4977
Minden ami a VST hangszerekkel összefügg
  • Hellhammer
    #17
    Amúgy a Cubase és a Nuendo között mi a különbség? Én első nekifutásra teljesen ugyanolyannak találtam, mondjuk nem mélyedtem bele túlságosan egyikbe se :)
  • stef666
    #16
    Már értem, én elsősorban valóban midi-zek, talán azért nem tetszett annak idején a MAGIX.Most a Steinberg Nuendo-t és az Ableton Live-ot használom ,egy Korg M1R vassal,+ 10-15 VST-t.
  • Hellhammer
    #15
    Thx, bár én még noob vagyok hozzá, csak otthon használom :) Amit le lehet tölteni tört verziót, az alapból német nyelvű, egy nem hivatalos angol fordítás van hozzá.
    Nemtom mire szeretnéd használni, de mivel egy VSTi fórumban vagyunk gondolom inkább midi ;) arra viszont inkább a Nuendo vagy Cubase jobb sztem, többet tud a midi szerkesztőjük. Én a midit csak dobra és basszusra használom (meg néha ilyen aláfestő dolgokra), abban meg nem kell túl nagy variálás :) (bár néha jól jönne olyan funkció, mint pl. a cubase-ben van, hogy bizonyos határok között lehet véletlenszerűen variálni a paramétereket)
  • stef666
    #14
    Nem kicsit ismered a Samplit., minden elismerésem!Én megmondom őszintén hogy egyszer feltettem és elég primitívnek itéltem meg a Steinberg Nuendo-hoz képest, de ezek szerint elhamarkodottan döntöttem. Nem tudod létezik német nyelvü változata, vagy át lehet állítani a nyelvet németre?
  • Italo forever
    #13
    Hát igen nem rossz az oldal de messze nem a legjobb.....
    Csak egy a sok közül!
    Egyébként a FL valóban nem rosssz, a Cubase-t nem nagyon ismerem!
    De a FL mellé nem is kell a Cubase.
  • mila69en
    #12
    http://magesy.net:) minden ami szem száj fül ingere:) amúgy szvsz fl studio meg cubase faszányos
  • Hellhammer
    #11
    Ja meg ami még nagyon fontos csak kifelejtettem: a samplitude object szintű "gondolkodása".
    Így példaként, hogy mire gondolok: van egy sávom, amire be vannak lőve a plugin-ek rendesen, de mondjuk szeretném ha a verse utolsó négy ütemén valami erőteljes visszhang lenne. Na ezt meg lehet úgy is csinálni, hogy duplikálom a sávot és még rányomok visszhangot is az effektek közé, aztán az utolsó 4 ütemet ebbe a sávba rakom, az eredetiből meg kitörlöm. Lehet úgy is csinálni, hogy midin keresztül csinálok paraméter automatizálást a visszahng effektre, hogy csak a 4 utolsó ütemnél "jöjjön elő".
    A samplitude-ban viszont tök egyszerű, mert csak simán kettévágom az object-et az utolsó 4 ütem előtt, aztán az object editorban rányomok egy visszhangot pluginként (szal nem destruktívan szerkesztem). Itt van egy screenshot, ami alapján talán jobban érthető mire gondolok :) Szal az object editorban is lehet rápakolni az object-re plugin-okat, lehet eq-zni, aux send-et állítani, meg mindent amit mixerben is tudsz csinálni, és ezen felül még ugyanúgy megvan az összes mixerben meglévő lehetőség is.
  • Hellhammer
    #10
    A két legkézenfekvőbb dolog amiben számomra jobb az a gépigénye és a kezelhetősége. Teljesen más logika alapján van felépítve a samplitude, és számomra sokkal jobban érthető.

    Pár apróság ami eszembe jut hirtelen (lehet írok pár láma dolgot, annyira nem mentem bele a cubase-be, szal lehet, hogy abban is van egyszerűbb megoldás):
    - az effektek és send-ek routolása sokkal egyszerűbb (azaz, hogy a mixeren hogyan legyenek a dolgok - gain, pan, volume, eq, pre-post vst insertek, pre-post aux sendek, stb. - és ezen belül még a vst plugin-ek sorrendjének manipulálása)
    - ha mondjuk mute-olok pár sávot, akkor a globális mute gombot nyomogatva megjegyzi, hogy melyik sávok voltak mute-olva és nem kell külön-külön muteolni megint a sávokat
    - nem kell külön tempo track ha variálni akarok a tempóval, vannak mindenféle markerek amikre "bármit" be lehet állítani
    - a cubase-nél (sztem) jobb minőségű "beépített" eq és dinamika processzor (sima kompresszor és multiband kompresszor is)
    - az object-eket sokkal könnyebben lehet manipulálni (time stretch, crossfade, vágás)
    - a vst hangszereket csak rádobom a sáv kimenetre, nem kell még külön tárolóba bepakolgatni (ha jól emlékszem a cubase-ben van ilyen vst instruments abalak)

