196
Oldtimer gépek
  • Kandurex
    #36
    Írd meg
  • tmisi
    #35
    Mi ez? Múzeumszoba?
  • MM2
    #34
    bocsika elfelejtettem írni a nickemet: MM2 én kértem
  • Kandurex
    #33
    Nem tudom ki kért a [email protected] -n házigazda jogot ide, de az legyen már olyan jó, hogy a nick -ét is megadja, polgári név alapján nehezen fog gazda jogot kapni... (Cs. Dávid!)
  • MM2
    #32
    nincs valakinek olyan tápegység és ami nem kell neki, amelyik 486-os ba megy bele???
  • MM2
    #31
    nincs mit, ezért van a topik
  • Zsolti9014
    #30
    Nagyon kösz! Kerestem már hozzá drivereket, de ezt az oldalt még nem láttam. Töltöttem is le hozzá 7-et, majd próbálgatom, vmelyik nap előkotrom a pincéből a gépet.
  • MM2
    #29
    kár hogy kidobtad :'( kellett volna :D
  • bigfoot
    #28
    nekem is volt egy 486 om,asszem előző nyáron dobtam ki:(
    van még egy celeron om 366 mhz el, jó kis gép volt anno:)
  • MM2
    #27
    http://drivers.hu/company.php
    innen szedhetsz le drivereket
  • MM2
    #26
    :D 286-os 8 mhz , de nekem az turbó nélkül 20 mhz
  • Zsolti9014
    #25
    Nekem nosztalgiára egy ilyen gépem van (ez volt az előző gépem):

    P1 150MHz, 32 MB RAM, 2,1GB winchester, 1 MB videokártya.

    Ez most nincs beüzemelve, de 1 kérdésem lenne:

    Le kellett formáznom a vinyót, és persze semmilyen CD-je nem volt már meg (illesztőprogramok).
    Próbáltam rátenni Win98-at (2004-ig ment a gép addig ezzel használtam), meg Win95-öt is.

    Mindkettővel az volt a probláma, hogy a képernyő felbontását és színeit a videokártya -illesztőprogram hiányában nem hagyta állítani.
    A videokártya ALi Graphics (Acer Labs Inc.) 1MB-os.

    Valaki tudna segíteni?
    Előre is kösz
  • Pheel
    #24
    Nem lehet. Turbó nélkül 20 MHz-es lehet. Olyanom is volt. ;-)
  • MM2
    #23
    + ne felejtsük ki a turbo gombot is :D:D:D
  • MM2
    #22
    szerintetek a Cyrix 486 DX 40 mhz-est lehet följebb húzni?
  • Pheel
    #21
    "AMD 5x86-ból meg volt még 166-os is"
    Na az biztosan nem volt, mert 4-es szorzója volt, a külső busz sebességgel lehetett játszani. 33 vagy 40 MHz. Alapból ugye 133, húzva 160 MHz. Tudom, mert ilyenem is volt.
  • MM2
    #20
    okok, de én azzal szeretném irányítani a modell vasutam.
    amúgy most P2 es gépem van. Compaq Deskpro En Series 400 mhz , 4mb Ati technologies Rage Pro 2X,128 mb RAM, 40 gb HDD CD-RW , DVD olvasó, Floppy meghajtó... stb
  • keeper2
    #19
    Én anno 486 sx 33-assal (az sx nagyjából annyival gyengébb a dx-nél, hogy nincs beépített matematikai koproci) használtam, 4 mega simm ram társaságában.
  • Tinman #18
    MM2: Infóban dolgozom már jópár éve és adok egy tanácsot:

    SOHA ne foglalkozz ilyen gépekkel, Cyrix-al meg főleg ne.
    És tudod miért ne? Mert az áram amit elszúrsz arra, hogy beállíts egy ilyen ócskaságot többe kerül, mint amennyit az egész ér... az idődről nem is beszélve!

    Ha retrózni akarsz -akárcsak én- akkor vegyél egy P2 vagy P3 körüli konfigot, szépen elfog rajta szaladni minden ami kellhet és nem teszed magad idegileg tönkre.
    Egy ilyen konfigot akár már 5000 körül tudsz venni tokkal-vonóval és mehet a totális élvezet.

    Jelenleg a retró gépem ISA slotjában egy AWE32 ISA csücsül... gyermekeim, annak olyan hangja van, hogy az Audigy 4 kártyám röhej hozzá képest... igaz csak stereo, de milyen stereo!
    Van benne még egy Woodoo2 16 MB, meg egy S3 Trio64+ 4 MB.

    Deadly combo vazeg, úgy megy rajta az NFS 3 mint a szél :-D
  • MM2
    #17
    tudjátok van aki még hobbiból, nosztalgia kedvéért csinál ilyeneket
  • gyuri12
    #16
    loltopic-.-
  • Yoda001
    #15
    ez a topik is meghaladja az értelmes szinten..grat :D
  • MM2
    #14
    ha az eggyik nem jó ott van a másik, ha az se jó ott van a harmadik. 3 db van 2 db 386, 2db 286. van egy nem tom milyen. de csak SD ram megy bele sz.tem akkor P2-es vagy P1
  • MM2
    #13
    annak a 486-os alaplapomnak AMIBIOS chipje van. azt kivenném akkor se indulna el mert az a BIOS.
  • MM2
    #12
    még van nagy floppy meghajtóm 5,25 inches is 2 db sz.tem jó!
    XD XD XD
  • MM2
    #11
    Ilyen procim van
  • MM2
    #10
    köszi. amúgy van SX procim is csak azt nem tom hogy mekkora, mert a tápegységemből hiányzik a ventillátor, és nem akarom felgyújtani a házat :)
  • Inquisitor
    #9
    A Cyrix DX proci nem egy utasításkiegészített 386-os volt?
    Amúgy 486-os prociból 80MHz-es biztosan volt, AMD 5x86-ból meg volt még 166-os is, de el tudom képzelni, hogy volt eredeti Intelből 120-133MHz-es si. A W95-nek elvileg 386 is elég. Elvileg. A 16MB pozitív, 4MBnál eléggé használhatatlan.
  • MM2
    #8
    75 mhz???
    szerintem egy kicsit sok, mert 386-oson is meg. én nekem sz.tem csak 40 mhz mert Cyrix 486 DX -es procim van de 16 mb, 2 gb winyó. ez a másik gépem lenne
  • Shadow_THH
    #7
    szerintem 75 mhz és 4 mega elég neki

    486osokon elfut simán
  • MM2
    #6
    köszi
  • kuci06
    #5
    tessék:
    win95 követelmények
  • MM2
    #4
    Azaz ilyesmi.
  • MM2
    #3
    Ilyen procim és hűtőm van: ez
    Ilyen alaplapom : ez
  • MM2
    #2
    Nem tudjátok, hogy a Win95 hány MHZ alatt fut?
  • MM2
    #1
    Sziasztok!