8
  • Petko
    #8
    kösz
  • sanyo1212
    #7
    Petko:

    Te hülye vagy bazzeg!
  • Petko
    #6
    hmm... én ez a tőke meg beruházás, illetve állásteremtést nem értem....
    minek, kinek jó ha beruháznak és miért?
    kinek teremtenek állást? milyen állást teremtenek? nekem?

    ha szereted a beruházásokat, van egy remek új üzleti ötletem! Nem tudom pontosan hogy családi házban vagy lakásban laksz e, de... fizetsz nekem 160 ezer forintot... ezért cserébe én beruházok nálad nagy értékben..
    veszek az ikeában 22 db ERIK, és 5 db ASPVIK tárolószekrényt magamnak és ezeket odaviszem hozzád a lakhelyedbe, és ezekbe fogom tárolni a szüleim 89 óta felgyülemlett könyvelési aktáit (~600kg, - amit kötelező sok évre megőrizni)... havonta kapsz egy ezrest ha rendben tartod őket, és leporolod.. esetleg más kacatokat is odavihetek hozzád mert teli van a garázs mindenféle cuccal... van egy csomó lehasznált nyári, téligumi, call now 1-800-GOOD-DEAL !
  • sanyo1212
    #5
    Petko:

    Én azt nem szoktam érteni, hogy egyszer az a baj, hogy milyen marha sok diplomás munkanélkülink van, aztán meg az a baj, ha a kormány segítségével teremtettek nekik munkahelyet. Most akkor mi is van?

    Az országok között is pont ugyan olyan verseny van, hogy hová menjen a tőke, mint ahogy te akarod mondjuk elkölteni a pénzed valahol. Ha pl. akarsz venni egy kocsit, akkor elmész az egyik autószalonba, meg egy másikba, (meg esetleg még 4 másikba), és ahol a legtöbb kedvezményt, szolgáltatást adják ott fogod megvenni.

    Szerintem ezt csak az nem érti meg, aki nem akarja.

    Úgylátszik te sem...

    Vagy az bánt jobban, hogy neked nincs esetleg esélyed középvezetőnek bejutni?
  • Petko
    #4
    na az is tényleg nagyon jó nekem, meg érdemes a szüleim adójából rákölteni hogy amikor itt a soroksári úton elmegy a hév akkor megcsodálhatom az irodaépületüket, meg növelik budapest látványát hogy a középvezetők audi a6 osokkal furikáznak a városban... meg akár még beállhatunk takarítani is 700 an

    de most lett egy nagyon jó remek üzleti ötletem... szólok én is a kormánynak hogy van egy hatalmas beruházási ötletem, nem is kell 1.3 milliárd csak 800 millával támogassanak
    fogom ezt a pénzt és építek egy hatalmas hangár épületet valahol törökbálinton, plusszba persze veszek a tesómnak meg szüleimnek egy kocsit... esetleg egy kis repülőt
    aztán teremtek 1000 munkahelyet... mindenki jöhet, könnyű munka, mindenféle járulékkal, nem igényel képzettséget, persze részmunkaidőre bejelentve havi 40 rongyért... de csak annyi lesz a dolga az 1000 magyar alkalmazottnak hogy a hangárban, mindenféle nyugati országból importált biohulladékot, kórházi szemetet, vendéglátóipari hulladékot, ülepítőiszapot kell lenyelni és megemészteni... tök jó meló, jár hozzá mobiltelefon céges jutalékként... és voálás kész az EUs szabvány hulladékfeldolgozó üzem
    később persze tervezzük bővíteni a vállalati profilt, lehet rádióaktív hulladékot is feldolgozni, vagy a kövérebb munkatársakat feldolgozni, és nyugatra pipereszappant exportálni
  • sanyo1212
    #3
    Petko:

    Vagy kapnak pénzt és idejönnek és lesz 9 milliárdos beruházás és 800 új munkahely, vagy elmennek máshova.

    Gondolom te is tudsz számolni, hogy melyik éri meg jobban mielőtt butaságokat írsz le.
  • BRobee
    #2
    Pár évvel ezelőtt a harmadik legveszteségesebb cég volt a Vodafone... Jól haladnak, elhintették a magot, majd évekkel később aratnak.. (még most sem)

    Ha nem kap a cég támogatást, ha nem csábítják, akkor olyan országba megy, ahol jobb ajánlatot kap. Pl. Szlovákia, vagy Csehország. Nézd meg pl. Szlovákiát, a gazdaság "dübörög" szó szerint az autógyárak és egyéb nagy beruházások miatt. Erre szükség van, de nem tagadom elk*rtak itt sok mindent.. Nem kicsit, nagyon...
  • Petko
    #1
    dejó ... remélem 60 évig nem kell adózniuk.. de miért csak 1.3 milliárdot kaptak az államtól, sokkal többet érdemelnek az adózók pénzéből arra hogy az elenyésző bevételeiket itt számolgassák egy pénzügyi központban