118
Környezetkímélő üzemanyagok és Tapasztalatok
  • AlieN911
    #118
    Hali!
    Van aki használ ilyet? 50-50% üzemmódban? link Érdekelne a tapasztalat, mert ezen gondolkozunk faterral, hogy megérné-e stb..
  • Pepsi Twist
    #117
    sztem nem :D mert az ESSO kúton pl amit vettem gázolajat az -1 fokba már alig akart indulni, viszont amit a MOL-nál vettem azzal még -10 fokba is szinte pöccre indult
  • Max7
    #116
    az megin más az alpesi dizel... az még jobban "fagyálló" de kb 3-madjára mondom el hogy amit kúton veszel gázolajat télen abban van adalék anyag!
  • Pepsi Twist
    #115
    aha én nem olyan gázolajat veszek amibe adalék van mert az + pézbe kerül.. :D OMV nél vagy hol volt téli gázolaj 10 forintal drágábbér...
  • Max7
    #114
    Na várjál... lehet elbeszélünk egymás mellett.... Ha bemész egy kútra.... eso omv agip mol legyen az bármi ott már olyan üzemanyagot tankolsz amiben van adalékanyag! ők tesznek bele mert az olaj megdermed a hidegben! Honnan tudod hogy nem tettek bele ? :) Az étolajba meg ha nem tettél akkor 10 fok alatt nem vagy csak nagyon nehezen indul!

    Talán az újabb modelleknél van egy kölön rész ahol előmelegít 5decit aksiról mikor ráadod a gyújtást és azzal megy amíg a motorból a hőt a tank felé nem tudja vezérelni hogy átmelegedjen.... nem tudom létezik-e már ilyen megoldás!

    Minden esetre van olyan ismerősöm aki fáradt motorolajjal, sütőolajjal fűti a lakását télen teljesen ingyen, csinált egy olajkazánt magának, tett bele egy porlasztót összeszedi nyáron azt az 5-800l fáradt olajat az autoszerelő ismerőseitől leszűri 1000l-es hordoba önti és mielött a porlasztóba jut van egy kis 10 literes tartály amiben egy elektromos előmelegítő van ami csak addig van bekapcsolva amíg az első 10 litert felmelegíti mert utánna már a kazán vize melegíti elő 20 fokra az olajat!
  • Pepsi Twist
    #113
    Ford Orion 1.8TD volt nem volt szigetelve a tank semmi, az udvaron állt, és gyárilag sem raktak bele adalékanyagot, ha pöccre nem is indult de 5 secig köszörültem aztán már ment... viszont étolajjal már az 5 (+5 fok) ba sem akart beindulni...
  • Max7
    #112
    visszaemlékezve a középiskolás tanulmányaimra én erre emlékszek de a hírtv-n is volt róla szó amikor megelőzte a gázolaj a benzint hogy azért van mert nagyobb rá az igény!
  • Max7
    #111
    és kint állt a kocsi a minusz 10 fokban? csak mert nálunk mikor kint -15 fok van a garázsban amit nem fütünk +2 fok van!

    És milyen kocsirol van szó? Szigetelt a tank? Amúgy nem te kevered hanem gyárilag kötelezően keverik bele!
  • pszihopata
    #110
    Valahol én azt olvastam hogy drágább előállítani mint a benzint.
    Lehet hogy az utómunkák viszik fel az árát,mint a kéntartalom csökkentése stb.
  • Pepsi Twist
    #109
    én annó semmit nem raktad a gázoaljamba és szinte pöccre indult az egész :D (-10°C-ba is)
  • Max7
    #108
    éppen ezért olcsóbb az előállítása mert több anyag marad meg mind a benzin esetében .... hogy értsd 100% nyersanyagból lesz 80% kerozin 60% gázolaj 40% benzin és így tovább... tehát ezért olcsóbb (a számok nem valós értéke tükröznek magyarázás célját szolgálják csak)

    nyilván a gázolajba télen kell adalékanyag de szerintem még így is olcsóbb mint a benzin előállítása!
  • pszihopata
    #107
    Előbb jön le a gázolaj-akartam volna írni!
  • pszihopata
    #106
    Hiába jön le előbb a benzín a lepárlásnál,az előállítása olcsóbb mint a gázolajé pár %-al.
    Pont ezért emelkedik nagyobb %-ban a gázolaj,ha a nyersolaj emelkedik,és visszafelé is jobban csökken.
  • MaSzKa
    #105
    http://hetilap.hetek.hu/index.php?cikk=57848
  • Pepsi Twist
    #104
    én 1 ideig még a régi 1.8TDI-s verdámba nyomattam a mekis étolajat és csak annyi volta hengerfejtömitőgyűrű olyan lett mint 1 műanyag aztán leálltam vele...
  • Max7
    #103
    99: ha te a lefolyóba öntöd akkor bűncselekményt követsz el! ugyanis nem szabad a lefolyóba önteni (ennek ellenére szerintem muterom is ezt csinálja)

    Az a gáz hogy ügye a gázolaj korábbi lepárlás mint a benzin mégis drágább...(magyarán olcsóbb az előállítása a végterméknek de a kutakon most mégis drágább) erre az okosok azt mondták, hogy mert erre nagyobb a kereslet...

