50
  • L3zl13
    #50
    Optware-rel nem tudja valaki mi történt? Ők igérték 2-3 éve, hogy 2007-re kihozzák az egy dollár alatti áron kapható 30GB-s holo kártyát, és az 1 TB-s holo lemezt.
  • L3zl13
    #49
    Te egy szűklátókörű hülye vagy.
  • dez
    #48
    Most nem mindegy, hogy online rendeled, vagy elmész egy számtech boltba?
    F22-t meg Eurofighter nem kapható civileknek.
  • gothmog
    #47
    A megvásárolhatót úgy értettem, hogy bemész a boltba, és kérsz egy ötnegyedes helyre beépíthető holodrájvot, leemelik a polcról, hazaviszed, bedugod, használod.

    F22-es meg Eurofighter is "kapható", mégsem nevezed megvásárolható terméknek.

  • Bith
    #46
    Kb. minden hónapban van egy ilyen hír, csak mindig más a neve a lemeznek.
    Persze egyikből se lett lófasz se...
    Asszem az FD lemez kezdte ezt vagy 3 éve...
  • dez
    #45
    Úgy tudom, kapható, csak nem magánembereknek szánják, hanem pl. bankoknak (mert azok hajlandóak ennyit adni érte). :)
  • Darth Sith
    #44
    nem is az adatmennyiség a dúrva, hanem a sebesség. Hiába tárolhatok rajta 1TB-t ha dvd-s sebességgel lehet csak pakolni le/fel rróla/rá. Sebességet kéne növelni, drasztikusan
  • gothmog
    #43
    Mire elkezdik tajvanon nagy tételben gyártani a driveokat, meg a médiát, addigra az is el fog szépen érni a 50$-os író/50 cent-es lemez kategóriába
  • gothmog
    #42
    Ugyanmár, mire ebből -vagy általában a holografikus tárból- megvásárolható termék lesz, az minimum tíz év. Mire elterjed, az még öt. A kéklézeres lemezeknek mostanra el kellett volna söpörni a dvd-t, aszt' még mindíg a szabványokon vakaróznak a gyártók. Meg a másolásvédelmen a kiadók.
    Képzelem mekkora sarcot számolna ki az artisjus egy 500Gb-1Tb-os lemezre...
  • RecoPhile
    #41
    "Egy 300 gigabájt tárolására alkalmas, egyszer írható holografikus korong 180 dollárba, a megírására képes Tapestry HDS-300R meghajtó pedig potom 18 000 dollárba"

    Haha és honna szűljem??? :DDDDDD
    Bocs csak 4,5 millióba kerűl a meghalytó!!! :D:D:D:D:D:D
  • RecoPhile
    #40
    Egyet nemértek. Hogy mi a fenének kell ekkora DVD kapacítású? :D Ezt a DVD-t életed végéig írhatod :D:D:D:D::D:D
    Még ha 52X esen írnád akkor is több mint 1 nap lenne szerintem! :P
    Vagy lehet lemaradtam és van már 100x-os DVD író? :D

    Nekem ilyen csak akkor kell, ha már csak ilyenekből fog állni a piac :D:D:D:D
  • duke
    #39
    Az jutott eszembe a fenykeprol,hogy ez egy mese figura a gyuruk urabol :) es vele reklamozak hogy fiatalabb korosztaly is felfigyeljen a hololemezre.
  • psishock
    #38
    azaz szekrényt aminek hátizsák kell... -_-
    kezdtem azt hinni, hogy kezdjük kinőni, de mint látod most jövünk csak bele. A flash nagyon jó alternatíva kisebb fileokra (pár giga), majd ha jönnek 50-200 gigás szerelésben elfogadható áron akkor lehet gondolkozni rajtuk mint "utódra", azaz masszívabb adattároló/adathordozóra. Kényelmesen elférnek mindenhol, strababíróak, sebesek, írhatsz és törölhetsz róluk gond nélkül. Mostanság 4-8gigát kapunk viszonylag emberleges áron, de azt sem adtam volna ki értük ha nem lenne kényszer.
  • Beast Machine
    #37
    "De megint ott vagyunk, hogy szekrényt kell magammal cipelnem, ha megyek a haverhoz, és nem csak egy zsebrevágott lemezt"

