23
  • Kobaljov
    #23
    itthon is foglalkoznak a témával már egy ideje, nemrég volt workshop is:
    az előadások, vita videóközvetítése
  • Sanyix
    #22
    "Ki fogja beállítani? Ez már problémásabb, ugyanakkor más részről meg egyszerűbb." ugyanaz mint eddig, DHCP szerver.
  • assdf
    #21
    Valamelyik nap egy parkban neteztem a laptomommal, és próbaképp ránéztem hány wlant talál. Mit ad isten a talált 6ból 2 védetlen volt, de olyan szinten hogy még a routernek is a default jelszava volt. Gondolkoztam rajta mit szólna a tulaj ha kizárnám (de azért nem voltan bunkó). Viszont ezentúl majd beindithatom a mosógépet is nyugodtan meg leolvaszthatom a hütőt ha unatkozok, szegény tulaj meg csak nézhet hogy mi történt a bela123-al :D
  • assdf
    #20
    Majd igy lesznek a domain nevek: huto1.bela123.hu
    :DDD
    vagy
    furdoszobaimosogep.bela123.hu
    :DDD
  • L3zl13
    #19
    A mobil eszközökkel semmi gond, de a TV, a hűtőszekrény és a mikró miért kell, hogy önálló publikus IP-vel bírjon?

    Ki fogja beállítani? Ez már problémásabb, ugyanakkor más részről meg egyszerűbb.
    Egy jó auto-konfigurációs rendszer sokat segíthet.

    Ki fogja megjegyezni az összes háztartási eszközének a publikus IP-jét, hogy kintről rácsatlakozhasson?
    Ha csak 1 kijárat van, akkor csak annak kell megjegyezni a címét. Esetleg lehet domain-neve is.

    És ki fogja megváltoztatni az összes ilyen eszköz default jelszavát, hogy más ne jusson be az otthoni hálózatba a segítségükkel?

    Ha az összes otthoni eszközöm először egy központi egységhez csatlakozik, legyen az router, PC, vagy a ház "agya" akkor mindezek központilag módosíthatók/korlátozhatók.

  • BiroAndras
    #18
    "Inkább legyen háztartásonként 1 vagy szükség esetén pár kijárat, és minden más azon keresztül menjen."

    És ha kimész a házból? Mobil eszközökről van szó.

    "Ha kell akkor befelé portforwarddal."

    És ezt ki fogja beállítani?
  • BiroAndras
    #17
    "Viszont tapasztalt vén róka vagyok, és erõs a gyanúm, hogy valakik már megint el akarják lehetetleníteni a korábban megvásárolt, beüzemelt, kitapasztalt és JÓL MÛKÖDÕ rendszereket."

    Az IPv6-nak sok jó tulajdonsága van a nagyobb címtartomány mellett.
    Bővebben : IPv6
  • BiroAndras
    #16
    "Én nem vagyok internetes szakértõ, de számolni még tudok. Amennyire én tudom, max. 256 a negyediken IP cím lehet, ami kb. 4,3 milliárd. Hány internetre kötött számítógép van a világban?"

    Nem ilyen egyszerű a képlet. Egy csomó cím nem érvényes (pl. a 0 és 255 végűek). Több nagy tartomány speciális célokra van fenntartva (pl. 10.0.0.0 és 168.192.0.0 a lokális hálózatokra). Ezen kívül, a kezdeti időkben még senki se gondolta, hogy ennyi címre lesz szükség (az otthoni internet még elképzelhetetlen volt), így a nagy amerikai egyetemek és cégek (pl. IBM) nagy címtartományokat kaptak, hogy biztosan elég legyen az összes gépüknek (NAT még nem volt).
  • L3zl13
    #15
    "Minden eszköznek saját ip-címet!"

    Na én mondjuk nem szeretném ezt. Inkább legyen háztartásonként 1 vagy szükség esetén pár kijárat, és minden más azon keresztül menjen. Ha kell akkor befelé portforwarddal.

