5
  • NEXUS6
    #5
    Így is van, éljen a GVS!!!
    (Global Virtual State)
  • remark #4
    "Lassan fel kéne fogni, hogy a kultúrális fejlődés kezdi elérni azt a fokot, amikor a tudás is közösségi lesz, egymással közösen alkotnak új dolgokat."
    Nehogy mar csak a tőke lehessen globalis.

    Ossze kellene hozni egy "open source" allamformat is... a mai rendszerek hianyossagainak kikuszobolesere.
  • strogg
    #3
    hm.
    A NASA elég sok linuxos gépet is használ. Az tán nem a nyílt forrás eredménye? Dehogynem.
    Ha lényegében minden hardver platformon el tud futkosni egy disztró (ami közösségi mint tudjuk) pont egy műholdon ne tudna? Dehogynem?

    Lassan fel kéne fogni, hogy a kultúrális fejlődés kezdi elérni azt a fokot, amikor a tudás is közösségi lesz, egymással közösen alkotnak új dolgokat.
    Ahelyett, hogy mindenki kotlana a saját szabadalmán, amik többségére sosem lesz szüksége (szabadalmi pereknek nevezett pénzharácsoláson kívül), viszont valaki más munkájához jól jönne, de elzárja előle.
  • Gonz0
    #2
    Szerintem már felmutattak néhány igen komoly eredményt..

    Az űrkutatás viszont elsődlegesen pénzkérdés, amiben sajnos a közösségi hozzáállás sokkal kevésbé hatékony mint a "menjünk kalapozni a szponzorokhoz". És ha lesz is eredménye ennek, vagy egy ehhez hasonló projectnek, az úgyis el fog sikkadni a NASA (vagy Kínai megfelelője) által megépített hardvereknél. Tehát nem arra fog mindenki emlékezni, hogy a nextgen marsjárókban opensource oprendszer/navigációsrendszer/whatever fut, vagy neadjisten közösség tervezte a hiperhatékony napelemes hajtóművét, hanem hogy ez a NASA új marsjárója..
  • echo
    #1
    huh, de durva lenne, ha ilyen nyílt közösségi rendszerben fel lehetne mutatni valami komoly eredményt!