43
Dioptriázható Sport szemüvegkeret tapasztalatok,hol/mennyiért ?
  • jolanerika85
    #43
    Manapság nem adhatnak ki napszemüveget ami nem véd UV sugárzás ellen... Régebben voltak ezzel gondok, hogy sokr gagyi szemcsire csak rácímkézték...
  • nahkivagyok
    #42
    Akarom mondani milyen árban mozog egy UV-b napszemüveg és egy UV-b sima szemüveg.
  • nahkivagyok
    #41
    És milyen árban mozognak ezek a szemüvegek? Mondjuk egy sima UV-b szemüveg és egy UV-b szemüveg?
  • jolanerika85
    #40
    Én transitions-t használok és csak ajánlani tudom, mivel 100%-os védelmet nyújtanak a káros napsugarak ellen, az UVA és UVB tartományban egyarántés UV 400-as minőségi tanúsítványt kaptak...
  • nahkivagyok
    #39
    Na akkor nekem egy UV-C-s szemüveget kéne szereznem. :D Egyébként lehet tudni arról valamit, hogy a fényre sötédető lencséknek milyen a védelme?
  • amazon15
    #38
    Köszi szépen, ezazzz :))))
  • amortisz
    #37
    http://uvteszt.hu/uzletek.htm Itt csak találsz olyat, ami nincs túl messze:)
  • amazon15
    #36
    Bevallom nem igazán értem hogy gondolod a homemade megoldást :D Na igen, nekem pont ezzel van problémám, hogy jó pénzért...
  • halkapsz
    #35
    Hallottam már vmi home-made lencsevizsgálatról, hogy a két lencsét egymás alá rakod, majd az egyiket elforgatod, és ha nem úgy látsz át rajta, mint előtte skkor valami van, vagy nincs:) Szóval nem értem pontosan, meg csak ilyen hallomásból van az info, lehet nem is erre jó, de nézz utána, egy próbát megér. Amúgy meg gondolom ha elviszed egy optikushoz, biztos meg tudja nézni jó pénzért...:D
  • amazon15
    #34
    Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni van egy napszemüvegem és szeretném elvinni UV-tesztre. Valami ötlet? :) Köszönöm
  • kommancs
    #33
    én az oliver optikában vettem magamnak egy ilyet EXIT-ből és azóta is abban járok koncertre. az arénában most 14-én lesz akciójuk, 20% kedvezményt kapsz, ha beviszed ezt a kupont:
    http://www.arenaplaza.hu/cikk/nyomtathato-kuponok-aprilis
  • Attila8805
    #32
    Megjött a szemcsi!
    Vasárnap jáccok benne ha érdekel leírom mit tapasztaltam de ha senkit akkor nem tépem a szám feleslegesen:D
  • Attila8805
    #31
    Na rendeltem egy szemüveget ha ideért írok tapasztalatokat!
  • gabber_saviola
    #30
    régen pedig jobban megszakadtak, mostmár úgy látszik nem
  • atomboy
    #29
    Nem, meg lehet szokni.
  • Attila8805
    #28
    Mélyen tisztelt háborgó uraság.
    A válasz:Sajnos nem tudunk segíteni.Üdv Lionsport.
  • VinylToy #27
    Nekem kosárlabdázáshoz kellett, mert egy évig úgy játszottam szemüveg nélkül, hogy 4-es volt a szemem. Aztán a legegyszerűbb megoldást találta ki az optikus, voltak napszemüvegkeretek, amiből egyszerűen kivette a lencsét és abba rakott dioptriást. Így nem kellett 20-30 ezreket fizetnem ilyen csicsás dolgokra. A szárán ezeknek is van két lyuk amibe egy vastagabb gumi fűzhető és egy kis szorítóval állítható, így a fejemről se tudják leverni. Szóval javaslom látogass el egy optikushoz és kérdezz rá hogy van-e valami lehetőség hogy egy keretbe ami neked megtetszik belecsiszolja a lencséket. Persze ezeknek a kereteknek az egyik előnyök, hogy nem törnek olyan egyszerűen.
