4977
Minden ami a VST hangszerekkel összefügg
  • stef666
    #4777
    A Nexus telepítéséhez küldtem leírást priviben...
  • stef666
    #4776
    Trilian van mac-re.A Trilogy megszűnt, az Omnisphere 2 pedig olvassa a teljes Trilian könyvtárat is...
  • ViniSoundz
    #4775
    Bezáródik a plugin is, ableton is. 2 gépen is próbáltam. Konkrétan azt csináltam, hogy felraktam a nexust, az megy frankón az alap soundokkal és megpróbáltam a Nexus-szal betallózni egy soundbankot a sok közül ami plusszban megvan. Onnantól kezdve ha megnyitom a Nexus-t, Ableton is megkressel. Mindegy, annyira nem fontos, csak gondoltam rákérdezek. Van helyette frankó Sylent, Massive, Z3ta, FM8...

    Jah meg amit nem találtam, az Trilogy mac-re. Azt régen windows-on nagyon szerettem. Valaki nem tud valami hasonló masszív bass-t?

    Mégegy dolog: valami szép zongora vst? Próbáltam már Steinberg The Grand-ot is meg Bösendorfer-t betöltöttem Kontakt 5-be, de egyik sem győzött meg. Mindegyikből hiányzik az a kicsi dög vagy az az érdekes rezonancia, ami az igazi nagy zongorán van, amikor kitartom a billentyűket.
  • Sebastien_Rej
    #4774
    azt hiszem sikerult megoldanom. Feltelepitettem egy újabb verzióját a Kontaktnak, már nem kér aktiválást
  • Sebastien_Rej
    #4773
    A library-t sehogyan, csak siman telepitettem őket a D meghajtóra egy mapába, ugyanis nincs hozzá aktiváló kódom. A Kontakt-ra már nem emlékszem. Melyikre gondolsz?
  • stef666
    #4772
    -hogyan "aktiváltad" ? - szerintem abban lesz a hiba...
  • Sebastien_Rej
    #4771
    Hello

    Van egy problémám a NI Kontakt-al

    Telepitettem a NI Kontakt 5.4.3-at. (tört verzió). Tökéletesen működik, viszont ha feltelepitek bármilyen libraryt, amelyeknek elvileg működniük kellene, akkor azok kb 10 percig mukodnek, azutan pedig keri az aktiválást. A service center-be a saját e-mailemmel vagyok beregisztrálva, ha megnyitom, ott is mutatja a library-kat, viszont ott is kéri az aktivációs kódot

    Tudnátok segiteni, hol lehet a hiba Mit csinálok rosszul
  • stef666
    #4770
    akkor meg van hozzá az összes. - a telepítésnél ronthatod el....de nem egészen értem, hogy "szétvágja" ? - nem tölti be a hangokat? vagy összeomlik a plugin?
  • ViniSoundz
    #4769
    Melyik az a 10GB-os pack? Én kaptam vagy 16 gigányi expansion-t hozzá, de teljesen széjjel vágja a nexus 1.4-em ha betöltök bármit.
  • gibson60
    #4768
    Sziasztok!
    Letöltötte már valaki az Amplitube 4-et? Ha igen, akkor kérdezném, hogy lehet Amplitube 3 presetet beimportálni az Amplitube 4-be?
  • stef666
    #4767
    -nem létezik, csak windowson tudod futtatni, de ott is csak 32bit-en.
    Az 1.4.1-hez 10 GB-nyi könyvtár van, kérdés hogy megfelelően telpítetted-e...
  • ViniSoundz
    #4766
    Sziasztok!

    Létezik Nexus 2-höz törés Mac-re? 1.4-em van, az működik, de csak az alap hangokkal (kb 4giga). Próbáltam a kiegészítő hangokat betölteni, de amint használni akarom, egyből be is záródik Nexus is, Ableton is. Utána újra kell rakni egyész Nexus-t.

