36
Minőség, ár, térfogat, súly - melyiket és kitől érdemes megvenni?
  • Garfield
    #36
    Naccerű :-(. Akkor marad az a megoldás, hogy dumálok húgommal, nézzen már szét USÁkiában. Kösz az infót.
  • Garfield
    #35
    ... csak az USÁ-ba ne akarj vele menni, mert ott szúrópróbaszerűen bármikor felnyithatják a csomagot, amelybe beletartozik a zár kiiktatása is - egyszerűbb esetben csak levágják a lakatot.
  • bigbigle
    #34
    Lécci valaki nem tudna válaszolni?
  • coopter5
    #33
    Utazáskor a csomagok "dézsmálására" megoldás lehet egy új dolog amit egy magyar cég fejlesztett ki. SASSEC Biztonsági Csomag Utazóknak a neve. keressetek rá, mert tényleg működik és lényegesen olcsóbb és mobilabb mint a gépi fóliázás. Olyan helyen is használhatod ahol nincs gépi fóliázás. Nekem maximálisan bevált. www.sassec.hu az oldaluk
  • bigbigle
    #32
    Erre senki nem tud semmit?
  • Ronny
    #31
    Négy éve vettem a kritériumoknak megfelelő Björn Borg táskát a Westend pályaudvar felöli bejáratánál található táskaboltban.

    Az ár/minőség arányos botrányos: a tépőzár már rég nem tart semmit, mind a négy sarkán kiszakadt az anyag.

  • bigbigle
    #30
    Halitok!

    Lenne egy kérdésem: A Brunotti válltáskák mennyire jó mert minap kaptam egyet és kíváncsi lennék de semmit nem találtam róla.

    A válaszokat előre is köszi.
  • thecrow
    #29
    Nem muszáj márkás bőröndöt venni - van hazai, profi gyártó is: www.viandi.hu
    vagy
    www.borond-outlet.hu
  • Garfield
    #28
    Háát, nem pörög a topik, mint a villanyóra az ívheggesztőnél, de azért tennék egy kísérletet.

    Első körben mondjatok már olyan testtáskát/egyvállas hátizsákat, ami hétköznapi, utcai használatra való, sötétebb színű csiricsáré mintázat és/vagy feliratok nélkül, de ami a legfontosabb: akkora, hogy 185 centis magassággal max. állású tépőzárral/csattal nem a lapockámra feszül. Egyszer mintha egy Björn Borgot láttam volna, ami tetszett, de azóta a neten ezzel márkávan egyáltalán nem is találtam ilyen fazonú hátizsákot.

    Másodikként legalább van valami tippetek, hogy hol érdemes szétnézni ilyen táskát keresve, ahol tényleg van is?

    Előre is köszi.
  • KicsiDave90
    #27
    hoppá, tenkjú:)
  • kommancs
    #26
    onlájnakció:
    http://www.arenaplaza.hu/cikk/nyomtathato-kuponok-aprilis
    kinyomtatod, beviszed, bemutatod. április 14-én menjél mert csak akkor él.itt lehet kapni samsonite-ot a samsonite boltban:)
  • KicsiDave90
    #25
    Sziasztok!

    Én Samsonite bőröndöt szeretnék venni a napokban, lehetőség szerint minél olcsóbban. Nem tudjátok, van nekik valamilyen nagyker, kisker, onlájnakciós, stb. boltjuk?
  • G_ArchAngel #24
    vki nem tudja, hogy Eastpak kereskedés hol van Budapesten? htx
  • JAG1
    #23
    Ezek után az a nagy böszme repölő semmi élvezetet nem fog nyújtani...
  • G_ArchAngel #22
    asszony rutinos, én eddig csak duplafedelessel és mezőgazdasági permetezővel repültem, meg egyszer motoros sárkánnyal - na, azzal soha többet:)
    Ferihegytől 15 perc autózásra lakom, lesz aki kivigyen:)
  • Aspyrin
    #21
    Tanácsaim, ha érdekelnek :)

    Mivel ha jól látom fapaddal mész Ferihegy 1-ről indulsz. Célszerű másfél-két órával a felszállás előtt kint lenni, a becsekkolás elhúzódhat. Ha taxival mész ajánlom a Zónataxit, de azért nem árt indulás előtt tisztázni az árat :P Szóval a terminálban életveszélyes árak uralkodnak (600Ft egy kávé, stb.), ha lehet, előtte kajálj be otthon :) Fapadnál nincs ülésrend, ami azt jelenti, hogy érdemes tolakodni egy jobb ülőhelyért is akár.
    A gépen én az ülés fölötti légfúvókákat megszoktam nyitni, jóval kényelmesebb fejfájás nélkül utazni :P

    Röviden ennyi.
  • G_ArchAngel #20
    utasszállítóval igen...
  • Aspyrin
    #19
    Ezért is jó az "ócó" bőrönd: abba nem túrnak bele, gondolják úgy sem lehet benne érték ;-)
  • JAG1
    #18
    :-)
    Csak az ember ritkán visz magával ipari fóliát.
    Először mi sem, aztán mikor a szállodában a bőrönd nyitás után az összetúrt ruhákat találtuk, már igen. Pedig összelakatoltuk a zippzárt, de az lószart sem ér.
  • Aspyrin
    #17
    Btw, első repülés? :)
  • Aspyrin
    #16
    Sőt, ha akarod saját magadnak fóliázhatod le :)
    Én sosem éltem ezzel a lehetőséggel.
  • JAG1
    #15
    Hogy nem volt felvágva a fólia, és nem sérült a táskád?
    Azt hogy?

