16
  • L3zl13
    #16
    "a gmailes címemre, amit mindenféle regisztrációkhoz használok, még egy darab spam nem jött egy év alatt"

    Szoktad nézni a külön spam könyvtárat is ugye? :D
    Nekem jön rá elég sok, de szerencsére a google külön rakja őket, úgyhogy nem zavar.
  • Gerygrey
    #15
    és csak átlagosan napi tíz spamet számoljunk (én kb. százat kapok)

    Akkor valamit te csinálsz rosszul, a publikus címemre heti szinten nagyon ritkán kapok 10-nél többet. A privát fiókomra, illetve a gmailes címemre, amit mindenféle regisztrációkhoz használok, még egy darab spam nem jött egy év alatt.
  • TeszteloPontHu
    #14
    A legújabb divat a hírlevél küldése, amely "egészen véletlenül" csak az adott cég termékeiről és szolgáltatásairól szól.

    Na meg a következő szöveg:
    "Az Ön e-mail címe nyilvános e-mail címjegyzékből, az Internet-ről, az Ön direkt (névjegykártya, levél, képeslap, FAX , e-mail , stb.) megkeresésekor, a médiából vagy más legális módon került levelezési listánkba. Ha nem járul hozzá, hogy a jövőben ilyen módon megkeressük Önt, azt kérjük hogy jelezze."

    És ezzel szerintük felmentést kaptak az előzetes engedélykérésről...
  • atlagember
    #13
    A spamek többsége úgyis külföldről jön, a magyar hatóság azokkal úgysem tud mit kezdeni.
    Ezen az alapon csk én egymagam napi száz bejelentést tehetnék. Ha belegondolnánk abba, hogy a spamet kapóknak mondjuk 0,1 ezreléke jelentené a spameket, már akkor nem bírna a hatóság eljárni a rájukszakadt munkamennyiség miatt.
    Tételezzük fel, hogy van magyarországon kb. ötmillió felhasználó, (de véleményem szerint kb. 50millió e-mail cím létezik, amit használnak is) és csak átlagosan napi tíz spamet számoljunk (én kb. százat kapok) az

    ÉVENTE MINIMUM 20 MILLIÁRD REKLÁMLEVÉL

    Ezzel mit kezdene a hivatal?
    (a 20.000.000.000-ból 400-at vizsgált ki.)
  • L3zl13
    #12
    Csak ismételni tudom. B@szd le a haverodat, amiért ilyen levelezőt használ.

    Jelen esetben szerintem a paci verseny elegendő ahhoz, hogy kordában tartsa a reklámok mennyiségét.
    Ha túlzásba viszik, és sokan otthagyják őket emiatt, akkor majd visszafogják magukat.
  • Garfield
    #11
    Pár dolog:

    1. Ingyenes levelezőrendszerek: feltehetően a felhasználási feltételek tartalmazzák a reklám beszúrását. Akinek ez nem tetszik, az megy és keres magának más szolgáltatót. Aki erre lusta, és csak pampog, de nem olvasta el a felhasználási feltételeket, annak STFU: legalább a saját trehányságval ne villogjon. Azon szűk mezsgyén lehet mocorogni, mikor a reklámokat hozzáfűzi, de a jelenlegi felhasználási feltételekben egy szó nincs a reklámokról.

    2. A "megvásárolt" adatokkal egészen addig nincs gond, míg a vásárló fel tudja mutatni az email cím használójának a beleegyezését az adatbázisba való bekerüléshez. Ugyanis az Eht. jelenlegi szabályozása szerint is mind a reklámozott, mind a reklámot ténylegesen kiküldőnek tudni kell igazolnia, hogy az email címhez a érintett hozzájárulásával jutottak hozzá, márpedig az, hogy "ilyen és olyan adatbázist megvásárolva jutottunk hozzá", ez nem igazolja. Meg kell tudniuk mondani, hogy az adatainkat pontosan hol, minek kapcsán kérték be.
  • waterman
    #10
    az a gond az ingyenes levelezők végére beszúrt reklámmal, hogy nem tudják hol a határ. a múltkor már képek is jöttek a haver levelének végén.. amig csak egy link, vagy pár sor, addig teljesen oké, hisz a szolgáltatónak is élnie kell valamiből. de képet ne. még egy kicsit pofátlanodnak és ott lesz a levél végén is az etesd a majmot flash, amit én személy szerint nagyon utálnék..
  • L3zl13
    #9
    [IRONIA ON]Hogy képzelik ezek a szemetek? Ingyenes szolgáltatásért reklámokat kell néznem?
    Inkább nekik kéne fizetni, hogy használom a szolgáltatást![IRÓNIA OFF]

