29
  • SSeth
    #29
    De jó volt ez a cikk! Nagyon jól látja a szerző.
    Sokan sajnos nem azért mennek a moziba, mert meg szeretnének nézni egy bizonyos filmet hanem azért, mert bevett program egy héten egy mozi...
    Hát igen. Nem is érdekes már, hogy mit adnak csak színes legyen a vászon és magyarul jöjjön a hang a hangszóróból, meg legyen popcorn és csámcsogjunk film alatt. Hát akkor meg teljesen mindegy, hogy mit adnak nem?
    Hát az meg röhejes, hogy premier alatt tömve vannak a mozik.. mintha tényleg kifutna a film és levennék a műsorról. Nekem ugyanúgy megfelel 1 hónap múlva ugyanaz a film azzal a különbséggel, hogy nincs tele csámcsogó paraszttal a terem.

  • winnie
    #28
    hehe, így terjednek a rémhírek. pesten a legdrágább jegy 1250, de senkit nem akadályoz meg az, hogy 1. kedvezményt vegyen igénybe (diákjegy szinte mindehol 1000 alatt van) vagy kedvezményes napon menjen (650-800)

    "múgy nekem az a bajom ezzel a moziünneppel, hogy a premierfilmeket kizárják belőle."

    azon a héten 1-2 premier lesz. tavaly a távkapcsot nem lehetett.

    kit érdekel, ha pont azokat nem látod? láthatod a jövő hét premierjeit, az 1-2 háttel előtte bemutatótt minden6ó 2-t, a simpsons filmet vagy a l'ecsót.

    "Nyugodtan előlehetne szedni az elmult pár év nagy durranásait, de ezt nem szokták már."

    200-nál több olcsó film lesz. ezt fizikailag csak úgy lehet megcsinálni, ha tavalyról is előszednek filmeket.
    Nyugodtan előlehetne szedni az elmult pár év nagy durranásait, de ezt nem szokták már.
  • BobaFett
    #27
    Ejha srácok én 600-ért minden filmet moziban néznék meg ! pesten 1250 egy jegy !!!

    Amúgy nekem az a bajom ezzel a moziünneppel, hogy a premierfilmeket kizárják belőle. Name első évben még volt olyan hogy gyűrűk ura maraton mind a 3 rész egymás után. Ilyenek már nincsenek, pedig én pont ezekre mennék be, nem a B kategóriás vigjátékokra, meg horrorokra.
    Nyugodtan előlehetne szedni az elmult pár év nagy durranásait, de ezt nem szokták már.
  • gpeeter
    #26
    Hi!

    Itt nálunk Dunaújvárosban 700 Ft a jegy (hétfői vetítés 500, kamara és matiné meg 300). Nem olyan vészes ez szerintem, de akkor sem szoktam túl gyakran járni. Pár hete néztem a Shrek 3-at (barátnőmmel), de előtte asszem évekig nem is voltam arrafelé (ha jól emlékszem az X-men 2-t néztem ott utoljára). :P Majd most szombaton megyek HP5-öt nézni. :)
    Egyébként asszem itt Fejér megyében sincs másik mozi csak Székesfehérváron, bár ebben nem vagyok biztos...
  • Rage47
    #25
    Somogyban 4:p
    azért ezek az adatok eléggé megdöbbentettek. Nem is gondoltam, hogy ilyen kevés mozi van...
  • vadmotoros
    #24
    Nagy ügy.. Egész komárom-esztergom megyében 2!! db mozi van. No comment
  • magus
    #23
    Nagyon sokan úgy vitték ki a popcornt a teremből ahogy behozták!!!

