35


Saab 96 (1960-1980)
  • Adaaam
    #35
    :D Az egyik legjobb autó, én olasz autós vagyok ;)
  • Harly18
    #34
    Neked mid van? Szutyukid? Én rosszul vagyok attól, hogy 10 autóból 6 Szutyuki....Inkább egy ronda, de egyedi autó, mint egy tömegautó, amit még én is nehezen ismerek meg egy parkolóban, ha mellém áll egy ugyan olyan...(Persze ez csak lírai túlzás volt :)
  • RIZLA
    #33
    sose legyen szebb autod .....
  • Harly18
    #32
    Igen, már betettem ide ezt a linket... :)
  • misaab@a
    #31
    Ezt láttátok már?

    Saab 96 - Totalcar review :)
  • Harly18
    #30
  • Harly18
    #29
    Köszi, ismerem ezt az oldalt, de sajnos nem kényeztet el túl sok információval a 96-osról :( Amúgy egy jó oldal, innen van sok kép, amit betettem...
  • misaab@a
    #28
    Szevasztok!

    Itt találtok sok leírást és fotókat...
    Saab 900 Klub Magyarország Egyesület

    Itt meg kérdezhettek bármit a fanoktól :)
    Saab index fórum

    Üdv.
    misa
  • Csabesz6
    #27
    nekem meg a delta jön be ami a logodban van:D hf integrale rulez!
    (bár japánautobuzi vagyok:p)
  • Adaaam
    #26
    Nekem az OG Saab-ok tetszenek, a mostaniaknak szinte semmi közük nincs a Saab-hoz, mindegyikben GM alkatrészek vannak. :(
  • Harly18
    #25
    Akit érdekel, az itt megnézheti a Totalcar egyik adását, ahol egy Saab 96-ost tesztelnek...
  • PíszLávJuniti
    #24
    a legalsó nekem daciára emlékeztet erősen :D a felette lévő meg egy wartburgra.
    egész formásak.
  • gyuri12
    #23
    ez tényleg szép:)
  • Harly18
    #22
    Saab 92

    Saab 93

    Saab 95


    (Mondjuk ez a kombi tényleg elég ....)
  • Harly18
    #21
    Nekem ez jön még be például....Saab 99
  • Harly18
    #20
    Saab Sport:




  • fernando torres
    #19
    én is szeretem a régebbi típusokatsőt jobban mint az újakat,de ez nem jön be ennyi.
  • Harly18
    #18
    "The Saab 96 was outlived by the Saab 99 and ultimately replaced by the Saab 900, introduced the previous year. A total of 547,221 were made."
  • Harly18
    #17
    Szerintem az nem a darabszámot jelöli...
  • Frosty01
    #16
    saab aero x
    nekem ez tetszik :D
  • Harly18
    #15
    Nekem meg egyáltalán nem. Mindegyik teljesen egyen külsejű. De ez minden márkánál így van, nem csak a Saab-nal. Nekem csak ez a Saab tetszik igazán, meg a 1-2 régebbi tipus ezen kívül...
  • ColdFire
    #14
    az 1. hogyhogy no.730607, ha csak 550000 készült belőle? :o
  • gyuri12
    #13
    szerintem meg nagyon szép otó!mondjuk egy ferrari,vagy egy BMW ellen nem lenne esélye a szépségversenyen...:)
  • fernando torres
    #12
    mai Saab-ok kifejezetten tetszenek.
  • Harly18
    #11
    Nem olyan randa ez, mint elsőre tűnik. Én is ültetésre gondoltam és baromi jól nézne ki...
  • Picar77
    #10
    egy kis ültetés után el is fogadnám :D
  • Harly18
    #9


  • Picar77
    #8
    jaja hát van jó pár
  • Harly18
    #7
    Hát ez kicsit más kategória, de megértem :)
  • ColdFire
    #6
    igazán csak egy Saab tetszik O.o

  • Harly18
    #5
    Akkor zárják, érdekes, hogy a sok értelmetlan topicnak van hely, mit ettél ebédre és társainak...
  • Harly18
    #4
    De legalább van egyénisége, nem úgy mint a mai egyen autókank...
  • Picar77
    #3
    Szép darab

    de ezt szerintem zárni fogják azzal hogy minek minden kocsinak topic....
  • fernando torres
    #2
    télleg csúnya..
  • Harly18
    #1
    Saab 96

    A Saab gyár autója, amelyet 1960-ban mutattak be és egészen 1980 januárjáig gyártottak. A kocsi 2 ajtós kompakt Coupé volt (készült belőle kombi is) 2 féle motorral (750, majd később 841 köbcentis) és 1.5 literes V4-es motorral volt rendelhető. Finnországban gyártották, s összesen megközelítőleg 550 000 darab készült belőle (547 221). Rally versenyeken többször nyerni tudott.

    Leírás a kocsiról angolul: itt...

    Tudom, hogy itt az SG-n nem szoktunk külön tipusoknak topicot nyitni, de azt gondolom ez az autó megérdemli. Lehet sokak szerint csúnya, én sem tartom egy gyönyörű autónak, de nagyon különleges és egyedi. És természetesen nem utolsó dolog, hogy várom ide a kocsi kedvelőit. Hátha kiderül mennyi ilyen autó van Magyarországon, ugyanis tudomásom szerint alig....