103
  • JL666
    #1
    ciki
  • googlekereso
    #2
    Nem lehet, hogy ez egy fogás volt a MS és a gyártók észéről, hogy direkt nem halad olyan ütemben a Vista mint kéne vagy csak titkolják, hogy többet keressenek az XP-n?
    Jó kérdés he?
  • DjDano
    #3
    Már csak arról kéne beszélni, hogy a Microsoftnak semmi köze nincs a inkompatibilitáshoz... A driver/szoftver gondokról sokkal inkább a gyártók tehetnek!!

    Mellesleg Vista használóként állítom, közel sincs akkora gond amekkorának beállítják egyes érdekkörök...
  • Polemius
    #4
    Dehogy nincs köze hozzá! Ha a szükséges információkat nyilvánossá tenné, sokkal többet és gyorsabban fejlesztenének. De pont ellenkezőleg, a 64 bites vista pl. csak az aláírt drivereket hajlandó feltelepíteni - amiért viszont a fejlesztőknek keményen pengetniük kell.

    Akik kifizették a licenszdíjakat és meg is kapták az infót, azok sem kellő időben. Hiszen sok esetben teljesen újra kellett (volna) írni mindent.
    No meg nyilvánvalóan ebben az oprendszerben is vannak hibák. Amiket szintén nem dokumentálnak, vagy legalábbis nem közlik a fejlesztők felé.

    Szóval a microsoftnak is van benne sara, nem is kevés.
    (A saját maguk által kiadott driverekről meg mindenkinek megvannak a maga tapasztalatai gondolom.)
  • BCS pixel
    #5
    nemhiszem
    az ms kurva sok pénzt ölt a vista marketingbe, az eladások mégis a béka segge alatt vannak
    egyébként elég vicces, hogy sokan azt hiszik , hogy sp1-el egy csapásra minden szép és jó lesz

    arról nem beszélve, hogy a program fejlesztők cégek részéről is átkell írni a programot
    nem az ms hibája ha vista alatt nem megy tökéletesen az xp alá megírt program

  • xido
    #6
    cikk olvasása nélkül...mi az hogy xp-s konfiguráció?:)))...vista alá erős gépet tesznek,de ha nem tetszik az OS,újratelepítem,azt jónapot..az xp nem fog hisztizni,hogy nem kérek C2D procit és 8xxx vga-t:)))
  • TothLaci
    #7
    És a Direct Sound Hardware támogatás kilövéséről is a gyártók tehetnek! NEM!
  • Sparrow79
    #8
    Juj de durva. Öt évig fejlesztették, és mégis szar: inkább az elavult XP-t teszik a gyártók a PC-kre, mert még az is jobb nála. Hihetetlen.
  • Sir Quno Jedi
    #9
    MS-nek még a saját vacsi új headsete SEM megy Vista-val. Röhej. Valag pénzért vette haver, aztán ott röhögtünk rajta! Szánalom. Meg is szabadult tőle vhogy...
  • Balumann
    #10
    Engem még mindig az dühít a Vista-ba, hogy nem voltak képesek rendesen megoldani, hogy működjön az 5.1-es hang, régebbi hangkártyákkal/hangfalakkal.
    Pedig az nélkül nem fogom használni, a gépembe meg egy jó integrált kártya van, Realtek HD 7.1 ! Én vegyek külön olyan hangkártyát amivel működik? Hát nem.
  • Rage47
    #11
    ezért nem használom én sem:) de erről sajna nem a ms tehet...
  • Bith
    #12
    A halál faxát nem érdekli sztem, hogy ki tehet róla. A lényeg, hogy megy/jó vagy nem, ennyi. Ez ilyen egyszerű.
  • ZoliJ
    #13
    "The Vista audio architecture disables DirectSound 3D hardware acceleration."
    Igen, erről valóban nem az MS tehet...
  • Hierogli
    #14
    "A Microsoft saját adatai szerint a felhasználók 72 százaléka viszonyul kedvezően a Vistához és mindössze 8 százalék veti el annak használatát, ám ezek a lépések nem ezt az adatot tükrözik. "