    uuuuha, mert az a film aztan kurvara megerdemelte : D: D D: D: D:D
  • Kurt97
    #22
    LOL nekünk kaposváron a diákjegy a hoolywood multyplexben 750!!
  • Sliders
    #21
    Elég viccesnek tartom, hogy 500-at megér neked de 600-at nem :) Ejha ez a 100-as hát nem odabak :) Ne legyünk már csicskák, de azért ez elég gyenge kifogás. 600-ért meg valami harmadrangú filmet és szinvonaltalan kiadást fogsz kapni, szerintem. Szerintem a cikkírónak igaza van, hogy szórakozóhelyeken az itallal lehúznak mindenkit, meg büfében is, azért mégsincs pattogás.
    Szóval ez az indok nem állja meg a helyét. De a panelben biztos jobban megy a transformers a crt-n :) Azért a villanyszámlára fussa még :D
  • aRoma
    #20
    Orosháza, ~32.000 lakos, nincs 1 nyamvadt vetítőterme sem.
    /Békéscsabára (35 km), Szegedre(60 km) kell moziba járni/
  • aRoma
    #19
    Békéscsabára (35 km), Szegedre(60 km) kell moziba járni
    Orosháza, ~32.000 lakos, nincs 1 nyamvadt vetítőterme sem
  • entreri79
    #18
    ott ment tönkre minden, mikor Miskolcon bezárták a Hollywood Multiplex mozit... olyan aranyos lányok voltak a pénztárnál és a büfében :( A Miskolc Plaza meg egy rakás szerencsétlenség :(
  • Rage47
    #17
    nálunk StarWars 2 közben kapcsolták fel a villanyt, pont az utolsó legizgalmasabb kardozós résznél xD
  • Tinman #16
    Azóta nem járok moziba, hogy itt vidéken a termenkénti első előadás 599, ha újra 490 lesz járni fogok.

    A vásárló árérzékeny... 500-at nem sajnáltam a mozira, de 600-at már igen, hiszen még egy picit hozzáteszek és veszek valami jó kis DVD filmet.

    Nagy királyság volt délben megnézni -rajtam kívül a terembe voltak még vagy 5-en!!! - úgy a LOTR 1-2-3-at meg a SW 2-3-at, meg a T3-at, hogy nem volt sok taknyos, bekiabáló, popcornt zabáló siheder.

    Egyetlen egy filmre emlékszem, amikor teltház volt és néma csend lett 2-3 perccel a film kezdése után és VÉGIG úgy is maradt ---> Saving Private Ryan

    Nagyon sokan úgy vitték ki a popcornt a teremből ahogy behozták!!!
  • gabeone
    #15
    Igen, nagyon későn va az az augusztus 30. Aki meg szeretné nézni john mcclane és a robotok kalandjait, az addigra megnézi. :(
  • winnie
    #14
    "
    Egyébként már tavaj sem voltak "olcsók" a premier filmek a moziünnep alatt."

    csak a távkapcs nem volt olcsó, mint heti premier, az előző heti filmek olcsók voltak. karib2, rém rom, miami vice, plusz pár premier előtti móka.
  • R0sc0
    #13
    tegnap este a féltiezenegyes transformersen a mamutban persze hogy megszakadt a film és volt egy laza 2 perces szünet :) ennyit a multikrol
  • azirafael
    #12
    Köszönjük a témába vágó szinvoalas hozzászólásodat.

    Egyébként már tavaj sem voltak "olcsók" a premier filmek a moziünnep alatt. Csak a már sokszor játszott, meg magyar filmeket lehetett olcsón nézni, a hálivúdi csúcsszuperprodukciókat nem.

    Szerintem csak a lepukkant szar mozik (kényelmetlen, szar vetitőgéppel, szar hangal) ideje járt le. Én a látványos filmeket mindíg moziban nézem meg hiába figyel otthon a 100 centis LCD.
  • AljasGetto
    #11
    T-MATÁV meg bekephatja, én is lemondtam az előfizetésemet, mert ugyan az semmi bajom nem volt az ADSL-emmel, de nagyon pofátlanságnak éreztem, hogy csak emiatt fizessek nekik a telefonért is (már az nagyon irritált, hogy amikor hanyatlani kezdett, és sokan csak az ADSL miatt maradtak telefon előfizetők, akkor jól megszűntették a legkedvezőbb - talán "minimál" - csomagot...)
    Ja és még ennek tetejébe a buzi csomagjaikkal zaklattak telefonon, hogy "nem szeretnék-e többet, olcsóbban beszélni", amikor nulla perces számláim voltak...
  • AljasGetto
    #10
    Na igen, én már jó ideje csak olyan filmekre megyek el moziba, ahol van valami plusz az otthoni házimozimhoz képest (hangok, látvány, pl. a Transformers), egy vígjátékot ugynaúgy élvezem a TV előtt ülve is, ezért arra én sajnálom a lét, és ha akár teszem azt két évvel a premier után látom, akkor sem fogom azt mondani rá, hogy eljárt felette az idő, és hogy "gagyi, ennél az esti sorozat is jobb"...
    (Na jó, az igazán jó régi látvány filmek még ma is élvezetesek persze...)
  • winnie
    #9
    nem elvaD, hanem elvan:)
  • winnie
    #8
    "Egyébként késő. Már a mozik ideje lejárt."

