57
  • sathinel
    #17
    lehet hogy neked van igazad. Bár nekem tetszik hogy a WC problémát, stb egyre jobban kezeli a sziget. És a bevétel ezekből a bazárokból van. Mellékesen nem rossz hogy ha a koncerten megéhezel, megszomjazol, akármerre indulsz, találsz magadnak valamit.

    Jegyár: nézzétek már meg mennyibe kerül egy koncertjegy. És itt ha kimész láthatsz sok zenekart nem csak 1-et. Az egy dolog hogy téged nem érdekel más, de ez nem 1-2 zenekarról szól.Engem eléggé hidegenhagy a szinház, és népzene, kúltúrák bemutatása, de itt találkoztam már olyannal hogy leálltam, és végignéztem mert nagyon jó volt. Kinn dolgoztam az elmúlt 2 évben minden nap, és sokminden tetszett, sokminden nem. De ha egyszer valaki nem csak 1 estét tölt kinn, hanem délután már körbenéz, annak valsz más lessz a véleménye mint hogy ez egy elkurvult valami. Az sem elhanyagolható hogy a világ minden részéről együtt tudnak bulizni az emberek annélkül hogy azt néznék ki honnan származik.

    A zenékről pedig annyit, hogy nem akarnak olyanokat hívni, akik az elmúlt 1-2 évben voltak. Hogy mindent be tudjanak mutatni. Ebből a megfontolásból van az is hogy minden évben megpróbálnak más-más országokat, népcsoportokat, és azok kultúráját bemutatni.
  • szacsi
    #16
    hát nemtudom, engem érdekel a Tool És a NIN is. meg még sokan mások, de gondolom nem kívánod, hogy elsoroljam.
    a BHG pisilős műsora szerintem kritikán aluli volt, a Sepulturából pedig már az összes alapító tag kiszállt, szóval nemtudom miről beszélünk.
    mindegy, nem is ezt akartam írni, hanem hogy pl a bécsi Tool koncertre közel egy éve 40€ volt a jegy + utazás...és ennek tükrében a szigetes buli egész takarékos, még ha élményben nem is fogja megközelíteni.
    amúgy meg tessék körülnézni, a többi ilyen volumenű (külföldi) fesztivál is hasonló árban van.
  • smv
    #15
    Kettő volt, és többet ért mint pink és társai :)
  • rudanjoe
    #14
    sajna kb 5-6 éve elkurvult a sziget (is), vurstli, kínai cipőbolt stb...
    pénzgyárlett belőle, oda a szakszervezeti érzés:(
  • szacsi
    #13
    ja, csak mondjuk hegyalján van egy külföldi headliner, itt meg 10.
  • smv
    #12
    Egyrészt nem értme, hogy ez miért SG téma. Mindegy.
    Másrészt sziget. Az azért már nem semmi, hogy egy sziget bérlet plusz költőpénz árából kijön egy komplett efott plusz hegyalja plusz mondjuk egy kissebb feszt, például azfeszt, ráadásul mindegiyk olcsóbb és a nagyszínpadot nem a pink és hasonló vackok foglalják el. 8000 forint egy napra úristen. Plusz egy ezresért már komplett hegyalja bérletet lehetett kani.
  • GregSB
    #11
    Ez nézőpont kérdése. Ha csak az esti koncertre ugrasz ki akkor soknak tűnhet - bár ha egy Faithless eljönne koncertezni Bp-re azt 15K alatt nem úsznád meg, szóval a 8K még annak ellenére is barátinak mondható hogy szarabb a hang-technika mint egy saját koncerten. Viszont ha kint vagy egész nap, és ott vagy 3-4 koncerten, és kihasználod az egyéb lehetőségeket akkor már nem olyan vészes ez. Egyéb lehetőség például a játék sátorban (nem jut eszembe a neve) tavaly volt Fifa meg Need For Speed liga :)
  • kricsi
    #10
    Jah srácok nyomok egy kis reklámot...gyertek a Sz.I.N.-re mivel ott egy hét kb annyi mint itt egy napijegy
  • kricsi
    #9
    Várok vele még egy évet:)
  • Cat #8
    Szerintem ezzel a 8ezres napijeggyel már átléptek egy határt, ez már olyan szint, amire nem éri meg csak úgy kiugrani, ehhez már nyújtani is kellene valamit.
  • Zocsi
    #7
    Én tavaly voltam először, de csak egy napra! Kicsaltak a hawerok. :P
    Korábban én is úgy voltam vele, hogy drága mulatság, meg hogy nem ismerek túl sok előadot a felhozatalból, pedig az átlagosnál jóval több zenét hallgatok/ismerek talán. Nah, mind1. Kimentünk Prodigy-re és nagyon fasza volt! A jegyet ott vettem, budán a kolinkba volt szállásom, de így is kb. 10K-m bánta. Én viszont nem bántam meg, hogy kimentem. Rengetegféle ember, látnivaló, zene. A kaja se olyan eget rengetően drága, a pia meg ha már kint van az ember, akkor szintén nem sajnálja rá a pénzt, hiszen a helyet, a feelinget meg kell fizetni, de ezzel nincs semmi probléma.
    Az, hogy a hét végére már nagy a mocsok meg szintén olyan dolog, amit el kell fogadni... szigetre nem fürödni jár az ember. Jah, és ha azt hiszed, hogy nem jó a felhozatal, mert nem ismersz senkit, akkor se fogod magad rosszul érezni vagy unatkozni, mert az tutifix, hogy fogsz olyan sátrat találni, ahol akkor épp a kedvedre való zene szól, még ha az előadót nem is ismered!
    Szal, nem tartom magam nagy fesztivál látogatónak, de sztem legalább egyszer mindenkinek kötelező elmenni Szigetre. A mai tömegkultúra egy szelete, és jó ha tud az ember róla korrekt véleményt alkotni, hozzászólni a szigetes eszmecseréknek. De főként azért is, mert nagyon fasza élmény/emlék egyben!
    Idén a TOOL pedig musthave!
    Jövő hétfőn találkozunk a nagyszinpadnál! ;)
    písssz
  • szacsi
    #6
    számodra.
  • szacsi
    #5
    őőő, a Tool azért nem éppen a tipikus "rockerek zenéje"...de mindegy. általánosítások rox. :c
  • Su0my
    #4
    nem tudom nekem valahogy sosem tetszett. kb olyan, mint egy majális. pfujj. mindenhol gagyi, az emberekről 1 szót sem ejtenék. az idei sziget ráadásul az 'újkori' szigetek közül a leggyengébb felhozatallal rendelkezik.. pfujj.

  • 1hengeresVmotor
    #3
    6. éve akarok elmenni de idén se valószinű hogy megyek esetleg jövőre
    túl drága nekem ott minden külföldieknek biztos megéri és olcsó de magyarnak lenni ott már nagyo nszar úgy tudom
  • MhyCroft
    #2
    korrekt cikk, grat
  • BlackShadow
    #1
    mindjárt indulok sátrat állítani :)