277
megjlent!!!
  • Norbikamion
    #237
    igen.mutatok róla képet a belső nézetről.mindjárt mutatok
  • Fehercsoki
    #236
    Ebbe lehet olyat h belső nézet és egérrel lehet kapcsolgatni mindent?
  • Norbikamion
    #235
    Hahó valaki tud egy olyan oldalt amiről új szép hajókat le lehet tőlteni?
  • Norbikamion
    #234
    Mármint a játéknak?
  • Pistike 007
    #233
    Neki mennyi a gépigénye?
  • Norbikamion
    #232

    DE EZ MÁR SZÉP :)
  • Norbikamion
    #231
    nem szép mi?

  • Norbikamion
    #230

    így néz ki.
  • Norbikamion
    #229
    tudom elég furcsa de ezt én nem értem.figyeljétek.
    http://images.netbag.hu/20081011/21160993997.jpg

    egy oljak kutat kellet volna elhuznom és véletlenül neki mentem.elkezdett süllyedni a kut aztán a levegőbe pattant és mivel oda voltam lácolva ezért ez lett.
    és ez a történet a másik hajómról.
    http://images.netbag.hu/20081011/21185622326.jpg
  • Norbikamion
    #228
    Sziasztok.valaki help me nekem.HOL LEHET A JÁTÉKBAN MENTENI?MERT KB A FAST FERRY HAJÓ FELADATA IS 3 ÓRA.HELP ME.
  • Captain Brain
    #227
    Az "egészet" egy menetben sehonnan. Alapprogram + patchok + New Horizons. Ez utóbbit megtalálod ha visszaolvasol, ha egyáltalán még ott elérhető.
  • zozouzo
    #226
    cső
    azt szeretném megkérdezni hogy honnan lehet letölteni az egész játékot
  • Captain Brain
    #225
    Azt nem tudom, ki kell próbálni, mi van, ha update -telsz 1.4.2 -re és utána telepíted a New Horizons -t ... Már pedig én azt a kódot használtam, ami alább megtalálható, de én 1.3 után raktam fel a New Horizons -t.
  • Captain Brain
    #224
    Sajnos rosszul írtam, bocsika. Az a helyzet, hogy nem tettem fel az 1.4.2 patch-t, hanem az alábbit csináltam:
    - Alappogram után az 1.0 -> 1.3 patcht tettem fel. Ugyancsak sajnos, ezt már nem lehet letölteni, ugyanis a hivatalos weblapon már csak az 1.4.2 verzióra "vívő" pach -ok elérhetők.
    - Ez után tettem fel a New Horizons -t, utána már semmit. 1.4 ver. nálam a progi. Ha a New Horizons után akartam 1.4.2 -re update -elni, tényleg gáz volt, nem fogadta el a kódot.
  • ENDRE1111
    #223
    sziasztok! látom nagyon benne vagytok a itt dolgokba. segitségre lenne szükségem. ugyanaz a problémám mint 188-ban leirt. megcsináltam 189-ben leirtakat de akkor is kér kodot.
    köszi
  • Captain Brain
    #222
    Ma vontattam:

  • Captain Brain
    #221
    Tudomásom szerint hazai üzletek nem forgalmazzák. Nekem, külön kérésre egy vasúti szimulátorokat forgalmazó rendelte meg, 10000 Ft körüli összeget fizettem érte.
  • steverol
    #220
    Tudja -e VALAKI, HOGY HOL ÉS MENNYIÉRT LEHET HOZZÁJUTNI A SHIP SIMULATOR 2008 HOZ?
  • Captain Brain
    #219
    Kalandjaim folytatódnak:
    http://virginbunny.uw.hu
  • Captain Brain
    #218
    Érdekesség: A hajó sérült állapotában F11 -gyel lementettem a missziót, majd újra betölve külsőre sérülésmentesen kaptam visszaa Red Jet -et, noha az információs panelen Damage 11 % díszelgett. :-))
  • Captain Brain
    #217
    A tulajdonos morci lesz:
  • Captain Brain
    #216
    Nekem a New Horizons kiegészítő linkjét ajánlottákk, az bejött. Az alapprogarmot (IGEN, IGEN) megvettem.
  • SDani007
    #215
    valaki nem tud egy normális linket ahol le lehet tölteni a játékot?
  • Captain Brain
    #214
    Milyen pólót visel ? Amúgy kirúgtam, mert munka helyett hátratett kézzel ácsorgott. :-))

