2688
  • rotator
    #81
    Tekintve, hogy a Spellboundos srácok egyetlen patch segítségével kijavították a G3-ban mindhárom nálam előforduló fagyást, ez meglehetősen bizakodásra ad okot. Ha jól tudom, rövidesen jönnek az ingame képek is, kíváncsian várom.
  • grebber
    #82
    Remélem grafikailag ütni fog!
  • Zóanagyvarázsló
    #83
    Én is, de inkább dizájnban, mint effektben. Egyébkétn nem túlzás, hogy szinte csak emiatt aggódsz újra és újra ennél a játéknál? Nyilván nem a grafika egy RPG lényege, ráadásul más látványműfajokkal nehéz is felvenni a versenyt. (Persze ott van a még konzolon is keményen szaggató, popupoló Mass Effect, tartok is a PC-s verziótól.)
  • grebber
    #84
    Mit félsz UE3-as lesz az az meg mint forró kés a vajban úgy fut kis VGA-kon is!

    Nekem sokat számít a grafika mivel szeretem ha valami szép.
    Nemhiába tolom már 4-edszerre végig a Crysist :D
  • rotator
    #85
    Egy korábbi cikk szerint nem törekszenek korszakalkotó grafikára, persze bizonyos minőségi szint alá nyilván nem adják majd.
  • Zóanagyvarázsló
    #86
    Gondolom nem kap motorcserét a konzolos verzióhoz képest, azon pedig gyengén teljesít, ez tény, sőt a BioWare előre elismerte a problémákat. (Mellesleg jó motorral is ki lehet adni gyengén teljesítő vagy csúnyán kinéző játékot, engem a BioWare sem kényeztetett skálázhatóság terén.)

    Neked nyilván nem is lesz gondod, az én gépem azonban egy pöttyet gyengébb. Persze nem is várom el, hogy az én elvakult hardverem legyen a célplatform, de az esetemben a játék megvásárlásának kihagyását jelentheti.
  • Esrohnoil
    #87
    Én megelégednék egy Enclave szintű graffal is, az jól futott a gyenge gépeken is. A hangulat és maga a szerepjátszás élménye az első nekem a Gothic világában.
  • rotator
    #88
    Friss hírek

    - Teljes cím: Gothic 4: Arcania

    - 10 évvel a 3. rész után játszódik, különböző szigeteken, melyeknek mindnek saját éghajlata, növényzete és állatvilága lesz.

    - Lesz rejtett terület is benne (valamilyen mágikus fallal védve az elején).

    - Teljes időjárásszimuláció, nappalokkal és éjszakákkal, plusz lesz olyan varázslat, amivel időt lehet gyorsítani (egyből bizonyos órára lehet "tekerni").

    - Néhány korábbi szereplő és szörny picit máshogy fog kinézni (de pl. a troll ugyanaz marad, mint a 3-ban).

    - Fel lehet ülni bizonyos állatok hátára, és lovagolni lehet rajtuk.

    - Egy csomó rajongói kívánságot implementálnak majd, amiket a fórumokban fogalmaztak meg az emberek.

    - Teljes DirectX 10 támogatás, pl. a napfény élethűen szűrődik majd át a fák levelein, és maga a Nap is meg lesz csinálva normálisan.
  • rotator
    #89
    Ja, a lényeg lemaradt. :)

    Nincs kitűzött dátum, "amikor kész lesz" kategória (fejlődik a JoWood?). PC/360/PS3 platformokra jön (utóbbiakon értelemszerűen csak DX9 módban).
  • W B
    #90
    lesz paci?
  • rotator
    #91
    A faj nem volt megjelölve.
    Jelenleg 50 ember dolgozik a játékon, plusz külsősök. Szóval 2-3x annyian, mint az RPB-n...
  • Randal
    #92
    Bazzz. Nem tudtam mi hiányzik még:D
    A G3-nál is ugyanez volt. Mostmár megvan a lovad:)
  • W B
    #93
    G3-nál is meg volt... (volt)
  • Fbn Lx
    #94
    ááááá visszajött a régi pacis barátunk! :)
  • W B
    #95
    mindig is jelen voltam :)
  • Randal
    #96
    Érdekes lesz. Meghallgatták a rajongókat is és megpróbálják tartani a folytonosságot.
    Az lemaradt, hogy a szigetek délen helyezkednek el.:)