    innye, de nagyot tévedsz. tudod, hogy ugyanezt mondták a tévénél is. ha lejárt volna a mozik ideje, akkor nem nőne évről-évre a bevétel,a letöltések dacára. a mozik ideje nem járt le, max a csóró emberek megtanulják, hogy várjanak és dvd-zzenek.

    "Ugy járnak mint Matav. Amire felébred, nem lessz előfizetője."

    a matav, köszöni, nagyon jól elvad, mivel nincs is. may magyar telekom. és a szárnyak alatt a t-online, t-kábel és a t-mobil. így képzeld el a mozit is.
  • akyyy
    #7
    valóban jobb lenne ha most lenne és nem nyár végén. a sok macera, iskolakezdés, költségek, hiába lesz olcsó ajegy, a család inkább vesz a gyereknek táskát, füzetet, ami szintén már nem olcsó mert faszául felemelték azokat is.

    Da vinci kódnál itt félórás reklám volt
  • Berber
    #6
    Számoljunk! Család (mondjuk nagy) 2 felnőtt 3 gyerek= 1*1050 Ft+3*850 > 1*1 film (mese)* élvezet 0,8 (mivel a 2 felnőtt nem annyira szereti a mesét)viszont premier * 10.

    Hiába! Drága.

    Család: / 5 Fő / esetleg biztonságilag másolva/ nézve 10x < Kölcsönző 350 Ft/4 óra DVD 64 Ft * premier hiány *0.5 + csúnya tok *0,9

    Egyébként késő. Már a mozik ideje lejárt. Ugy járnak mint Matav. Amire felébred, nem lessz előfizetője. Az alacsony érdeklődés a már moziról leszokott tömegek érdektelenségének tudható be, és akkor sem lényegi olcsóság van, hanem reális árak. Aki (lásd fent) megoldja, már csak a premierresekre fog elugrani, ami max 3 filmet jelent évente. A notórius látogató kihasználja...
  • krysz89
    #5
    Hát én nem fogok várni aug végéig, hogy lássam ezeket a filmeket, nem birnám ki :D De amugy jo dolog ez a moziünnep, nem mindenkinek van 1000 Ftja egy film megnézésére...
  • Skeez
    #4
    Gondoltam, picsogok egy kicsit, mert néhány gondolattal nem értek egyet a cikkel kapcsolatban.
    De aztán inkább nem.
    Pedig egy-két dolog sántít.
  • probix
    #3
    Na igen, ha a jegyárak csak pár száz Ft.-al lennének kevesebbek, premier után egy héttel nem csak 7-8 ember lézengene a vetítéseken, és talán kevésbé virágozna az illegális filmletöltés is. Nem beszélve az összességében magasabb bevételről.
    Én látom ezt rosszul?
  • mellon
    #2
    Tavaly is Augusztus legvégén kezdődött. 2004 és 2005ben volt Júniusban.

    Ha este (P,Szo,V) elmegyek moziba, a magas jegyárakat még csak lenyelem, de a bő negyed órás (tudatos) késéseket már nem igazán. Hülye fejemmel mindig időben érkezek a filmre, de akik a hivatalos kezdési időpont után bő 5 percel jönnek, na Ők csinálják jól :). Szerencsére jópár mozinál elenyésző a késés (reklámmal és előzetessel). Múltkor Urániában 2 percel a hivatalos kezdés után kezdték a filmet. Hihetetlen volt :) A legjobb amikor egyszer a Westendben 22 perces késéssel indult a film.
    Én tavaly 7 filmet néztem meg az Ünnep alatt, és szerintem ez idén sem lesz másképp.
  • Darth Sith
    #1
    mér oylan későn? tavaly július elején vagy mikor volt, aktuálisabb lenne mint suli kezdésnél sztem.