24
Top Gun (1986)
  • Prince23
    #24
    Most adták nem rég a tv2-őn, ott is megnéztük. Megunhatatlan és hangulatos filmecske.
  • Boconadi
    #23
    ja, a JAG-ben is benne van
  • lang14
    #22
    Nekem az a kedvencem amikor felszáll a gép az anyahajóról és a kamera a gép alján van és látszik amint elhagyja a hajót --> legalább 5 filmben láttam azóta a képsort...
  • Boconadi
    #21
    Trailer
  • Boconadi
    #20
  • bigfoot
    #19
    nem tom én nagyon nem szeretem
    ajánlom inkább a végső visszaszámlálás című filmet
  • modellmaker
    #18
    Elsőre nem bírtam felfogni mit írtál.

    Ettől függetlenül feleslegesen fikáztad. ;)
  • Bucser
    #17
    MOndom annyi köze van a Navyhoz hogy aNavy kiképző bázisán forgattak... Legalább olvasnál...

    meg olvass tovább a #14-hez...
  • modellmaker
    #16
    Még jó, hogy a bázison forgatták le. Nehéz is lett volna a Top Gun iskolát egy repülőgéphorzodóra elvinni csak a film kedvéért... Nem bírom felfogni miért kell ennyire kritikusan hozzáállni az ilyen témájú filmekhez. Persze én sem szeretem mikor abszolút totál hülyeséget mondogatnak benne, de ez a T-O-P G-U-N ! Ennyi. Felesleges fikázni. Ez tipikusan az a film ami nem doksifimnek készült, hanem akkori látványmozinak, plusz egy kis marketing a NAVY részéről. :) Szal az átleg nézőt kurvára nem érdekli, hogy az a két szerencsétlen nem lehetett volna Tomcat pilóta...
  • Casillas
    #15
    azér lecsaltál mindkettőből kicsit, most hogy utánanéztem ;)

    Tom Cruise's height is 5 ft 7.75 in (172 cm)
    Val Kilmer's height is 6 ft 0 in (183 cm)
  • Bucser
    #14
    A Tomcatben nem volt soha navigátor.... WSO van vagy korábban RIO-nak hívták, de navigátor nincs.

    Az egy dolog, hogy nem 2 méteresek, de azért tom cruise a maga 165 centijével még a gyerekülés párnával sem üti meg.... Val Kilmer még talán a 176 körülijével.

    De való igaz nem doksifilm volt én meg túl kukacos vagyok:) Én is imádtam régn (meg is van) csak azóta felnöttem és kritikusabb szemmel tekintek a repülés témájú filmekre mint korábban.

    Sry hülye vagyok:/
  • Prince23
    #13
    Én úgy tudom, h a pilóták alacsonyak (szal nem egy 2 m-esek), meg direkt alacsonyakat vesznek fel, csak a navigátorok lehetnek magasak... sztem e terén nem volt gond a filmmel.
    De az is lehet, h rosszul tudom.
  • VRSDM
    #12
    ki mondta hogy dokumentumfilm? a film hangulatos, remek stíluselemeket foglal magába, remek zenék mellé remek képi elemeket csatol, és ettől lesz jó, és maradandó alkotás :)
    nagy kedvenc ...
    pont tegnap mondták rám a metrón hogy " csá top gun " /közel ugyan ilyen pilótás ray-ben em van ;)
  • Bucser
    #11
    Zenék jók, csak mind Val Kilmer mind Tom cruise olyan alacsony, hogy lábát sem tehette volna egy Tomcatbe:) csak ennyi gond van velük:)

    Ja meg a mig 28-asok meg az übercool Top Gun iskola ahova nem az alakulatok legjobbjait küldték, hanem forgó rotációban majdnem az összes pilóta megjárta előbb-utóbb. Meg az übercool amerikai pilóták is ott vannak... Arról nem is bezsélve, hogy katapultálás után jó ideig orvosi megfigyelés jött volna I"Iceman"-t meg úgy letiltják a repülésről mint annak a rendje....

    NA mindegy. Szépen fényképezett burckheimer/Johnson mozi.

    Annyi köze van a Navyhoz mint a Days of thundernek a NASAR-hoz... (nagyjából semmi ahhoz képest, hogy a bázison forgattak és a NAVY által adott felvételeket hazsnáltak)

    ugyanolyan látvánmozi mint a Franciák Vadászrepülők című filmje. (sajna nem jut eszembe a címe az is 2006-os film talán)
  • Pheaper
    #10
    <style>
    textarea {
    background-image: url(KÉPLINKJE);
    background-repeat: no-repeat;
    background-position: center;}
    textarea {
    font-family: Comic Sans MS;
    font-size: 15pt;
    font-weight: hard;
    color: WHITE;
    }
    </style></head><body>
    <br>
  • Pheaper
    #9
    zenék benne jóók :-)
  • antijuve
    #8
    kérdezz modit
  • Prince23
    #7
    Nem tudja e valaki, h ide ahová írunk, h lehetne be Top gunosítva a mezőt?
    Valahol láttam valamék topiknál..., h amibe írtunk, ott volt a megfelelő mező a címben szereplő topikból a styl.
    Mert szeretném bestilusítva a mezőt, ha megtudom csinálni.
  • matrix666
    #6
    Vagyis lefotózzák:D
  • matrix666
    #5
    Jó film,csak valami magyarázza már el nekem, hogy lehet az a filmben, hogy két ellenséges repülő egymás felett repül, míg Tom Cruisék feljel lefelé, és még vannak olyan vagányak, hogy fefotózzák Szergejt,..
  • gyuri12
    #4
    hát igen,egy csomó klasszikus filmnek nincs topikja...
    jó film ájszmen!
  • Bandee1987
    #3
    Hát igen, egy klasszikus film, remek zenével :)
  • DJ Skyline
    #2
    végre ilyen topik egyik kedvenc filmem, a Mad Max után
  • Prince23
    #1
    Sziasztok!
    Látom senki sem nyított ennek a remek filmnek topikot, pedig klasszikus filmről van szó.
    Ilyen repcsis film sosem lesz, így ilyen hangulattal eltalált film biztosan nem lesz. Igaz a közelmúltban a Lopakodó c. filmmel próbálkoztak, de nem jött fel e film szintjére. A bevételén is meglátszott.
    A zenéje kiváló, egy szóval sztem a legjobb repcsis film, ami valaha készült a maga műfajában.

    Infó a filmről:
    TOP GUN