  • Willenbrock
    #213
    Még egy kis érdekesség:Nem egészen igaz hogy a Titanic volt 1912-ben a világ legnagyobb hajója.Németországban ugyanis ugyanebben az évben készült el a hatalmas Imperator ami körülbelül akkor indult volna első útjára mikor a Titanic.Végül majdnem egy évvel később került rá sor mert stabilítási problémák miatt kisebb átalakításokat kellett rajta végezni.Az a hajó Hamburgban épült és fényűzőbb berendezése volt a Titanicénál is.Amellett 6000 tonnával volt nagyobb és kb. 10 méterrel hosszabb.
  • Willenbrock
    #212
    Kösz hogy szerepelhetek a blogodban-nem vagyok hajózási szakértő de a XX.sz eleji híres óceánjárók nagyon érdekelnek.
    A tisztek közül is voltak túlélők pl. Charles Lightoller másod,Joseph Boxhall negyedik és Harold Lowe ötödik tisztek.Az első tiszt W.Murdoch valóban meghalt de pontosan nemtudni miként,a filmben öngyilkos lett de erre nincs bizonyíték.A hatodik tiszt Moody aki felvette a telefont amikor a kosárból hívták a hidat szintén meghalt.Robert Hitchens kormányos aki átfordította a kormányt túlélte.Az őrszem F.Fleet aki először látta meg a jéghegyet túlélte.A túlélő tisztek persze mindannyian tanúskodtak a vizsgálatokon.Tudtommal senkit nem marasztaltak el ezek során.Viszont sok vád érte Stanley Lordot a Californian kapitányát aki hajójával kb.40 km-re állt le a jégzóna miatt és távcsöveken át látták is a Titanic fényeit,és azt is hogy az szintén leállt.Később látták a fehér vészrakétákat is amit különösnek tartottak de az okát nem siettek kideríteni.Sőt még az alvó távírászt sem keltették fel.Lord kapitány hátralevő élete magyarázkodással telt.A Titanicról láttak még egy közelebbi hajót is amivel a tisztek morzelámpával is próbáltak kapcsolatot teremteni.Ám az kikapcsolt fényekkel hamarosan továbbált.A hajó kiléte pontosan máig sem ismert de valószínűnek tartják hogy illegális bálnavadász hajó lehetett.
    A Titanicról magyar nyelven több jó könyv is megjelent PL:Walter Lord:A Titanic Pusztulása(Kossuth kiadó 1979,83)Geoff Tibbals:A Titanic(SubRosa 1998) Ezeket tudom ajánlani.
    A Titanicon kívül volt még rengeteg gyönyörű luxusgőzös a XX.sz elején.Az óriásgőzösök kora egyébként 1849-ben kezdődött a 20000 tonnás Great Easternnel melynek hossza 211m szélessége 28m és lapátkerekei 17m-esek voltak.Ez 1849-ben hatalmas szenzáció volt.A Google-on sok képet meg rajzot lehet erről is találni.
  • Captain Brain
    #211
    A tisztek közül voltak túlélők ? A híres film szerint a kapitány meghalt. Az első tiszt is ?
  • Captain Brain
    #210
    Willenbrock úr, ugye nem baj, hogy szerepeltetlek a blogomban ?
    http://virginbunny.uw.hu
    2008. június 25. szerda
  • Captain Brain
    #209
    Köszönöm a hasznos írást, számomra is sok újdonsággal szolgált.
  • Willenbrock
    #208