    Ehhez fűzném hozzá hogy pénzéhes világban élünk és undorító amit saját fajunkból valók csinálnak!
  • Pepsi Twist
    #102
    lol :D és burger king? vagy kfc? vagy egyéb?
  • MaSzKa
    #101
    kár hogy itt nincs meki emiatt :(
  • Pepsi Twist
    #100
    hát jah de most havonta eszek 3x-4x sült kruplit azt is megdonácba amúgy a megdonácból el lehet kérni ingyér a használt olajat... és az nagyon tiszta mert nem sütnek benne semmit csak kruplit :D ami müanyag
  • MaSzKa
    #99
    igen de az étolajat használod sütsz stb
    utána úgyis kiöntenéd a lefolyóba

    ga így vesszük akkor ingyért van csak sokat kell sütni :D
  • Pepsi Twist
    #98
    hát sztem ez a kérdés eldőlt mert az étoljal 400FT körül van... innentől kezdve a gázolaj olcsóbb...
  • MaSzKa
    #97
  • MaSzKa
    #96
    hawernak is ilyenje van

    http://totalcar.hu/magazin/kozelet/etolaj
  • MaSzKa
    #95
  • MaSzKa
    #94
    azt a technológiát, ami szükséges, hogy étolajjal is biztonságosan tudj közlekedni a Diesel gépkocsiddal.
  • MaSzKa
    #93
    Merjük az alkoholt vagy ne merjük?

    Egyre több gyártó jelentkezik alkohol-benzin hajtású autóval. Nálunk a Saab BioPowerek voltak az úttörők, és most a Ford Flexifueljai is megjelentek a képben. A Zsigulik takarásában.

  • Max7
    #92
    fateromról jut eszembe elmentünk tankolni és azon tanakodtunk hogy leálítsam-e a motort vagy ne! kint ált a kocsisor az utcán :D mindenki tankolni akart mert holnaptól álítólag drágul a benya és meg sem áll ímg el nem éri a 300ft-os álomhatárt :S
  • Max7
    #91
    :S apám mekkora:D
  • Pepsi Twist
    #90
    hát fatter úgy szokta, hogy alágyújt a kocsinak :P van 1 olajkájhája a motortérbe azt akkor benyomja 5 percre aztán már megy is a gép :D
  • Max7
    #89
    Ezért kell keverni gázolajjal amiben van adalékabnyag hogy ne bőrösödjön meg a hidegben....
  • Pepsi Twist
    #88
    minden dízel elmegy vele csak már 10 fok alatt ledermed a olaj mint állat
  • 6milan6
    #87
    Citroen BX 1.9 D simán megy tiszta étolajjal! Hűvösben nehezen indul, utána már m1.:D Mi csak tisztával mentünk néha, akkor is max 10-20 litert tankoltunk bele, mert hosszú távon tuti nem jó. Amúgy szerintem az összes sima szívó diesel elmegy vele, aminek még nem lóg a bele...
  • mycso
    #86
    "Ott ahol max 70-ig tudtam felgyorsulni álló helyből, ezzel az üzemanyaggal 110 volt a max két személlyel"

    Látom megy itt is a bolondozás...(persze mindez a benzintől, értem én...NC)
  • MaSzKa
    #85
    szerencsére engem nem:-) mivel nem is jó a kocsim:-(
  • Max7
    #84
    nem! olcsóbb! ezt is hallotam a rádióban meg hogy csak 12-25 ft-al ezért akarom kideríteni hogy melyik kút ez mert mintát akarok venni! álítólag azért nem ocsóbb sokkal mert 50%-a sima gázolaj!
  • Pepsi Twist
    #83
    ja lehet kapni tudom de kb 2x annyi mint a sima dizel (sztem)
  • Max7
    #82
    emberek akkor egy újabb hír látom még ide nem jutott el és én is elfeledkeztem a topikról :D lehet biodizelt kapni hivatalosan budapesten !

    igaz csak 1 kútnál és arra sem emlékszem hogy hol meg hogy mi a neve de a radio1-en modnták be :D
  • Pepsi Twist
    #81
    Na látom mindenkit elkaptak :D hogy ennyire kihalt a tápig
  • Pepsi Twist
    #80
    Nah egyébként kis pénzel teljesen átlehet alakítani a kocsit hogy ne vegyék észre hogy étolajjal mék 1 egyszerű szippantással a tankból....
  • MaSzKa
    #79
    a főutakon szokták ellenőrízni néha, hogy ki mivel megy asszem vámosok