    Üdv!
  • Gazsa
    #4765
    Hali!
    Néhány munkám, hallgassátok:
    Zenéim

    illetve nézzétek:
    Noé

    Köszönöm!
  • Tetsuo
    #4764
    Hívhatnák Studio Thirteen-nek is. :-D
  • stef666
    #4763
  • Andimenzio
    #4762
    Nagyon köszi stef666 ! :)
  • stef666
    #4761
    Spectrasonics Omnisphere 2, IK Multimedia Sampletank 3, Rob Papen RAW, Sonic Academy ANA, Arthuria Spark 2, Rob Papen BLUE II, Synapse Audio DUNE 2, Tone 2 ElectraX, Tone2 Nemesis...... ezekt szerezd be, szerintem találsz bennük használható hangokat
  • Andimenzio
    #4760
    Sziasztok! De jó, hogy Rátok találtam! :) Régebbi, és mostani szerzeményeimet szeretném modernebb, trendibb hangzásúra hangszerelni. Miket ajánlanátok ehhez? Jelenleg a Cubase – emben ezek vannak:
    DRUM - GROOVE AGENT ONE, STYLUS RMX, KORG ( LegacyCell, M1, MS – 20, Wavestation ), SPIRE, SYLENTH1, NEXUS, HALOINONE, 4FRONT PIANO MODULE, CLAVIA LAB, KONTAKT 5 – 16 out – 8 out, Minerva, padawan, és még 4 – 5 más hangszer, amikkel inkább élőbb hatású zenét lehet csinálni – merthogy szeretem azt is. :)
    A cél most az, hogy mai kornak megfelelő hangzást lehessen elérni.
    Előre is köszönöm a segítségeteket, és nagyon várom az ötleteket!!!
    Üdv Mindenkinek! Andi :)
  • Tetsuo
    #4759
  • stef666
    #4758
    nem semmi lista... :D
  • haflac
    #4757
    Ha esetleg valakinek hiányozna 1-2 vst,akkor ITT,és ITT nézzen szét.
    10 euro egy hónapra a prémium tagság.
  • haflac
    #4756
    annál ugyan ez a szitu
  • stef666
    #4755
    igen, de ez nem a Sylenth1, hanem a Spire
    Utoljára szerkesztette: stef666, 2015.08.30. 14:11:35
  • haflac
    #4754
    Megvan a megoldás!Ha a legalsó értéknél szám van,akkor mindig,az ahhoz tartozó presettel fog indítani. :)
    kép
    Utoljára szerkesztette: haflac, 2015.08.30. 00:35:46
  • stef666
    #4753
    A Sylenth 1 se jegyzi meg alapból azt az állapotot amin utoljára bezártad. -Egy mentett projectben viszont ugyan ott kellene hogy megnyíljon, ha ezt se tudja, akkor vagy az Ableton a hibás, vagy a Sylenth1 töréséből fakad a dolog. Ki kell próbálni más DAW-okkal, hogy ott mit művel...
  • haflac
    #4752
    Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem.Ha használni szeretném a Sylenth vst-t Ableton live 9 suite és 7-es alatt,nagyon sokszor csinál olyat,hogy nem azzal a presettel indítja el amit én szeretnék,hanem vagy az elsőre ugrik, vagy egy másikra.Mi lehet a probléma,illetve mivel lehet elkerülni.Segítségeteket előre is köszönöm!
  • stef666
    #4751
    A Spark megy minden formában (AU, VST, RTAS) , és még Standalon-ban is, tehát DAW nélkül. Nem kell hozzá semmi vas. Ami van hozzá gyárilag az egyébként is csak egy midi vezérlő.
  • Asiss
    #4750
    Stef!írtam privit pár napja.Kösz a választ.Az arturia spark az megy önállóan szoftverként?Mert az ha jól tudom az egy arturia vas alá íródott progi.Van linked esetleg hozzá?thx
  • stef666
    #4749
    A Reason törés megállt az 5-ös verziónál, ami csak 32 bit-es. 64bit-es dob-ok: Fx Pansion Geist, Arturia Spark2, iZotope iDrum v1.7, MOTU BPM 1.5, ..ezek mind mennek 64bit-en. Mac 10.9.5-el
    Utoljára szerkesztette: stef666, 2015.08.23. 10:24:37
  • Asiss
    #4748
    Hello!
    Tud valaki ajánlani vsti dobgépet , amit a cubesban lehet használni?Elsősorban Reason redrum-szerű érdekelne.
    Esetleg 64 bites Reason van használható?
    Kösz a válaszokat.
  • Asiss
    #4747
    Sziasztok!Van itt valaki aki Imac-en szerkeszt zenét?
  • ViniSoundz
    #4746
    ok, thx!
  • stef666
    #4745
    Win-re az 5-ös (AIR) verzió, Mac-re meg nincs fullos. Mindkettőre van az Elements 8.0.10 , ami megy 64 bit-en is... de mac-re van azért még egy-két más, értelmes DAW is...
  • ViniSoundz
    #4744
    Melyik most a legújabb tört Cubase, ami használható is? Nem elements, hanem full. Mac-re, Win-re egyaránt érdekelne, esetleg link? :) Danke!
    Utoljára szerkesztette: ViniSoundz, 2015.08.13. 10:55:22
  • stef666
    #4743
    Kiadták a MOTU DP9-est, 30 napig ingyen használható a fullos változata is mind Windows mint Mac alatt.
    MOTU Digital Performer 9
  • IMYke2.0.0.0
    #4742
    Eddig is tudtam, hogy zseni, de ez eddig mindent üt: How To Create Record Scratching / Crab Sounds With Two Ableton Live Effects - TomCosm
  • IMYke2.0.0.0
    #4741
    Azért jó még ilyen klasszikus Trance-t hallani: "Ableton Live 9 and Sylenth 1 Trance Track"
    S igen: a szinti az szerintem is 1:1 Depeche Mode.
  • ViniSoundz
    #4740
    Hi! Beírom ide a kérdésemet, mert Traktor Pro topicban egy lélek nincs, itt hátha tud valaki segíteni, ha valaki nagyon vágja az NI cuccokat.

