes képet és csak az oldal szöveges tartalma marad szöveges hirdetésekkel, ami ugyanilyen elven lesz megoldva, vagy felkötöd magad.
  • Caro
    #10
    Majd legfelebb jönnek az intelligens adblockerek, amik tartalom alapján fognak szűrni. Be OCR-ezik a hirdetést, és ha hirdetésre utaló jel lesz bennük, akkor nem jelenítik meg.
  • Simaji
    #11
    Hi!

    Ez egy elég szemét húzás volt szerintem. Engem két szempontból idegesítenek a reklámok:
    1. lassítják az amúgy is lassú netemet
    2. lassítják a gépet mert ha pl. egy flash fut az már eleve sok procit eszik meg a popup ablakok blokkolása se valami proci kímélő folyamat. Főleg ha egyszerre 5 vagy 6 popup-ot kell blokkolni.

    Én most jelenleg Firefox-ot használok és az ABP (Ad Block Plus) azért sokat segít. Mióta felraktam gyorsabban jönnek be az oldalak. Csak remélni tudom,h ogy tovább fogják majd fejleszteni.

    Bye!
  • ooz
    #12
    Penge4
    ettől nem kell tartani. a prohardver is hasonló elven mutaja a reklámokat annak aki nem tiltotta még le :P
    gondolod hogy a portál-kezelői ezután minden képet egy azaz egy dir-be pakolnak be?
    ugyanmár... ;-)
    nem kell besz.rni ettől a cikktől.
    akiket eddig sem zavartak a reklámok, azok észre sem veszik, akiket igen és letiltották, azok ezek után is letiltják!
    lehet kijön majd egy újabb FF extension, ami pl. méret alapján tilt :P stb
  • Validus
    #13
    Szerintem nem kell kétségbeesni.
    Az leírtak alapján az adblockerek logikus válasza lehet a hirdetés címe helyett a weboldalon elfoglalt helye alapján történő blokkolás.
  • torma99
    #14
    Oly buták a cégek, hogy blokkolhatatlan reklámokkal hirdetnek, nem hiszem el, hogy az embereknek ez jó. Egy bank plö azért esett el a pénzemtől (egyáltalán nem olyan sok, hogy bármit is észrevegyen belőle), mert az egyik oldalon egy ilyen furcsán bezárható hirdetését kellett végignéznem napokon keresztül...
    utálom a reklámokat, utálom, hogy egy cég megmondja nekem, hogy vegyem meg a **** termékét amire egyáltalán nincs szükségem, szeretnék magamtól dönteni
  • Magnetic
    #15
    Igen stilusos a hozzászólásod. Bár szerintem téged az zavar, hogy én meg tudom oldani, Te meg nézegetheted a buta reklámokat.
  • Cat #16
    "szerintem meg lehet blokolni mindent. ha meg mégsem legfeljebb nem megyek arra az oldalra. aztán nesze neked reklám."

    Azért nézzétek meg a másik oldalt is: az interneten olvasható tartalom szinte egésze ingyenes. Ezt a tartalmat valamiből viszont ki kell termelni, annak a munkáját pedig aki órákon át görnyed a monitor előtt ki kell fizetni. Ez pedig csak reklámokból (= pénzből) valósulhat meg. Szóval vagy van tartalom ÉS reklám, vagy nincs semmi. Köztes variáció hosszútávon nincs.
  • chokeerigo
    #17
    ADP-nak van egy kiegészítője, azzal lehet a reklámelemeket az oldalon, tehát pl. majd ezeket is eltűntetni. :\
  • Penge4
    #18
    "Bár szerintem téged az zavar, hogy én meg tudom oldani, Te meg nézegetheted a buta reklámokat."

    De jó neked, hogy olyanról tudsz biztosat állítani, amit még csak beharangoztak és nem láttad még a gyakorlatban.
    Ha te meg tudod oldani, akkor én is és mindenki más. Ha viszont nem, akkor fortyoghatsz a saját levedben. Inkább felkészülök a legrosszabbra és akkor nem fogok pofára esni. Amúgy meg nem izgat, amíg nem fogok ezzel az "új technológiával" találkozni és ki nem derül, hogy mégsem tudom blokkolni, csak jól esett leírni.
  • strogg
    #19
    nekem két böngésző van telepítve mindíg. Opera, és firefox. Operával netezgetek, és tiltva van minden. Java, javascript, pluginek, süti, flash, stb...
    Ha pedig be kell lépnem valahová, akkor ahhoz az oldalhoz, és linkhez indítok egy firefoxot. "oszt jóvan".
    Jó kérdés, hogy ezután mi lesz. Aki nyugisan akar netezni visszatér a lynx-hez?

