9
  • eax
    #9
    Es jobb helyeken tesznek bele salt-et is, hogy ne lehessen rainbow table-el helybol vegigtorni az egeszet.

    megrab: ez eleg erdekesnek hangzik, tudod reprodukalni?
  • selyem
    #8
    Nem akkarok belemeni de elméletben lehet ami mondtál. de gyakorlatilag 0 az esélye hogy te véletlenűl talász sha-1 vagy md5 ütközést. (két ugyanolyan jelszót ami nek megyezik a lenyomata tényleg 0 az esélye)
  • selyem
    #7
    Ugyan nem vagyok fent iviv en de kizártanak tartom amit mondtál.
    Ugyanis ők sem találák fel a spanyol viaszt, és használták a jól bevált receptet.
    nagy vonalakban.
    md5el vagy mondjuk sha-1 lenyomatot készitenek a jelszavadról ezt eltárolják az adatbázisban ez regisztrációnál történik.
    belépnésnél meg újra lenyomatot készitenek a jelszavadról és ezt hasonlitják össze az adabázisban lévővel, ha egyezik akkor beléhetsz ha nem akkor nem.
    "ez egy jelszo" így néz ki
    sha-1 benn:33869f83b9df7ff671c29585a951c1d5c3776ab4444
    egy betű eltérés és már teljesen megváltozik az sha-1 hash. (md5 hash is)
    "ez egy jelszó" így néz ki
    sha-1 benn:ed7b17566eed6707d47de48c0c599653eda6833a444

    Tudatom veled hogy a jelszód rendes formában nem szokták eltárolni. csak így hashel.
    Ezzekből a hashekből nem lehet visszafejetni a rendes jelszód!! Ez lehetetlen de nem kezdem el magyarázni miért...
  • megrab
    #6
    Az iwiwről anyit, hogy több különböző jelszóval engedi a belépést, ha elgépelem akkor is beenged. Így gyakorlatilag bárki feltörheti a fiókokat, ha a rendszer még a helyes jelszavakat sem követeli meg a userektől.
  • braeburn
    #5
    Ami népszerű, általában gagyi. Egyébként tényleg mit tudnak meg rólunk? Ma "á"-t mondok, hplnap "b"-t és aztán kapják be. :)
  • Abu85
    #4
    Célirányos reklámok. Tudják mit szeretsz, mit veszel gyakran és mit szeretnek a barátaid. Ezek az információk borzalmasan sokat érnek a piacon. Nembeszélve arról, hogy a legtöbb személy behatárolható 5-6 ismerősön keresztül.
  • kernerster
    #3
    Aztán mit tudnak meg tőlem? Hogy mikor találkozom a barátnőmmel? A TITKOS epertorta receptemet? hogy mikor születtem? Bocs de nekem mindegy, nem mozgok olyan körökben, ahol az adataim fontosak lennének bárki számára, na jó max a reklámszakembereknek.
  • peba
    #2
    Hát én is szívesen magaménak tudnék pár myspace accot aminek darabján 10-20 ezer barát csücsül... lehet már velük mit kezdeni.