    A legénység és a kapitány már szerzett tapasztalatot a Titanic irányításásval kapcsolatban,hiszen testvérhajója az Olympic már majdnem 1 évvel korábban forgalomba állt.A két hajó szerkezetileg gyakorlatilag azonos volt.Azt is Smith kapitány és majdnem ugyanaz a tisztikar üzemeltette.Történt az Olympic-kal is néhány baleset,nehéz volt velük manőverezni a kikötők környékén és szűkebb helyeken.Viszont az első tiszt hibás manőverét nehéz megmagyarázni.Ilyen magas rangban egyébként nem is eshetne pánikba éppen az első tiszt veszély esetén.Az ikercsavaros gőzhajókat(amilyen tulajdonképpen a Titanic is volt)azért építették ikercsavarosra hogy még a kormánymű hibája esetén is manőverezhetőek legyenek.
    Érdekes hogy a baleset utáni vizsgálatok során akkoriban nem szenteltek figyelmet ennek a kérdésnek.Pedig mindkét csavar hátrajáratása a keresztezett járatás helyett még csökkenti is a kormányerőt ahelyett hogy növelné.Ha csak a bal csavart állítják hátramenetbe és úgy kormányoznak balra élesebb szögben fordulhattak volna.
  • Captain Brain
    #207
    Ezek szerint emberi hiba okozta annak idején a katasztrófát. Szerintem az volt a probléma, hogy lévén ez a hajó első útja, nem igen lehettek tapasztalatok a vezetéséről. Bár nem tudom a vezetése mennyiben tért el azokétól, melyeken a személyzet korábban gyakorlatot szerzett. Erre egy nagy lapáttal rátehetett az erős pánik. A pánikhangulat jelentősen visszafogja a higgadt gondolkodás képességét.
  • Willenbrock
    #206
    Végre egy kis kínlódás után sikerült beszúrni.
  • Willenbrock
    #205
    [IMG][/IMG]
  • Willenbrock
    #204
    Azt írta sikeres volt a feltöltés.Ehez képest sehol nem látom a képemet.
  • Willenbrock
    #203
    Íme a néhány kép a hatalmas Titanic kora reggeli próbaútjáról.Kipróbáltam vele azt a manővert is amivel valószínűleg kikerülhette volna a jéghegyet:Jobb gép halad tovább teljes gőzzel miközben csak a balt állítottam vissza teljes gőzzel hátra menetbe.Emellett a kormányt is teljesen elfordítottam balra.Így élesebb szögben tud fordulni,erősebb a kormányerő is mintha mindkét gépet hátraállásba tesszük és úgy fordulunk.Sajnos Mr.Murdoch első tisztnek ez valamiért nem jutott eszébe.
    Upsz úgy látom csak 20kbytes képecskét tudok feltölteni.Hogy lehet olyan szép nagyokat is?
  • ChuckyHUN
    #202
    Ezért ki fognak bannolni.
  • kitt2000
    #201
    A játék letölthetö ezen az oldalról!!!
    http://forum.sg.hu/listazas.php3?id=1183319261&order=reverse&index=1&azonosito=bdwteam
  • Captain Brain
    #200
    A hivatalos veblapon már 1.0 -> 1.4.2. patch is van, több mint hatszáz mega.
  • Captain Brain
    #199
    Sajnos a 189 -ben leírt sorrnd csak a harmadik pontig működik. De nem biztos, hogy a 4. pontban írt patch is fontos.
    Újra kérte a New Horizons kódot, de amivel telepítettem, nem fogadta el.

    Most tehetem fel újra az egészet. Amúgy a kódot nem az install során kéri, hanem a program indítás után rögtön.
  • Captain Brain
    #198
    Amúgy meg nem attól nagy fej valaki, mert beragadt a Caps Lock gombja. Billentyűzetet kell cserélni, nem drága.