44
  • bertino
    #1
    hoppá
  • AranyKéz
    #2
    << A webes szövegszerkesztő és táblázatkezelő fejlesztésben ugyanis megjelentek a valódi könyvtárak és fájlkezelés, ami egyeseket rögtön az operációs rendszerekre emlékeztet. >>

    loál

  • echo
    #3
    saját cuccal szerintem kizárt, hgoy előrukkolnak. max valami linux disztribet tudnék elképzelni. Az viszont király lenne. Amit egy kritikus tömeg beletanulna linuxba, többet nem lehetne oprendszert pénzért eladni :)
  • Ratty
    #4
  • ProClub
    #5
    Belső használatra csináltak már egy Linuxot. Nagyon jó lenne, ha kijönnének eggyel. Az Ubuntu már elég közel áll a felhasználóbarátsághoz, a név viszont nem elég ismert. A Google-t meg mindenki ismeri. Akkor viszont nagyot fognak koppanni a kedves felhasználók, ha megpróbálják a windowsos programjaikat elindítani.
  • PíszLávJuniti
    #6
    Eddig sem az oprendszer alternatíva hiányzott, mert arra ott van jópár elérhető asztali rendszer, hanem a programok támogatottsága. Hiába van egy jó linux, ha nincs rá félprofi videószerkesztő, cadek jórésze nem megy rajta, és a játékokról ne is beszéljünk..
  • Rage47
    #7
    hajrá Google :)
  • Cat 02 #8
    Goguntu ? :D
  • Mice
    #9
    :))))))))
  • VvD
    #10
    Linux elterjedésének az vet(ett) gátat, hogy 5-10 éve az összes játék directx-s. Ilyen egyszerű... legtöbb otthonban a játék miatt volt előszőr gép és ezért win volt rajta. :P
  • kow83
    #11
    Linuxon van winfos emulátor, szóval mindent futtathatsz, de az tény, hogy lassabb lesz...
  • sly007
    #12
    A közeljövőben nem lesz google oprendszerer. Egyrészt azért mert nem érné meg neki (pl erős konkurencia, szofverszabadalmi gondok, stb.). Másrészt a Google csak a webes platformon szeretne hódítani. Ha a googlenél a fejlesztők nem akarnak készíteni szabadidejükben google oprendszert, akkor nem is lesz.

    Mellékesen elég buta kijelentés volt hogy oprendszerre emlékeztet csak a fent felsorolt okok miatt.
  • sly007
    #13
    No azéért nem mindent.
  • sly007
    #14
    Áhh, akkor még csak kezdet kialakulni a GUI a Linuxra. MS-nek volt pénze hogy reklámozza saját cuccát. A Linuxnak sosem volt olyan reklámja mint az MS-nek. No meg a Linux mögött nem áll konkrét "személy". A játékok csak azért íródtak Win-re mert az volt a legelterjedtebb. A DirectX csak egy másodlagos ok volt. A win és a Linux teljesen más úton jár. MS a desktop oprendszer disztribútorként akar betörni a szerver piacra. A Linux a szerverplatformon kezdte az életét és most készítenek belőle desktop oprendszert. Nem porsze Ms félti a bőrét és most megint bevetete a FUD-ot.
  • Worki
    #15
    Ha google és operácisrenszer, akkor szerintem csak is olyan webes oprendszer lehet, mint a Rhitmo!!!
  • feri6666
    #16
    azt nem tudod hogy ez a Rhitmo mikor készül el?és hogy fizetős lesz-e vagy valami infót mert nagyon felkeltette az érdeklődésemet.
  • PíszLávJuniti
    #17
    Ez nagyon hasznosnak tűnik.
  • KOXX
    #18
    webes oprendszerek:
    http://wubuntu.weejewel.net/
    http://eyeos.org/ (kedvencem)
    http://eyeos.org/
  • KOXX
    #19
    a 3. linket elszúrtam:
    https://www.youos.com/
  • BStage
    #20
    az mekkora vicc lenne már, google kijön egy linux-al és a google alkalmazások 90%-a vagy meg sem jelenik linuxra, vagy sok hónapos késéssel adja ki és természtesen zárt forrással és support nélkül... (lásd picasa és társai)
  • kow83
    #21
    Ez egy microsoft féle ön-tökönlövés lenne.
  • BStage
    #22
    akkor előbb nagyon össze kéne kapják magukat ezügyben, mert per pillanat magasról tesznek a linuxra a kiadott szoftverek terén...
    Picasa-nál több évbe telt mig összehozták, hogy emulátorral elinduljon linux alatt, support természetesen nem jár hozzá, forrás nincs. Bravó.
  • dez
    #23
    "5-10 éve az összes játék directx-s. Ilyen egyszerű..."

    Nem egészen, jópár játék OpenGL-es, mint pl. Doom, Quake sorozat, stb. Ezek megvannak Linuxra is.
  • Argathron
    #24
    Szerintem nem egy átlagos oprendszer lesz.