    Ezért mondom, hogy kemény burkolatú táska kell, abból nem vesznek ki semmit...
  • Punker
    #14
    érdekes módon mégis sikerült kilopniuk belőle cuccokat......
  • JAG1
    #13
    Ne viccelj már, mikor bemész a váróterembe, egyből lefóliázzák a szemed előtt, a kezedből, nem elviszik...

    Nem légmentesen, csak körbehúzzák párszor. Ennek annyi értelme van, hogy egyrészt véd valamennyit a sérüléstől, másrészt nem tudnak belenyúlni, mert ott a fólia. Ugye csak úgy lehet a tatyóba turkálni, ha felvágják a fóliát, amit egyből észreveszel, szal lehet reklamálni.

    Szerk: Ja és ez van biztosításos variációban is, szal ha felvágják fizetnek, de uarvadrága'...
  • Punker
    #12
    marad a kis bőrönd kevés értékkel!!! WizzAir jegyet csak neten vegyél sokkal olcsóbb!
  • G_ArchAngel #11
    az a baj, hogy a fapadosok közül a WizzAir csak onnan indul, az Ő súlykorlátjuk 20kg (+4-5kg toleranciával), míg a Sármellékről startoló RyanAir 15kg-ot enged és kemény felárak vannak, ha ezt túlléped...
  • Punker
    #10
    légmentesen lezárják a csomagot, amúgy sokat nem ér mert ugye már elötte kilopnak mindent belőle a reptéri "dolgozók" szal én azzal kezdeném hogy nem ferihegyről indulás.....
  • G_ArchAngel #9
    sry, mi is ez a "fóliázás"?
  • JAG1
    #8
    Passzolom, a többi márkát nem ismerem.

    Arra vigyázz, hogy jól zárható és jó anyagból legyen.
    Az ilyen kislakatos megoldások semmire nem jók. Tapasztalat.
    Szarrá dobálják, kinyitják, felvágják és ráfogják, hogy szállítás közben felszakadt. Igaz, én sokszor kulturálatlanabb térségbe utaztam.

    Ha törékenyebb, nagyobb értékű dolgokat is akarsz benne szállítani, mindenképpen teljesen merev burkolatú tatyót vennék. Egyrészt bírja a dobálást, másrészt komolyan le lehet zárni. A reptéri fóliázás is megéri azt a kevés pénzt sztem.
  • Aspyrin
    #7
    Törés ellen nem véd, de legalább nyugodtabb az ember :) Tavaly járt úgy ismerősünk, hogy miután leszálltunk a Nizzai reptéren a merev falú Samsoniteja első részén hatalmas lyukak tátongtak. Természetsen megindult a sz@rkavarás, hogy kinek a felelőssége, addig-addig húzodott a dolog míg kiderült itthon, hogy mindenki rosszul járt el(hosszú történet). A táska árát természetesen nem kapta vissza.
  • G_ArchAngel #6
    nekem anno azt mondták, hogy merevvázas, de ne merev burkolatú táskát vegyek, mert az nem tágul egy kicsit sem, hanem ha erőből zárod le, akkor a tartalmát nyomja össze, míg az él- és sarokerősített enged egy kicsit...

    persze a teljesen merev jobb a reptéri csomagdobálás ellen...:)
  • G_ArchAngel #5
    hívtam Samsonite és Crumpler forgalmazót is - a válasz az volt, hogy sajnálják, de nincs az üzletben mérleg, megtippelni nem akarják...

    Crumpler meg túl kezdő még, szinte semmire nincs kielégítő válaszuk (ezt anno más a fotóstáska vásárlásnál megtapasztaltam).

    Furcsa, hogy súlyt sehol nem írnak - talán mert pont szégyenlik, hogy nehezek a táskáik?:)

    Amúgy milyen gyártó/forgalmazó van még?
  • Aspyrin
    #4
    Elmész Árkádba, bemész Samsonite mintaboltba és válogatsz.
    Ha nincs anyagi korlát mindenféleképp merev falút vásárolnék, bár a legolcsóbb is 25.000-ről indul.
    Nekem két hét Ciprusra elég lesz a kínai amit harmad annyiért megkapni.
  • Punker
    #3
    fölösleges anyni ruhát vinni, ha hosszútávra mész veszel kint....
  • JAG1
    #2
    Samsonite
    Kinézed és felhívod őket, vagy e-mailon kérsz infót...
  • G_ArchAngel #1
    Sziasztok,

    Abban kérem a segítségeteket, hogy egy nagyobb utazáshoz (Anglia, pár hónap vagy év...) milyen bőröndbe pakolnátok, vagy milyen típust vennétek...

    A legnagyobb gond a súly.
    Egyszerűen nem találok olyan gyártót, ahol a befoglaló méreten és a térfogaton (liter) kívül más adatot megadnának, holott a repülőgépen a súlykorlát miatt pont az eszköz súlya lenne az egyik legfontosabb.
    A fapadosokra jellemző 15-20kg-os korlát mellett egy 8-10kg-os guruló "ruhásszekrény" nem a legjobb választás.
    S mivel hosszabb távra veszi az ember, ezért inkább megveszi a jobb minőséget, drágábbat, de az legyen könnyű is...

    Az egyszerű utazótáska persze 2-3kg, de abba fél az ember olyan dolgokat pakolni ami sérülhet, így talán a merev vagy merevített bőrönd a legjobb választás.

    Várnám a tanácsokat, köszönöm előre is.