75
Még Margaret Thatcher miniszterelnöksége idején, a jelentéktelen Falkland-szigetekért vívott
angol-argentin háború idején a legendáriumok szerint a harcedzett dél-amerikai katonák fegyverüket eldobva futottak arra a hírre,
hogy a legendás angol gurkhák jönnek ellenük.
  • Teppik Amon
    #75
    akkor ők nem hurka gyurkák!
  • Terrorcigano
    #74
    kb 14 évesen olvastam először a Gurkha alakulatról. Azóta sok infót begyűjtöttem róluk. Irgalmatlan kemény kiképzésük van. Nem nagyon lehet már őket embereknek nevezni.
    Nem akarok most nyóc oldalt írni róluk mert mennem kell piálni.

    A lényeg hogy akármennyire is jók (a legjobbak jelenleg) az első német (náci) ejtőernyősök nagyon durván elkenték a szájukat. Nem tudtak velük mit kezdeni. Ennyit jelent a hazaszeretet. Nem mindig a tudás győz.
  • Terrorcigano
    #73
    a kard,kés könnyítését és rugalmasságát szolgálj első sorba... a gyorsaság és az akár egy kézzel is kivitelezhető vágások miatt kezdték el alkalmazni. 20-30% is megtudta könnyíteni a penge súlyát és kevesebb anyag is kellett a kard/kés elkészítéséhez...
  • Tetsuo
    #72
    lol
  • harcu
    #71
    A vércsatorna a vágóhidak környékéről vezeti el a felesleget a folyóba. Vagy inkább google?
  • Tetsuo
    #70
    A vercsatorna mire jo? Hogy ne legyen veres a katona keze? :)
  • leonforce
    #69
    Egyetertek...
    Keves kes felel meg pl.olyan ellentmondo kovetelmenyeknek h egy suhintasra vagja at a 2 ujjnyi vastag faagat es utana papir vekony szeleteket lehessen vele vagni egy paradicsombol...(es persze fel lehet vele nyitni egy autot mint egy konzervet)
    Eddig egy ilyet lattam(Cold Steel Recon Scout)
    Persze az sem tokeletes..(ha egyaltalan van olyan h"tokeletes")
    Nekem nem jon be a kukri..igaz felelmetes fegyver..akarcsak a gurkhak.. :)
  • harcu
    #68
    Azért a kukritól nem kell hasraesni, az adott nép egy jellegzetes késítpusa, mint a machete, vagy az indonéz krisz, de ide sorolható a skandináv késtípus is. Mind sok évezredes fejlődésen ment keresztül, hogy az adott földrajzi területhez és felhasználási módhoz a legjobban illeszkedjen. Egy kukrival például kiválóan át lehet vágni vékony cserjéket egy suhintásra, esetleg levágni a gonosz ellen fejét, de faragni, finomabb munkákhoz már kevésbé alkalmas, nem is az volt a feladata. A skandináv késeknél a famegmunkálás fontos szempont volt, tehát azok kisebbek, nem erdőket irtanak ki velük a Johansson nevű helyi rambók egy csapásra, hanem a vágás a fő céljuk.
    Olyan, hogy ideális, vagy legjobb késtípus nem létezik. Csak arról lehet beszélni, hogy mi a legjobb kompromisszum, melyik tulajdonságot rontják el, hogy a másikat javítsák. Tipikus példái a designkések, vagy "kéjgyilkoskések", amik általánosságban W kategóriás akciófilmekben tűnnek fel a rosszfiúk kezében, ahol egy szimpla bicska nem mutatma jól, és nem lenne eléggé vérszomjas vele a 28szoros tömeggyilkos. A katonai késeknek sok szempontnak kell eleget tenni. Elsősorban jó szúróképességgel kell bírniuk, ehhez nem árt egy erre alkalmas hegytípus, és egy vércsatorna is jól jöhet a pengébe marva. A vágás megint nem elhanyagolható, ehhez megfelelő éltípus szükséges. Például nem mindegy, hogy a kés éle egy vagy két oldalról van élezve, milyen ívben fut fel hegyre, csak az penge alsó, vagy felső része is élezve van-e. A fogazott élek nagyon jól jönnek, ha zsinórt, drótot kell vágni, esetleg fát, de egyéb esetben rontanak a vágás hatékonyságán. Ezért szoktak kombinált életek alkalmazni pl. Aztán egy katonai késtől elvárható, hogy lehet vele fát megmunkálni, faragni. Ide a recézett él kifejezetten hátrányos, de a fűrészeléshez meg szükséges.
    Egyszóval sokan sokféle kést tartanak ideálisnak, ki mit választ, egyéni ízlés és feladatkör függvénye. Egy ejtőernyős várhatóan nem machétével fog ugrani a sivatagban, de a dzsungelbe sem a 8 cm-es svájcibicska a megfelelő (francia változatában széria a kihajtható fehér zászló).
    Na, kicsit hosszú lett, de kikívánkozott. :)
  • polarka
    #67
    Ez jó.