    Csak egy hightech böngészőt fog tartalmazni, amivel ezeket a szolgáltatásokat lehet elérni, akár natívan is.
  • Frosty01
    #25
    én földkörüli csillagromboló minicirkálót várok a googletől
  • Emmegki
    #26
    "Egyes vélemények szerint a keresőcég online irodai csomagjának kibővítése után a következő lépés már egy önálló operációs rendszer piacra dobása lesz."

    Az egész cikk ott nyal el, hogy "egyes vélemének szerint" :O
    Véleménye mindenkinek van, ez semmit sem jelent így...
    A cikk címe annyi lehetett volna, hogy a "google kibővítette Docs & Spreadsheets névre hallgató online szolgáltatáscsomagját" a tartalma alapján, csak erre senki se lenne kíváncsi.

    "Persze ez önmagában még nem jelenti azt, hogy a Google operációs rendszeren dolgozna." - a végére azért be sikerült írni a lényeget

    értelmetlen cikk, gratula esgé, bulvárinformatika
  • aDannyBoy
    #27
    a szövegértéssel úgy látom neked is akad gondod

    a cikk címe, hogy oprendszert VÁRNAK a googletől
    senki nem mondta hogy csinálnak, hanem azt mondta, hogy valaki más azt szeretné ha csinálnának és ezt részletesen ki is fejti.

    te is csak csípőből klikkeltél mikor megláttad a google és az oprendszer szavakat egy sorban. szóval inkább olvasni tanulj vagy az önkontrollodat fejlesztd, ha zavarnak az ilyen esetek.
  • winters123
    #28
    mindig van egy ilyen mindegyik cikkben. hihetetlen.
  • Godefroy
    #29
    Nyár van, ilyenkor ömlik a bulvár mit vársz nehéz kitalálni ilyenkor bármit is.
    Lesz még földönkívüli élet a nyóckerben, fejnélküli asszonyt találtak kínai tudosok nepálban illetve a halott kutám visszajár és összeizéli a nappalit...
  • Sparrow79
    #30
    Én már a nevét is hallottam: Goobuntu. És tényleg az Ubuntu Linuxot alakítják át. Legalábbis a pletykák szerint. Én nagyon várom: biztos, hogy kipróbálnám. Remélem, megcsinálják...
  • Sundance
    #31
    Ezen a soron kezdtem én is visítva röhögni, és nem is nagyon olvastam tovább :DDDDDDDDDDDDDD
    MEGALOL :DDDDDDDDDDDDD
  • irkab1rka
    #32
    Hát izé, minek ide új oprendszer.

    linux/minix fel a gépre, +firefox és készen vagyunk. Gamer fronton nem hoz ez változást.
  • Kovász
    #33
    Még jó hogy most pont egy Vista reklám van a cikk közepébe beszúrva:D
  • bazsiboj
    #34
    Szerintem meg simán tudna a Google egy ilyen OS-t fejleszteni
    játszva ha akarna, fogna egy stabil Linux disztribet ami gyors
    és stabil és Windows-ra emlékeztető felülete van (kubuntu, ubuntu
    KDE-s felülettel) és beleintegrál böngészőt meg minden webes
    technológiát a HTML-től a Web 2.0-ig és a OS-t az internetes
    működésre optimalizálja Pl. a böngésző egyben a shell is. Ha
    Micro$oft megtehette megteheti Google is. :-)))
  • sly007
    #35
    User/Poweruser szemszögből lehet hogy ilyen egyszerű, de egy új oprendszer befuttatása a jelenlegi MS monopóliumban nagyon nehéz. Másik, hogy a Linux másképpen működik mint a win. Áldani fogom azt a napot amikor nem lesz az MS monopolhelyzetben.
  • kernerster
    #36
    Hát ha kihoznák én tuti azt használnám billi seggfej géc(i) találmánya helyett. bár nekem a gamer-ség mindegy mer ps3-am van.szal azokat is értem akik a játék miatt nem váltanának.
  • dez
    #37
    "Gamer fronton nem hoz ez változást."

    Hozhat, azáltal, hogy a Google adhat a Linuxnak egy nem kicsi momentumot, miáltal érdemesebb lesz multiplatformra/platformfüggetlenül fejleszeni.
  • Midas
    #38
    Ez igy igaz, es joreszt az emberek tobsege nem akar emulatort arrol mar ne is beszeljunk szakalad no mire elindul XDD
  • whitehawk
    #39
    Azért az erősen nem igaz, hogy az összes játék 5-10 éve directxre íródik. A directX kb a 7-es verzió környékén kezdett használhatóvá válni. Annó a Glide volt a menő aztán jött az OpenGL ami szerencsére most is tartja magát jó pár helyen. Pl az id játékok. Carmacknak fontos volt a portolhatóság azért maradt annál..
  • aDannyBoy
    #40
    Azért szerencse, hogy a gamerek alig néhány százalékát teszik ki a szgép userekenek, szóval nem lesz az probléma. Ráadásul egyre többen, sokszor én magam is a kurva jó kis flash játékokkal jobban szórakozom, mint némelyik gyenge FPSsel.

    Ha a google oprendszert csinálna, akkor az lenne az utolsó szempont, hogy directx van vagy nincs rajta.