    Mondjuk a lámák már most is bambulják a sok vacak reklámot. A reklámpiac nem belőlünk él, hanem az egységsugarú júzerből.
  • echo
    #20
    NEm a reklámmal van a gond, hanem a villogó zenélő, tb fossal. Ha statikusak lennének a hirdetések szerintem nem is blokkolnák ennyien(és akkor még nem is beszéltünk a google féle kultúrált hirdetésekről). Szóval a kedves hirdetők és websiteok akik hagyják hogy ilyeneket helyezzelnek el náluk magukra vessenek.

    Egyébként láttatlanba azt mondom, hogy ezt is ki lehet majd szűrni gond nélkül, de majd meglátjuk.
  • echo
    #21
    és ehhez minek a plusz böngésző? ff-ben csinálhatsz profilokat kedvedre, külön beállításokkal, külön extention-ökkel stb
  • MhyCroft
    #22
    Egy gondolat a leendő de még nem ismert reklámok legyőzésére:

    Mi az előnyük? Mindig más a nevük, s a cikk tartalma nem változik.

    Szal már ondolom sejthető mire gondolok.

    Minden oldalt kétszer fog betölteni, vagy legalábbis kétszer lekéri a listát hogy mit kellene letöltenie. Ami nem egyezik az a reklám!:)

    Nem tünik bonyolultnak, használjuk ki az erőségük s megleljük a gyengéjüket, így szól a bölcsesség:).
  • strogg
    #23
    nem szorakoztam el vele :)
    tudom milyen lehetosegek vannak, de nem ez bejott igy:)
  • HUmanEmber41st
    #24
    Kasperky Internet Security 6.0 /Hackerblokkoló.. és soha többet reklámok:D
    Én is szívből utálom a reklámokat.
    Én sem nézek ez miatt TV-t már évek óta.
    Ha valakinek szüksége van valamire, az menjen el hirdetési oldalakra és keressen ott, amire szüksége van.
    Amúgy meg vigyék a bús picsába a szaros reklámjaikat.
    Dögöljön meg minden reklámszakember.
    Most.
  • Dodo55
    #25
    Amúgy én már írtam blokkolhatatlan reklámot, igaz nem működött tökéletesen.
    A lényeg az volt, hogy blokkolható volt, de akkor megjelenített egy bazi nagy figyelmeztetést az oldal.
    Egy php fájt illesztettem be képként, ami egy olyan kódot tartalmazott, aminek a nem végrehajtódása esetén megjelenítette a figyelmeztetést a fő kód, majd @readfile-al beolvasta a kép tartalmát.

    Tehát aki blokkolta a reklám képet, annak utána megjelent egy elég nagy, és feltűnő figyelmeztetés, hogy ne blokkolja a reklámot.

    A gond csak az volt, hogy olyan 10 esetből egyszer nem hajtódott valamiért végre a kis kód, és így téves riasztások voltak sokszor.
  • strogg
    #26
    Hááát én 1x futottam volna ebbe bele, még a cache-ből is törölném oldalad emlékét :)
  • Sadist
    #27
    Ezaz! Fossuk tele a kedves júzer arcát mindenféle blokkolhatatlan szar reklámmal! Sőt, javaslom, hogy ha nem veszi a reklámozott terméket, akkor küldjenek ki rá egy néhány főből álló verőbizottságot.
  • a_n_d_r_e_w
    #28
    Tuképp semmi bajom nem lenne a reklámokkal, ha nem azt látnám, amikor valamilyen oknél fogva lassú a netem, hogy az oldal megnyitásakor egyből a reklámokat kezdi el tölteni, addig semmi lényegeset. Ezért blokkolom az összes rohadt reklámoldalt.
  • Gerygrey
    #29
    Felőlem maradhat az összes banner, flash, fiszemfaszom, nem érdekel hogy blokkolható-e vagy nem, elvből (etikai alapon) nem blokkolok semmit.