    Kíváncsi vagyok, hogy hogyan lehet majd közöttük közlekedni. Úszva vagy teleport? Esetleg híd vagy valami más?
  • W B
    #97
    Delfin lovaglás
  • Esrohnoil
    #98
    v. chapterváltás...
  • Randal
    #99
    Lehet. De megint visszahozni a mágikus burkot:S
    Kíváncsi leszek, hogyan fűzik bele a sztoriba.
  • Esrohnoil
    #100
    pl. mint a 2. részben.
  • Randal
    #101
    Az azért nagyon durva lenne.
    Igaz, kár még most ezen filózni, majd kiderülnek a dolgok.
    A 3. résszel még mindig nem játszottam. Remélem egyszer összejön:)
  • Zóanagyvarázsló
    #102
    A másodikban? Végigjátszottam párszor, de ott én nem találkoztam vele. Biztos félreértettem vlaamit, de nem tudom máshogy értelmezni.
  • W B
    #103
    a második részben, a második fejezet után juthattál el A bánya-völgybe, vagy Jharkendarba. és az utolsó fejezetben Ithorába
  • Zóanagyvarázsló
    #104
    Lehet, hogy így értették, én magára a mágikus burokra gondoltam.

    Gondolom, Ithora alatt Irdorathot értesz.
  • rotator
    #105
    Szó sincs erről. Annyi áll az eredeti cikkben, hogy lesz olyan terület, ahová kezdetben nem lehet majd bejutni, és valószínűleg valamilyen mágikus védőfal fogja határolni.
  • Esrohnoil
    #106
    A 3.-at én csak kipróbáltam. Nincs elég jó gépem hozzá...
    Most meg kell a lóvé az esküvőre. :D
  • rotator
    #107
    Első szkennek

    Ütős!
  • Randal
    #108
    Az. Kár hogy a gothic 4 felirat egy az egyben ugyanaz mint a 3-as. Még a színén se változtattak. A képek meg olyanok amilyenek. hangulata van, de egy Gothictól ez elvárható. Az alapanyaguk emgvan a srácoknak, szóval azért ennél többet várnék.

    Bár lehet, hogy ezek fake-ek, pont az első kép miatt. Az Arcania felirat és a főcím az ami szemetszúr, plusz az egész gép olyan csúnya hogy csak na.
  • Randal
    #109
    Nem a gép, hanem a kép csúnya:)
  • Zóanagyvarázsló
    #110
    Én ezekből nem sokat, bár ha nem fake képek, akkor ez mozgásban biztos kellemesen, hangulatosan nézhet ki.
  • rotator
    #111
    Milyen alapanyaguk van meg? Nulláról álltak neki a Spellboundosok.
  • Randal
    #112
    A G1, G2+NotR, G3 az nem alapanyag? A világ hangulatát emg tudják teremteni a tapasztaltakból, de ennél többet kell majd tenniük.
    Amúgy egy az egyben ugyanolyan színezetűek emg minden mint anno a G3 első képei voltak.
  • grebber
    #113
    Nekem baszottúl tetszik :D
  • Esrohnoil
    #114
    Nekem is bejön. Érezni a képekről h. él a környezet.
    A hordó meg a fatuskó vmiért nagyon tetszik. :)
  • rotator
    #115
    Nem értem, mit vársz az első képektől...
  • Randal
    #116
    Nem sokat, de ne nézzenek már ki ugyanúgy mint a G3 képei. Ordít róluk a hasonlóság. Hogy ez msot jó-e azt nemtom, de mintha a G3 képeit nézegetném és nem a G4-ét:S
  • sanyiiiii
    #117
    Hát ha valahogy úgy valósul meg a G4 mint ahogy elsőre a PBsek elképzelték a 3at akkor bőven jó.
  • Fbn Lx
    #118
    nekem a 3 is qrvára tetszett, olyan 80 óra játékidő benne volt, ami nálam már rohadt soknak számít egy játéknál.
    Voltak nyáron 14 óra G3-as napjaim :D
    Szal ha olyan a 4, akkor az bőven jó.
  • Esrohnoil
    #119
    Jobb szeretnéd, ha úgy nézne ki, mint ITT a 12127-es hozzászólás képei?
    Én igen!
  • Randal
    #120
    Nem így értettem:)
    Egyszerűen csak marha nagy a hasnlóság közöttük.
    Bár lehet, hogy ez jó is, mert akkor a Spellbound tényleg érti a dolgát:)