    LOL kedves Gyurkity Peter, fusd mar at a MS legutobbi penzugyi jelenteset a Vistat illetoen :)
  • Molnibalage
    #15
    Bennem fel sem merült, hogy Vistat hsználjak, remekül elvagyok az XP-vel is. Akkor meg miért telepítsek fel egy ilyen erőforrásigényes és helyzabáló szart?
  • [NST]Cifu
    #16
    Pardon, nem a hangkártya- / hangfal a probléma, hanem a játék. Ha a játék DirectSound 3D-ben kezelte a térhangzást, akkor Vista alatt alaphelyzetben csak sztereo hangot kaphatsz. Ha OpenAL-t is kezeli, és a hangkártya is támogatja azt, akkor nincs gond. A Creative a saját hangkártyáihoz ezért készítette el az ALchemy-t, egy olyan programot, ami a DS3D-t átfordítja OpenAL-re, így a DS3D hangzású játékokban Vista alatt is lehet térhangzás.
  • TothLaci
    #17
    De ők tehetnek róla. Inkább beletették az OpenAL-t, ami bár modernebb technológia, de kevés hangkártya támogatja. És, hogy melyik hangkártyák lennének ezek? Creative Sound Blaster X-Fi ExtremeMusic, vagy ExtremeGamer, vagy annál drágább X-Fi. Szóval, ha valakinek több csatornára lenne szüksége, ki kellene még pengetni legalább 20 ezer forintot erre a kártyára. De nálam még az is probléma, hogy alaplapom tervezését nagyon elrontották, és nem férne be ez sem. Szóval mire ment ki a játék? Arra, hogy a hangkártyák jobban fogyjanak, főleg, amin rajta van a szép Vistás matrica is, mivel rájöttek az okosok, hogy nagyon sokan megelégedtek az alaplapokon lévő chippel is, és így nem nagyon volt a hangkártyáknak piaca. Mindenesetre ezt akkor sem így kellett volna megoldaniuk, nincs nekem fölösleges 20.000 forintom csak egy hangkártyára, de ha ők így gondolják, hogy így jobb lesz, hát akkor legyen meg a hasznuk rajta, és ne csodálkozzanak, ha sok negatív véleménnyel, és gyengébb eladási listával számolhatnak be. Azért az operációs rendszernek nem az lenne a lényege, hogy normális működésért fejlesszem a gépet. Tervezésnél mindig az átlag konfigurációt kell nézni. Ez idáig majdnem rendben van, de ne hogy azt mondják már, hogy legtöbb embernek az a 20.000 Ft-os hangkártyája van. Persze ilyenről hallgatnak, vagy képünkbe tolják, hogy az a jövő, és jobb technológia. De ha ezzel jönnének is, meg lehetne kérdezni, hogy miért nem tették be mellé a D3SHW-t erre biztos hazudnának valamit, péládul, hogy nem lehetne úgy.... Szóval a pénz, és a gazdaság.
  • [NST]Cifu
    #18
    Őszintén szólva ha a DirectSound 3D-t nem veszik ki belőle, akkor egy rossz szavam nem lenne a Vistára. Szépen néz ki, jól fel van építve, és ha olyan géped van, amilyet a mai játékok elvárnak, akkor jól is fut.

    Én is csak azért kacérkodok most azon gondolattal, hogy visszatérek az XP-re, mert egyszerűen vicc, hogy a játékok alatt csak a két front hangfalam szól...
  • feamatar
    #19
    azért arra is kíváncsi lennék hogy a PC hhasználók hány %nak van 2.1nél többje...
    no de a Vistat azoknak tervezték akik most vesznek új gépet, meg a közeljövőben...
    és ma egy 180 ezres konfigma mit lehet rakni??? 2 giga ram minimum belefér, belefér egy 6000+ os proci is, meg mellé legalább egy X1950.... szal azért ezen a Vista sem panaszkodik... anno 2001ben mikor kijött az XP akkor is ez volt, hogy a régebbi vas nem a kívánt teljesítménnyel futtatta... 128 mega rammal például ment de bőven nem volt az igazi(sőt az XP 300 megaherzes cerkán is futott 64 mega rammal csak khm...)

