11
  • Tetsuo
    #11
    Ez teljesen logikus, hiszen demagóg propagandára épül a legtöbb háború, 1 nagyonkicsi érdekcsoportnak hatalmas profit reményében..
    Ha Bush v Rice nyilatkozik, az kész kabaré! ..Lenne, ha hazugságaik mögött nem emberek ezrei halnának meg.
  • sgbo
    #10
    most nem az a vita tárgya hogy miért mentek oda.

    A lényeg az hogy katonáéknál NINCS és NEM IS KELL demokrácia. Ezt olyan nehéz megérteni???
  • rigidus
    #9
    > Amerikaiak kimenennek ugyanígy folytatódik (sőt!)

    Ha meg meg sem jelentek volna, tobb lett volna az esely a belso problemak rendezesere. Irakban evtizedek ota belso harcok folytak 8-bol 7 helyi nepcsoport kozott, de ahogy az amik megjelentek, Irakban polgarhaboru robbant ki. Ugyhogy erdemes az elozmenyekre is oszpontositani.

    Figyelemre melto az is, hogy ujsagirok csak katonai kiserettel vehetnek reszt az afganisztani, iraki haboru tudositasaban es csak azok a hirek juthatnak ki a nyugati mediumokhoz az egysegektol amelyeket a Pentagon jovahagy. Ha barki a nyugati sajtoban olyan tartalmat tovabbit amit a Pentagon nem hagyott jova, azt felelossegre vonjak. Ezt demokraciaban NEM LEHET megtenni, korabban sem lehetett - mert az ilyen intezkedes katonai iranyitas ala helyezi a sajtot.

    Erdemes elolvasni azokat a tanulmanyokat amelyeket amerikai ujsagirok fogalmaztak meg ennek kapcsan. Roviden errol szolnak: "ennyire sulyos korlatozas alatt meg soha nem volt az amerikai sajto mint az iraki haboruban".
  • feamatar
    #8
    én örültem vlna ha mondjuk 56ban MO államformáját US határozza meg egy bevonulással. Hogy ez mért nem történt meg ne firtassuk. De én szerintem inkább egy amerikai megszállás mint egy Saddam féle diktátor. Lehet mondani hogy az USA háborúi csak a pénzért mennek, de akárhogy nézem Kambodzsa , Vietnam, Somalia is amerikai megszálással járt volna jobban. Ha sikerül meghonosítani afgánban és irakban a demokráciát(ez szerintem még egy iszlám államban is lehetséges), akkor az ő életük jobb lesz, mint egy diktatúra alatt. Mert nem sok diktatúra volt ami jó volt az embereknek(most így hirtelen 1 sem jut eszembe). Még a kínai "könnyű diktatúra" sem. Mert ott is a munkaviszonyok európai számára... khm... Persze a nyugati demokrácia lehetővé teszi hogy önzők legyünk; és más emberektől megvonjuk a szabad élet lehetőségét, csak azért hogy nekünk könnyebb legyen... De ami most előny számunkra, egyszer átkunk lesz.
  • sgbo
    #7
    ne hidd hogy nincs kellő info irakban. Egyrészt mindenkinek van mobilja, másrészt a különféle lázadó csoportoknak kellő külföldi bázisa is van ahonnan megtud mindent.
    Itt nem arról van szó hogy jujj mi lesz ha megtudják hol a bázis (anélkül is tudják), hanem pl. megtudják hányan szoktak adott helyen őrködni, bázisopn belül mi hol van, hogyan és hol szokás járőrözni, mit csinálnak a katonák ha támadás éri őket stb..stb... Ez mind olyan info ami nagyon hasznos a támadóknak.
    Szóval katonáknak inkább kuss (saját érdekük is ezt kívánná). És ez nem csak irakra vonatkozik.
    Ez hadsereg és nem valami óvodásszakkör...

    //amigy irakban már nem éppen a nemzet önvédelme folyik, inkább egymás gyilkolászása (nem véletlen több a támadás civilek mint az idegen katonák ellen...Amerikaiak kimenennek ugyanígy folytatódik (sőt!)//
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Ezek hivatásos katonák és egy valag pénzért "dolgoznak" a kormánynak. Ha nem tetszenek a munkafeltételek, lehet menni murmincsot kepeszteni valamelyik texas-i tanyára. Én is, ha nyíltan szidnám, vagy kényelemetlen helyzetbe hoznám a cégemet nyilvános csatornákon (mindig volna mit), úgy kivágnának, mint macskát szarni. Velünk is aláiratták a titoktartásit és nem lenne kedvem életem végéig bíróságra járni, vagy beköltözni a fegyóba... ÚGYHOGY tartom a pofámat és mosolygok ha kérdeznek.
  • MrImy
    #5
    Gondolom - mivel elég kevés az ilyen info, hogy hol is vannak a támaszpontok - az irakiak többsége még azt sem tudja, hogy megszállták őket, hiszen többnyire nincs internet hozzáférésük.
    Véleményem, hogy minden nemzetnek joga van a saját területének védelméhez, így nem szeretném, ha MO államformájának milyenségét külföldön döntenék el.
  • sgbo
    #4
    az igazságot nem kell cenzúrázni mert az azért erősen tudtható irakról.

    Viszont ne felejtsük el hogy KATONÁKRÓL van szó. Ez esetben pedig a titoktartás mindenek felett áll. Főleg hogy interneten MINDENKI olvashatja, így az ellenség is. (pl harceljárásokat, bevett szokásokat, útvonalakat, bázisok elhelyezkedését stb...stb...).
  • kogasom
    #3
    Az iraki invázió sikertelenségét jelzi, hogy milyen erővel cenzúrázzák, nehogy kiderüljön az iagzság.
  • Grifidos
    #2
    "Mi védjük a demokráciát, nem pedig gyakoroljuk"
  • dawinD
    #1
    és ?