5
  • TothLaci
    #5
    Az a gond, hogy a mobilszolgáltatóknál sokan dolgoznak. Rengeteg üzletük van, azt valahogy fizetni is kell, az átlagmobilkészülékeket pedig olcsóbban adják. Továbbá üzemeltetni kell az adótornyokat is. Bár nem tudom, hogy az jobb lenne-e, ha csak Pesten lenne üzletük, mivel nagyon sok embernek szüksége van a mobiltelefonra, bár kiszállítással is megoldható lenne, de egy átlagos ember inkább elmegy a legközelebbi helyre, és megveszi ott. Így hát marad a drága percdíj, és az ultradrága mobilnet. Bár lehet, hogy több oka van annak, hogy a mobil net olyan drága, amilyen. Most képzeljük el, hogy nagyon olcsó lenne, nagy sávszélességgel. Mindenki gyűjtene, és venne NoteBook-ot, mindenki töltene le örökké róla. Egyszer túlterhelődne a torony, de ha normálisan meg is csinálnák, az a rengeteg elektromágneses sugárzás elég veszélyes lenne az emberiségre. Végén már vezeték sem kellene ahhoz, hogy a lámpa világítson. :D
  • AljasGetto
    #4
    Utálom, hogy manipulálnak, össze-vissza sunnyantanak a reklámokban, és én inkább azt sajnálom, hogy ilyen filléres büntetések vannak.
    Az sokkal reálisabb lenne, ha helyesbítő/bocsánatkérő reklámokra köteleznék őket, emiben el kéne mondaniuk, hogy "át akartunk verni, és mivel mi nem tolhatjuk át a felelősséget a győgyszerészre, ezért néhány lényeges dolgot direkt kihagytunk a reklámból"!!!

    Ehelyett csak itt olvasok egy rövidke cikket, és az aki bevette a maszlagot, az pont nem fog soha sehol erről hallani...
  • Phaemoor
    #3
    ja, az a8-as audijukat tényleg elvehetnénk :D
  • Phaemoor
    #2
    szerintem semmi baj azzal, ha baszogatják, nagyon jól teszik. baszogassák addig, amíg a pofátlan percdíjak ilyen bicskanyitogatóan drágák! :)
    az úniós pályázatokon meg rengeteg ellenőrzés van így is, rengeteg feltételnek kell megfelelni, rendszeresen ellenőrzik (eu-s szinten) a pénz elköltését, és ha valami gebasz van, vissza kell fizetni. még túl sok is az ellenőrzés, hidd el
    és ez nem arról szól, hogy személyesen a te zsebedbe tegyenek pénzt. ez piacgazdaság, a te zsebecskédbe senki nem fog pénzt tenni, boldogulj magad (mellesleg megjegyzem, nagyon helyesen). ha van valami ötleted, terved, te magad is megpályázhatsz eu-s pénzeket, mindenkinek megvan rá a lehetősége, csak sokan nem használják ki. a rendelkezésre álló, elnyerhető eu-s pénzeknek magyarország tavaly alig 60%-át használta ki, mert a tájékozatlan cégek egy épkézláb, szabályos pályázatot nem bírnak összerakni
  • runny
    #1
    Én sem hagynám a dolgot annyiban. Már kezd kissé unalmassá válni, hogy a GVH állandóan a mobilszolgáltatókat baszogatja. Miért nem ellenőrzik inkább az úniós pénzeket, pályázatokat? Egyébként is hova megy ez a pénz? Mert az én zsebembe biztos nem. Így viszont könnyű A8-as Audit venni a GVH Tanácstagok segge alá. Korrupt paraszt banda.