    Minden közvetlen kapcsolatban az internettel. Minden kapcsolatban egymással.
    Száz bejárat, száz biztonsági rés.
  • PoisonBorz #14
    ne legyél már begyöpösödött... nem örülnél neki, hogyha lenne otthon neked is saját ip-címed, mondjuk ingyen, üzemeltethetnél pl otthonról szervert, stb? Eszméletlen sok szolgáltatás előtt nyílna meg az út. Minden eszköznek saját ip-címet!
  • L3zl13
    #13
    Az a helyzet, hogy a jövőben minden sz@ros mobil elektronikának IP címet akarnak adni, hogy minden mindenhez kapcsolódhasson.
    Ha valós IP-ket adnak nekik, akkor ez tényleg nagyon kevés lesz.
  • halgatyó
    #12
    Viszont tapasztalt vén róka vagyok, és erõs a gyanúm, hogy valakik már megint el akarják lehetetleníteni a korábban megvásárolt, beüzemelt, kitapasztalt és JÓL MÛKÖDÕ rendszereket.
    Hogy kénytelenek legyünk kidobni ezeket,
    hogy kénytelenek legyünk valami új szemétrohadékságot megvenni (trusted PC, DRM, processzor azonosító, szartisjus címkés számítógép, stb) jó nagy drága pénzekért.
    Már azt sem képesek kivárni, hogy a régiek lassan elromoljanak
    annyira reszketnek hogy dõljön a lé
    Így szokott ez lenni, miért lenne most máshogyan
  • halgatyó
    #11
    Én nem vagyok internetes szakértõ, de számolni még tudok. Amennyire én tudom, max. 256 a negyediken IP cím lehet, ami kb. 4,3 milliárd. Hány internetre kötött számítógép van a világban?
  • assdf
    #10
    Igy van, és a kör bezárul mert azért tökölnek mert nincs ami használná :)
  • L3zl13
    #9
    Azért nem támogatják a programok, mert nem látják a fejlesztők szükségét, hogy rágyúrjanak. Ez pedig szerintem a tökölés miatt van.
  • bvalek2
    #8
    "Pánikkeltés a javából."

    Mi köze ehhez a javának? Abban írták a Vistás protokollvermet?
  • Sanyix
    #7
    Hát akik fel akarnak lépni a netre, nem fognak, mert nem jut neki ip cím :)
  • Sanyix
    #6
    5x10 a 28-on db ip címnél spórolgatnak ezek a balfaszok? Akár egyenként minden netelőfizetésre adhatnának egy egész tartományt, még úgyis bőven lenne cím, szal lol.
  • peterx
    #5
    Lehet láma kérdés, de mi történik ha elfogy az összes IP cím?
  • PíszLávJuniti
    #4
    Pánikkeltés a javából.
    Sok helyen már most is megy az IPv6 párhuzamosan az IPv4 el, csak jóformán senki nem használja ki.
  • assdf
    #3
    Mert ez is olyan mint az olaj. Már 10 éve mondják hogy holnapra elfogynak az ip cimek...
    De legalább megtanultunk takarékoskodni meg ügyeskedni. A bevezetés meg nem olyan könnyü, hisz mindennek támogatnia kell előtte, és én jópár programot ismerek ami nem támogatja.
  • whitehawk
    #2
    "A másik oldal viszont nem győzi hangsúlyozni, hogy a forgalmazók és kereskedők elvégezték a maguk feladatát, hiszen a Vista terjedése egyúttal az IPv6 térhódítását is elősegíti."

    Valami béta ipv6 támogatás van xphez is. Bár most olvastam izgalmasat, hogy nem problémamentes a Vista ipv6 kezelése..

    Egyébként érdekes, hogy az innovátor, technológiai éllovas MS ad ki utoljára ipv6 támogatást hivatalosan :D
  • L3zl13
    #1
    Hogy valaminek a bevezetésével ennyit szenvedjenek. Elképesztő.
    Már mióta kész van ez a cucc, és nem képesek dűlőre jutni...