    inkább a hagyományos Microsoft fanyalgás miatt nem fogy a Vista de idővel beindul az ;)
  • Su0my
    #20
    Utálom a buta Vista fanokat. Igenis az MS tehet róla, a hardvergyártók jól felfogott érdeke, hogy mindig a legújabb, legdrágább dolgaikat vegyék meg, éppen ezért alaphelyzetben ők örülnének a Vistának-ha nem lenne ekkora kalap F O S.

    Egyébként ennyit az egészről (NEM a gyártók a hibásak, egy példa:)
    http://prohardver.hu/hirek/2007-07-20/megvan_gyogyszer_vista_alatti_siralmas_multi_teljesitmenyre.html

    Szép a Vista. Valamikor jó is lesz. De ismerjük el, most még nem az.

  • Sylvester
    #21
    Még jó hogy a notimat még WinXpSp2MediCenterrel szerelték fel ;) hálát adok az égnek :D
  • feamatar
    #22
    valahol szerintem már az beteg ember akinek SLIje vagy Crossfireje van :D
    szóval ha ilyet hoznak fel hibának pffff
  • TothLaci
    #23
    Jah, és még azt el is felejtettem leírni, hogy Direct Sound szoftveres emulációjában fölöslegesen terheli a CPU-t. Igen, a Vistában.
  • TothLaci
    #24
    Jah, és nekem valahogy szebben futott az Windows XP Intel Celeron 450 Mhz-es gépen, 128 MB rammal, mint a Windows 98. Játékok is gyorsabbak voltak, és szerette is a gép.
  • feamatar
    #25
    érdekes, ismerőseim körében nem ezt tapasztaltam, 98 viszont rohadt igénytelen volt, legalább is saját tapasztalataim szerint(csak randa meg gyenge)
  • Zoleeca
    #26
    5-6 év múlva:
    "Bennem fel sem merült, hogy Windows 2012 Home-ot hsználjak, remekül elvagyok a Vistával is. Akkor meg miért telepítsek fel egy ilyen erőforrásigényes és helyzabáló szart"
  • Zoleeca
    #27
  • assdf
    #28
    alapvetően itt az a gond, hogy az ember vesz egy gépet meg arra egy operációs rendszert ami müködteti a gépet (jó esetben).

    Nem az hogy vesz egy operációs rendszert, aztán majd vesz egy új csúcsgépet csak azért hogy az operációs rendszer elfusson rajta...