    Irakban vagy az afgánoknál nincsenek?
    Lehet azért szerencsétlenkednek még mindig ott:)
  • Falcon87
    #66
    A hasból kinövő majomágyú a hurka katonák legfélelmetesebb fegyvere!
    Olyan kemény, hogy elvonja a vért az agytól, és a nyaki izmoktól, ezért lóg a feje.
  • Falcon87
    #65
    hurka katonák
    nyami
  • Punker
    #64
    spektrumon láttam 1-et pár éve, nem titok hanem qrvasok meló, nem gyárban készült tucat termék.
  • SHADOWEYES7
    #63
    azért tényleg kiváncsi lennék a híres elkészítés módjára ,ha valami dokumentum filmben vagy valahol bemutatnák!!
    vagy az is titok???
  • Punker
    #62
    szép kis bicska :)
  • SHADOWEYES7
    #61
  • Tetsuo
    #60
    1ébként a normál lövedék is, mikor becsapódik a testbe, olyan lökéshullámokat indít meg, h durva látni! Mintha kocsonyába lőtték volna. Utána pedig mégis "csak" az eltalált szerv sérül, mert a rugalmas szövetek sokmindent kibírnak.
  • SHADOWEYES7
    #59
  • Tetsuo
    #58
    ok. szerintem sem. ;)
  • Punker
    #57



    ".45 ACP lövedék útja a ballisztikus gélben." (a gél ellenállása megegyezik az emberitestével.)
  • Gnome
    #56
    én olyat is olvastam, hogy a lövedék rezonanciája is kiválthatja az erek szétpattogását a testben, szal ha az AKban olyanfajta töltények vannak akár az is előidézheti
  • VRSDM
    #55
    nem az ak-ra írtam, csak úgy ámblokk, hogy nem kell lenézni egy fegyvert azért mert netán régebbi.
  • Tetsuo
    #54
    A gurkha katonákról asszem a Frei készített 1x filmet, nem? Nekem úgy rémlik. Érdekes volt, addig még nem is hallottam róluk.
  • Tetsuo
    #53
    Természetesen nem csak a lökéshullámtól hal meg vki, hanem attól is, ha 1 lövedék leszakítja vmelyik testrészét.. ugyanis 90% h nem tudják elszorítani az ütőereket.
  • Tetsuo
    #52
    az AK nem ilyen :)
  • Gnome
    #51
    az ég nemkék? színasszociáció..
  • gyuri12
    #50
    ööö de az nem fogja lassítani a lövedéket? légellenállás...
    (ték)
  • Gnome
    #49
    ez a lövedéktől is függ...van olyan aminek az elején kis mélyedés van és kilövés után odasűrűsödik a levegő, becsapódás után elszabadul és szétrobbantja az ereid
  • Glpetyus
    #48
    + állítólag még az SAS-ben,és testvéralakulatánál az SBS-ben is szolgálnak 1-2-en.
    Pedig oda tényleg csak a legjobbak legjobbjai kerülnek be.
  • gyuri12
    #47
    de volt akkor is olyan puska,csak én ezt hallottam
  • 89
    #46
    Ja ez vót a Sztár Vórszban is
  • VRSDM
    #45
    nem is te lennél, én most nem kislábujjra értettem, és nemis régi német puskára, hanem a mai távcsöcses fegyverekre... de mind1 :D
  • gyuri12
    #44
    erről én is hallottam,hogy volt egy német puska,amivel eltalálod a fickó kislábujját,de meghalt,mert szét mennek az erei:)
  • VRSDM
    #43
    nem de sok esetben nem a találat okoz halálos sebet, hanem akkora ütést mér a véráramban (ez leginkább sniper fegyverekre jellemző, de megeshet erősebb karabély vagy támogatófegyvereknél is) szóval akkora ütés mér, hogy a túlnyomás miatt egyszerűen szétpattannak az ereid, és minden fele folyik belül a véred...
    de ezt " ADAM II " jobban tudja ;)
    értsd ha kézen-ha lábon-törzsön talál el, szinte akárhol akkor is véged van...
  • Sadist
    #42
    Jah, eltalálja a kis lábaujját és meghal.
  • VRSDM
    #41
    janek - a bf2 egy árkád majomkodás :) nevetgélni jó, inkább kimegyek aztán lövök as-el -.- de tényleg
    ON!!!
    /ezért írtam én 600-700 métert, hisz odáig még reális esélye van egy jó célzónak eltalálni a célt (attól függ mekkora :D)
  • j4n3k
    #40
    Tudom, de ha véletlenül eltalál valakit 1500m-en belül, az még biztos halálos.
  • Tetsuo
    #39
    AK-val nem lehet Ltalálni semmit 1500m-re.
  • j4n3k
    #38
    úgy tudom, hogy 1500m-ig halálos, persze mákod van ha 1500m-ről eltalálsz valakit.
  • j4n3k
    #37
    Próbűld ki a battlefield 2-t, ezek a fegyverek mind benne vannak :)
  • Punker
    #36
    ne OFF-oljunk inkább :)