26
  • Hegyikecske
    #26
    hmm most újat mondok azzal h ha aszondom h én eddig is az ujjammal használtam a pdamat amikor lusta voltam előveni a stylust?
  • wanek
    #25
    Az írásra nekem van egy fullscreen keyboard felinstallálva.
  • wanek
    #24
    A navigációnál úgy vannak fenn az ikonok, hogy egy virsliujjú is tudja használni...
  • uniu
    #23
    Navigacional jol jon a kezzel valo bokodes.
  • Gerygrey
    #22
    Én sem feltűnőségi viszketekségből nyomkodom, hanem mondjuk mert k***a unalmas az út a Gyöngyösi utcától a Köki-ig metróval, és inkább irkálok ide a PDA-ról, minthogy bamba fejjel bámuljak a semmibe mint a többiek.

    Telefonszámot én is simán beírok ujjal, de itt most főleg apró részletek precíz betájolásáról van szó, mint például a térképen egy vékony kis utca, vagy a virtuális billentyűzeten, ahol kb 15 pici billentyű van a pár centi szélességű kijelzre zsúfolva.
  • asysoft
    #21
    Nézd meg a videót, addig én sem értettem.
  • wanek
    #20
    Velem még nem fordult elő (és nem is fog), hogy olyankor akarjak PDA-t használni, amikor nem tudom normálisan használni (a notebookomon is utálom a tapipadot, nem is használom, hanem külső egeret dugok be). Nem járok villamossal (és egyéb tömegközlekedési eszközzel sem), tehát nekem nem hasznos :) De ha járnék, akkor sem ott nyomogatnám (nincs feltűnési viszketegségem), maximum zenét hallgatnék róla, és ahhoz elő sem kell vennem.
  • kvp
    #19
    A megoldas elodje feljebbtolta a kurzort az ujjhoz kepest, hogy lathato legyen. Ez a technika pedig intelligens modon zoom-ol be az ujj ala es teszi ki alola a kepet. Ennek az elodje a windows menuit megjelenito kod, ami normal esetben jobbra lefele goget le egy menut, de ha igy nem ferne el a kepernyon akkor athelyezi. A jobb also sarokbol pl. balra fel rakja ki a menut. Ez tenyleg ujdonsag, es pl. a microsoft surface tanulmanyban is hasznalhato lenne. (sot a legtobb grafikus meg egerrel is tudna hasznalni, mivel igy elozetes nagyitas nelkul lehetne pixel pontosan kepeket kijelolni viszont nem logna allandoan a kepernyon a nagyito ablak)
  • rolika
    #18
    Én akkor szoktam ujjbeggyel kezelni a pda-t, amikor autóban telefonálok: gombbal előhívom a billentyűket, és ujjal bepötyögöm a számot.
    Csak azt nem értem, ez miért is újdonság.
  • Sepp3
    #17
    ez egy fokkal jobb móka...

    Microsoft Surface
  • Gerygrey
    #16
    Ujjal kezelni a PDA-t akkor hasznos, amikor csak az egyik kezed szabad. Például villamoson, ha kapaszkodni kell a másik kézzel, b***hatod a stylust (amúgy én is inkább a stylus híve vagyok, de például ilyen helyzetekben jól jöhet ez a megoldás)
  • wanek
    #15
    1. A PDA első használatba vétele előtt az első dolog a fólia felhelyezése. Ha van fólia, akkor a köröm sem árt a kijelzőnek.
    2. Mivel a stylus nem valami opcionális kiegészítő, ráadásul a PDA-ban kialakított helye van neki, így azt belőle előhúzni egy pillanat műve. És azzal jelölgetni, kattintgatni villámgyorsan lehet, és nem kell szarakodni ilyen elkefélt megoldással. Tipikus esete a "hogyan vakarjam meg a bal kezemmel a jobb fülemet, természetesen trapézon, és fejjel lefelé".

    "Segítünk a felhasználóknak, hogy megtanulják új módon használni az ujjaikat" - én már rég tudom, hogy az ujjaimat hogyan használjam. Fogom velük a stylust.
  • Tetsuo
    #14
    Amikor kezembe vettem az első PDAt nem értettem h a stylus helyett miért nem használják az ujjat, mint eszközt. Kicsit nagyobb felületeket raknak az érzékelő layerre és kész. Újításnak sem nevezném, hiszen még ezt a "fejlesztést" is nyúlta a MS ;)
  • ginew
    #13
    nem mindeggyikkel...
  • Mo.Organ
    #12
    Senki nem modta hogy oda sorold be. De ez nagyon jó kis ötlet. Aki használ PDA-t az most tudja hogy itt igazábol miről is van szó. Remélem minnél előbb elérhető lesz.
  • Freeman42
    #11
    Újjbeggyel tárcsázni a mostani pda-kal is lehet!
    És ha annyira félted a kijelződet, akkor vegyél rá fóliát...
  • ginew
    #10
    énmég tárcsázni se tok rendesen körömmel, mert a kisebb méretű kijelzős a pda, s a böngészésben, filekezelésben is elég nehézkes stylus nélkül.. sztem rohadtjó megoldás ez
  • PíszLávJuniti
    #9
    Nem rossz, de az egetverő újítások közé nem sorolnám be.
  • Cat #8
    Én se értem a fikázást, pont hogy nem kell körömmel klikkelgetni. Marhajó ötlet. Akinek meg nem kell, az kikapcsolja ezt a funkciót.
  • Gerygrey
    #7
    Én azért nem szívesen karmolgatnék a körmömmel egy százezres PDA-t, ennek a találmánynak az a lényege hoyg ujjbeggyel is tudsz precízen oda kattintani ahova akarsz. Mert azért lássuk be, hüvelykujjal egy virtuális billentyűzeten pontosan eltalálni a gombokat, főleg 2,7-es vagy még kisebb kijelzőn, nem túl egyszerű, mert vagy 6 gombot nem látsz az ujjad miatt. Legalábbis nekem nem kényelmes, pedig 3,5-ös gépem van, de még körömmel sem az igazi, egyszerűen nem látom mi van alatta, a menükben navigálás még elmegy de a virtuális billentyűzet halott ügy stylus nélkül. Így viszont láthatod az ujjad által kitakart részét a kijelzőnek és tudod mire böksz. Szerintem okos gondolat, remélem bármilyen PDA-ra fel lehet majd telepíteni.
  • Freeman42
    #6
    Nagyon ügyesek, de én már most is lehet újjal nyomkodni őket...
  • Taxy01
    #5
    Én rágom a körmöm, viszont pda-t sűrűn használok,l mivel a telefonom is az. A címjegyzékben való kereséskor pl nagyon jól jönne.
    Szerintem okos szoftver.
    Jó volna letölteni valahonnan....
  • HUmanEmber41st
    #4
    Még ekkora újítást..ehh..LOL :)
    Körömmel bármit el lehet indítani, elérni..
    Megint egy fontos újítás az MS cégtől..bilire fék..
  • kanyecs
    #3
    na végre, most már lehet térképen apró piros négyzetekre újjal klikkelgetni.
    tök életszerű.
  • uniu
    #2
    Fantasztikus dolog... annyi az egesz, hogy ha nincs kozelben a stylus akkor a korom (barmilyen kicsi is)tokeletesen megteszi.

  • Gerygrey
    #1
    Na, a címet olvasva azt hittem az MS is lenyúlta az iPhone kezelését, nem nagyon örültem volna neki, de a videó alapján egész praktikusnak tűnik a megvalósítása.