15
  • zseko
    #15
    "Szerinte a gép "hűha faktora" igen jónak mondható, emiatt a megjelenést követően arra számítanak, hogy elsősorban a tapasztalt digitális kamera tulajdonosok következő választása lesz a továbblépéshez."

    Hát én egy gépet nem a "hűha faktora" miatt veszek meg hanem a tudása miatt. Van szerencsém 2 Samsung géphez is környezetemben, és azt mondhatom hogy az életben nem vennék tőlük gépet. Az meg egyenesen vicc, hogy majd a tapasztalt digi kamera tulajok ilyet választanának a továbblépésnek.
  • UnnameD
    #14
    Megnéznék 100%-ban egy iso3200 12MP képet, de lehet leokádnám a monitort :)
  • Cleawer
    #13
    Persze,tudja a mobil,műanyag lencsével,3ad akkora érzékelőve,10ed annyi lehetőséggel.
  • huuu
    #12
    Fölösleges megvenni! Lassan a mobilod is ezt fogja tudni.
    Viszont ha fényképezőt szeretnél máshol keresgélj, mert ezek nem azok.
  • bossgolem
    #11
    Én barátnőmnek is Samsungja van -s630- és mindent jónak mondhatok rajta az iszonyúan zajos képeken kívül. S az még csak 6 megapixel!
  • fade2black
    #10
    tapasztalt user is vehet ultrakompaktot mert zsebre való gép kell neki, de ha vesz akkor tuti nem samsungot fog. Messze a legszarabb.
  • Cleawer
    #9
    " Szerinte a gép "hűha faktora" igen jónak mondható, emiatt a megjelenést követően arra számítanak, hogy elsősorban a tapasztalt digitális kamera tulajdonosok következő választása lesz a továbblépéshez"

    1.Aki tapasztalt nem vesz ultrakompaktot ,főleg nem 8+ Mpixeleset.
    2.400dodóért már gépet is lehet venni.Fuji5600/6500fd ,Pana DMC FZ7 ,Oly Sp 510uz stb...

    Ez 8+ Mpixel arra jó h elmész a dizsibe előrántod ingzsebből és mutogatod a partyfotós arcnak h nekem 12Mpixel köccsög,és sokkal kisebb....
  • rjudit
    #8
    Még mindig ez az agyament pixel háború....
    Egyetértek Cattel. Az agyonzsúfolt pixelek zajosodnak.
    Nemhogy a dinamikatartományra, meg a zajmentességre helyeznék már végre a hangsúlyt!
    (Tisztelet a kívételnek: FUJI)
  • Flashy
    #7
    ezek is jó ötletek, de majd csak a következő verzióban :) először egy picit félre volt fordítva a cikk, de azonnal korrektül javították, csak a kérdésem benn maradt.
  • concrete
    #6
    optikai tunning
    hűtőnyílások a túlhevülő CCDnek
    manipulációs terület
  • Flashy
    #5
    mik azok a kockák a kijelző körül? én azt hittem gombok.
  • ebuk
    #4
    a fekete szep
  • Cat #3
    A szenzorméret számít, szóval igenis, rosszabb lesz. Képzeld el úgy, mint egy LCD monitor képernyőjét: ugyan be lehet állítani rajtuk mindenféle felbontást, de a legjobb minőséget akkor adják, ha olyan méretben használjuk, mint amennyi képpont van rajta (tehát pl. 1280 x 1024 vagy ilyesmi).
  • Flashy
    #2
    az 5megapixeles képet a 12megapixelesből méretezi le a gép, azután, hogy már összeszedte a zajt, ha szerencséd van, lehet, hogy eltűnik a zaj az átlagolásban, de nem biztos.
  • mikloss
    #1
    Végülis tök8 ha lehet állítani rajta, hogy kisebb képeket is csináljon. Akkor meg mind1, hogy hány megapixel. Attól nem lesz rosszabb a képek minősége semmivel ha egy 12 megapixeles gépet 5 megapixelen használ az ember vagy mintha egy 5 megapixeles gépet 5 megapixelen ugye?(tegyük fel, hogy ugyan az az optika stb.)