    Viszont könyörgöm, az ilyen flash-es, a popupnál is förtelmesebb, a szöveget eltakaró és esetenként nem kilőhető reklámokról szokjunk már le, mint ez a pofámba vigyorgó gyesznyó itt az SG főoldalán (vagy ez illusztráció akar lenni a cikkhez? ), ez a jelenleg létező legidegesítőbb hirdetési forma szerintem.

    [img]http://kepfeltolto.hu/2007/8/13/44v5.jpg[/i]
  • Gerygrey
    #30
    (húú de elszoktam tőle hogy nincs szerkesztés link...)


  • matt taylor
    #31
    A Rohadt mocskos k*?@!°= az ilyen sz@+házi k@=/%*öknek!!
    Remélem SG-n nem lesznek ienek!
  • twollah
    #32
    Na erre azért kiváncsi leszek.
  • Penge4
    #33
    Már látom a jövő "valós eseményeken alapuló" filmjeit.

    2010-et írunk. Az emberiséget már annyira elárasztották a reklámok, hogy mindenhol jelen vannak. A gonosz reklámszakemberek egy szérumot juttattak az ivóvízhálózatba, aminek a hatására az emberekben csillapíthatatlan vásárlási láz ébred. Néhány geek, akik csak kólát és egyéb cukros üdítőket ittak, - így nem hatott rájuk a szérum, - összefognak. Egyetlen esélyük a túlélésre, ha eljutnak az afrikai esőerdő mélyén lévő Dzsiman Dzsula nevű településre, ahol a konzervatív, és nyílméreggel felszerelt bennszülötteknek köszönhetően még nem tette be a lábát egyetlen reklámszakember sem élve. Vajon hőseinknek sikerül-e megmenekülniük, vagy ők is a gonosz reklámszakemberek karmai közt végzik?
  • JTBM
    #34
    Szvsz. ahogy elkészül a blokkolhatatlan reklám, a reklámszűrő programozók nekifeszülnek és megírják azt a progit, ami azt is blokkolni tudja.

    Egyébként a normális reklámot nem blokkolnám, de jönnek a kibaszott villogó reklámok és az első után felhúzom magam és blokkolom az összes reklámot...

    A villogó reklámot kiagyaló balfácán jól megszivatta a többieket. Meg persze az is, aki beengedi a villogó reklámot a site-jára...
  • atomkrumpli
    #35
    szerintem a többség velem együtt zsigerből nyomja az X-et a rózsaszín malacon mielőtt felfogná miről szól az egész, lassan fel se tünnek a reklámok
  • Darth Sith
    #36
    Utálom a rohadt reklámokat. Ezért nem nézek TV-t sem az utóbbi pár évben. Rádiókról is leszoktam, mert az egy dolog hogy zene helyett pofáznak a műsorvezetők, de hogy mostmár csak műsorvezetők+reklám van, zene kb nulla, ha van az is szar... Az Opera-mban is minden levan tiltva, de még így is akad 1-1 ami vhogy előkerül... Megdögölhetne az összes reklámszakember meg az olyan "webmesterek" akik ezeket beengedik az oldalukra...
  • BCS pixel
    #37
    mivel firefoxot használok soha nem látom az sg reklámjait :)
  • Su0my
    #38
    szégyelld magad.
  • Su0my
    #39
    hozzátenném:
  • Polemius
    #40
    Egyrészt blokkolhatatlan reklám nincs. Másrészt pedig dönthessem már el én, hogy kíváncsi vagyok-e a reklámra, vagy nem. Ha nem dönthetek, akkor meg lehessen kiszámlázni: ebben a hónapban y percig néztem az önök hírdetését, az y Ft lesz.

    Amúgy meg activex, java marhaságok letilt, url, ip, név, méret alapján blokk, és máris kiszűrve a hírdetések szinte teljes tartománya.


    strogg:
    Sajna a lynx ma már a legtöbb oldalon használhatlan. Amin meg használható, az amúgy sincs telerakva szeméttel.