16
  • Zro
    #16
    "Az diktatúra lehet nyílt (azaz a népakarat adminisztratív korlátozásában megnyilvánuló) és rejtett (azaz pl. léteznek a népakarat érvényesítéséből formálisan nem, de gyakorlatilag kizárt személyek vagy csoportok, illetve nézetek)."

    Egyébként ezek szerint én is netfüggőnek számítok, hiszen munkámból adódóan egész nap a gép előtt ülök, s ha van időm netezem is, de bár szeretek túrázni, hegyet mászni stb, kényszer túrákon nem áll szándékomban részt venni :)
    Alternatívát kéne nyújtani a fiataloknak, mit csináljon szeretncsétlen kínai városi srác, ha a szmogtól az utca másik odalát sem látja. Még az olimpián sem biztos, hogy engedni fogják a szabadtéri hosszútávú számokat, mert az károsítaná a sportolók szervezetét. Ezek útán járjon sportolni szerencsétlen, inkább ül a gép előtt.
  • Mike
    #15
    Mo-n nincs diktatúra, mert ha az lenne, te már ülnél
  • Mike
    #14
    másrészről az internetfüggő mitől bűnözne, ez sem világos számomra
  • Mike
    #13
    ez a hajlandóság, ez mi?
  • who am I 7
    #12
    És ha vki netfüggő és drogfüggő is?

    Egyébként nem rossz ötlet ez a kirándulósdi.De azért a laptopomat magammal vinném
  • Rena11
    #11
    én is internetfüggő vagyok nincsen ezzel semmi baj :)
    inkább internetfüggők legyenek a fiatalok mint drogfüggők
  • aDannyBoy
    #10
    a 20 milla gondolom a 18- user
  • aDannyBoy
    #9
    CN - 1,317,431,495(*) population - Area: 9,806,391 sq km
    Capital City: Beijing - GNI p.c.US$ 1,290 ('04), per World Bank

    162,000,000 Internet users as of June/07, 12.3% penetration, per CNNIC
    122,000,000 broadband subscribers as of Jun/07, per CNNIC

  • oli314
    #8
    "és szólásszabadságban hívők bebörtönzése."...jó vagy :DD nc
  • modellmaker
    #7
    jaja. (Y)

    meg sztem simán jó, hogy cenzúrázzák a netet. nem ártana itthonra sem. :D
  • The Garrett
    #6
    egy másik portálon is lejött ez a hír, ott írnak ilyet hogy !168 millio! ember netezik kínában, amit kb el is tudok hinni. Ilyen számoknál igenis fontos hogy kezelve legyen a sz.gép függőség is. Ez nem diktatúra meg politika kérdése, az hogy az állam szorgalmazza az ilyen táborokat,[apró] ( amibe nincs semmi kivetnivaló, 1 nyári tábor senkinek nem ártott még meg szerintem)[/apró] csak jó dolog szerintem.
  • MhyCroft
    #5
    Baz:D

    Kína meg Magyarország egy szinten a diktatúrában!?!?!?

    Pár dolog csak hogy ne ess túlzásba:
    1. Éles lőszerrel lőnek a tüntetők közé s nem téma 10-20 halott.
    2. Erős cenzúra, politikai és szólásszabadságban hívők bebörtönzése.

    S nem érdekel hogy Orbán (Roma) Viktor katonája vagy Gyurcsány Ferike követője vagy, de azért gondolkoz már!:)

    Thnx
  • T0nk
    #4
    Ahogy az ilyen diktatúrákban mint Kína, Magyarország szokás. Ha nem tetszik egy hatalmi sleppnek a pofád.
  • The Garrett
    #3
    ugyanugy el lehet dönteni ki a gépfüggő, ahogy valakirol megmondod hogy drogozik vagy alkoholista. Megvannak a fizikai jelei ha valaki károsan sokat ül gép előtt, és ugyanugy vannak pszihés velejárói is.

    Kínában ez sokkal jobban kiüt mivel ott sokkal több embernek van nete és több emberen lehet tanulmányozni / megfigyelni...szerintem.
  • mikloss
    #2
    az ARC
  • Darth Sith
    #1
    ez mind szép és jó, de ki dötni el mit jelent függőnek lenni, mitől függő valaki? mik a határai, mi számít annak és mi nem?