    Az ingyenes levelezők végére beszúrt reklámtól szvsz a levél még nem lesz spam, hiszen hasznos infót is tartalmaz és nem "kéretlen" levél. Ha nem tetszik, akkor baszd le a haverod aki ilyet használ.
    Persze, ha maga a levél is spam, akkor az meg szintén a küldő hibája, és nem a levelezőrendszeré.

    Megjegyzem ez a törvénymódosítás egy nagy nulla.
    A weboldalakról botokkal mailcímeket gyűjtögető spammerek eddig sem küldtek érdeklődő levelet, tehát semmi nem változott számukra. És ha eddig nem érdekelte őket, akkor ezután sem fogja.

    Azok, akik pedig ilyen érdeklődő levéllel kezdték, feltehetőleg nem így szerezték be a címlistát, hanem legálisabb forrásokból. (Pl regisztrációs adatbázisból.)
    Ha pedig az ottani adatvédelmi nyilatkozatban (amit úgysem olvas el senki) benne van, hogy küldhetnek ilyen levelet, akkor onnantól az már nem kéretlen reklámlevél, tehát nem is számít spamnek.
  • MrImy
    #8
    Teljes mértékig egyetértek veled!
    Csak a bírság 80%-a a "károsultat" illesse meg!
  • AgentKis
    #7
    "A törvény ugyanis eddig is egyértelműen kimondta, hogy hirdetést tartalmazó elektronikus levelet csak a címzett kifejezett és előzetes hozzájárulása alapján lehet legálisan küldeni."

    Akkor az ingyenes levelezőrendszerekből el fog végre tűnni a levelek végére írt reklám? Ennek örülnék, mert egyébként is undorítónak tartottam ezt a reklámozási módot.
  • turul16
    #6
    Már csak a külföldi spammel kéne vmit kezdeni.

    Ilyen baráti levélnek álcáott reklámot én is kaptam, valami közös bulizásról szolt, de gyanus volt, hogy az említett időpontban itthon ültem (+1 nap /-1 nap és lehet ,hogy bekajálom :))
    Valami poresz oldalt reklámozott, vagy ilyesmit.
  • Grifidos
    #5
    Némelyik, (összes) ingyenes mail szolgáltató belerakja a reklámokat a levelekbe. Te meg amikor továbbküldöd küldöd a reklámot is.
  • htmm
    #4
    Jó ez az 50-500K forint. Csak nem összesen, hanem kiküldött spamonként kell kiszabni és kész...
  • Natsuto
    #3
    Tripax, magyarázd már el légyszíves hogyan lehet véletlenül továbbküldeni egy reklám e-mailt.

    Talán nem is a szabályokkal lesz a baj, hanem azok betartatásával. Szerintem nem ártana valami radikálisabb büntetés (mondjuk 10-20 millió forintok), elrettentésként. Esetenkénti 50-500 ezer forintnak nincs meg ez a hatása, ennyit még a legszakadtabb telemarketinges cég is könnyen ki tud fizetni.
  • Tripax
    #2
    Na ez jó. Az ügyvédek a reális világból beköltöznek a virtuálisba. Ha teszem azt én akár véletlenül elküldök egy reklám e-mail- t és az ötödik ember tovább küldi akit én már lehet nem is ismerek akkor már veszélyben lehetek mivel visszafele már tudják hogy kin keresztül jött a cucc. Ha ezt csak minimumokkal számolom is hát elég zsírosan fog keresni virtuális ügyvédlánc.
  • KekszNET
    #1
    Sok sikert nekik! :D