    Ha az oprendszer elzabálja az erőforrások felét akkor miről beszélünk...
    Egy kicsit ahhoz hasonlatos mintha egy tankot kéne venned autó helyett, csak azért mert az autó fedélzeti számitógépe 2 tonnát nyom és nem birná el egy autó... (és akkor te még be sem ültél a kocsiba...)
  • kbupdate
    #29
    jó nagy idiótaságot mondtál
  • Polllen
    #30
    Sztem egyáltalán nem olyan kaki ez a rendszer, mint beállítják, egy ismerösöm se sírt, hogy fujj de rossz...Persze sok olyan "okos" ember van nálunk is, aki még nem is látta, de tudja, hogy egy nagy rakás **** a vista... Nálam március óta van vista és semmilyen hardver problémám nem volt, 1-2 progit le kellett cserélnem újabbra vagy másra, de ennyi...
    Persze ha pénzről van szó, minden lehetőséget meg fognak ragadni...Xp már kifutó termék, de most meg lehet hosszabbítani a termékéletgörbét(már akinek ez mond vmit)...És a sok nem túl okos felhasználó megveszi xp-vel az új konfigot, aztán majd ha látja vkinél,h anyám ez jó, gyorsan elmegy és megveszi...Kizárt dolognak tartom, hogy egy új konfignál bármilyen hardverprobléma legyen vista téren, havercsajnál 1700+ amdén fut 9000-s atival live hangkarival a basic...
    szóval whine-whine-more whine...
  • Su0my
    #31
    Teljesen egyet értek veled. Viszont példának jó: mi az, amit még úgymond nem ismernek be?
  • Su0my
    #32
    Szinte biztos vagyok benne ,hogy így lesz: a gond csak az, hogy miért kell egy boltban 100000 HUF-ért megvehető operációs rendszer felhasználójának 1 évet szenvedve várnia arra, hogy egy nem bétaverziós, hanem egy többé-kevésbé hibátlan oprendszere legyen.
  • csimmasz
    #33
    Ott a pont.
    Belegondolt már itt valaki abba hogy milyen nevetséges ez az egész,ami oprendszerek ,programok terén megy?
    Milenne ha a félmillios hd tv-d nem jelenítené meg mondjuk az RTL-t csak kb egy év mulva amikor kijön az uj sp1 hozzá.
    Vagy az uj autodon a klima nem müködne mondjuk,ha a lámpa és a rádio is be van kapcsolva.
    Mindenki örjöngve követelné a hiba kijavítését azonnal.
    Ugyan az tökben,kicsengetek egy valag pénzt egy nem vagy rosszul működő termékért,amit honapok évek mulva javítanak"gariba".
  • Sanyix
    #34
    Jó de nem mindenki passziánszra, meg vördre használja gépét :)
  • Polllen
    #35
    Én sem erre használom, és a játékaim mind ugyanúgy futnak atival, mint xp alatt, uh továbbra is azt mondom,h nekem bevált:P
  • Cobra.
    #36
    Vagy az uj autodon a klima nem müködne mondjuk,ha a lámpa és a rádio is be van kapcsolva
    Sajnos az új autóknál ennek egyre nagyobb a lehetősége. Bár ennyire komoly gondok még nem jelentkeztek, de igen sok elektronikai probléma van az új konstrukciókkal (főleg a francia és olasz autóknál). Egyszerűen túl sok új dolog van a Vistaban is, ezért sokkal több a hibaforrás.
    Az viszont tény, hogy se az MS, se a szoftverfejlesztők nem voltak képesek 1 év alatt kijavítani a komolyabb problémákat (ugyebár tavaly ilyenkor már volt RC verzó is Vistaból).
  • Molnibalage
    #37
    Szó sze róla XP-t is azért használok, mert a progik megkövetelik, ha elég lenne a WIN98 és még most is azt használnám. Az XP csilivi külsejét is rühellem, első dolgom visszaállítani WIN98 kinézetre. Kell a szarnak az Aero felület...
  • assdf
    #38
    Na jó de nem azért mert rossz autok lennének hanem mert kivannak adva vendéggyártásba pl törökbe és ott kevésbé figyelnek a minőségre illetve maga a munkaerő is más.
    Ugyanez van pl magyarországon is, hogy a japán cégek sokszor japánból hozatnak be még müanyag alátétet is, mert az itthoni cégek nem képesek határidőre elkészülni, sokszor a minőség is csapnivaló stb.

    Viszont a szoftvernél nincs olyan hogy vendéggyártás, a vista mindenhol ugyanúgy néz ki a cd-n, szóval nem lehet összehasonlitani az autóval.

    Egyébként valaki magyarázza már el nekem, hogy a vistánál mi a tököm foglal minimum 9 gigabájtot a merevlemezen??? Le merném fogadni hogy van benne rejtett repülőgép szimulátor, meg vmi earth szimulátor is..
  • Molnibalage
    #39
    Tudtommal az, hogy minden szutyok drivert felrak. Csak a nyomtatókhoz vagy 600MB-ot.
  • Sanyix
    #40
    + kínai, meg mittudoménmilyen nyelv + hangfelismerő rendszer azis vagy 1 giga. Egyszer így szétbontottam vistát, az értelmetlen kacatokat kihagyva 4 gigából 800 mega lett a telepítő, és elvileg 2,5 gigát telepített a gépre.