833
\"Csak amikor az utolsó fát kivágták,

Csak amikor az utolsó folyót megmérgezték,

Csak amikor az utolsó halat megfogták,

Csak akkor fogod látni azt, hogy a pénzt nem lehet megenni.\"

Cree indián jóslat
  • Landren
    #33
    wow, ezek nagyon jók
  • Ch_Slater
    #32




  • csgery
    #31
    Nos, ittvannak a kis cseppségekről a képek:)

    Ha nem jelenne meg: Katt!

    HA nem jelenne meg: Katt!
  • csgery
    #30
    a GPS ben vannak ilyenek:) Az egyik legközelebbi, ami hozzánk van, az 14,6 km re lévő Garay vár:) (Nyírkarász).
  • Aquir
    #29
    jah tök jó :) én mondjuk gps nélkül találtam 2 ládát =)
  • csgery
    #28
    Akko ok:)
  • Pistike 007
    #27
    Nem off, hozzátartozik az "én például rendszeresen lefényképezem a kertemben található állatokat, nővényeket"-hez :)
  • csgery
    #26
    Egy ilyen.
    De inkább ne OFFoljuk sztem:)
  • csgery
    #25
    HP Photosmart M307. 3,1 Mpixel max felbontású, és van benne egy 512mb os SD kártya. csak kb 1 hete nem vettem elő, és szépen lemerült:)
  • Pistike 007
    #24
    Milyen géped van?
  • csgery
    #23
    Édi madár:)
    Nekem is van 3 hullámos papagáj, az egyik most lesz 2 éves, a másik 1, a hamradikat pedig papám találta az úton:). rakok fel majd róluk képet, ha feltöltöttem az fényképező akksiját
    Néha héha, mikor túrázunk barátokkal, vagy családokkal, szoktam (főleg maradakat) fényképezni:) Majd azokat is feltöltöm:)
  • Pistike 007
    #22
    Gyakorlott vadfotósok is írhatnak a topicba? x)
  • Neoncsoves
    #21
    Hát nem vagyok természetkedvelő de van papagájunk... :) Egy nimfapapagáj lenne, egy hím. Elég öreg de elvileg 24 évet élnek (vagy 28at?) szal nem vészes :D olyan 17 éves lehet :) volt törpe papagájunk, az öreg volt és elpusztult... aztán lett egy nimfapapagáj tojó, azzal volt együtt ez a madarunk (nagyon szerették egymást volt sok fióka, akiket odaadtunk különböző ismerősöknek) aztán valamiért elpusztult... a halála igy nézett ki: napról napra a ketrec alján járkált később már nem is járkált, a rácson huzkodta magát néha de tudott járkálni, és egyik éjszaka, láttuk hogy ilyen zöld csíkot huz a ketrec alján. anyám mondta reggel levisszük állatorvoshoz, reggel 6kor keltünk és ott feküdt döglötten a ketrec alján elég szar érzés volt, olyan 9 éves lehettem... aztán vettünk egy másik tojót, elég fiatalka volt, 1-2 évet birt ki nálunk :( valszeg beltenyészett volt, mert neki is olyan baja volt h "beragadt" a lába. egyik lábát felhuzta és nem használta. sőt azt mondom, inkább megmerevedett a lába... levittük állatorvoshoz adott vitamin szirupot, adagolni kellett a vizébe (ekkor külön lett választva a hímtől) meggyógyult, 2hét mulva megint ez, megint lementünk, mgecsinaltuk megint, aztán egyszer résnyire nyitva volt az ablak, és éppen dobozból raktuk volna vissza a ketrecbe... erre megfogta és elrepült :( aztán elmentem keresni, észrevettem a lépcsőház egyik ablakánál volt... ott láttam utoljára nagyon meg volt ijedve. probaltuk seprűvel beljebb hozni mert résnyire nyitva volt az ablak, de nem befele repült, hanem elrepült a nagyvilágba... világos tollazata volt, azt láttam elrepült az égben valami világos... aztán hirtelen eltűnt a semmiben, (hosszú távot nem tudott repülni) ezért elmentünk arra amerre repült.. nem találtuk meg, pedig reménykedtem hogy megtaláljuk egy faágon... lehet hogy ott volt ahol mi, csak fent a fa tetején fára meg nem tudok mászni... szóval kb. ennyi volt. meg még annyit, hogy ez az öreg hím nem csípte a tojót, sőt pikkelt rá... csipkedte, !!!MEGVERTE!!!... apám nem nagyon szerette ezt a tojót, mert mindig mániája volt felmászni a ketrec felső fokára és verdesni, tollja szanaszét repült a konyhában... meg a sok mag a ketrecaljáról. de nagyon bírtam, a hímnek (Pityu-nak ez volt a neve) felraktunk egy madárhintát, ami igazából kismadaraknak készült, Pityu nem próbálta ki... meglett ez a tojó, beraktuk a ketrecbe, másnap a hintán lógott :D pont láttuk amikor ráugrott (ráugrott elkezdett menni a hinta az meg szószerint besz*rt :D kapaszkodott mint állat :D tetszett... aranyos volt annyit röhögtünk rajta... ezért is sajnáltam :) Rozi (a régi nimfapapágjunk a tojó amelyik elpusztult) szilveszterkor kapott pezsgőt apámtól. hehe :) 4 éves lehettem... mindig mondja anyám amikor Roziról van szó, hogy apám vállán, térdén ült állandóan... aztán apám adott neki pezsgőt.. uhu... összevissza totyogott :D meg orrabukott.. :D meg mondta anyukám h a nagyszobában a Pityuval reptették a fiókákat, tanították őket. hát ?röviden? xD ennyi...
  • PíszLávJuniti
    #20
    Pont ma próbáltam lefényképezni fecskéket, ahogy a teraszon keresnek fészekrakásra helyet, de nem lettek 100 % os képek.
    Az első képen a lekpét hogy sikerült szemből fényképezni?:O
  • Landren
    #19
    Én ismerem, túrázások közben az útba esőket meg is szoktuk keresni, nem csak idehaza...
  • Hajnalcat
    #18
    Már öreg, megszokta a magányt (ha a nőstényre gondolsz). Ezenkívül itt van a konyhában, ami a legforgalmasabb hely nálunk, szinte mindig van itt valaki, így nincs egyedül. Ha most egy hullámospapagáj nőstényt raknánk be neki, ilyen idős fejjel nem valószínű, hogy elfogadná a jelenlétét. Sőt, pikkelne rá.
  • Hajnalcat
    #17
    Ismeritek a geoládákat? Ha nem, akkor gondoltam, megmutatom nektek ezt a kis érdekességet. Nagy természetjáró vagyok és a barátokkal már megnéztünk pár nagyon öreg fát, néhányban elhelyeztek ilyen ládát, aki megtalálja a fa egyik titkos zugában (nemcsak fáknál rejtik el őket), az beírhatja a nevét a ládába és érdekességképp egy kincset is rejtettek el oda, ha azt megtalálod, akkor a tiéd lehet, de cserébe neked is kell szintén egy kis apróságot beletenned, hogy a legközelebbi felfedező, aki szintén megtalálja a ládát, és a kincset, az is örülhessen, és így megy a lánc tovább...
    Itt található részletes leírás az egész dologról:
    Geocaching

    Kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek a dologról. Szerintem elég jó ötlet, hisz a játékos kedvű gyerekek is ezáltal megszeretik a természetet, ha ilyen "kincskereső" túrában vehetnek részt.
  • Landren
    #16
    szép madár
    nem unatkozik egyedül?
  • Bokafix2
    #15
    Micsoda Reptile-od van...
  • Hajnalcat
    #14
    Szép a kaméleonod :)
    Nekem egy hullámospapagájom van (Madinak hívom). Sajnos elég beteg :(, öreg már és sok baja van. Lassan 12 éves lesz. Az orránál már bebarnult a két kék pötty, ami megkülönbözteti a nősténytől.

    Néhány kép róla:







  • Landren
    #13
    Nekem bent van a lakásban a természet :)

  • soma22
    #12
    fu, ez tiszta alien-es kép. sajna fogalmam sincs mié lehet
  • Hajnalcat
    #11
    Jééééééé, pont ilyen fiatal példányt láttam most este! :)
  • Hajnalcat
    #10
    És is azt makrózom, ha tudok. Egyszer sikerült egy lárvát lekapnom a közeli erdőben, nagyon érdekes, de fogalmam sincs, hogy minek a lárvája lehet.
    Valaki esetleg tudna bővebb infót adni róla?

  • Landren
    #9
    Telóval készült ezért elég rossz kép:
  • soma22
    #8
    aranyos:)
    főleg a nyujtottnyakas megmozdulása tetszik:)
  • Hajnalcat
    #7
    :)
  • Hajnalcat
    #6
    Ő pedig egy Kenderike. A szomszédunk nyírfáján fényképeztem le:
    Nagyon szép hangja van! ^^.





    Itt énekel épp, látszik a fején, hogy a nyakát megnyújtja, hogy jobban jöjjön ki a hang:


    Tisztálkodik a kis édes. :)



  • soma22
    #5
    jo topik!

    én leginkább makrózni szeretek, nemrég egy békát sikerült igy lekapnom. egyébként a természetet én is imádom.
    ime a béka:


    és egy másik kedvenc:
  • Hajnalcat
    #4
    Ezt a szöcskét pedig a teraszunkon kaptam le:


  • Dragooon #3
    jó topik lesz, szép képeket:)
  • Hajnalcat
    #2
    Itt a járólapunkon talált lepkét fényképeztem le, mint látható, ez egy éjszakai példány (nappal nyugalmi állapotban van) és nagyon alkalmazkodik a színezete a járólap színéhez:


    Itt pedig a lepke különleges nézetben:


  • Hajnalcat
    #1
    Itt mindent meg lehet egymással osztani, képeket, élményeket. Én például rendszeresen lefényképezem a kertemben található állatokat, nővényeket. Túrázni is szoktam és ott is készítek fényképeket.
    Olyan képeket is várunk szívesen, ahol a fényképész nem tudja, milyen állatról is van szó, és a többiek segítségét kéri a meghatározásában.