  • Sadist
    #26
    Nem zavaró, hogy a fényszűrő lencse nagyobb, mint a dioptriás?
  • atee20
    #25
    Ozzie márkáról már hallottatok?
    nekem olyan van
  • atomboy
    #24
    Nekem Szegeden, egy bringaboltban sikerult beszereznem egy eleg jo dioptrias napszemuveget.
  • Attila8805
    #23
    Már megtörtén.
  • gabber_saviola
    #22
    talán, mivel ha olyan helyre megy ahol előleget kell lerakni a rendeléshez, azt meg oldhatja előutalással is.
  • Taranov
    #21
    Esetleg egy Ofotértet is érdemes megkérdezni, bár nem kifejezetten sportszereket árulnak, de eléggé profi szemüveg bolt.
    A budapesti kirándulást biztos nem úszod meg.
  • gabber_saviola
    #20
    feltalálhatnád magad akkor :P
    interneted van, emilt tudsz irni és úgy kérsz egy árajánlatot.
    pont azért árajánlatot kérsz, mert készleten nincs nekik, de hozatni Ők is tudnak
  • Attila8805
    #19
    Nem pesti vok:D
    Ott is van ilyen szemüveg?
    Én az oldalukon nem láttam.
  • gabber_saviola
    #18
    akkor elmész a lionsporthoz és kérsz egy árajánlatot rá, nem olyan nehéz feladat
  • Attila8805
    #17
    Focizok.
    Ahoz kéne.
  • Taranov
    #16
    Nincs igazad, mert szemüveg és szemüveg közt is nagyon nagy a különbség mind árban, mind minőségben. A példa pedig különösen rossz, hiszen ha földműveléssel foglalkoznál nyilván nagyon is nagy gondot kéne fordítani a megfelelő traktor kiválasztására. Gondolj csak bele, hogy milyen sok szempontot kéne figyelembe venni. Az más kérdés, hogy egy informatikai fórumon senki nem ért a traktorokhoz.
  • V43 1105
    #15
  • akyyy
    #14
    nah ezke jól néznek ki:O ugyanenyniért vettem kb az enyémet, oszt az csak sima szemüveg, sötétítővel meg lencésvel...
  • SgtChris
    #13
    Hidd el sokakat érdekelne az is... :-D És mindjárt lehetnél topic-kisgazda, vagy valami ilyesmi. Úgyhogy hajrá, nyiss egyet, nehogy valaki más lecsapjon a parlagon hagyott lehetőségre... :-P
  • V43 1105
    #12
    Most komolyan... egy szemüvegért topicot nyitni? Mindjá nyitok egy milyen traktort vegyek topikot
  • gabber_saviola
    #11
    ebájknál:



    Dioptriás szemüveg, a pici műanyag betét optikussal bármilyen dioptriaszámra csiszoltatható...

    http://ebike.hu/termekek/szemuveg/cserelheto-lencses/2609
  • SgtChris
    #10
    Nem teljesen sport, de napszemüveg... Vadászok rá, de egyenlőre kevés sikerrel, de talán valaki kapásból tudja a választ, hogy Magyarországon hol találok valami márkakereskedőt. ESS Fusion RX napszemüveg
    MErt eddig egyetlen cégnél láttam a 44-es Bázis, de gondolom nem ők az egyetlenek?!
  • gabber_saviola
    #9
    egyáltalán milyen sporthoz szertnéd használni?
    amúgy egy hasznos link a CM-ről
    a másik
  • akyyy
    #8
    hát az jó ronda én nem venném fel:D

  • Aspyrin
    #7
    Szívesen :)
  • Attila8805
    #6
    Nem azt írtam hogy nem találtam semmit hanem hogy nem naon:D
    Szóval ezt én is láttam csak ennek kicsit borsos az ára
    De azért kösz.
  • SHADOWEYES7
    #5
  • Aspyrin
    #4
    Google-t használtam de nem naon találtam semmit.
    Ház ezért.