    Van ez a Traktor Scratch Pro 2.6.2, ezt használom már jó ideje egy Macbook Pro-val, timecode lemezekkel és egy Focusrite Saffire Pro 14-el. Csináltam a hangkarinak egy fasza setupot, így simán megy a timecode.
    Viszont, az új Traktor verzók (2.6.8-tól felfelé) nekem a Scratch-re azt írja mindig, hogy disabled. Nem megy a timecode funkció, ha nem NI kártyád van? Eddig csak az volt a feltétel, hogy legyen egy 4in4out kártyád, alacsony latency-vel és igazából már mehet is a dolog. De már új verzákhoz NI dedikált vas kell?

    Tudtok erről valamit?
  • IMYke2.0.0.0
    #4739
    Az inspirációt József Attila "Reménytelenül" című, 1933-ban íródott verse adta. A zenei- és videó kompozíció az én két heti munkám.
    Jó hallgatózást:
    i2k'015 feat. József Attila...Hopeless (Full mix) 06:00, 88 BPM
  • IMYke2.0.0.0
    #4738
    A Gladiator tényleg príma cucc - a többit meg még nem ismerem.
    Az a szomorú helyzet, hogy fizikai tárhelyem nincs már ehhez, és nekem is kéne már a 64-bitre váltás és a pluginek szűrése. A kezdetben próbaképp feltett darabok is fenn terpeszkednek, és már semmi ilyesmit nem merek törölni, mert egyik-másik projektemben ott figyelnek, és szeretnék egy teljes forrás-legyűjtést készíteni valamikor [későbbi újraszerkesztéshez].
    Az Abletonos Collect and save átmeneti megoldás sajnos, a pluginekre hivatkozások eltűnnek, ha időközben törölsz valamit. A Freeze-t meg nem szeretem, mert zabálja a tárhelyet.