23
Antoine de Saint-Exupéry
  • tigeroo
    #23
    ma kezdtem el olvasni. nagyon jó könyv, utoljára alsósként olvastam, akkor teljesen másképp fogtam fel!:)
  • ColdFire
    #22
    wow :o
  • blackgamer
    #21
    Hat évtizeddel a Kis herceg szerzőjének halála után egy búvár kinyomozta, ki lőtte le Saint-Exupéry repülőjét.
  • Vaxi
    #20
    Olvasd el
    Nem hosszú, és megéri!
  • Balumann
    #19
    Én a Kis herceg könyvet nem ismerem, viszont láttam a Művészetek palotájában az előadást. Tényleg nagyon jó kis mese, tanulságos!

    /ha 3 évvel korábban kellett volna előadni, nem 1 éve lett volna, akkor én énekeltem volna a főszerepet! :)) /
  • Vaxi
    #18
    nemhiszem, komoly topicokért nem szoktak anyázni, ez pedig azt hiszem egy elég jó tápig.
  • ColdFire
    #17
    Örülök hogy mindenkinek felkeltettem a figyelmét, azt hittem, ki fogtok nevetni az ilyen topik nyitásáért :o
  • Vaxi
    #16
    " Kérem a gyerekeket, ne haragudjanak, amiért ezt a könyvet egy fölnőttnek ajánlom."
  • Vaxi
    #15
    ez az egyik legnagyobb alkotás, amit ember készített az idők során.
    minden korban mást mond, el kell olvasni 10,20,30,40... évesen. Szerintem ez egy csodálatos könyv, #12-höz csatlakozva, énis elolvasom ismételten :)
  • Rage47
    #14
  • barret
    #13
    Es a lenyeg...: "...- Nem - mondta a kis herceg. - Barátokat keresek. Mit jelent az, hogy "megszelídíteni"?
    - Olyasmi, amit nagyon is elfelejtettek - mondta a róka. - Azt jelenti: kapcsolatokat teremteni.
    - Kapcsolatokat teremteni?
    - Úgy bizony - mondta a róka. - Te pillanatnyilag nem vagy számomra más, mint egy ugyanolyan kisfiú, mint a többi száz- meg százezer. És szükségem sincs rád. Ahogyan neked sincs énrám. Számodra én is csak ugyanolyan róka vagyok, mint a többi száz- meg százezer. De ha megszelídítesz, szükségünk lesz egymásra. Egyetlen leszel számomra a világon. És én is egyetlen leszek a te számodra...
    ...-Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan - ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse.
    - Az ido, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi olyan fontossá a rózsádat.
    - Az ido, amit a rózsámra vesztegettem... - ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse.
    - Az emberek elfelejtették ezt az igazságot - mondta a róka. - Neked azonban nem szabad elfelejtened. Te egyszer s mindenkorra felelos lettél azért, amit megszelídítettél. Felelos vagy a rózsádért...
    - Felelos vagyok a rózsámért - ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse.
  • akyyy
    #12
    nah meg is kerestem el is kezdem én is olvasni:D
  • Prank
    #11
    én is kiolvastam párszor, de a legjobban a robinson crusoe tetszett, csináljak róla topikot?:)
  • Mincsi
    #10
    Ilyen a Gulliver is. :)
  • ruffirant
    #9
    szerintem is nagyon jó könyv.ém is már kiolvastam egy párszor.
  • Aquir
    #8
    Eredetileg az író nem mesének, nem gyerekeknek szánta. Így járt sajnos :)
  • lpmaskmancick
    #7
    én elolvastam egyzser,beleolvastam az elejébe és abba se bírtam hagyni......nagyon jó kis könyv
  • minigirl
    #6
    Én sokszor olvastam már. Kiscsirke koromban még nem igazán értettem a lényegét, de ettől függetlenül már akkor is tetszett. Most meg már akkor is előveszem, ha egy kicsit megutálom a világot, hogy jobb kedvere derüljek. :)
  • Dying Soul
    #5
    Szeretem, aranyos mese. :)
  • akyyy
    #4
    a bolygó se rossz:D sztem az első köynv volt amit olvastam, de tán amit olvastka is nekem mikor még nem tudtam:D
  • Rage47
    #3
    Jó kis könyv, nekem tetszett, 4.ben kellett olvasni :) De felnőtteknek is ugyanúgy ajánlott.
  • ColdFire
    #2
    ja és persze a két legjobb kép :D


  • ColdFire
    #1
    Érdekes mese, nem csak gyerekeknek szól, amikor kötelező volt el sem olvastam, most unalmamban kezembe vettem a könyvet...
    Nekem nagyon tetszett, nem hosszú, aranyos képekkel.

    Az egész mese, mesemondóval

    Egy nagyobb leírás róla

    [center]