8
  • eax
    #8
    De hogy jon mindehhez az Internet2???
  • kow83
    #7
    "Továbbra is aranybánya hülye cikkek irogatása"
    :D
  • Polemius
    #6
    Akkora marhaságot, mint ez a cikk! A szerzőnek köze nincs az egészhez.
    Amelyik cég/szolgáltató/ország kifogy az ipv4-es címekből, szépen átáll az ipv6-ra. Ebből a userek semmit nem is kell észrevegyenek akár.
    Jó ideje a legtöbb eszköz/software fel van készítve rá. Ami nincs azt meg alkalmassá lehet tenni a kezelésére (vagy nem is szükséges).
  • runny
    #5
    assdf: nekem is ez jutott az eszembe a cikk elolvasása után. Sokan emlegették már a winchesterek fizikai határait, mégis a terrabyte-ok világába léptünk. Itt volt a Y2k probléma, megoldották. Majd pont ez fog ki az élelmes embereken?
  • assdf
    #4
    Egyébként a különféle megkötések miatt valójában nem 4 milliárd használható cim hanem sokkal kevesebb (azt hiszem olyan 2.5-3 milliárd).

    Amugy meg nem tudom mit problémáznak. Ezek se hallottak még ipv6-ról...

    Bár mondjuk ha ebben egyszer biznisz lesz (mármint az ip cimben), akkor végünk 1000 évig nem vezetik be az ipv6-ot.
  • lacika007
    #3
    Azt szépen leírtad mogyi, hogy: 4294967296. Csak ez nem 430 millió. :)
    ( Segítek: 4 294 967 296 :)
  • Caro
    #2
    Régóta ismert a probléma, régóta létezik a megoldás is.
  • mogyi925
    #1
    16-os számrendszerben tényleg nyolcjegyű, egészen pontosan 0-FFFFFFFF-ig lehet IP-ket osztani, ez összesen 4294967296 darab IP. (4 byte-on ábrázolható, innek az IP-k jellegzetes X.Y.Z.W alakja.) Azaz kb 430 millió. A laptokoknak, azaz dossziéknak egyelőre nincs IP-jük, a laptopok nagy részének viszont van (azoknak ugye, amiket hálózatba kötnek). Megértem az elírásokat, éjszaka van. :-)