    vegyél racket-.-
  • scnad
    #36
    Az FMD -r emlékszik még valaki ( 2000 környéke ) ? Én azzal a 150GB -al is ellennék, nem kéne BRD/HDDVD/holowinyesz/... :-) ...
  • psishock
    #35
    ma olcsó vinyók vannak. más alternatívánk nincs DVDmár rég halott masszívabb adattárolás szembontjából (örülök, ha /1/ film vagy játék elfér rajtuk, de már ez is egyre kevésbé igaz). 40-80gigással lassan már megdobnak amikor elmész 1-1 üzlet mellett. De megint ott vagyunk, hogy szekrényt kell magammal cipelnem, ha megyek a haverhoz, és nem csak egy zsebrevágott lemezt. Anno a cd annyira szépen elkezdte (floppy-ról)... -_-
    Jóval utána a DVD már "gyengébb" próbálkozás volt (de legalább haladtunk valahova, fellehet fogni mint továbbfejlesztett cd-t). Na, eltelt még jópár év és most is ugyanott vagyunk. semmi. égető szükség lenne valami drasztikus erősödésre, mint biztonság, mint tárkapacitás szempontból. üzenet a piackutató "szakembereknek" akik elméletben figyelik, hogy éppen mire is lenne az embereknek szükségük.
  • Scroll
    #34
    HDDVD, Blu-ray miaz? Ezeket is most kellene leváltani holora. A DVD már kiba. kicsi, olyan mintha vissza csöppentünk volna 95-be, ha a vinyó-DVD arányát az akkori vinyó-flopy-hoz hasonlítjuk (a blu-ray-t vehetjük zip-drive-nak). A különbség csupán annyi, hogy akkor volt a CD, ami alig volt kisebb mint az átlagos vinyók. De most mivan? Semmi. Talán pár év és lesz holo-disk.
  • psishock
    #33
    a véleményed osztom.
    a képtől meg egyenesen le vagyok döbbenve, de valahol meg tudom érteni, ilyen arcal (+a többi) miért választotta, hogy továbbtanul... -_-
  • HUmanEmber41st
    #32
    A fotón látható Izének látszik az ádámcsutkája, tehát közeleb áll születésileg a férfi nemhez, de műtétileg..ki tudhatja?? :D :D
  • GYGERI
    #31
    nőnek nő, de elég csíra
  • dez
    #30
    Úgy hívják, Dr. Susanna Orlic. Szerintetek a Susanna férfi v. női név?
  • petruszvaldesz
    #29
    szerintem nő... mivel a férfiak nemnagyon hordják a jegygyűrüjüket :D
  • Dinosaur
    #28
    Kezeiből itélve szerintem férfi az, csak annyit kisérletezhetett hogy a sugár kicsit félrement.
  • Inquisitor
    #27
    6 rétegű BD nem nagyon lesz kereskedelmi forgalomban, mert kb. annyira kompatibilis visszafelé, mint a 90 és 99 perces CD volt anno, vagy se.

    Azt meg ne feledjük, hogy ez a holografikus adathordozók első generációja még csak, akár 100x vagy 1000x nagyobb kapacitást is ki lehetne csiholni, ha lesz megfelelően olcsó technológia hozzá. Azért a filmszalagra fényképezett optikai hangtól sok id volt eljutni a CD lemezig, majd a BD lemezekig. Remélem a holografikus cuccoknál gyorsabban megy majd.
  • avman
    #26
    rendelj interneten, agytröszt.
  • jeti00
    #25
    már tényleg ott tartunk, hogy kijön egy ilyen és idő sincs használni mert úgyis kijön egy jobb ^^
  • kernerster
    #24
    Dobok egy hsz-t a 23-ra: sztem is.
  • Axon
    #23
    Egyébként nem tudom hogyan áll a szavazás a képen látható lény nemi állapotáról (férfi-nő), de én dobok egy szavazatot a "harmadosztályú transzvesztita, közvetlenül a mellműtét előtt" lehetőségre :-)

    Bár minden tiszteletem azé a travié aki hololemezeket fejleszt :-)
  • Axon
    #22
    Éppen ez volt az ötszázadik ismertető szuper nagy tároló kapacitású lemezekről, viszont a teszkóban még mindig a 4,7 dvd-t kell megvennem ha valamit tárolni is akarok (még a 8,5 dvd-t is ritkán lehet kapni).
    Nem a híreket akarom olvasgatni az egyre szuperebb kísérletekről, hanem végre levenni a polcról a gigantikus tároló kapacitású lemezeket, megfizethető áron.
  • grebber
    #21
    Éppen ez a nagy baj.vinyoknál legalább nem kérnek el a nagyobbért 5-6 szor annyit mint a fos lemezekért!
  • dartois83
    #20
    ...szóval ne legyünk annyira férfisoviniszták, hogy ezért kritizáljuk, valamit azért letett az asztalra, és talán még mindig szebb, mint jónéhány sg fórumozó
  • dartois83
    #19
    Hát lehet hogy nem egy playboy-nyuszi a hölgy, de nem sok (festett) szőke hajú nőt tudok, aki élvonalbeli holografikus technikákat fejleszt....
  • ioinme
    #18
    Sajna igen, láttam már hatalmas méretű dolgokat, manapság az a divat minél nagyobbat mindenből. Remélem egyszer elérhető ára lesz.
  • dotkom
    #17
    hat nem tom. pl ketretegu dvdt sem azert vesznek az emberek mert gazdasagosabb, hanem mert ugy fer ra csak az anayguk. es nemsokara biztos lesznek 25 Gb-os filmek, meg jatekok stb.
  • Anubys
    #16
    "Cicije nincs :P"

    Lehet h., abból készül a holodisk, arra használták fel. :D
  • ioinme
    #15
    Mennyi az ára átszámítva nem tudja vki?
    Remélem hogy az a meghajtó/író, az gyorsan megír egy ien lemezt ami fullig van cumózva, és nem órákig tart majd mer az gáz lesz nagyon.
    Amugy nagyon reménykedek ebbena dologban, mert lusta vagyok vinyókat venni,a gépen meg folyamatosan hejhiánnyal küszködök, kapóra jönne pár ilyen lemez/meghajtó.
  • dez
    #14
    A DVD sem volt mindig ennyi. (Mellesleg akkor már jobban megéri egy márkásabb monjuk 120-ért, annál 10-ből 10x jó is lesz az írás, és talán 1-2 év múlva is rajta lesz az adat. ;) )
  • grebber
    #13
    Kár hogy soha nemlesz egyenesen arányos a DVD-vel ergofelejtős az összes izombrutál méretű lemez számomra!

    25gb-os lemez 4-5 ezer lol veszek 6 dvd-t 400fT-ért az ugyanottvagyok.
  • dez
    #12
    Dr. Susanna Orlic :)
  • dez
    #11
    A Mempile TeraDiscjének semmi köze a holográfiához.