    Ami viszont a Cubase-ben fasza és a Smaplitude-ból nagyon hiányzik nekem az az, hogy ha többször veszek fel egy témát ugyanazon a sávon akkor a Cubase-ben be lehet állítani, hogy egy sávon látszódjon az összes így egymás alatt stack-elve, és könnyen válogathatok köztük, hogy melyik lett a legjobb felvétel. Szal a Samplitude-ban ez a többszöri felvétel egy témára kicsit bonyibb, bár van benne object manager de hát na :)

    Meg olvastam olyat is, hogy a samplinak több a headroom-ja, szal ilyen 3-6 dB-el hangosabbra lehet megcsinálni benne a dolgokat túlvezérlés nélkül (de ezt nem nagyon mondom, mert én nem vettem észre, és hát ez a "mondták, hogy" dolog kicsit olyan izé :)).
  • stef666
    #9
    Egy kicsit kíváncsivá tettél,mi jobb a Samplitude-ban a Cubase-nál?
    -Szerintem csak az ára.(persze a mi esetünkben ez nem lényeges)
  • Hellhammer
    #8
    Mondjuk én vst-ben inkább plugineket használok többet, hangszerből csak keveset, mert alapvetően gitáron nyomom fel azt amit csinálok :) Amit használok hangszert az az ezdrummer, hardcorebass, orchestral, superquartet meg néhány kicsi ingyenes vsti szinti.
    Az audionews-on hamarosan lehet regelni (jövő hét hétfő-kedd) és nem bonyolult bent maradni, csak hagyni kell jó sokáig seed-en a letöltött cuccokat :)
    Ja én vst host-nak a samplitude-ot vagy a cubase-t használom (bár inkább a samplitude, sztem jobb mint a cubase, bár vannak funkciók amik meg a cubase-ben jobbak, de ez másik topic lenne :)).
  • Italo forever
    #7
    Természetesen nem akarok innen elcsábítani senkit!!!
    Ha azt mondjátok hogy legyen itt is egy ilyen fórum, akkor rendben van, legyen!! Én benne vagyok!
  • Italo forever
    #6
    Sziasztok!

    Na végre másokat is érdekel ez a téma..!
    Az audionews.ru oldalon jelenleg zárva van a regisztrálási lehetőség.
    Akit érdekel viszont ez a téma azt szívesen látom a következő fórumon:
    Ide katt!!

    Itt van egy külön programok topic és azon belül pedig van a VSTI Plugin-el foglalkozó topic! Bakterzoli barátom a szakértője a témának én egyenlőre csak most ismerkedek vele!
    Folyamatosan töltök le torrentről is na meg ott megkahatjátok azon oldalak címét is ahol ingyen letölthettek szinte bármit ami a témával kapcsolatos!
    Iszonyat mennyi minden van fent!
    Ha érdekel gyertek el és regizzetek be!
  • stef666
    #5
    Nem csak a Steinberg Host-okkal mennek a VST-k hanem pl.(csak a nagyobbakat említve) Ableton Live-al, az Emagic Logic-al,vagy a Fruity Loops is kiválóan kezeli. Nem akarom a Reasont leszólni, de szerintem messzemenőleg kevesebb hangszeres lehetőséggel bír mint a fentebb említett progik-a hangminősége pedig megint megérne egy misét....
    Javaslom -ha még nem tetted volna-, próbáld ki az Abletont szerintem kis gépigénye és közel professzionális tudása mindenképp megér egy próbát. Ha innen veszed le még a magyarítását is megkapod:http://rapidshare.com/files/33959263/Ableton.Live.v6.0.7-AiR.rar
    A Z. által említett oldalon pedig nem egyszerű bennt maradni- kell hozzá egy kis torrentes tapasztalat.
  • blackgamer
    #4
    ezeket a hangszereket csak Steinberg termékekkel lehet használni?
    mert Propellerheads Reason-jénél refill-nek hívják ezeket a hangszerbankokat, én azokat gyűjtöttem annó, de a kezelhetősége bonyolult
    melyik progit használod VST hangszerekhez?
  • Hellhammer
    #3
    Lehet, hogy gyorsan kimoderálnak, de audionews.ru ;)
  • Gabyee
    #2
    jó topig lesz,jövök majd sokszor csak előbb levizsgázok:P
    én is használok pár százat,de nehéz kiválsztani a legjobbat
  • stef666
    #1
    Ide várom azokat a fórumozókat akik számítógépes zeneszerkesztéssel foglalkoznak,és ezen belül VST hangszereket alkalmaznak. Minden ezekkel kepcsolatos kérdésben(alkalmazások, kezelés, letöltések ,stb.)legyünk egymás segítségére!