10
Adobe SoundBooth 1.0
  • slylecz13
    #10
    Szia!

    Van egy jobb megoldás a hang tisztítására:

    http://www.audiotechnologia.hu/index.php?page=hirek2&&kezdo=&&nagy=52

    Szerintem használd ezt... Remélem segítettem...
  • Mihail
    #9
    Tudna valaki segíteni a compressorok használatával kapcsolatban? Beszédhangon csináltam zajszűrést és utána ilyen elektronikus zaj keletkezik az egész hanganyaggban, azt hogyan lehet kivenni?
  • slylecz13
    #8
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem a CS4-es verzióval kapcsolatban:

    - amikor elmentem a project-et, az miért tart "órákig"? (a gépemmel szerintem nincs gáz)
  • slylecz13
    #7
    Semmi gáz, én nem írtam le érthetően.
    Érdekes, hogy az Audition 2.0 az tökéletesen működik.
    Ott megvannak azok a beállítások, amik ebben az újabban nincs vagy nem találok.
    De mivel nekem is megvan a Collection ezért gondoltam nem butítottak a SoundBooth-on ami az Audition-ban már megvan.
  • soulhunter
    #6
    nemtom, de ehhez komolyabb progi kell, mint a soundbooth :)

    én arra válaszoltam, amit a kérdésedben értelmeztem :)
    ha nem a kérdésedre válaszoltam, akkor bocsi. én nem értettem :)

    csupán azért használok soundbooth-ot, mert amire nekem kell, arra elég, nameg nincs kedvem még helyet pazarolni más progikra, hameg megvan az adobe cs3 master collection :)

    amugy felvenni is lehet vele vhogy, de nem szoktam realtime felvenni semmiről semmit, mert tapasztaltam, hogy néha elég 1 rosszkor, vagy mellényult lenyomott gomb... :)

    eddig mindig másbol vettem fel, és ezzel szerkesztettem

    még1x bocsi, ha nem a kérdésedre válaszoltam, én értettem félre
    (másnapos állapotomban előfordul)
  • slylecz13
    #5
    Ez annak a magyarázata, ami több felvétel egyidejű rögzítését teszi lehetővé?
    Mert nekem van egy keverőm, ami csatlakoztatható PC-hez és így 16 csatornát tudok felvenni egyszerre. A régi Auditionnal igen, de az új SoundBooth-al már nem, mert ott nem tudom, hogy hogyan lehet a csatornákat megjeleníteni. Az auditionnál ott minden egyes csatornánál meg lehetett adni, hogy melyik mikrofont akarom éppen az 1-es csatornán hallani és így a többit is be lehet állítani kedvem szerint...

    Csak ez a SoundBooth......?
  • soulhunter
    #4
    ui: a 2. megnyitott fájlt az adobe soundbooth cs3 által mindig alternativának tekinti (tapasztalataim szerint, igy az alapbol csökkent a 2. fájlbol valo mixelés során a 2. hangerején)
  • soulhunter
    #3
    file - open

    megnyitsz 2 fájlt...

    a 2.bol másolsz minden hangot (jobb gomb a hangsávokon, és copy)

    aztán jo sok klikk az 1. megnyitott fájlon...
    megj: sajna "nem tér vissza" 2 klikk után az 1. megnyitott fájlra...

    amikor annak a hangsávjai bejönnek, millionyi klikk az 1. megnyitott fájlra

    ez után jobb klikk az 1. fájl hangsávján, és választani a "mix paste" menüt...

    ezután a 2 sáv össze lesz mixelve (párhuzamosan, szal necces dolgok szület(het)nek igy...

    megjegyzés:

    ha netán az 1. sávot akarod hallkabbra, nem árt, ha visszaveszel a decibeléből...

    pl: ha az a1 csak mikrofonbeszéd, amit hallatni akarsz, és
    a2 a háttérzenének szánt vmi, akkor:

    a2-t visszaveszed mondjuk 3 db*-vel
    a1-re váltasz, és felemeled a hangerőd kb. 2 db-vel

    mind1iket mented xyzh1.mp3- (és xyzh2.mp3)-ban, majd igy nyomsz a fent leirt modon "mix paste" menüvel :)

    ennyi (legalábbis nálam ennyi szokott lenni, de persze a db emelésen-csökkentésen kivül én effektálni is szoktam - persze a már mixelt cuccot akard menteni, és létrejön a 3. fájl) :)

    jelmagyarázat:
    * db = DeciBell
  • slylecz13
    #2
    Senki nem ismeri ezt a programot?
  • slylecz13
    #1
    Sziasztok!

    Valaki meg tudja nekem mondani, hogyan lehet vele több csatornát felvenni vele egyszerre, mint ahogy az Audition-ban (2.0)? Persze ha van erre alkamas eszközöm....